Podręcznik:$wgLogo

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgLogo and the translation is 96% complete.
Uwaga! Uwaga: MediaWiki installations after MediaWiki 1.35.0 should be using $wgLogos as $wgLogo is no longer supported.[1]
Server URLs and file paths: $wgLogo
Adres URL logo strony.
Wprowadzono w wersji:pre 1.1.0
Usunięto w wersji:nadal w użyciu
Dozwolone wartości:(relatywna ścieżka lub absolutny URL)
Domyślna wartość:"{$wgScriptPath }/resources/assets/change-your-logo.svg" (1.38+)

"{$wgScriptPath }/resources/assets/wiki.png" (1.24-1.37)
"{$wgStylePath }/common/images/wiki.png" (pre 1.1.0 – 1.23)

(Uwaga: Domyślna wartość tej zmiennej zależy od innych zmiennych, takich jak wartości ustawione w Setup.php po wykonaniu LocalSettings.php )

Szczegóły

Logo strony MediaWiki.org. Twoje logo powinno mieć ten sam rozmiar, czyli 135 pikseli.

Adres URL logo strony. Pełny URL lub relatywna ścieżka z DOCUMENT_ROOT. Jeżeli jest to relatywna ścieżka, powinna zaczynać się ukośnikiem (plik w DOCUMENT_ROOT to /plik.png, nie plik.png).

Oczekiwane wymiary loga to 135 x 135 pikseli. Aby użyć większego rozmiaru, trzeba zmodyfikować CSS strony (mniejsze rozmiary nie wymagają zmian). Zwróć uwagę, że jeśli użyjesz większego obrazu, MediaWiki nie zmieni rozmiaru tego obrazu! Zamiast tego obraz zostanie odcięty, aby tylko jego część (górny lewy róg, aby być precyzyjnym) była widoczna. Jeśli ten narożnik jest całkowicie biały, może wyglądać tak, jakby obraz nie był wyświetlany, chociaż w rzeczywistości jest.

Uwaga! Uwaga: Nie należy nadpisywać domyślnego pliku logo zainstalowanego wraz z MediaWiki (/resources/assets/change-your-logo.svg); ten plik będzie automatycznie nadpisany podczas aktualizacji oprogramowania i Twoje zmiany zostaną utracone.

Przykłady

Prześlij logo na swój serwer. Powiedzmy, że zapisze się jako /images/4/47/mylogo.png. Teraz możesz go użyć jako logo strony dodając tę linię do LocalSettings.php:

$wgLogo = $wgScriptPath . '/images/4/47/mylogo.png';

Upewnij się, że dodajesz ten wiersz "poniżej" definicji $wgScriptPath! W przeciwnym razie wartość $wgScriptPath będzie nadal niezdefiniowana, a logo nie będzie wyświetlane.

Logo zależne od języka

Dzięki CSS możliwe jest użycie innego loga dla każdego języka interfejsu:

.mw-wiki-logo:lang(ar) {
	background-image: url( /logos/ar.png ) !important;
}

.mw-wiki-logo:lang(de) {
	background-image: url( /logos/de.png ) !important;
}

Zobacz też