Jump to content

Nepřetržitá integrace/PHP CodeSniffer

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Continuous integration/PHP CodeSniffer and the translation is 100% complete.

PHP CodeSniffer je nástroj pro detekci chyb stylu kódu v kódu PHP. Composer používáme jako obal pro správu verze CodeSniffer, závislostí a provádění.

Nejprve načtěte vývojové závislosti spuštěním composer update.

U většiny rozšíření MediaWiki, vzhledů a knihoven PHP spustí spuštění composer test také CodeSniffer. U většiny rozšíření MediaWiki, vzhledů a knihoven PHP spustí spuštění composer phpcs také CodeSniffer.

Spuštění lokálně bez composeru

Pokud narazíte na problémy s vypršením časového limitu skladatele, můžete jej spustit přímo s vendor/bin/phpcs -p -s. Je důležité spustit verzi PHP_CodeSniffer nainstalovanou Composerem ve vašem místním úložišti projektu vendor/bin, aby byly nalezeny všechny sniffy. Nepoužívejte verzi systému, kterou najdete na vašem PATH.

Pokud dojde k nedostatku paměti, můžete jej spustit s větší pamětí: vendor/bin/phpcs -p -s -d memory_limit=256M.

Verzování

Doporučuje se připnout konkrétní verzi do souboru composer.json. Snažíme se držet ducha semver.org, ale ne skutečného standardu. Hlavní věc, o kterou se zajímáme, je zajistit, že bez ohledu na to, když spustíte composer test, projde, pokud dříve prošel, a ne náhodně selže, protože byla vydána nová verze. Náhodné selhání sestavení je bolest, když se pokoušíte backportovat opravu nebo se jen pokoušíte něco vyvinout a potřebujete přerušit práci, abyste to opravili.

V současné době používáme 0 jako naši hlavní verzi a přidáme vedlejší verzi pro nové sniffy a opravíme verzi opravy pro opravy chyb nebo vylepšení stávajících sniffů. Pro skutečný zahrnutý PHP kód není zaručena žádná stabilita.

Související odkazy