Help:Lint errors/misnested-tag/pl

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Lint errors/misnested-tag and the translation is 70% complete.

Źle zagnieżdżone znaczniki to błąd, w którym znacznik HTML lub wikikodu jest zamykany poza znacznikami nadrzędnymi, przez co objęte nimi fragmenty się przegryzają. Ten rodzaj błędu na razie traktujemy jako ostrzegawczy, średni.

Przykład 1:

<b> foo <i> bar </b> baz </i>

Przykład 2:

''' foo '' bar ''' baz ''

Przykład 3:

* a
* b <small> c
* d </small>
* e

Przykład 4:

<small> foo
* a
* b
bar </small>

Przykład 5:

''<span>foo''</span>

Example 6:

<span>foo<br/>
bar</span>

W przykładach 1 i 2, znacznik ‎<i> (zarówno w HTML jak i odpowiedniku w wikikodzie) powinien być poprawnie zagnieżdżony w znaczniku ‎<b>. Mimo iż parsery radzą sobie z poprawianiem, widoczny rezultat może nie spełniać oczekiwań edytującego.

W przykładzie 3, znacznik ‎<small> powinien zostać zamknięty jeszcze w linii 2 i otwarty ponownie w linii 3.

Odnośnie przykładu 4, semantyka HTML5 wymaga aby znacznik <small> (i inne znaczniki formatujące, takie jak <span>, <strike>, <em>, <i> (''foo''), itd.) obejmowały pojedyncze elementy. Ale znacznik <div> może obejmować cały kod do tworzenia list. Ponieważ jest to popularne użycie na stronach w wikikodzie, prawdopodobnie powinniśmy to uznać za semantykę samego wikikodu i nie wymagać poprawy takich przypadków. Wspomnieliśmy o tym tutaj, aby wytłumaczyć, skąd zgłoszenie takiego błędu. Podejmiemy próbę wyłączenia reakcji Lintera na tego typu umiejscowienie znaczników. To fix this problem, use a ‎<div> tag to wrap lists. For common usages such as the small tag, templates such as Template:Smalldiv on English Wikipedia can make such replacements easier.

W przykładzie 5, tak jak w poprzednich, kod wyjściowy HTML jest również nieprawidłowy, ponieważ będzie to <i><span>foo</i></span>. Para znaczników ‎<i> powinna być umieszczona albo w całości w znaczniku span albo powinna go obejmować z zewnątrz, np. <span>''foo''</span>.

In Example 6, a span tag is wrapped around a line break. Possible resolutions are to remove the manual line break (using a br tag if desired) or wrap each line in its own span tags.

Some templates apply italic formatting to fields like "title" or "magazine". To add an unitalicized note to a field of that type, use {{Noitalic }} around the note.

Narzędzia

Następujące narzędzia pomagają naprawić ten problem:

Zobacz też