Příručka:$wgPingback

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgPingback and the translation is 100% complete.
Pro the notification system se podívejte na stránku: Extension:Echo.
Různá nastavení: $wgPingback
Pokud je true, MediaWiki bude čas od času hlásit data o své instalaci, aby pomohla vývojářům
Zavedeno od verze:1.28.0 (Gerrit change 296699; git #f181cde)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:false

Hlášení systémových informací

Název Popis Příklad Odůvodnění
wiki Kryptograficky náhodný hash 49748f9060251596beb44eaac206135c Toto je jedinečný hash, který se generuje jednou za instalaci MediaWiki a poté se uloží do tabulky updatelog pod klíčem "PingBack".
database Nakonfigurovaný typ databáze "mysql", "sqlite" Pochopit použití a popularitu různých typů databází.
MediaWiki Verze MediaWiki "1.28.0" Chcete-li vidět použití různých verzí MediaWiki a kdy lidé aktualizují na novější verze.
PHP Verze PHP "5.6.0", "7.0.9" Abychom viděli použití různých verzí PHP a pokud bychom chtěli zvýšit minimální požadavek, jaký to bude mít dopad.
OS Operační systém a vydání "Linux $version", "Windows $version" Chcete-li vidět, jak se MediaWiki používá na různých operačních systémech, a na verzích těchto operačních systémů
arch Identifikace 32bitové nebo 64bitové verze "32", "64" Chcete-li vidět, jak rozsáhle se MediaWiki používá na 32bitových systémech a jaký dopad by měla podpora pouze 64bitových systémů.
machine Hardware stroje "x86_64" Chcete-li vidět, s jakými architekturami se používá MediaWiki
serverSoftware Software webového serveru "Apache/2.4.10 (Debian)" Chcete-li zjistit, se kterými webovými servery se MediaWiki používá a zda by měly být zachovány hacky na kompatibilitu pro konkrétní verze webových serverů.
memoryLimit php limit paměti 220M Chcete-li vidět množství paměti, které má MediaWiki normálně k dispozici, a jaký dopad by mělo případné zvýšení požadavků MediaWiki na paměť.

Zavádění

Odeslaný čas a data jsou zaznamenány do protokolu ladění, když je povoleno. Datové body jsou implementovány v souboru includes/Pingback.php.

Povolení Pingback; Sběr a využití dat

Webový instalační program se uživatele zeptá, zda chce tuto funkci povolit během instalace MediaWiki.

Uživatel se může v tuto chvíli rozhodnout odhlásit se z pingbacku. Pokud se uživatel přihlásí, funkce pingback odešle nová data při prvním načtení stránky po aktualizaci na novou verzi MediaWiki.

Počínaje MediaWiki 1.31.0 budou aktivní wikiny zasílat měsíční cyklus (viz úkol T189785).

Uživatelé se mohou kdykoli rozhodnout povolit nebo zakázat pingback nastavením konfigurační proměnné $wgPingback v LocalSettings.php. Tím však nevymažete žádná data, která již byla přenesena na naše servery.

Pingback anonymně sleduje, která verze MediaWiki se používá, spolu s nakonfigurovaným typem databáze a verzí PHP, stejně jako váš operační systém, typ systému (32bitový nebo 64bitový), hardware stroje, serverový software a limit paměti. . Tato funkce také odesílá jedinečné ID s přenosem dat, které se používá ke sledování aktualizací provedených na wikinách v průběhu času.

Po odeslání pingbacku můžete zobrazit ID vaší wiki spuštěním následujícího příkazu SQL:

SELECT * FROM updatelog WHERE ul_key = 'PingBack';

Další informace naleznete v úplném Prohlášení MediaWiki Pingback o ochraně osobních údajů.

Přístup k datům

Souhrnná data pingbacků jsou k dispozici na https://pingback.wmflabs.org. Kód za těmito dotazy zobrazenými na této stránce lze nalézt v analytics/reportupdate-queries repo. Konfiguraci lze nalézt na meta.

V současné době jsou nezpracovaná pingbacková data uložena v databázi EventLogging Wikimedia. Uživatelé s podepsanou NDA s WMF (viz wikitech:Volunteer NDA pro proces) mohou přistupovat k datům prostřednictvím analytických strojů.


Související odkazy