Příručka:$wgAppleTouchIcon

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgAppleTouchIcon and the translation is 100% complete.
Adresy URL serveru a cesty k souborům: $wgAppleTouchIcon
Volitelná adresa URL ikony, která se použije při přidávání záložek na domovskou obrazovku na kapesních zařízeních Apple
Zavedeno od verze:1.12.0 (r29942)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(relativní cesta nebo absolutní URL)
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

Zařízení iPhone, iPod Touch a iPad společnosti Apple mají možnost zobrazit ikonu, když uložíte záložku na domovskou obrazovku ze Safari. Toto je poněkud podobné faviconu, ale s většími velikostmi (57x57, 72x72, 114x114 a 144x144 pixelů, v závislosti na zařízení).

Safari Web Content Guide doporučuje umístit soubor s názvem "apple-touch-icon.png" do kořenového adresáře dokumentů vaší webové stránky. Použijte "apple-touch-icon-precomposed.png", abyste se vyhnuli zaobleným rohům vytvořeným systémem iOS a efektu lesku vaší ikony. Pokud však z nějakého důvodu chcete použít vlastní ikonu, můžete použít následující formát:

$wgAppleTouchIcon = "/wiki/icons/apple-touch-icon.png";

To vytvoří značku ‎<link> ve výstupu záhlaví HTML:

<link rel="apple-touch-icon" href="/wiki/icons/apple-touch-icon.png" />

Protože je $wgAppleTouchIcon ve výchozím nastavení nastaveno na hodnotu false, MediaWiki nevygeneruje odkaz a prohlížeč se pokusí načíst "/apple-touch-icon.png". Pokud ani toto neexistuje, použije se miniatura stránky, která není příliš atraktivní.

Pomocí možnosti přepsání mohou wiki nastavit jinou ikonu než jiné stránky na stejném hostiteli, nebo se mohou jednoduše rozhodnout nastavit vlastní adresu URL.

Pro zařízení Android umístěte do kořenového adresáře "apple-touch-icon-precomposed.png" a do LocalSettings.php zahrňte $wgAppleTouchIcon = "$wgScriptPath/apple-touch-icon-precomposed.png";.

Doporučení

An iPhone home screen including some custom site icons.

Čisté obrázky s dobrou ostrostí a kontrastem a jasným barevným pozadím se přiměřeně hodí k ostatním ikonám. Pokud nemáte žádný k testování, podívejte se na praktické snímky obrazovky, jako je tento.

Dokumentace Apple doporučuje obrázek PNG o velikosti 114 × 114 pixelů. Zdá se však, že 118 x 120 je značka pro displeje sítnice. Menší obrázek se mírně zvětší a bude trochu rozmazaný. Projekty Wikimedie v současnosti (květen 2021) používají 152×152 pixelů.

Zaoblené rohy a "lesklá" textura jsou přidány uživatelským rozhraním iPhone, takže ve zdrojovém obrázku použijte ploché čtvercové pozadí:

Původní obrázek: Jak se zobrazí:

Průhledná pozadí jsou vykreslena jako plná černá.


Související odkazy