Help:Devriye

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Patrolling and the translation is 44% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

Devriye, birden fazla kullanıcının viki kurallarına uyduklarını doğrulamak için vikideki değişiklikleri gözden geçirdiğini açıklamak için kullanılan terimdir. Bu istenmeyen düzenlemeleri hızla geri almak, spam'ları, telif hakkı ihlallerini ve vandalizmi bağlamak için yapılır.

Bir değişikliği inceledikten sonra, insanlar değişiklikleri "devriye edildi" veya "onaylandı" olarak işaretleyebilir, bu da diğer kişilerin bu değişikliği atlamasına ve başka bir değişikliği gözden geçirmesine olanak tanır. This allows people (those who can see it) to coordinate their patrolling activity, such that all edits get checked at least once, but with less wasted effort (multiple people checking the same edit). This patrolling mechanism is called patrolled edits or also, with a more generic term, RC patrolling (recent changes patrolling); some wikis only use new pages patrolling.

Ayrıca bakınız