Зростання/Новини/23

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/23 and the translation is 100% complete.

Випуск новин Команди зростання № 23

Ласкаво просимо до двадцять третього випуску новин Команди зростання!

Основне в цьому випуску

Знімок екрана із покращеннями модуля позитивного підкріплення.

Позитивне підкріплення: можна тестувати покращений модуль впливу

Мета Команди зростання — заохочувати новачків пробувати редагувати вперше, а тоді заохочувати їх редагувати далі. Ми хочемо посилити мотивацію новачків, показавши їм, наскільки впливові їхні редагування.

Новачки мають доступ до модуля впливу; свій ви можете побачити на сторінці Спеціальна:Вплив. Оновлений модуль спливу дає редакторам більше контексту для їхнього впливу. Тут показуватиметься кількість редагувань, кількість отриманих подяк, час минулого редагування, кількість днів із редагуваннями підряд, а також кількість переглядів відредагованих статей.

Цей модуль невдовзі, з першого грудня, з'явиться у наших пілотних вікі. Ви вже можете потестувати цей новий модуль у бета-Вікіпедії. У цілях безпеки, не використовуйте свій звичайний обліковий запис і пароль у бета-вікі. Створіть нову, окрему обліковку для цієї вікі, з іншим паролем.

Структуровані завдання: покращення на основі відгуку від патрульних

Після впровадження структурованих завдань, ми отримали відгуки від різних спільнот про те, що патрульні почувалися перевантаженими зростанням кількості нових редагувань на перевірку, і що деякі редагування були низької якості чи нерелевантні.

На основі отриманих відгуків ми внесли деякі покращення, які зачіпають кілька згаданих проблем:

 • Втома патрульних 
  • За замовчуванням новачки можуть виконати до 25 завдань «додати посилання» і 25 «додати зображення» на день. Якщо редагувань патрульним виявляється забагато, кожна спільнота може окремо зменшити цей ліміт на сторінці Special:EditGrowthConfig.
 • Якість редагувань. Що таке «якісне редагування» зрозуміло не до кінця. Ми ініціювали обговорення й підсумували зібрані думки. Ми також працювали над такими покращеннями:
  • Додати посилання
   • Тепер пріоритизуються статті з недостатньою кількістю внутршніх посилань, тому менш імовірно, що новачки додають посилання до статей, в яких уже є багато посилань.
   • Оцінку впевненості збільшено, тому підказки більш імовірно будуть точними.
   • Кількість пропонованих посилань за замовчуванням було зменшено до 3 на одну статтю. Це можна змінити на Спеціальна:EditGrowthConfig. Спільноти також можуть виключити з пропозицій статті, що містять певні шаблони чи категорії.
  • Додати зображення
   • Підказки «додати зображення» більше не робляться для списків.
   • Сторінки вирішення неоднозначностей більше не отримують пропозицій «додати зображення».
   • У нас є багато подальших покращень до «додати зображення», які ми плануємо на початок 2023 року. [1]

Проєкт позитивного підкріплення також працюватиме з деякими застереженнями до заохочення новачків здійснювати більшу кількість редагувань. Команда Зростання невдовзі працюватиме над стратегіями «підвищення» новачків, щоб вони переходили від легших до важчих завдань.

Недавні зміни

 • У всіх Вікіпедіях тепер однаковий початковий досвід. Раніше у кількох вікі 20% нових облікових записів не отримували функції Зростання при створенні. Ці 20% слугували контрольною групою, щоб було зрозуміли, чи функції Зростання змінюють поведінку новачків. Експерименти показали, що функції зростання покращують активацію й утримання, й оскільки ми хочемо надавати однаковий досвід усім Вікіпедіям, то вирішили прибрати контрольні групи. Ми будемо використовувати контрольні групи під час тестування нових функцій, а в німецькій Вікіпедії контрольна група залишається за запитом спільноти. [2]
 • Зміниться оцінка якості для пропозицій «додати посилання». Ми будемо пропонувати менше посилань для кожної статті, але вони стануть більш точними. Спочатку ми впровадимо це у наших пілотних вікі, а тоді у всіх вікі, де доступна ця функція. [3][4]
 • Сторінка FAQ функцій Зростання була оновлена і розширена. На цій сторінці зібрано усю інформацію про функції Зростання. Запрошуємо вас почитати її і, якщо можете, перекласти.

Новини для наставників

 • Усі Вікіпедії тепер можуть запускати програму наставництва й керувати нею в легший спосіб.
  • Ми змінили процес і зробили його більш надійним, тепер її легше покращувати й використовувати.
  • Вікіпедії, де наставництво ще не увімкнене, можуть запустити програму за новою процедурою. Коли це буде зроблено, наставники зможуть записатися на сторінці Special:MentorDashboard.
  • Вікіпедії, де список наставників уже існував, уже переведені на нову систему.
  • Список наставників тепер показує нова спеціальна сторінка — Special:ManageMentors. Цю сторінку можна включати на будь-яку іншу сторінку. Також записатися наставником чи покинути наставництво можна за новою процедурою, а ще ми покращили керування спільноти наставництвом.
 • Модуль «Ваші підопічні» на панелі наставника матиме новий підвал під назвою «Нові редагування ваших підопічних». Цей футер міститиме посилання на нові редагування, де наставники побачать відфільтрованими лише редагування власних підопічних. [5]

Розгортання

Покращення цієї розсилки

Ми плануємо більш регулярну розсилку, що два місяці. Ми також хочемо знати, чи вас влаштовує поточний формат! Дайте нам знати про те, що вам подобається, що вам не дуже подобається, і які у вас є пропозицій покращень: залиште коментар зручною для вас мовою.

Новини Команди зростання підготувала Команда зростання й опублікував ботЗалишити відгукПідписатися або відписатися.