Довідка:Розширення:TemplateWizard

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:TemplateWizard and the translation is 100% complete.

Що таке TemplateWizard?

TemplateWizardрозширення MediaWiki, що надає спадне вікно для панелі інструментів WikiEditor для вставки шаблонів у Вікітекст .

Як використовувати TemplateWizard?

 • Для використання TemplateWizard відкрийте вікі-сторінку для редагування за допомогою редактору вікі-тексту (не редактору 2017 року)
 • Помістіть курсор у місце, куди ви б хотіли вставити шаблон. Тоді натисніть на піктограму головоломки на панелі інструментів —
 • З'явиться діалогове вікно

Як знайти шаблон?

 • Почніть вводити назву шаблону, і вам буде подано список шаблонів для вибору.

 • Примітка: Лише шаблони, що мають TemplateData, матимуть опис. Вам пропонується додати TemplateData до шаблонів.
 • Коли ви знайшли шуканий шаблон, натисніть на ньому (чи перейдіть до нього за допомогою клавіш зі стрілками) та натисніть ↵ Enter. Це переведе вас до форми введення даних.

Як додати дані до вибраного шаблону?

 • Верхня панель, яку ви бачите зараз, містить заголовок шаблону, опис, посилання на вікі-сторінку шаблону та кнопку закриття , щоб закрити форму шаблону та повернутися до пошуку.
 • Список параметрів, зліва, розділений на три частини для необхідних, запропонованих та необов'язкових параметрів. У цій області також є кнопка, внизу, за допомогою якої можна додати або видалити всі необов'язкові поля відразу. Зауважте, що деякі шаблони не мають параметрів, і в цих випадках тут нічого не буде вказано. Коли ви натиснете на параметр шаблона, він додасться у праву частину.
 • Форма, справа, містить фактичні поля для введення даних, у які ви вводите значення, що будуть додані до вікі-тексту. У область редагування будуть вставлені лише ті параметри, що перераховані тут (включно з тими, що не містять значення, оскільки шаблони можуть трактувати це по-різному від того, що параметр взагалі не присутній).
 • Ви можете натиснути на інформаційні іконки над полями шаблонів, щоб прочитати більше інформації про них.

 • TemplateWizard найбільш ефективно працює з шаблонами, у яких визначено TemplateData: тобто їх параметри були детально задокументовані та структуровані, включаючи значення за замовчуванням, тощо (інформація про те, як це зробити, знаходиться на довідкових сторінках TemplateData). Він також працює без визначення TemplateData, хоча й з деяким обмеженим функціоналом. Ці два режими описані у наступних двох розділах.
 • Лише необхідні поля додано за замовчуванням
 • Спливні вікна для інформації про поля
 • Автозаповнення назв сторінок у Вікіпедії
 • Автозаповнення файлів із Вікісховища
 • Користувацькі поля введення для дат, довгого тексту, чисел тощо.

Використання TemplateWizard разом із TemplateData

Існують сім різних типів полів, які використовуються в TemplateWizard, на основі типів параметрів, визначених у TemplateData.

Назва[fn 1]. Тип[fn 2]. Поле, що використовується Примітки
1. Число number NumberInputWidget
2. Дата date DateInputWidget
3. Користувач wiki-user-name UserInputWidget
4. Сторінка wiki-page-name TitleInputWidget Для будь-якої назви сторінки (включно з файлами).
5. Файл wiki-file-name TitleInputWidget Обмежено заголовками у просторі назв Файл і показується з ескізами зображень.
6. Шаблон wiki-template-name TitleInputWidget Обмежено заголовками у просторі назв Шаблон.
7. Щось інше TextInputWidget Всі інші типи показуватимуться стандартними текстовими полями та прийматимуть будь-який текст.
 1. Назва, що використовується у формі TemplateData
 2. Тип, який використовується у JSON TemplateData

Власне TemplateData підтримує більше типів полів, ніж вищеперелічені. Деякі з них можуть бути додані на завдання T200664.

Використання TemplateWizard без TemplateData

Якщо шаблон не має жодного TemplateData, то буде зроблено спробу вгадати назви його параметрів, які будуть подані стандартними текстовими полями форми зі вгаданими мітками.

Зауважте, що ймовірно, що в цьому списку будуть повторювані, застарілі або відсутні параметри, оскільки автори шаблонів будуть робити такі дії, як наведені нижче, щоб дозволити різні форми імені параметра: {{{full name|{{{Full Name}}}}}} (зверніть увагу на різницю в регістрі літер). Зазвичай для параметра є бажана форма, і це можна знайти, лише переглянувши документацію шаблону (і, поки ви там, можливо, додавши TemplateData, щоб інші люди не заплуталися в майбутньому!).

Як вставити шаблон?

Коли ви додали всі бажані параметри до форми шаблону та надали їм їх значення (включно із взагалі без значення, якщо вам потрібен порожній параметр), натисніть кнопку «вставити», у верхньому правому куті діалогового вікна, і вікі-текст шаблону буде вставлений у поточне місце розташування курсора, у вікні редагування головної сторінки.

Текст шаблону буде вставлений відповідно до формату визначеного у TemplateData; якщо не вказано жодного, буде використано «вбудований» формат. Неможливо мати інший користувацький формат для одного шаблону (але, звичайно, шаблон вікі-тексту завжди можна редагувати після вставки).

Див. також

 • Help talk:Extension:TemplateWizard – довідковий форум кінцевих користувачів розширення.
 • Extension:TemplateWizard – домашня сторінка розширення, спрямована на системних адміністраторів і розробників.
 • Phabricator:tag/TemplateWizard – система відстеження проблем для помилок і відсутніх можливостей.