Template:Caution

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Template:Caution and the translation is 100% complete.

Pozor! Pozor:

Template documentation

Použití

Způsob 1

Následně se zobrazí ikona Upozornění a slovo 'Pozor:'. Toto můžete doplnit jakýmkoli textem/obrázky/označením, které se vám líbí.

{{Caution}} Zde je moje zpráva ''Pozor''.

Pozor! Pozor: Zde je moje zpráva Pozor.

Způsob 2

Při následujícím použití je text předán jako parametr šabloně, která pro zarovnání bloku textu vůči ikoně interně využívá tabulku.

{{Caution|1=Toto je opravdu dlouhý popis, který je dostatečně rozvláčný pro to, aby se přelil na další řádek (pokud teda nemáte opravdu velkou obrazovku!). Za normálních okolností by omezená šířka okna způsobila, že se text zalomí kolem ikony, ale protože jsme tento text předali jako parametr šablony používající tabulku, bude text zalomený do buňky vpravo a v buňce nalevo zůstane pouze ikona, takže odsazení bloku textu bude rovnoměrné, bez zalomení řádky pod ikonu.}}
Pozor! Pozor: Toto je opravdu dlouhý popis, který je dostatečně rozvláčný pro to, aby se přelil na další řádek (pokud teda nemáte opravdu velkou obrazovku!). Za normálních okolností by omezená šířka okna způsobila, že se text zalomí kolem ikony, ale protože jsme tento text předali jako parametr šablony používající tabulku, bude text zalomený do buňky vpravo a v buňce nalevo zůstane pouze ikona, takže odsazení bloku textu bude rovnoměrné, bez zalomení řádky pod ikonu.