Growth/Zpravodaj/28

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/28 and the translation is 100% complete.

Zpravodaj týmu Growth #27

Vítejte v dvacátém osmém zpravodaji týmu Growth! Pomozte s překlady

Komunitní konfigurace, koncept A: vývoj Accordion
Komunitní konfigurace, koncept B: styl nástěnky

Komunitní konfigurace 2.0

 • Komunitní konfigurace 2.0 je projekt, která umožní komunitám Wikimedie snadno přizpůsobit chování funkcí tak, aby splňovaly jejich jedinečné potřeby. Cílem je poskytnout moderátorům a dalším netechnickým členům komunity více nezávislosti a kontroly nad zapínáním/vypínáním funkcí či jejich přizpůsobováním pro jejich komunitu.
 • Podrobnosti o technickém přístupu a další související detaily jsou k dispozici na Wikimedia Phabricatoru.
 • Připravili jsme dvě podoby prvotních návrhů, viz přiložené obrázky. Brzy tyto návrhy budeme prezentovat správcům, stevardům a dalším zkušeným wikipedistům (T346109). Dejte nám vědět, pokud k návrhům máte zpětnou vazbu nebo pokud byste se rádi zapojili.

IP Masking

 • Tým Growth v poslední době pracoval na tom, aby jím spravované funkcionality byly kompatibilní se změnami zavedenými v rámci projektu IP Masking. Tato práce zahrnovala změna kódu zodpovědného za: poslední změny (T343322), podpisy (T333531), rozšíření Poděkování (T345679) a mentorství (T341390).
 • Do prosince 2023 Growth tým zahájí komunitní diskuse s cílem navrhnout převedení diskusí z nástroje Flow na Diskusní nástroje. Tento plán souvisí s minimalizací náročnosti převodu nástroje Flow tak, aby byl kompatibilní s projektem IP Masking. (T346108)

Mentorství

 • Připravili jsme zdroje pro mentory, které naleznete na MediaWiki.org. Tato stránka je překladatelná a bude odkázána z Nástěnky mentora.
 • Pracujeme na opravě chyby týkající se návratu mentorů poté, co svůj stav dočasně nastaví na "Away" (vzdálen). (T347024)
 • Polovina nováčků na anglické Wikipedii má nyní přiřazeného svého mentora. Abychom mohli mentorství nasadit pro všechny nováčky, potřebujeme získat více dobrovolných mentorů na anglické Wikipedii. Žádáme také ostatní zkušené wikipedisty z jiných Wikipedií, aby pomohli nováčkům na svém projektu.

Nasazování funkcí Growth na více projektů

 • Pokračujeme s nasazováním strukturované editace „Přidávání odkazů“ na všechny Wikipedie. Máme v plánu přidávání odkazů nasadit na všechny Wikipedie do konce roku 2023.
 • Máme v plánu brzy nasadit nový modul Dosah příspěvků na všechny jazykové verze Wikipedie. Nejdříve ale musíme opravit chybu v úloze, která data pro tento modul aktualizuje. (T344428)
 • Na některých Wikipediích mají nováčci přístup ke strukturovanému přidávání obrázků. Tato strukturovaná editace navrhuje obrázky, které by mohly být pro určitý neilustrovaný článek relevantní. Nováčci na těchto projektech nově mohou přidávat články do neilustrovaných kapitol článku. (T345940) Projekty, na kterých je tato funkcionalita zapnuta, jsou uvedeny v seznamu "Přidávání obrázků" na seznamu nasazených Growth funkcí.

Další novinky

 • Dočasně jsme zakázali návrhy obrázků (T345188), protože generování návrhů dočasně přestalo fungovat (T345141). Tato chyba je nyní opravena.
 • Můžete si přečíst report o účasti týmu Growth na Wikimanii v Singapuru. Členové týmu Growth se prezentovali v rámci dvou přednášek Wikimania.
 • Po dvou a půl letech spolupráce s bengálskou verzí Wikipedii jsme se rozhodli spolupracovat s některým dalším projektem. Svahilská Wikipedie je nyní pilotním projektem pro experimenty týmu Growth.

Zpravodaj týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botemDejte nám zpětnou vazbuPřihlašte se nebo se odhlašte k nebo z odběru.