Jump to content

Příručka:$wgLogo

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgLogo and the translation is 100% complete.
Pozor! Pozor: Instalace Mediawiki po MediaWiki 1.35.0 by měly používat $wgLogos , protože $wgLogo již není podporováno.[1]
Adresy URL serveru a cesty k souborům: $wgLogo
Adresa URL loga webu.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(relativní cesta nebo absolutní URL)
Výchozí hodnota:"{$wgScriptPath }/resources/assets/change-your-logo.svg" (1.38+)

"{$wgScriptPath }/resources/assets/wiki.png" (1.24-1.37)
"{$wgStylePath }/common/images/wiki.png" (pre 1.1.0 – 1.23)

(Poznámka: Výchozí hodnota této proměnné závisí na nastavení dalších proměnných, které nastaví přes Setup.php , poté co se zpracuje skript LocalSettings.php .)

Podrobnosti

Logo webu MediaWiki.org. Vaše logo by mělo mít stejnou velikost, tedy 135 pixelů.

Adresa URL loga webu (tj. obrázek zobrazený v levém horním rohu stránky ve většině instalací MediaWiki). Buď plně kvalifikovaná adresa URL nebo relativní cesta z DOCUMENT_ROOT. Pokud se jedná o relativní cestu, musí začínat lomítkem (soubor v DOCUMENT_ROOT je /file.png, nikoli file.png).

Očekává se, že logo bude mít 135 × 135 pixelů. Větší velikost lze použít úpravou CSS webu (a menší velikosti jsou možné beze změn). Všimněte si, že pokud použijete větší obrázek, MediaWiki nezmění velikost tohoto obrázku! Místo toho bude obrázek oříznut, takže bude viditelná pouze jeho část (přesněji levý horní roh). Pokud je tento roh zcela bílý, může to vypadat, že se obrázek nezobrazuje, ačkoli ve skutečnosti ano.

Pozor! Pozor: Nepoužívejte ne. Jednoduše přepište výchozí logo nainstalované s MediaWiki (/resources/assets/change-your-logo.svg). Tento soubor bude při upgradu automaticky přepsán a vaše změny budou ztraceny.

Příklady

Nahrajte soubor s logem na svůj server. Řekněme, že skončí jako /images/4/47/mylogo.png. Poté jej můžete použít jako logo svého webu přidáním tohoto řádku do LocalSettings.php:

$wgLogo = $wgScriptPath . '/images/4/47/mylogo.png';

Ujistěte se, že jste přidali tento řádek pod definici $wgScriptPath! Jinak bude $wgScriptPath stále nedefinovaný a logo se nezobrazí.

Změna loga podle jazyka

S CSS je možné použít jiné logo pro každý jazyk rozhraní:

.mw-wiki-logo:lang(ar) {
	background-image: url( /logos/ar.png ) !important;
}

.mw-wiki-logo:lang(de) {
	background-image: url( /logos/de.png ) !important;
}

Související odkazy