Manuál:Jmenný prostor Nápověda

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:Help namespace and the translation is 100% complete.

Jmenný prostor Nápověda (Help) s indexovým číslem 12 je po instalaci MediaWiki prázdný. Můžete ho ale do něj naimportovat stránky nápovědy, které jsou k dispozici pod licencí public domain na webu MediaWiki.org. Postupujte podle následujících bodů:

  • Nainstalujte rozšíření Rozšíření:Translate . Aby se vytvořily v databázi potřebné tabulky, spusťte skript update.php .
  • Pak přejděte na stránku https://www.mediawiki.org/w/index.php?title=Special:Export&addns&nsindex=12&action=submit a klikněte na Export.
  • Pak jděte na stránku Special:Import vaší wiki. A naimportujte XML soubor, který jste stáhli. Pravděpodobně se vám nepodaří naimportovat vše hned napoprvé, ale to nevadí. Import staženého souboru můžete bez obav opakovat. Pokud při tom narazíte na interní chybu serveru, znamená to, že vám vypršel časový limit. Buďte v klidu a spusťe import znovu. Stránky, které se již podařilo naimportovat se při zpracování XML souboru přeskočí. Pokud si chcete ověřit, do jaké míry byl import úspěšný, zkontrolujte přes stránku Special:RecentChanges co vše se podařilo naimportovat. Stránky jsou v importovaném souboru setříděny podle abecedy, takže s každým dalším pokusem o import byste se blížit ke konci abecedy.

Pak můžete, pokud chcete, přidat odkaz na nápovědu do postraního menu. To se generuje zpracováním obsahu stránky MediaWiki:Sidebar vaší wiki. Pro vytvoření linku na nápovědu do něj přidejte následující kód:

** Help:Contents|Help