Help:Extension:XenForoAuth/Yerel hesap zaten var

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:XenForoAuth/Local account already exists and the translation is 100% complete.

Oturum açmak istediğiniz bir MediaWiki yüklemesi, XenForoAuth uzantısını kullanarak XenForo tabanlı bir forum ile oturum açmanın bir yolunu sunuyorsa, XenForo hesabınızla bu vikiye oturum açmaya çalıştığınızda muhtemelen böyle bir hata mesajı görürsünüz:

XenForo hesabınıza başarıyla oturum açtınız. Ancak, kullanıcı adı {kullanıcı adınız} olan bir hesap {vikiadı} içinde zaten mevcut ve XenForo hesabınıza bağlı değil, bu nedenle oturum açamadınız. Daha fazla bilgi almak için bu hatanın yardım sayfasına bakın.

Bu hata mesajı size şunları bildirir:

 • XenForo tabanlı hesap hesabınıza başarıyla oturum açtınız. Bu, oturum açma verilerinizin doğru olduğu (böylece XenForo tabanlı foruma başarıyla oturum açtınız) ve vikinin kullanıcı adınız ve e-posta adresiniz gibi hesap bilgilerinize erişmesine izin verdiğiniz anlamına gelir. Hesabınızla oturum açmanız için tüm gereksinimler bununla yerine getirilir.
 • mesajda belirtilen kullanıcı adıyla (XenForo tabanlı forum kullanıcı adınız) yerel bir viki hesabı zaten var. Bu, oturum açmak istediğiniz vikinin, XenForo hesabınızı bağlamak için otomatik olarak yerel bir MediaWiki hesabı oluşturmaya çalıştığı anlamına gelir (çünkü XenForo hesabınız şu anda yerel bir MediaWiki kullanıcısına bağlı değildir). Maalesef bu başarısız oldu, çünkü yerel MediaWiki kullanıcı veritabanında kullanıcı adınızı kullanan bir hesap zaten var.
 • Vikide oturum açamadınız ve bu yardım sayfasına yönlendirildiniz

Şimdi ne yapabilirim?

Aşağıdaki bölümlerde açıklanan bu iletiye nasıl tepki verebileceğinize dair birkaç farklı yol vardır.

Bu vikide zaten bir yerel hesabınız var

Oturum açmaya çalıştığınız viki için zaten yerel bir MediaWiki hesabınız varsa, XenForo hesabınızı zaten mevcut olan bu hesaba bağlayabilirsiniz. Bunu başarmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. Başka bir kimlik doğrulama sağlayıcısı (ör. kullanıcı adınız ve parolanız) kullanarak yerel MediaWiki hesabınıza oturum açın
 2. Vikideki Special:LinkAccounts özel sayfasına gidin (örneğin, özel sayfanın adını tarayıcınızın adres çubuğuna veya arama formuna yazıp enter tuşuna basarak)
 3. (Muhtemelen parolanızı tekrar girerek oturumunuzu doğrulamanız gerekir)
 4. XenForo'yu viki hesabına bağla seçeneğine tıklayın (XenForo muhtemelen XenForo tabanlı forumun adıyla değiştirildi)
 5. Hesap bağlandı mesajını görene kadar ekranınızda gördüğünüz iş akışını izleyin.
 6. Tebrikler! Temelde bu. Şimdi XenForo hesabınızla oturumu kapatıp tekrar oturum açabilirsiniz.

Bu vikide yerel bir hesabınız yok

Oturum açmaya çalıştığınız viki için yerel bir MediaWiki hesabınız yoksa, önce manüel olarak bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Lütfen şu adımları izleyin:

 1. Special:CreateAccount özel sayfasına gidin (örneğin, özel sayfanın adını tarayıcınızın adres çubuğuna veya arama formuna yazıp enter tuşuna basarak)
 2. Bir kullanıcı adı seçin ve Hesap oluştur formunun Kullanıcı adı alanına yazın
 3. Diğer giriş alanlarını boş bırakın
 4. XenForo tabanlı forumda kullanıcı hesabı oluşturmak için XenForo ile oluştur düğmesini tıklayın (XenForo muhtemelen XenForo tabanlı forumun adıyla değiştirildi)
 5. Tebrikler! Yeni bir hesap oluşturdunuz ve bu hesap otomatik olarak XenForo hesabınıza bağlandı.