Příručka:$wgLegacyEncoding

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgLegacyEncoding and the translation is 100% complete.
Nastavení jazyka, regionálního kódování a kódování znaků: $wgLegacyEncoding
Nastavte toto na znakovou sadu, kterou jste používali před aktualizací na MediaWiki 1.5 (např. 'ISO-8859-1'). MediaWiki pak provede dočasnou konverzi znakové sady při načítání starých revizí, které nejsou označeny příznakem "utf-8" (revize vytvořené pomocí MediaWiki 1.4 a starší).
Zavedeno od verze:1.4.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:Blíže neurčeno
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

Nastavte toto na znakovou sadu, kterou jste používali před aktualizací na MediaWiki 1.5 (např. 'ISO-8859-1'). MediaWiki pak provede dočasnou konverzi znakové sady při načítání starých revizí, které nejsou označeny příznakem "utf-8" (to jsou revize vytvořené pomocí MediaWiki 1.4 a starší). Můžete to použít, když převádíte wiki na UTF-8 a nechcete provádět hromadnou konverzi starých textových dat. Všimněte si však, že staré texty, které byly převedeny, protože bylo nastaveno $wgLegacyEncoding, nejsou v databázi aktualizovány! Až budou příště potřeba, budou muset být znovu převedeny.

Toto se NEDOTKNE jiných polí než old_text a ar_text (a také nemění jejich obsah). Názvy, komentáře, uživatelská jména atd. musí být před pokračováním jako wiki UTF-8 hromadně převedeny v databázi.