Příručka:$wgContentNamespaces

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgContentNamespaces and the translation is 100% complete.
Jmenné prostory: $wgContentNamespaces
Jmenné prostory, které jsou považovány za obsahující skutečný obsah, nebo články
Zavedeno od verze:1.7.0 (r14738)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(Pole indexů jmenného prostoru)
Výchozí hodnota:[ NS_MAIN ]

Podrobnosti

$wgContentNamespaces existuje, aby bylo možné uznat vlastní jmenné prostory jako obsahující užitečný obsah pro účely následujících funkcí:

Extension:Popups, Special:Random, Special:Statistics, Special:AncientPages, Special:DeadendPages, Special:FewestRevisions, Special:LonelyPages, Special:MostCategories, Special:MostInterwikis, Special:RandomPage, Special:ShortPages, Special:LongPages, Special:UncategorizedPages, Special:WithoutInterwiki, {{NUMBEROFARTICLES}}, Notifications[1]

Užitečné, pokud další jmenné prostory obsahují také "obsah", který je třeba vzít v úvahu při výběru náhodné stránky nebo generování počtu článků na wiki. Slouží také jako výchozí pro $wgExemptFromUserRobotsControl , což znamená, že magická slova __NOINDEX__ a __NOFOLLOW__ nebudou v těchto jmenných prostorech fungovat.

Hlavní jmenný prostor je považován za jmenný prostor obsahu, stejně jako ostatní jmenné prostory v tomto poli, na které odkazuje index.

Příklad:

$wgContentNamespaces = [ 0, 12, 112 ];

nebo

$wgContentNamespaces = [ NS_MAIN, NS_HELP, NS_PROJECT, NS_CUSTOMNAMESPACE ];
Pokud tuto proměnnou změníte, budete muset spustit updateArticleCount.php , abyste aktualizovali počet v Special:Statistics a {{NUMBEROFARTICLES}}.

Toto neřídí, které jmenné prostory fulltextový vyhledávač standardně prohledává, které je nutné nakonfigurovat samostatně pomocí $wgNamespacesToBeSearchedDefault .

Sadu jmenných prostorů obsahu pro wiki lze získat prostřednictvím koncového bodu siteinfo API, např. action=query&meta=siteinfo&siprop=namespaces a filtrujte jmenné prostory s "content": true.

Související odkazy

  1. Page link notifications work for content namespace pages