Template:Commons category/doc/cs

From mediawiki.org

{{Commons category}} odkazuje na název "Category:" v úložišti Wikimedia Commons. Pokud je název kategorie napsán chybně nebo chybí, odkaz se bude stále zobrazovat "modrý", i když selže. Pečlivě zkontrolujte existenci kategorie na commons a také pravopis jmen. V článcích by tato šablona měla být umístěna v horní části poslední sekce na stránce.

Použití[edit]

{{Commons category|catname}} Vloží spojovací název odkazového pole catname
{{Commons category|catname|showname}} Vloží odkazové pole zobrazující název showname

Dva parametry catname a showname (1 a 2) jsou volitelné a jsou určeny pro případy, kdy se název kategorie Commons liší od názvu stránky Wikipedie. První parametr je název odpovídající kategorie na Wikimedia Commons, bez předpony "Category:". Pokud je použit tento první parametr, pak šablona zobrazí název kategorie Commons, což může být pro čtenáře matoucí. Tento text lze přepsat druhým parametrem, kde by se obvykle používal název stránky Wikipedie.

Například na stránce w:en:Polar bear {{Commons category|Ursus maritimus|Led bears}} vytvoří odkaz na Commons:Category:Ursus maritimus zobrazený jako "Polar bears".


Umístění[edit]

Pokud použití velké grafické šablony způsobuje zvláštní problémy s rozvržením, jako je nadměrné bílé místo zobrazené na pravé straně tohoto snímku obrazovky, přepněte na jinou sesterskou šablonu.

N Neumisťujte tuto šablonu do sekce zcela samotnou, bez plovoucí vlevo.

N Neumisťujte tuto šablonu do sekce obsahující sloupce bez plovoucí vlevo.


TemplateData[edit]

Tato sekce obsahuje strukturovaný popis parametrů šablony využívající rozšíření TemplateData, který umožňuje snadnější používání této šablony v prostředí VisualEditoru.

Commons category/doc

This template creates a small box containing a link to a category on Commons. If no value is provided the page name is used.

Template parameters[Edit template data]

ParameterDescriptionTypeStatus
Category name1

The name of the Commons category this template will link to. If no value is provided then the page name is used.

Stringoptional
Displayed text2

The text that the link will display to the user. If no value is provided it will default to category name or page name, in that order.

Stringoptional

Přesměrování[edit]