Зростання/Позитивне підкріплення

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Positive reinforcement and the translation is 96% complete.
Функції Зростання Використання інструментів Оновлення Проєкти Команда Зростання
Подивитися увесь вміст
Знайомство з наявними функціями Сторінки довідки і ресурси щодо функцій Свіжі новини проєкту Поточні ініціативи та стратегічні міркування щодо розробки функцій чи створення ресурсів. Хто ми такі

Загальна довідка і ресурси

Довідкові ресурси для наставників Довідкові ресурси для спільнот

Ця сторінка описує роботу над «позитивним підкріпленням» як частиною набору функцій Зростання. На цій сторінці подано основні активи, дизайни, відкриті запитання і рішення.

Більшість поступових змін буде публікуватися на загальній сторінці оновлень Команди зростання, а деякі великі або детальні оновлення публікуватимуться тут.

Поточний стан

 • 2021-03-01: створено сторінку проєкту
 • 2022-02-25: проєкт розпочато обговореннями в команді
 • 2022-03-01: розширено сторінку проєкту
 • 2022-05-11: обговорення спільнотою

Короткий опис

Команда Зростання зосереджується на розбудові «єднального досвіду новачка», що дає новачкам потрібний їм доступ до елементів, що допомагають їм долучитися до практичної спільноти Вікіпедії. Наприклад, через завдання новачка ми дали їм доступ до можливостей взяти участь, а через модуль наставництва ми дали їм доступ до наставництва. Пропоновані редагування змогли залучити більше новачків до їхніх перших редагувань. Маючи цей успіх, ми хочемо активно заохотити новачків продовжувати робити редагування. Це звертає нашу увагу на нерозвинений елемент, до якого новачка потрібен доступ: оцінка роботи. Ми називаємо цей проєкт «позитивним підкріпленням».

Ми хочемо, щоб новачки розуміли, що постійний внесок у Вікіпедію має прогрес і цінність — там ми покращимо утримання тих користувачів, що вже зробили перший крок, зробили редагування.

Наше велике питання таке: Як ми могли б заохотити новачків, які відвідали нашу домашню сторінку і спробували наші функції, до продовження редагування і надати їм імпульсу?

Передумови

Коли у 2019 році була запроваджена домашня сторінка новачка, вона містила базовий «модуль впливу», де показувалася кількість переглядів сторінок, які редагував новачок. Це єдина частина функцій Зростання, яка давала новачку відчуття свого впливу, і ми не покращували її з час впровадження.

Знімок екрану модуля впливу в англійській Вікіпедії

Маючи це за точку відліку, ми зібрали деякі важливі моменти щодо позитивного підкріплення:

 • Ми почули добрі відгуки від членів спільноти про модуль, у яких досвідчені редактори говорили, що він цікавий і цінний для них.
 • Показано, що висока оцінка від інших користувачів підвищує утримання, наприклад, у випадку «подяк» (тут і тут) та в експерименті у німецькій Вікіпедії. Ми вважаємо, що такі підкріплення від живих людей були б більш ефективними, ніж автоматичні від системи.
 • Члени спільноти пояснили, що високопріоритетним для новачків є перехід від простих завдань до більш цінних, замість того, щоб застрягати на простому виконанні простих завдань.
 • Інші платформи, такі як Google, Duolingo та Github, використовують численні механізми позитивного підкріплення, як то значки і цілі.
 • Спільноти із пересторогою ставляться до заохочення нездорових редагувань. Ми вже бачили, що коли конкурси статей пропонують цінні призи або коли корисні ролі на зразок «автопідтвердженого» залежать від кількості редагувань, це може заохотити людей робити більше проблемних редагувань.

Особистість користувача

Діаграма шляху нового редактора, що показує можливості для позитивного підкріплення

Є багато моментів шляху новачка, у яких ми могли б спробувати підвищити утримання. Ми могли б зосередитися на новачках, які припинили редагувати після всього одного чи кількох редагувань, або ж ми могли б зосередитися на пізнішій точці — новачках, які припинили редагувати після кількох тижнів активності. Для цього проєкту ми вирішили зосередитися на тих новачках, які завершили свою першу сесію редагування, і ми б хотіли, щоб вони повернулися для другої. На діаграмі вони позначені жовтою зірочкою.

На цьому етапі ми хочемо зосередитися на новачках, оскільки це наступний з етапів, на якому ми б хотіли покращити утримання. Також ми бачимо тут зараз значний рівень відтоку, тож якщо ми зможемо утримувати новачків на цьому етапі, то це матиме відчутний вплив на зростання редакторів з часом.

Дослідження і дизайн

Було проведене дослідження різних механізмів, які використовуються для заохочення людей робити внесок у вікі й поза вікі. Нижче подано деякі ключові висновки з дослідження:

 • Мотивація редакторів Вікіпедії багатогранна і змінюється з часом і набуттям досвіду. Новими редакторами часто більше керує цікавість та соціальний зв'язок, ніж ідеологія.
 • Внутрішні проєкти зосереджуються на глибинних спонуках, апелюють до альтруїстичних мотивів і не застосовуються систематично.
 • Розширення заохочень за межі ідеологічних мотивів може покращити різноманіття редакторів, які залишаються у Вікіпедії.
 • Відомо, що позитивні повідомлення від досвідчених редакторів та наставників ефективні для короткотермінового утримання.

Переглянути огляд поточних ідей дизайну для позитивного підкріплення можна у цьому дизайновому брифі. Наші доробки будуть розвиватися далі з врахуванням відгуків від спільноти та кількох раундів тестування користувачами.

Ідеї

У нас є три головні ідеї для позитивного підкріплення. Ми можемо розробляти кілька ідей у процесі роботи над цим проєктом.

Вплив

 • Вплив: ревізія модуля впливу із вмонтуванням в нього статистики, графіків та іншої інформації про внесок. Перероблений модуль впливу даватиме новим редакторам більше контексту щодо їхнього впливу, а також заохочуватиме їх продовжувати робити внесок. Серед сфер дослідження такі:
  • Віха пропонованих редагувань, щоб підштовхнути користувачів спробувати пропоновані редагування.
  • Статистика редагувань за весь час (подібно до X Tools).
  • Число «отриманих подяк», щоб підкреслити можливість отримувати визнання від спільноти.
  • Недавня активність редагування — включно з кількістю днів, коли новачки редагували підряд («серії»), для заохочення тривалого залучення або нагадування почати робити внесок знову.
  • Кількість переглядів статей, які новачки редагували за увесь час (подібно до Вікіпедія:Статистика відвідувань статей).

Підвищення рівня

 • Підвищення рівня: для спільнот важливо, щоб новачки прогресували й переходили до цінніших завдань. Ми б хотіли підштовхнути тих, хто робить багато легких завдань, до того, щоб вони спробували важчі. Це може відбуватися після виконання ними певної кількості легких завдань або через заохочення на домашній сторінці. Серед сфер дослідження такі:
  • Новачок бачитиме повідомлення про успіх після редагування, що мотивуватиме їх робити більше редагувань на тому ж чи інших рівнях складності.
  • У модулі пропонованих редагувань надавати можливості робити складніші редагування, щоб новачки ставали більш вмілими редакторами.
  • У модулі впливу включити лічильник віх чи місце для нагород.
  • На домашній сторінці додати новий модуль із заданими викликами, за які можна отримати нагороду (значок/сертифікат).
  • Додати сповіщення, які пропонуватимуть новачкам спробувати складніше завдання.

Персоналізована похвала

 • Персоналізована похвала: дослідження показує, що похвала й заохочення від інших користувачів підвищує утримання новачків. Ми хочемо обдумати, як можна заохотити досвідчених користувачів дякувати й нагороджувати новачків за добрий внесок. Можливо, можна заохотити наставників до цього з їхньої панелі наставника або через сповіщення. Ми можемо використати наявні механізми комунікації, які, за даними попередніх досліджень, мали певний позитивний ефект. Серед сфер дослідження такі:
  • Особисте повідомлення від наставника новачка, що з'являється на домашній сторінці.
  • Сповіщення від наставника чи Команди Зростання.
  • «Подяка» за конкретне редагування.
  • Новий значок, яким нагороджує наставник чи Команда Зростання, що стосується певного редагування, певної віхи.


Обговорення спільнотою

Надіємось, що додавання заохочень у досвід редагування заохотить конструктивний внесок, але ми також знаємо, що це може спричинити несподівану чи небажану поведінку користувачів. Важливо, щоб люди робили внесок з добрими намірами, а не щоб вони просто отримували позитивне підкріплення. Тому ми хочемо обговорити зі спільнотами те, як ми могли б заохочувати новачків, одночасно оберігаючи цінності вікі. Деякі з наших ідей на цій сторінці можуть не зовсім співпадати з цінностями спільноти — якщо це так, то ми хочемо дізнатися, як нам спрямувати ці ідеї в правильне русло! Будь ласка, допоможіть нам з цим проєктом!

 • Що добре спрацювало у вашій вікі для мотивування новачків?
 • Які ідеї вище, на вашу думку, найбільш багатообіцяючі? Які найменш вдалі?
 • Що може піти не так і що нам варто уникнути?


Тестування користувачами

Поруч з обговоренням спільнотою ми хочемо отримати схвалення і доповнення до наших початкових дизайнів і гіпотез. Ми проведемо користувацьке дослідження позитивного підкріплення, спрямоване на те, щоб краще розуміти вплив проєкту на внесок новачків кількома різними мовами. Ми поділимося результатами тут.

Вимірювання й результати

Коли обговорення спільнотою буде завершене, дизайни відточені, а розробка й тестування виконані, наш спеціаліст з даних буде моніторити вплив проєкту позитивного підкріплення. Ми поділимося початковим планом вимірювання й пізнішими результатами тут.