Help:İçerik çevirisi/Başlama/Öneriler

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Content translation/Starting/Suggestions and the translation is 100% complete.
Önerileri gösteren içerik çevirisi paneli.

Çevrilecek maddelerin önerileri çeviri kontrol panelinde sağlanmıştır.

Önerilen sayfalar

Önerilen sayfaların listesi, öneri sistemimize göre konuların bir listesini gösterir. Öneriler, seçilen bir dilde eksik olan popüler maddeleri ve çevirdiklerinizle ilgili maddelere dayanmaktadır. Ek olarak, diğer dillerde öne çıkan ancak mevcut olanında eksik olan yüksek kaliteli maddeler de gün yüzüne çıkarıldı.

Çevrilecek ilginç bir madde bulursanız, yeni bir çeviriye başlamak için üzerine tıklamanız yeterlidir. Bir onay adımı, çeviriye başlamadan önce maddeye erişmenize ve dilleri ayarlamanıza izin verecektir. Bu, normal yeni bir çeviriye başlama işlemi ile benzerdir, ancak tüm bilgiler önceden doldurulmuştur.

Yeni bir öneri seti almak için önerilen sayfalar listesini yenileyebilirsiniz. Her yenilediğinizde, öneriler sağlamak için farklı bir yaklaşım kullanılacaktır. Böylece sayfayı yenilemeye ve çevrilecek ilginç maddeleri aramak için düzenli olarak geri gelmeye devam edebilirsiniz.

Bazı durumlarda, yayımlamış olabileceğiniz son çeviriye dayalı olarak yeni öneriler içeren bir bildirim göreceksiniz.

Belirli dil çiftleri için öneriler sağlanır. İstediğiniz dilleri seçmek için liste başlığının sonundaki dil seçiciyi kullanabilirsiniz. Listede çevirmeniz için yalnızca kaynak dilde bulunan ve hedef dilde eksik olan maddeler gösterilecektir.

Listedeki her öğe için onu atabilir veya daha sonrası için saklayabilirsiniz. "X" simgesi olan bir öğeyi atmak, öneri sisteminin sizin için ilgi çekici olmadığını ve listeden kaldırılacağını bilmesini sağlar. Öğeleri daha sonra "yıldız" simgesiyle saklamak, gelecek için ilginç önerileri toplamanıza olanak tanır, bununla ilgili daha fazla ayrıntı aşağıda.

Daha sonrası için saklayın

Çevrilecek ilginç maddeler bulduğunuzda ancak hemen başlamak için zamanınız olmadığında, "yıldız" simgesini kullanarak bunları daha sonra saklayabilirsiniz. Bu, daha sonra kaydettiğiniz önerilerle yeni bir liste oluşturacaktır. "Daha sonrası için" çevirilerin listesi kalıcı olacaktır ve bunu her zaman kontrol panelindeki öneriler görünümünde bulabilirsiniz.

Genel öneri listesi kalıcı değildir ve her zaman değişir, bu nedenle keşfettiğiniz ilginç maddeleri daha sonra saklamanız önerilir. Bu, diğer kullanıcıların bu maddeleri çevirmesini engellemez ve her zaman çevirmek için ilginç bir dizi fikriniz vardır.

Öneriler hakkında daha fazla bilgi

Öneriler, Stanford araştırmacıları ile işbirliği içinde Wikimedia vakfındaki Araştırma ekibi tarafından oluşturulan bir öneri sistemi tarafından sağlanmaktadır. Sistemin dahili olarak nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilimsel yayımlarını veya araştırma raporunu inceleyebilirsiniz.

Vikipedi GapFinder aracı, İçerik Çevirisinde kullanılan aynı öneri motorunu kullanan başka bir araçtır. Başlangıçta genel önerileri gösterir ve önceki düzenleme etkinliğinizi hesaba katmaz, ancak motora benzer öneriler sunması için örnek (veya tohum) olarak bir madde sağlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz eksik bir maddeyi belirledikten sonra, "çevir" seçeneğini seçmek sizi, seçilen madde için bir çeviri başlatmak üzere İçerik çevirisine götürür.