Příručka:$wgEnableUploads

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgEnableUploads and the translation is 100% complete.
Soubory a nahrávání souborů: $wgEnableUploads
Povoluje nahrávání obrázků a dalších souborů prostřednictvím wiki.
Zavedeno od verze:1.5.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

Nachází se v souboru LocalSettings.php, když je nastavena na true, uživatelé budou moci nahrávat obrázky a další povolené soubory. Uživatelé uvidí odkaz 'Upload file' (nahrát soubor), který se objeví v panelu nástrojů vlevo dole (obvykle), odkazující na stránku Special:Upload. Tento odkaz se zobrazuje uživatelům s 'nahráváním' right (ve výchozím nastavení jsou přihlášeni uživatelé).

  • Pole Destination filename na stránce Special:Upload rozlišuje velká a malá písmena a mělo by být použito k zadání popisného názvu souboru namísto použití výchozího pole vyplněného z názvu zdrojového souboru.
  • Pokud již v systému existuje soubor s názvem Destination filename, nahráním tohoto souboru beze změny Destination filename se vytvoří archivní soubor a starší verze se uloží do /images/archive.
Když povolujete nahrávání souborů, musíte také nastavit, aby webový server mohl zapisovat do adresáře images, jinak se zobrazí pouze chyba, například failed to open stream: Operation not permitted (nepodařilo se otevřít stream: Operace není povolena) nebo Could not create directory "mwstore://local-backend/local-public/0/00" (nelze vytvořit adresář). Všimněte si, že zapisovatelný adresář webového serveru není sám o sobě nebezpečný, ale lze jej považovat za první polovinu úspěšného útoku na váš webový server, takže byste mohli chtít prozkoumat alternativy pomocí img_auth.php' '.

DŮLEŽITÉ: Nahrávání musí být správně nastaveno, aby bylo zabezpečené! Existuje několik souvisejících konfiguračních nastavení. Doporučuje se přečíst si úplnější pokyny na Příručka:Konfigurace nahrávání souborů

Související odkazy