Manual:$wgContentNamespaces

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgContentNamespaces and the translation is 94% complete.
Ad alanları: $wgContentNamespaces
Gerçek içerik içerdiği düşünülen ad alanları veya maddeler
Sürümde tanıtıldı:1.7.0 (r14738)
Sürümde kaldırıldı:hala kullanımda
İzin verilen değerler:(Ad alanı dizinleri dizisi)
Varsayılan değer:[ NS_MAIN ]

Ayrıntılar

$wgContentNamespaces, özel ad alanlarının aşağıdaki özelliklerin amaçları doğrultusunda yararlı içerik barındırdığının kabul edilmesine izin vermek için mevcuttur:

Extension:Popups, Special:Random, Special:Statistics, Special:AncientPages, Special:DeadendPages, Special:FewestRevisions, Special:LonelyPages, Special:MostCategories, Special:MostInterwikis, Special:RandomPage, Special:ShortPages, Special:LongPages, Special:UncategorizedPages, Special:WithoutInterwiki, {{NUMBEROFARTICLES}}, Notifications[1]

Ek ad alanları da rastgele bir sayfa seçerken veya vikideki madde sayısının bir sayısını oluştururken dikkate alınması gereken "içerik" içeriyorsa kullanışlıdır. Ayrıca $wgExemptFromUserRobotsControl için varsayılan olarak hizmet eder, bu da __NOINDEX__ ve __NOFOLLOW__ sihirli kelimelerin bu ad alanlarında çalışmayacağı anlamına gelir.

Ana ad alanı, bu dizideki diğer ad alanları gibi, indeks tarafından başvurulan bir içerik ad alanı olarak kabul edilir.

Örnek:

$wgContentNamespaces = [ 0, 12, 112 ];

veya

$wgContentNamespaces = [ NS_MAIN, NS_HELP, NS_PROJECT, NS_CUSTOMNAMESPACE ];
Bu değişkeni değiştirirseniz, sayımı Special:Statistics ve {{NUMBEROFARTICLES}} olarak güncellemek için updateArticleCount.php çalıştırmanız gerekir.

Bu, tam metin arama motorunun varsayılan olarak arama için hangi ad alanlarını kontrol etmediğini kontrol etmez; $wgNamespacesToBeSearchedDefault kullanılarak ayrı ayrı yapılandırılmalıdır.

The set of content namespaces for a wiki can be retrieved via the siteinfo API endpoint, e.g. action=query&meta=siteinfo&siprop=namespaces, and filter for namespaces with "content": true.

Ayrıca bakınız

  1. Page link notifications work for content namespace pages