Příručka:$wgValidSkinNames

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgValidSkinNames and the translation is 100% complete.
Rozšíření: $wgValidSkinNames
Seznam platných názvů vzhledů. Vzhledy mohou volitelně použít tuto proměnnou k tomu, aby MediaWiki sdělily, že jsou dostupné.
Zavedeno od verze:1.7.0 (r15226)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(pole malých názvů vzhledů buď: specifikace ObjectFactory ; nebo hodnota řetězce, což je název třídy PHP, když je připojen ke vzhledu)
Výchozí hodnota:[]

Podrobnosti

Pole s informacemi o platných názvech vzhledů. Volitelně mohou být použity vzhledy k tomu, aby MediaWiki sdělily, že jsou dostupné.

Tuto proměnnou lze použít k registraci vzhledu, ale nemusí být. Vzhledy lze registrovat i dynamicky, pomocí metod SkinFactory, konkrétně SkinFactory::register(). To znamená, že neexistuje žádná záruka, že $wgValidSkinNames je ve skutečnosti kompletní seznam nainstalovaných vzhledů!
  • Klíčem by mělo být id vzhledu ve všech malých písmenech. Obecně by to mělo být stejné jako název základní složky uvnitř vzhledů/, která obsahuje vzhledy css, zdroje atd...
  • Před MediaWiki 1.35 by hodnotou měl být identifikátor, který se po předponě "Skin" stane názvem třídy implementované vaším vzhledem. tj. Pokud je název třídy vašeho vzhledu "SkinFooBar", hodnota v poli by měla být $wgValidSkinNames['foobar'] = 'FooBar';
  • Od MediaWiki 1.35 může být hodnotou specifikace ObjectFactory . Starý formát, kde je hodnotou identifikátor, který se po předponě "Skin" stane názvem třídy implementované vaším vzhledem, je stále podporován.
  • Před MediaWiki 1.18 byla hodnota nouzový zobrazovaný název a název třídy byl určen spuštěním ucfirst na malém id vzhledu. tj. pro $wgValidSkinNames['foobar'] = 'FooBar'; by se pokusil načíst třídu "SkinFoobar". To způsobilo problémy s naším AutoLoaderem, který rozlišoval malá a velká písmena, přestože názvy tříd PHP nerozlišovaly malá a velká písmena.

Výchozí vzhledy budou přidány později pomocí SkinFactory::getSkinNames(). Pokud chcete mít přístup k úplnému seznamu, použijte SkinFactory::getSkinNames() jako přístupový objekt.

Příklady

Od MediaWiki 1.35 je hodnota specifikací ObjectFactory . To umožňuje oddělit název vzhledu (jako je jmenný prostor třídy PHP) od základního názvu třídy PHP.

Verze MediaWiki:
1.35

Starý formát stylu načítání PHP:

$wgValidSkinNames["foobarskin"] = [
	"displayname" => "FooBarSkin",
	"class" => "MediaWiki\\Skins\\FooBar\\FooBarSkin"
];

Formát skin.json :

	"ValidSkinNames": {
		"foobarskin": {
			"class": "SkinMustache",
			"args": [
				{
					"@name": "key used for useskin=",
					"name": "foorbarskin",
					"@scripts": "List of ResourceLoader modules to be loaded",
					"scripts": [
						"skins.foo.js"
					],
					"@styles": "List of ResourceLoader style modules to be loaded",
					"styles": [
						"skins.foo.styles"
					],
					"@messages": "For skins that use SkinMustache, this will create translated template variables",
					"messages": [
						"foo-key"
					]
				}
			]
		}
	}