Hostingová služba

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Hosting services and the translation is 100% complete.

Pokud chcete provozovat MediaWiki wiki a nechcete udržovat svou vlastní infrastrukturu, mohly by vás zajímat níže uvedené wiki farmy a hostingové služby.

 • Navíc většina běžných webhostingových společností umožňuje instalaci MediaWiki bez větších problémů, i když údržba a aktualizace kódu bude ve většině případů stále na vás.
 • Můžete také nainstalovat předem připravený softwarový balíček nebo softwarové "zařízení" na virtuální privátní server.

Nepřidávejte hostingové služby do tohoto seznamu bez přímého odkazu na stránku, která explicitně uvádí hosting MediaWiki.

Název Země Wiki farma nebo hostitel? Zaměření Volná varianta? (ano/ne) Typ platby Vlastní doména Příkazový řádek Podpora Poznámka

20i USA, Spojené království hostitel Ne placené 24/7 nastavení 1 kliknutím
A2 Hosting USA, Evropa hostitel Ne placené 24/7 nastavení 1 kliknutím
AblePage hosting USA hostitel Ne placené Ano nebo subdoména Ano 24/7 SSH Access, předinstalovaná MediaWiki.
Albatross Cloud USA hostitel střední a podniková klientela. Ne placené Ano nebo subdoména 24/7
Вавилон.wiki Rusko hostitel Ano zdarma (s reklamami), placené Ano nebo subdoména Ano za placenou variantu Rozhovor zakladatele pro uživatele. Wikiny jsou vytvářeny pouze na žádost vlastníka hostingu. Na základě encyklopedie Wikiznanie.
Biowikifarm Německo farma pro nekomerční šíření biologických dat s otevřeným obsahem Ano volné Ano nebo subdoména
caindle.cloud Německo farma služby pro malé a střední firmy Ne placené (bez reklam) Ano nebo subdoména Ne Plně spravovaná služba MediaWiki včetně nastavení, podpory, školení, video kurzů a více než 50 rozšíření v závislosti na zvoleném licenčním modelu.
CiviHosting USA, Evropa hostitel Hostingová firma v butikovém stylu včetně velikostí účtů pro osobní, obchodní a podnikové wiki, včetně Rozšíření:Semantic MediaWiki a BlueSpice Ne placené Ano nebo subdoména Přístup SSH 24/7 podpora s 5minutovou dobou odezvy, která je součástí všech účtů K dispozici jsou Shared a VPS hostování. Služby zahrnují
 • Bezplatná instalace a migrace
 • Denní zálohy
 • hostování Semantic MediaWiki
 • Hostování BlueSpice
 • Řešení na klíč pro hosting MediaWiki
Cloudways.com Malta hostitel Ne placené Ano Ano Rychlé nastavení, automatické zálohování, cloud (v ceně). Pomocný personál také v Dubaji, Pákistánu a Španělsku.
Dreamhost.com USA hostitel Ne placené omezený přístup ssh 24/7 prostřednictvím vstupenek a e-mailu. Nabízí také bezplatnou hostingovou službu pro neziskové organizace.
EditThis farma Ano bezplatné (s reklamami) Ne Ne
Fandom Spojené státy, Francie, Polsko, Indonésie, Austrálie farma Zábava, životní styl, videohry a anime Ano bezplatné (s reklamami) Ne Ne Kontakt a komunitní fóra Wikiny nejsou ve vlastnictví jejich zakladatelů. Fandom může přijmout rozhodnutí, která ovlivňují komunitu, i když neexistuje vůbec žádný konsensus. Vyhrazují si právo změnit URL wikin pro účely SEO. V případě, že se chce komunita přesunout na jiného hostitele, wiki a její obsah ve většině případů nelze smazat z Fandomu. K dispozici je pouze jeden vzhled a je patentovaný. Všechny wikiny běží na MediaWiki 1.39.4.
Fastdot Hostitelství Austrálie, Asie a Tichomoří, USA, Spojené království hostitel Ne placené Jednoklikový instalátor
HostDash USA hostitel Ne placené Ano 24/7 Jedinoklikové nastavení, cPanel.
HostGator USA hostitel Ne placené Ano
Hostiso USA, Kanada, Německo, Francie, Singapur hostitel Ne placené Ano nebo subdoména 24/7 Nastavení jedním kliknutím, bezplatné zálohy, podpora, cPanel, cloud.
Název Země Wiki farma nebo hostitel? Zaměření Volná varianta? (ano/ne) Typ platby Vlastní doména Příkazový řádek Podpora Poznámka
HostKnox USA hostitel Ne placené Ano Chrootované (uvězněné) SSH 24/7 prostřednictvím podpůrných vstupenek. Doba odezvy 15 minut. Bezplatná instalace, přenos a aktualizace MediaWiki.
KnownHost USA, Evropa hostitel Ne placené Přístup SSH 24/7/365 E-mailová a vstupenková podpora. Bezplatná podpora instalace. Sdílené, VPS, cloudové a dedikované serverové linky.
MilesWeb.com Spojené království, USA, Indie, Rumunsko hostitel Ne placené Ano Přístup k FTP a Jail Shell 24/7/365 podpora prostřednictvím živého chatu, e-mailu a telefonu nastavení 1 kliknutím
Miraheze Spojené království farma Ano bezplatné (bez reklam) Ano nebo subdoména Ne IRC, e-mail, sledovače problémů, místa na wiki, server Discord Komunitně řízené, neziskové, rychlé vytváření wiki, pouze HTTPS, veřejné a soukromé wikiny. Infrastruktura 100% open source. Žádné tvrdé limity na využití zdrojů serveru a běží nejnovější verzi MediaWiki.
MyWikis USA

Mluvíme anglicky / Nosotros hablamos español / On parle français / 我们讲中文 / हमें हिंदी आती है

hostitel Soukromé wikiny (veřejné wikiny jsou stále k dispozici)
Dostupné různé plány, přizpůsobené pro podnikové zákazníky, osobní wikiny a cokoli mezi tím.
Ne placené (bez reklam) Ano nebo subdoména FTP a SSH na vyžádání 24/7 systém podpory, e-mail, telefon, Zoom, Microsoft Teams a Google Meet
 • Zvláštní informace týkající se reakce MyWikis na uzavření Miraheze: Migrace z Miraheze na MyWikis
 • Wikiny vytvořené automaticky za méně než 5 minut s více než 40 předinstalovanými rozšířeními. Stovky dostupných rozšíření k instalaci.
 • Samoobslužný portál, kde můžete spravovat svou wiki, přidávat do wiki rozšíření, resetovat hesla a další.
 • Bezplatná migrace pro většinu wikin. Rozsáhlé zkušenosti s migrací z MediaWiki a dalších platforem.
 • Podpora doby odezvy zaručena prostřednictvím SLA.
 • 9 různých úrovní soukromí. Anti-spam zabudovaný do každé wiki. Denně zálohované wikiny.
MyWikis Evropa Rakousko (Evropská unie)

Mluvíme anglicky / Nosotros hablamos español / On parle français / Wir sprechen Deutsch

 • Stejné funkce jako MyWikis.com
 • Hosting v souladu s GDPR ve Vídni, Rakousko
Neoseeker farma wikiny týkající se her a zábavy Ano bezplatné (s reklamami) Ne
OpenFox.io Evropa Na bázi cloudu Organizační wikiny Ne Měsíční a roční Ano nebo subdoména Ne Nastavení, konzultace a implementace Wiki Spravovaná wiki služba s vysokou bezpečností a podporou nastavení a organizační implementace
Professional.Wiki Evropa vyhrazený server Profesionální služby pro společnosti všech velikostí. Odbornost Semantic MediaWiki . Ne placené Ano Ano ano, se skutečnými odborníky Kompletní služby včetně nastavení, správy, podpory, školení a vlastního vývoje. Provozují veteráni MediaWiki.
ProWiki Německo hostitel SaaS-hosting, Semantic MediaWiki nebo Wikibase volitelné Ne placené (bez reklam) Ano nebo subdoména Ne SLA v závislosti na zvoleném plánu (e-mail, chat, telefon, webová schůzka)
 • 14 dnů bezplatná zkouška
 • Vikiny jsou vytvořeny automaticky a okamžitě dostupné.
 • Wiki jsou plně spravovány (aktualizace softwaru, bezpečnostní záplaty, ochrana kompatibility atd.)
 • Vyberte si motivy, aktivujte kterékoli z více než 60 rozšíření, spravujte oprávnění a další prostřednictvím panelu pro správu ProWiki
Název Země Wiki farma nebo hostitel? Zaměření Volná varianta? (ano/ne) Typ platby Vlastní doména Příkazový řádek Podpora Poznámka
RoseHosting USA hostitel Ne placené Linux VPS hosting.
Webová internetová řešení SaaS Německo hostitel Standard, BlueSpice Free/Pro, Semantic MediaWiki Ne placené Ano Ne Telefon v pracovní době, e-mail 24x7 Plně spravovaná MediaWiki na několika infrastrukturách (podle potřeby): Sdílený hosting, vyhrazený – jak na OpenStack Public Cloud nebo VMware Private Cloud
ShoutWiki farma Ano zdarma (s reklamami); placené Ano nebo subdoména Ne Kontakt a fórum na ShoutWiki Hub Od vývojářů MediaWiki a dalších. Chybí podpora HTTPS/SSL.
SiteGround USA, Nizozemsko, Singapur hostitel Ne placené Ano 24/7/365 podpora prostřednictvím živého chatu, e-mailu a telefonu nastavení 1 kliknutím
Webarchitects Spojené království farma Ne placené Ano Volitelný SSH přístup IRC, e-mail, telefon Spolupráce mnoha zainteresovaných stran se zaměřením na společenskou odpovědnost, zelenou energii a zelený hardware, důraz na bezplatný a open source software (Ansible playbook publikovaný pod GPLv3).
Webhosting UK LTD Spojené království, USA hostitel Ne placené Ano Přístup k FTP a Jail Shell 24/7/365 podpora prostřednictvím živého chatu, e-mailu a telefonu nastavení 1 kliknutím
Telepedia Spojené království farma Filmy/TV a animace Ano Bezplatné (s reklamami pro neregistrované uživatele) Ne E-mail a Discord Wikiny jsou vytvářeny pouze na žádost po schválení zaměstnanci, wiki mají partnerský program. Pouze HTTPS. Správci mohou konfigurovat rozšíření a nastavení svých stránek prostřednictvím ManageWiki.
wiki.gg USA farma Videohry Ano Bezplatné (s reklamami videoher pro neregistrované uživatele) Ne Ne E-mail, Discord Soukromá wikifarma, wikiny jsou vytvářeny pouze na žádost zaměstnanců a preferují wikiny s podporou vývojářů/vydavatelů, které buď poskytují prostředky nebo informace pro wiki, nebo aby se wiki stala oficiální.
Název Země Wiki farma nebo hostitel? Zaměření Volná varianta? (ano/ne) Typ platby Vlastní doména Příkazový řádek Podpora Poznámka
Wiki Valley (fr)
Wiki Valley(en)
Francie farma Soukromé wikiny Ne podle uživatele/měsíc a možností Ano Ne e-mail, chat, telefon a wiki tvorba na přání
Création à la demande
(fr)

Creation on demand (en)

Wikibase Solutions Nizozemsko hostitel Plně spravovaný hosting Wiki vedle hlavní činnosti vývoje řešení Semantic MediaWiki Ne placené Ano na požádání telefon, Skype a e-mail Poskytuje také podporu pro Elasticsearch a další požadované služby.
WikiHoster.net Německo farma Sémantická MediaWiki, aktualizace a upgrady zahrnuté v plánech (servisované) Ne placené Ano nebo subdoména servisované (viz specializace) Telefon a e-mail v pracovní době Německé stránky. Dostupné pro zákazníky v SEPA oblasti.
Wiki-Site Spojené státy americké, Izrael farma Ano bezplatné (s reklamami) K dispozici ve 25 jazycích. Běží na MediaWiki 1.11. Chybí podpora HTTPS/SSL.
WikiForge USA farma, hostitel, možnost vyhrazeného serveru Ne placené Ano nebo subdoména Ne Discord, e-mail, IRC, Issue tracker
 • Samoobslužné intuitivní rozhraní on-wiki umožňující snadnou konfiguraci wiki včetně nastavení, oprávnění a jmenných prostorů.
 • Na výběr je více než 300 rozšíření a vzhledů.
 • Vždy podporována nejnovější verze MediaWiki, případně LTS.
WikiTeq USA hostitel Profesionálně spravovaný hosting na soukromém VPS Ne placené Ano Ano Tým podpory na zavolání je připraven 24/7 Vývojová společnost MediaWiki zaměřená na plný servis, která poskytuje plně podporované a udržované wikiny.
WikiTide USA farma Ano bezplatné (bez reklam) Ano nebo subdoména Ne Discord, e-mail, IRC, issue tracker Volný protějšek WikiForge. Komunitně řízený, neziskový wiki hostitel s nejnovější verzí MediaWiki.


Externí odkazy