Jump to content

Příručka:$wgPasswordSender

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgPasswordSender and the translation is 100% complete.
Nastavení e-mailu: $wgPasswordSender
E-mailová adresa pro připomenutí hesla.
Zavedeno od verze:1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:'apache@' následované $wgServerName (1.5+)

Podrobnosti

E-mailová adresa pro připomenutí hesla. Adresa, kterou bychom měli použít jako odesílatele, když uživatel požaduje heslo. Používá se také jako adresa odesílatele pro další e-mailová upozornění.

Instalační program automaticky vygeneruje hodnotu pro toto nastavení a umístí ji na začátek LocalSettings.php. Vygenerovaná hodnota bude často nesmyslná ("apache@localhost" nebo podobná), takže pokud jse nesprávná, změňte $wgPasswordSender a $wgEmergencyContact . Některé servery SMTP mohou odmítnout odeslat poštu příjemcům, pokud adresa odesílatele neexistuje nebo neodpovídá uživatelskému jménu nakonfigurovanému v $wgSMTP .

Formát

1.23 a dále

Verze MediaWiki:
1.23

In MediaWiki 1.23, $wgPasswordSenderName has been removed (see there for more information). $wgPasswordSender however can and should still be used. After setting the email address in LocalSettings.php, you can optionally edit the wiki page MediaWiki:Emailsender to specify a "friendly name" for the password sender.

Příklad:

$wgPasswordSender = "example@example.com";

1.17 - 1.22

Verze MediaWiki:
1.17 – 1.22

As of 1.17, the From: field in the email is constructed from this setting and $wgPasswordSenderName . Therefore this setting should contain just the email address (as per the first example, above). If it is in any other format then it will mangle the From: field. Here is an example of specifying a friendly name for the password sender:

$wgPasswordSender     = "example@example.com";
$wgPasswordSenderName = "Wiki Administrator";

Před 1.17

Verze MediaWiki:
1.16

Prior to 1.17 this setting was used as the literal string to use for the From: field, therefore anything that is valid in that field is allowed here. The above example could be achieved by using a special syntax, as shown below.

The most common use-cases were:

  • Email address: "admin@example.com"
  • Email address with alternative display name: "Wiki Administrator <admin@example.com>"

Použití v DefaultSettings.php

Všimněte si, že od verze 1.5.0 výše je výchozí hodnota v DefaultSettings.php zpočátku nastavena na stejnou hodnotu, jaká byla použita ve verzi 1.4.x (s 'Wikipedie' změněnou na 'MediaWiki' ve verzi 1.6.0), ale tato je přepsána později v DefaultSettings.php, kde jej nastaví na hodnotu $wgEmergencyContact , takže tato počáteční hodnota není nikdy vidět (proto aktuální výchozí hodnota výše). Tato informace je do značné míry irelevantní, ale je zde uvedena, protože může způsobit zmatek, pokud procházíte DefaultSettings.php a kontrolujete výchozí hodnotu.