User:IKhitron/draft1

From MediaWiki.org
Jump to navigation Jump to search

User:IKhitron/draft1/פתיח

Contents

בעיה בתמונות אשר מפורסמות תחת הערך "אלעד קופרמן"[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב


כתיבת ערך חדש[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

שלום, אני מעוניינת לכתוב ערך על אישיות מסוימת שלדעתי חשיבותה אינה מוטלת בספק אך אינני בטוחה שהיא חשובה מספיק לויקיפדיה העברית, עם מי אני יכולה להתעייץ?--Haya831 - שיחה 17:13, 30 בדצמבר 2017 (IST)

שלום Template:א. את מוזמנת להתייעץ פה. מי האישיות? מה פועלה? עד כמה היא ידועה? בברכה, אילן שמעוני - שיחה 19:32, 30 בדצמבר 2017 (IST)

עאהד תמימי, מעשיה כמובן מקוממים אך לדעתי הפולמוס והסיקור הנרחב לו היא זכתה בהחלט מצדיקים ערך ויקיפדי,יש עליה ערך ב6 ויקיפדיות(כולל ערבית ואנגלית)--Haya831 - שיחה 00:00, 31 בדצמבר 2017 (IST)

הנערה זכתה לסיקור בעקבות אירוע מסויים, אך לטעמי אין לה חשיבות אנציקלופדית מעבר לכך. אילי - שיחה 08:23, 31 בדצמבר 2017 (IST)
אני מסכים עם אילי ‏«kotz» «שיחה» 18:09, 1 בינואר 2018 (IST)

Template:א, למקרה שלא ראית, לפני כמה ימים נכתב הערך עהד תמימי, וכעת מתנהל דיון חשיבות בדף השיחה. אגסי - שיחה 20:51, 29 בינואר 2018 (IST)

עדכון: הערך זכה להכרה בחשיבות והורחב מאוד. נעם דובב - שיחה 10:40, 18 בפברואר 2018 (IST)

עריכה מרימון / השחתה?[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב שלום עריכות שלי נמחקו בתואנה כי יש לי סינון רימון והדבר מצנזר מילים או ערכים

לא הבנתי על מה מדובר.

אכן יש לי רימון אך לא ראיתי שבעריכה שלי משהו נמחק או מצונזר.

אודה על הסבר. תודה. דרדל

כמובן שלא ראית, רימון מסתיר ממך את מה שהוא לא רוצה שתראה... תוכל לראות מה עשית בצורה ישירה, דרך דף "גרסאות קודמות", אבל יש כאן עוקץ: כדי לראות את השינוי, תצטרך לגלוש בלי רימון (למשל מספריה ציבורית).
תוכל לראות זאת בצורה עקיפה (עם רימון), כך: בדף השוואת גירסאות, ראה את עריכתך, ושים לב שמה שאתה רואה, מבחינת מספר התווים שנוספו או הוסרו, לא תואם את המספר שמציין את השינוי בגודל הדף, שמופיע בסוגריים מול כל עריכה בדף גרסאות קודמות. ההבדל הוא הדבר שרימון מסתיר ממך. (המספר הוא בבתים - כל תו עברי צורך 2 בתים, רווחים וסימני פיסוק - בית אחד). קיפודנחש 01:14, 1 בינואר 2018 (IST)
תוספת מאוחרת: ראה למשל עריכתך בדף אהרון חליוה, בה הוספת חומר, אבל בדף הגרסאות הקודמות, רואים שהעריכה הקטינה את הדף בכמה מאות בתים. ההקטנה הזו היא במחיקות שרימון ביצע בערך ללא ידיעתך, בלי לשאול אותך, ובלי שתוכל לראות את המחיקה בהשוות גרסאות, כי גם את דף ההשוואה רימון "מנקה". אנא, אל תערוך בוויקיפדיה ממחשב שמחובר דרך רימון: לא מובטח שתמיד יימצא מנטר שיתקן את ההשחתות (למרות שההשחתות מבוצעות בתמימות וללא כוונה רעה, הן עדיין השחתות). אם חשוב לך לערוך, והמחשב היחיד שברשותך מחובר דרך רימון, אולי תוכל לדבר עם מחלקת שירות הלקוחות שלהם, כך שינטרלו את הסינון באתר ויקיפדיה. אחרת, עליך להימנע מעריכה ממחשב כזה. קיפודנחש 01:26, 1 בינואר 2018 (IST)
לדעתי אם עורכים בקוד מקור ועושים תצוגה מקדימה ניתן לראות מה הרימון מחסיר. אבל אולי Template:א יותר טוב בהסבר ממני. אמא של גולן - שיחה 09:02, 2 בינואר 2018 (IST)
קיפודנחש תיאר היטב את התופעה. בעריכת קוד מקור הפתרון הוא פשוט, אם הדף נפתח לעריכה, הרי שהמסנן 'אישר' את תוכנו ולא תהיה בעיה. אם בעת השמירה הדף נחסם, כנראה ישנה בעיה ואז כדאי לנסות לערוך פרק ספציפי של הערך בפני עצמו, בדרך כלל זה פותר את הבעיה כי המנוע של רימון חוסם בגלל צירופי מילים בעייתיות לטעמו. כל הבעיות שנתקלנו בהם עד עתה עם אינטרנט רימון היו בעורך החזותי, וגם שם, בתצוגה מקדימה לפני שמירת השינויים ניתן לראות את קטע הקוד שהוסר בעריכה זו, ולפעמים גם להעתיק --> לחזור לעריכה --> להדביק אותו בחזרה --> להציג שוב שינויים ולראות שהשינויים הלא רצויים נעלמו ואז לשמור. ביקורת - שיחה 09:32, 2 בינואר 2018 (IST)
אם אתה בטוח ב-100% שבעריכת קוד מקור אין בעיה (כלומר לא יתכנו השחתות רימון, כי רימון עצמו ימנע את העריכה), יתכן שהפתרון הוא למצוא דרך "לחסום" משתמשים שמחוברים דרך רימון מעריכה חזותית. בהנחה שכמעט כל ההשחתות הן הסרת קישורים, אפשר לחשוב על פתרונות אחרים, בעזרת מסנן ההשחתות. מנטרים: האם אמנם כל "השחתות רימון" מתמצות בהסרת קישורים, או שיש גם השחתות מסוגים אחרים? קיפודנחש 19:36, 2 בינואר 2018 (IST)
ביקורת, אני יודע מניסיון שהיו בעיות בעריכת קוד מקור, רימון היה מסיר קישורים, האם התופעה הזו הפסיקה לחלוטין? Uziel302 - שיחה 06:53, 10 בינואר 2018 (IST)
נתקלתי בעריכה שבה מסנן אינטרנט צינזר ציטוט של הרמב"ם. תמהני האם גם התנ"ך והתלמוד מוגשים בגרסה מצונזרת. דוד שי - שיחה 07:08, 10 בינואר 2018 (IST)
על קצה המזלג: ישעיהו א' כ"א, יחזקאל כ"ג, שיר השירים. חזרתישיחה 08:42, 10 בינואר 2018 (IST)
Template:א, עורך קוד מקור לא מאפשר לשמור שינויים במצב שבו המסנן מחליט שחלק מהמילים בעייתי, רק העורך החזותי מאפשר לשמור את השינויים תוך מחיקת מה שלא בא לו טוב. Template:א, הוא מוחק גם מילים פה ושם. Template:א, כמעט כל דבר יכול להיות טוב בהקשר מסויים ורע בהקשר אחר, המסנן סומך על הרמב"ם כשהוא יודע שהרמב"ם כתב את מה שכתב, ולכן הטוויטר של הרמב"ם לא נחסם. מה שכן, הוא לא זוכר בעל-פה את כל הרמב"ם כדי להגיע למצב שכשייתקל במילה שנשמעת לו לא-טוב בוויקיפדיה או באתרים אחרים שמצטטים לא רק את הרמב"ם (כמו ויקיציטוט, ואולי יש עוד כמה אתרים), תעלה לפניו המחשבה "הי, זה רמב"ם מפורש. מאושר". לכן, בינתיים הוא חוסם את זה. ביקורת - שיחה 17:38, 10 בינואר 2018 (IST)
לא הבנתי מה אמרת או מה ניסית לומר, ואין לי בטחון שהמערכת הקיימת כבר מונעת חבלות כשהעורך משתמש בעורך קוד מקור. לדעתי הפתרון הוא לסמן את העורכים שמשתמשים ברימון (כנראה אפשר לעשות זאת על ידי יצירת קבוצת הרשאות חדשה, נניח "משתמשי רימון", בלי לתת לקבוצה שום הרשאות ספציפיות), ולהפעיל מסנן שימנע ממשתמש שחבר בקבוצה הזו לשמור עריכה בה הוסר קישור כלשהו. זה לא יפתור חבלות מרימון שלא נוגעות בקישורים, אבל עד כמה שהבנתי, רוב החבלות הן סביב הסרת קישורים. החלק העדין כאן הוא להוסיף את המשתמשים שמחוברים דרך רימון לקבוצה הזו - זה צריך להיעשות ידנית. מש:ערן, מה דעתך? קיפודנחש 19:36, 10 בינואר 2018 (IST)
אין אפשרות למנוע מקבוצה שימוש בעורך חזותי? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:41, 10 בינואר 2018 (IST)
יתכן שאפשר, בעזרת קצת קוד ב-common.js. אבל לפני זה צריך להחליט לעשות זאת - הצעד הראשון, והפרובלמטי ביותר, הוא "סימון" קבוצת עורכים בעזרת הרשאה שתטיל עליהם מגבלות, והשאלה איך מתחזקים זאת. זה גם לא יעבוד עבור אלמונים, כך שצריך לחשוב (א) האם זה הפתרון הרצוי, ואם כן, איך מתחזקים את הרשימה, ו-(ב) איך מגנים על ויקיפדיה מאלמונים עם רצון טוב שמחוברים דרך רימון. קיפודנחש 19:53, 10 בינואר 2018 (IST)
(הרהור נוסף): מישהו יודע אם אפשר לזהות אלמוני שמחובר דרך רימון בעזרת הכתובת? האם יש בלוק כתובות מסוים שאומר "רימון"? קיפודנחש 19:56, 10 בינואר 2018 (IST)
בעניין ההוספה - אין אפשרות להוסיף רשומים אוטומטית לקבוצה לפי ה-IP, מבלי לחשוף אותו, לפי הטווח. וTemplate:א את הרשימה כאן יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:12, 10 בינואר 2018 (IST)
התשובה של יגאל עונה לגבי אנונימים, ולטעמי זה פתרון שעובד טוב למדי (לא מושלם, ניתן להפעיל תוכנה לסינון, ואז לא מובטח שה-IP יזוהה). אני מניח שאפשר עם ביטויים רגולריים לקבל היוריסטיקה לא רעה גם לגבי רשומים, מבלי לתחזק בצורה מפורשת "רשימה שחורה". ננסה את מיוחד:מסנן_ההשחתות/85. ערן - שיחה 22:54, 10 בינואר 2018 (IST)

אף אחד לא דיבר על הוספת רשומים אוטומטית. אם רוצים "לסמן" בעזרת הרשאה,צריך לנהל את הרשאות הרשומים ידנית, כפי שציינתי בדיון הזה מספר פעמים. הדיבור על ip היה בניסיון להשיב לשאלתך על מניעת עריכה בחזותי, כשציינתי שה"טריק" התאורטי עם הרשאות לא יעבוד עבור אלמונים, ולכן עבורם צריך פתרון אחר. קיפודנחש 22:04, 10 בינואר 2018 (IST)

מצטער על הבלבול. שכחתי לשים סימן שאלה. כלומר, שאלתי האם ניתן... יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:59, 10 בינואר 2018 (IST)
מש:ערן: המסנן נחמד, אבל לגבי "רשימה שחורה" (לאו דווקא שחורה - אולי "רשימה סרוגה"?), הרעיון שהועלה כאן היה למנוע ממשתמשי רימון שימוש בעורך החזותי - הטענה שהועלתה היא שהשחתות רימון לא אפשריות, או לפחות הרבה פחות סבירות, כשמשתמשים בעורך קוד מקור. קיפודנחש 00:49, 11 בינואר 2018 (IST)

למה בדפי שיחה של מרחב עזרה אין קישור העברה לצד כל פסקה?[edit]

מדובר במדיה ויקי:סקריפטים/76.js. תיוג: Template:א, ובתקווה שמציץ פה מידי פעם גם Template:א. חזרתישיחה 01:21, 2 בינואר 2018 (IST)

(לפני התנגשות) כי מסיבה שלא ידועה לי קובי כתב את זה ככה שהקישורים רק במרחבי שיחה, משתמש, שיחת משתמש, ויקיפדיה, ושיחת ויקיפדיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:26, 2 בינואר 2018 (IST)
Template:א, סליחה, אבל זו תשובה לא רצינית. ברור שכך נכתב, אבל התיאור הוא "סקריפט להעברה מהירה של פסקאות בין דפים (לא כולל מרחב הערכים)". יש מצב לממש את התיאור? אם אני מבין נכון – במקום "5" צ"ל "9999" בשורה של "checking name space", או לפחות להוסיף את כל דפי השיחה?. חזרתישיחה 01:40, 2 בינואר 2018 (IST)
א', לא צריך להיות גס רוח. ב', ברור שאפשר לעשות זאת בקלות. השאלה היא אם כדאי, אם אנו לא יודעים מה הייתה הסיבה שלו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:48, 2 בינואר 2018 (IST)

למעשה, זה כנראה צריך להיות מוגבל למרחבי השיחה השונים + מרחב ויקיפדיה. כרגע זה מוגדר למרחבים 1,2,3,4,5, שזה כנראה שיחה, משתמש ושיחתו, וויקיפדיה ושיחתה. אם הבנתי נכון, ההצעה היא להוסיף את כל מרחבי השיחה, כמו שיחת פורטל, קטגוריה, תבנית וכן הלאה. אוסיף שמעולם לא השתמשתי בסקריפט זה, והקוד שלו קצת מסובך עבורי. קיפודנחש 03:48, 2 בינואר 2018 (IST)

לא משנה, טיפלתי בזה בדקה עבודה, ואני לא מבין כלום בזה. חבל שגם לדבר כזה צריך דיונים מפה ועד ב"ש. אני מניח שאם לא רוצים את הכול – אפשר לטפל רק בשורה checking name space, או להוסיף איזשהו and if. קיפודנחש, להשתמש בו זה הכי פשוט בעולם. ויגאל – התשובה שלך הייתה פורמלית, ולא התכוונתי לפגוע. התנצלתי מראש ואני מתנצל עכשיו. חזרתישיחה 06:43, 2 בינואר 2018 (IST)
התקבל בשמחה. התשובה הייתה בדיוק לשאלה שנשאלה, במיוחד בהתחשב במה שאמרתי בב'. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:36, 2 בינואר 2018 (IST)
ה"טיפול" לא נראה טוב. קודם כל מבחינה אסתטית: אם רוצים לבטל תנאי, פשוט מבטלים אותו, לא דוחפים לגבול העליון 9999 (ומה אם מחר יתברר שיש מרחב שם שמספרו 100,000 או יותר?). חמור מכך, זה מדליק את הסקריפט במקומות שהוא לא צריך לדלוק, כלומר דפים שאינם דפי שיחה. קיפודנחש 19:41, 2 בינואר 2018 (IST)
(תוספת מאוחרת) כעת שמתי לב שה"טיפול" הוא בגרסה פרטית שלך - שם כמובן עשה כעולה על רוחך, אבל זה לא מתאים לסקריפט הכללי. (על הדרך: לא אמרתי שלהשתמש בזה זה מסובך, אלא שאני לא השתמשתי, ואין לי כוונה להשתמש בעתיד. כשמישהו לא משתמש בסקריפט, יכול להיות קצת יותר קשה להבין את הקוד). קיפודנחש 19:44, 2 בינואר 2018 (IST)
איני עורך ממשק; בכל מקרה הייתי משנה רק לאחר דיון והסכמה. חזרתישיחה 20:06, 2 בינואר 2018 (IST)

למה לא עושים ביוטיוב סירטוני הסברה איך עורכים בוויקפדיה?[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב למה לא עושים ביוטיוב סירטוני הסברה איך עורכים בוויקפדיה? Template:לא חתם

Template:א, יש קישורים לכמה סרטונים בדף ויקיפדיה:מדריכי וידאו, אם כי הם מאוד ישנים ואני מניח שחלקם לא מתאימים לממשק של היום. ‏Guycn2 · ☎‏ 21:38, 2 בינואר 2018 (IST)
Template:א? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:42, 2 בינואר 2018 (IST)
שלום Template:א, ויקימדיה ישראל פתחה ללומדות לפיתוח עריכה בוויקיפדיה. תוכל להתחבר אליהן מדף העזרה. אנחנו מוצאים אותן מאוד יעילות. שימוש מהנה. לסטר - שיחה 11:58, 3 בינואר 2018 (IST)
לסטר, לא הבנתי את תגובתך, התכוונת "ויקימדיה ישראל פיתחה לומדות ללימוד עריכה בוויקיפדיה"? הלומדות שאני מכיר הן טקסטואליות ולא בווידאו, האמנם אין מדריכים בווידאו? Uziel302 - שיחה 09:10, 10 בינואר 2018 (IST)
ספרתי מה יש ולא מה אין. נראה שלא היית ברורה, יש לנו לומדות. לא פתחנו סרטוני הדרכה. לסטר - שיחה 15:11, 10 בינואר 2018 (IST)

השם משתמש שלי מופיע בכותרת הערך שיצרתי, איך אני מורידה אותו?[edit]

Template:הועבר

זה הערך אותו יצרתי במהלך הימים האחרונים, השם שלי מופיע בכותרת הערך, איך אני יכולה להוריד את השם משתמש שלי על מנת ששם הערך יופיע כראוי? Template:לא חתם Template:סוף העברה

Sabrinazeloof, תוכלי להיעזר במצגת הזו. בהצלחה. --Itamar-WMIL - שיחה 10:42, 3 בינואר 2018 (IST)

קישור לקטגוריה בגוף הטקסט?[edit]

איך עושים בויקיפדיה תגית שמציגה קישור לקטגוריה, אבל כקישור בגוף הטקסט (inline)? אם רושמים את התגית הסטדנרטית: [ [ קטגוריה: מוזיקה ] ] (בלי הרווחים כמובן) אז הקישור לדף קטגוריה מופיע רק בסוף הדף ולא inline. --disparate - שיחה 14:38, 3 בינואר 2018 (IST)

תשובה: [[ויקיפדיה:קטגוריה:מוזיקה|הטקסט שלך]]. • בקרה וייעוץשיחה • ט"ז בטבת ה'תשע"ח • 14:45, 3 בינואר 2018 (IST)
בטוח? לא מצליח לי :( אני מקבל קישור אדום ליצירת דף חדש... --disparate - שיחה 14:57, 3 בינואר 2018 (IST)
תיקון: [[:קטגוריה:מוזיקה|הטקסט שלך, לא חובה]]. התוצאה: הטקסט שלך, לא חובה. בלי "|הטקסט שלך, לא חובה" – התוצאה היא קטגוריה:מוזיקה. חזרתישיחה 15:04, 3 בינואר 2018 (IST)
עבד, תודה. אפשר למחוק מכאן ;) --disparate - שיחה 15:06, 3 בינואר 2018 (IST)

בקשה מוזרה לאישור החלפת סיסמא[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב קיבלתי לפני מספר שעות את ההודעה הבאה. מחקתי את כתובת ה-IP ואת הסיסמא הזמנית:Template:ש Someone (probably you, from IP address ***.***.***.**) requested a reset of your password for Wikipedia (<https://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page>). The following user account is associated with this email address:Template:ש Username:Template:ש ZkipTemplate:ש Temporary password:Template:ש (*********)Template:ש This temporary password will expire in 7 days. You should log in and choose a new password now. If someone else made this request, or if you have remembered your original password, and you no longer wish to change it, you may ignore this message and continue using your old password.Template:ש הבעייה היא שאין לי שם משתמש כזה (וגם אין בויקיפדיה), ומכאן שגם לא ביקשתי לחדש את הסיסמא. אשמח אם משיהו יוכל להסביר לי מה קורה כאן. קלונימוס - שיחה 15:58, 3 בינואר 2018 (IST)

יכול להיות שזאת הודעת דייג? אתה יכול להביא כאן את השדות from, reply-to, שמופיעים אם לוחצים על פרטי ההודעה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:02, 3 בינואר 2018 (IST)
המייל הוא מ- wiki@wikimedia.org. אני חייב לציין שהכינוי Zkip קשור אלי ממעגלים אחרים, אבל לא בוויקיפדיה. קלונימוס - שיחה 16:04, 3 בינואר 2018 (IST)
והשני? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:05, 3 בינואר 2018 (IST)
זה מה שמופיע גם ב-reply to. קלונימוס - שיחה 16:07, 3 בינואר 2018 (IST)
אז זה אמיתי. אני יכול לנהיח שיום אחד פתחת גם חשבון כזה, ושכחת ממנו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:27, 3 בינואר 2018 (IST)
העניין מוזר מאד. לא זוכר שניסיתי לפתוח חשבון כזה ובוודאי לא ביקשתי שינוי סיסמה. Zkip - שיחה 21:34, 3 בינואר 2018 (IST)
נוצר לפני כ-Template:כתב מחוק 12 שנים. חזרתישיחה 22:10, 3 בינואר 2018 (IST)
לפני 18 שנים לא הייתה ויקיפדיה, קל וחומר שלא הייתה ויקיפדיה בעברית. (אבל נכון: חשבונו של קלונימוס והחשבון הזה, נוצרו בערך באותו זמן - קל לשער שקלונימוס עשה ושכח. נראה שאכן היה ניסיון לפרוץ לחשבון zkip. בכיכר העיר יש דיווחים נוספים על ניסיונות לפרוץ לחשבונות). קיפודנחש 23:02, 3 בינואר 2018 (IST)
12. לא עקרוני. חזרתישיחה 23:51, 3 בינואר 2018 (IST)
כנראה שבאמת היה לי חשבון כזה... תודה לכל המסייעים. קלונימוס - שיחה 07:07, 4 בינואר 2018 (IST)

בוט השנים[edit]

איך הוא עובד? מי מפעיל אותו? אני באקראי נכנסתי לשנת 1996. במסגרת האישים שנולדו בה, בין מרטין גריקס לדין הפנר שוכנת לה הכבשה דולי ועוד בסוגריים נפטרה ב-2003. מי אחראי לליצנות הזו? זה בעיה בבוט, או בעיה בכבשה? • בקרה וייעוץשיחה • י"ח בטבת ה'תשע"ח • 19:01, 4 בינואר 2018 (IST)

בוט השנים שואב באופן אוטומטי מידע מערכים על תאריכים. לדוגמא, אם בערך 5 במאי יש בחלק "נולדו" שורה שבה כתוב שבשנת 1997 נולד שמואל שמואלי, אז בוט השנים יכניס לערך 1997 לחלק "נולדו" שורה שבה כתוב שב-5 במאי נולד שמואל שמואלי.
אם אתה חושב שהפרק "נולדו" נועד רק לבני אדם, אתה יכול להעביר את הכבשה דולי, שכבודה במקומה מונח, מפרק "נולדו" לפרק "אירועים היסטוריים ביום זה" (בערך 5 ביולי, ואם לדעתך זה דחוף - גם בערך 1996).
מעיון בהיסטוריית הגרסאות, נראה שהבוט מופעל בזמן האחרון על ידי משתמש:DMbotY. אוריאל, Orielno - שיחה 19:56, 4 בינואר 2018 (IST)

שעה אפלה[edit]

ניסיתי להוסיף "קישורי קולנוע" (רק עכשיו נודע לי שהאופציה הזו קיימת) וכשלתי, אתם יכולים לעזור ? צחי לרנר - שיחה 18:52, 5 בינואר 2018 (IST)

כן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:55, 5 בינואר 2018 (IST)
אשמח גם אני לדעת איך להוסיף תבנית קישורי קולנוע בלי להוסיף כל קישור בנפרד.--נדב - שיחה 16:30, 8 בינואר 2018 (IST)
תוסיף Template:תב בפסקת קישורים חיצוניים. זה יעבוד רק עם הקישורים קיימים בוויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:16, 8 בינואר 2018 (IST)
אז אנסה את התבנית, ורק אם לא עובד, אוסיף ידנית את הקישורים. תודה.--נדב - שיחה 18:46, 8 בינואר 2018 (IST)

השחתת ערך[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב הערך הנסיך הקטן הושחת ממש היום, 6 בינואר 2018, בידי משתמש לא רשום. אני מבטל את ההשחתה, אבל לא יודע לאן להפנות בקשת חסימה.--נדב - שיחה 14:28, 6 בינואר 2018 (IST)

בדף השינויים האחרונים יש ללחוץ על הקישור בקשות ממפעילים. ובלי קשר אטפל בבקשתך אילי - שיחה 14:38, 6 בינואר 2018 (IST)
תודה. אעשה כך.--נדב - שיחה 14:45, 6 בינואר 2018 (IST)

גישה לדפים שאינם במרחב הערכים באפליקציה[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב (הועבר מוק:הכה)Template:ש אני נמצא במצב מגוחך, דווקא בכרום אני יכול לגשת לכאן, לרשימת המעקב שלי וכולי, באפליקציה יוק. יש פיתלון? -אילן ש. מהנייד

גם אני לא מבין למה האפליקציה מוגבלת. ממש חבל. אגלי טל - שיחה 11:06, 4 בינואר 2018 (IST)

מה עדיף? להעביר למרחב הערכים או לבקש העברת טיוטה?[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב לפעמים אני יוצר ערכים חדשים (מתוך מיזמי ויקיפדיה, בעיקר) ועד כה תמיד שלחתי בקשה להעברה הטיוטה במרחב הערכים בדף הייעודי, מתוך הנחה שכך הערך שלי זוכה לעבור נכון יותר בפס ייצור. מבורותי אני תוהה - האם עדיף שאעביר בעצמי את הערכים החדשים שלי למרחב הערכים, או שמא עדיף להמשיך לשלוח בקשות להעברה הטיוטה, או שמא זה בעצם לא ממש משנה? תודה Theshumai - שיחה 00:41, 7 בינואר 2018 (IST)

אתה יכול להעביר לבד. אם מישהו יחשוב שהערך צריך לחזור לטיוטה הוא יחזיר אותו. האמור מתייחס לעורכים ולעורכות כאחד. ‏«kotz» «שיחה» 07:40, 7 בינואר 2018 (IST)

עדכון ערכים[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב אהלן, כחלק מנסיונותיי לגוון את תרומותיי לויקיפדיה, ניסיתי גם לעדכן ערכים אשר דורשים עדכון (ספציפית את הערך סוני), ולאחר העדכון שמתי לב שכבר כמה ימים נשאר על הערך הסימון "ערך זה דורש עדכון" שאני חושש להוריד בעצמי שלא בטעות אקלקל משהו באוטומציה. האם אני אכן אמור להסיר את ההערה הזו? עצם זה שהיא נשארת שם גורמת לי להרגיש שהעבודה שהשקעתי בעדכון הערך קצת מיותרת. מה גם שמאחר שזו ההתנסות הראשונה שלי בעדכון ערך אני לא ב100% בטוח שעשיתי זאת נכון. סליחה על הבורות ; הכל מכוונה טובה Theshumai - שיחה 00:58, 7 בינואר 2018 (IST)

Theshumai, אין אוטומציה סביב הוספה והסרה של תבנית זו. נראה שמשתמש:ביקורת הניח את התבנית בינואר 2016 [1] בלי לציין מה בדיוק לדעתו דורש עדכון. לא קראתי את השינויים שלך, אבל אם לדעתך הערך מעודכן עכשיו אתה יכול להסיר את התבנית. ‏«kotz» «שיחה» 07:37, 7 בינואר 2018 (IST)
אכן, שים לב שבסוף הפתיח מופיע המשפט "החל מאפריל 2012, מנכ"ל ונשיא החברה הוא קאזו היראי, יו"ר הדירקטוריון הוא אוסאמו נאגאיאמה" - אם זה עדיין נכון כדאי לציין את זה. ביקורת - שיחה 11:16, 7 בינואר 2018 (IST)
תיקון למה ש־kotz ענה. ראוי ונהוג לפנות למציג התבנית על מנת לוודא שהסיבה שהצבת תבנית תחזוקה טופל. אם מדובר על משתמש שכבר לא פעיל או על קושי במציאת מציב התבנית (אם יש הרבה מאוד גרסאות לערך, למשל) אז אפשר להסיר תוך הוספת תקציר מתאים ("הוסרת תבנית עדכון לאחר עדכון הערך", למשל). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:55, 8 בינואר 2018 (IST)

תוכן עניינים[edit]

Template:הועבר שלום, האם ניתן להסתיר את תוכן העניינים בערכים כך שלא יופיע כלל? אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 19:43, 6 בינואר 2018 (IST)

יש אפשרות כזו בהעדפות.אבנר - שיחה 21:32, 6 בינואר 2018 (IST)
אבנר, לא מצאתי... אתה יכול לומר באיזו לשונית? אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 23:38, 6 בינואר 2018 (IST)

Template:סוף העברה

ב"מראה/הבדלים בין גרסאות" יש את "לא להציג את תוכן הדף מתחת להבדלים בין הגרסאות". לא מצאתי את מה שביקשת. חזרתישיחה 06:55, 7 בינואר 2018 (IST)
השאלה לא לגמרי ברורה. אם הכוונה למנוע הופעת תוכן העניינים בערך מסוים, אפשר לעשות זאת בעזרת הכללת מילת הקסם __ללא_תוכן__ בגוף הערך (מילת הקסם עצמה לא תוצג, והכללתה תמנע יצירת תוכן לדף). אציין שפרט למקרים מיוחדים, אין לעשות זאת במרחב הערכים. אם הכוונה שינוי העיצוב האישי, כך שמשתמש רשום מסוים לא יצטרך לראות את התוכן, אפשר לעשות זאת על ידי עריכת (או יצירת) הדף מיוחד:הדף שלי/common.css, והוספת השורה .toc { display: none; } (הנקודה חשובה! זה לא סימן פיסוק במקרה הזה).
נצל"ש: שימו לב שבערכים מיוחדים, במיוחד כאלו בהם יש מספר גדול במיוחד של סעיפי משנה, שגורמים לתוכן עניינים ארוך במיוחד, אפשר להשתמש בתבנית Template:תב, כך שסעיפים ברמה מסוימת לא יופיעו בתוכן. קיפודנחש 17:34, 9 בינואר 2018 (IST)

תרגום ערך קיים מעברית לאנגלית[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

שלום ושבוע טוב נתבקשתי ע"י חברתי, ד"ר ריחאב עבד אלחלים, לסייע לה להעלות ערך זהה לערך הקיים בויקיפדיה על שמה בעברית, בשפה האנגלית. התרגום כבר נעשה וכעת יש בידי הטקסט באנגלית, ועתה מבקשת להבין איך אפשר להעלות גם באנגלית ערך זה https://he.wikipedia.org/wiki/רחאב_עבד_אלחלים

בתודה מראש, שלי פורמן אסא shell.search@gmail.com

--79.180.142.1 09:41, 7 בינואר 2018 (IST)

כתיבת ערך בוויקיפדיה באנגלית היא כמו כתיבת ערך בוויקיפדיה בעברית, אין שום הבדל מהותי. עם זאת שימי לב לדברים הבאים:
 1. לא בטוח שהערך יעמוד במבחן חשיבות בוויקיפדיה באנגלית. גם אם ערך נחשב כבעל חשיבות מספקת בוויקיפדיה בעברית, ייתכן שהוא לא ייחשב מספיק חשוב בוויקיפדיה באנגלית, אם משום שהנהלים לגבי חשיבות שונים, או משום שבוויקיפדיה בעברית מייחסים יותר חשיבות באופן יחסי לדברים שקשורים לישראל/יהדות מאשר בוויקיפדיו אחרות.
 2. צריך לבצע התאמות לוויקיפדיה באנגלית, מעבר לתרגום של התוכן. צריך לשים לב שהקישורים הפנימיים מתאימים לשם, צריך להחליף תבניות שבהן משתמשים פה בתבניות בהן משתמשים שם, להתאים קטגוריות מתאימות, וכו'.
בהצלחה, אוריאל, Orielno - שיחה 11:16, 7 בינואר 2018 (IST)

אחד ההבדלים הטכניים, הוא שבוויקיפדיה באנגלית (שלא כמו אצלנו), אלמוני לא יכול לייסד ערך חדש, כך שתצטרכי להרשם בוויקיפדיה כדי לפתוח ערך באנגלית. קיפודנחש 15:51, 7 בינואר 2018 (IST)

וגם רשום "חדש" (אצלם) צריך שיאשרו לו את הערך לפני שהוא עולה. לא תמיד זה מצליח. (לפני כמה שנים, אני לא הצלחתי שיאשרו את ליל המדענים לדוגמא. מבחינתם זה לא הוכיח חשיבות.) אמא של גולן - שיחה 17:20, 7 בינואר 2018 (IST)
למיטב ידיעתי אין דבר כזה "לאשר". נכון שבויקינגליש משתמשים במערכת הבקרה קצת אחרת מאיתנו: ערך חדש שעולה מסומן כ"לא בדוק", עד שמשתמש אחר (עד כמה שידוע לי, כל משתמש ותיק בוויקינגליש יכול לעשות זאת) יסמן אותו כ"בדוק" (רק יצירת ערך מקבלת סימון "לא בדוק" - עריכות רגילות לא מסומנות שם, כולל עריכות אלמונים). מעבר לזה, נוהל המחיקה שונה: כל משתמש יכול להעלות ערך למחיקה, נפתח דיון, ואז קבוצת אנשים ("וועדת המחיקה", אם תרצו) שנבחרו לוועדה, מחליטה _לפי הנימוקים_ (ולא לפי ספירת אפים, כך שגיוס שם פחות אפקטיבי, למרות שכולנו בני אדם, ואם יש תמיכה מסיבית לכאן או לכאן, נדיר שהוועדה תפסוק נגד קונצנזוס מוחץ), האם למחוק את הערך. בדרך כלל, אנשים שערכו את הערך, לפחות העורכים הראשיים, מקבלים הודעה בדף שיחתם על הדיון. כל משתמש יכול להשתתף בדיון - זו אינה הצבעה, ואין דבר כזה "זכות הצבעה". מצד שני, "הצבעות" לא מנומקות לא נחשבות, ונימוקים מבולבלים, וכן כאלו שלא מצביעים על דף מדיניות ספציפי שמסביר למה הנימוק תקף, בדרך כלל מקבלים פחות תוקף. הכרת דפי המדיניות והיכולת לנמק בצורה בהירה מחליפות את מה שאצלנו ממומש על ידי "זכות הצבעה". (גילוי נאות - לדעתי השיטה שלהם עובדת הרבה יותר טוב מהשיטה שלנו, בלי קשר לקריטריונים עצמם, שגם הם טובים יותר, לדעתי, בוויקינגליש). קיפודנחש 04:04, 8 בינואר 2018 (IST)

באג בתבניות, כנראה קשור לריבוי תבניות באותו הדף[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב בערך בעלי חיים בתנ"ך התבניות לא מתפקדות כמו שצריך. בתחילת הערך הן עובדות כמו שצריך, אבל בשלב מסוים במקום להציג את מה שהן אמורות להציג, הן מציגות את השם של התבנית וקישור אליה. למשל, במקום להציג:

Template:ציטוטון

מה שמוצג זה:

תבנית:ציטוטון

אצלי זה קורה בערך בעלי חיים בתנ"ך החל מצבי ואילך (בדקתי גם במחשב בכמה דפדפנים וגם בנייד). זה קורה גם בתבניות האחרות (כמו תבנית:תנ"ך ותבנית:הערה).

יכול להיות שהתבניות משום מה לא מצליחות לעבוד כשיש יותר מדי תבניות באותו הדף? ואם כן למה, ואיך ניתן לפתור זאת?

הערה: עכשיו בדקתי וראיתי שמספר התבניות שכן עובדות הוא 203. ניסיתי גם (בתצוגה מקדימה) למחוק חלק מהתבניות, ואכן כשמוחקים חלק מהתבניות בהתחלה/באמצע, אז התבניות שקודם לכן לא עבדו עובדות. האם יכול להיות שמסיבה טכנית הדפים בוויקיפדיה מתוכנתים כך שיש מגבלה על מספר התבניות בהם? יצרתי כמה דוגמאות: דוגמה 1, דוגמה 2, דוגמה 3, נראה שאכן יש מגבלה של בערך בין 260–310 תבניות בדף או משהו כזה, אבל לא ברור לי בדיוק למה המגבלה שונה בתבניות שונות. אוריאל, Orielno - שיחה 21:39, 7 בינואר 2018 (IST)

אני לא יודע אם זה קשור, אבל מדיה ויקי מטילה מגבלות טכניות מסוימות על תבניות מטעמי ביצועים. נתקלתי בזה בוויקימילון לפני יותר מעשור ואני לא יודע מה השתנה מאז, אם בכלל, אבל האמת היא שגם אז לא הבנתי בזה כלום. אם בזה מדובר, אז "זה לא באג, זה פיצ'ר". כך או כך דרוש פתרון. ראובן מ. - שיחה 21:56, 7 בינואר 2018 (IST)
ניסיתי להוסיף ליחידה:פרמטרים, לא עזר. אני Template:כתב מחוק בטוח שTemplate:א יכול לעזור. חזרתישיחה 22:15, 7 בינואר 2018 (IST)
ראובן מ. תודה על הקישור, זה כנראה בדיוק העניין. כיוון שמדובר במקרה נדיר, כנראה כדאי לפתור אותו באופן נקודתי על ידי צמצום מספר התבניות ועיצוב של דברים בערך זה עם שימוש מצומצם יותר בתבניות. אוריאל, Orielno - שיחה 23:27, 7 בינואר 2018 (IST)
ידעתי שיגאל יפתור. פספסתי סוגר כששכפלתי שורה קודמת... חזרתישיחה 00:05, 8 בינואר 2018 (IST)
אכן. orielno, אתה יכול לבטל את העריכה האחרונה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:12, 8 בינואר 2018 (IST)
משתמש:IKhitron, למה עשית את זה ככה? ממש לא מזמן היה דיון ארוך ומתיש (לא בטוח איפה - רוב הסיכויים שבדף שיחתי, אם אתה רוצה למצוא, חפור בארכיונים שם), אתך ועם משתמש:בורה בורה על מעבר לשימוש ב-module_options. ניסית את זה? זה לא עבד? מה הקטע? מדובר בסך הכל בתבנית אחת מסכנה - למה למסך את הערך? לא עדיף להסב את מערכת הבדיקה כמו שדיברנו בתבנית היבלית? קיפודנחש 04:10, 8 בינואר 2018 (IST)
(תוספת מאוחרת): nm, כבר עשיתי זאת בעצמי (ראה תב:ציטוטון. אנא השתדל לנסות דרך זו להבא, במקום להאריך את הרשימה. לבדיקה שמערכת הבדיקה עדיין עובדת בתבנית, ראה משתמש:קיפודנחש/ארגח 6. (על הדרך, גם שיחזרתי את העריכה האחרונה של Orielno בערך. הכל לשם שמים). קיפודנחש 04:28, 8 בינואר 2018 (IST)
Template:א, אכן הכנתי קוד בהתאם, וזה תקוע עד שTemplate:א ימצא זמן לבדוק ולאשר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:37, 8 בינואר 2018 (IST)

תוכלו בבקשה להסביר מה הייתה הבעיה בכלל? אני מבין שזה לא מה שחשבנו אוריאל ואני בהתחלה. ראובן מ. - שיחה 12:08, 8 בינואר 2018 (IST)

זה כן. מערכת ניהול פרמטרים בגרסה הנוכחית, לפני השדרוג שאנו מתכננים, מוסיפה הררי תבניות לדף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:12, 8 בינואר 2018 (IST)
הבינותי. תודה. ראובן מ. - שיחה 12:15, 8 בינואר 2018 (IST)

עריכת כותרת משנה בערך ג'ין ובסטר[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב הי, בערך ג'ין ובסטר, בתצוגה למכשירים ניידים, מוצגת מתחת לשמה של הסופרת כותרת משנה אפורה 'סופרת צרפתיה'. כפי שמצוין בערך וכן בויקיפדיה האנגלית ובסטר הייתה אמריקנית.

לא הצלחתי להבין איך משנים את הכותרת הזו (לחיצה על עריכה מאפשרת לערוך את הדף אבל לא את שם הערך וכותרת המשנה), אשמח להסבר.

מצ"ב צילומסך Template:לא חתם ממוזער

תוקן. תזכורת נוספת לייבוא השגיאות הסיטונאי מויקינתונים, אתר ללא פיקוח ובקרה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:08, 8 בינואר 2018 (IST)
Template:לפני התנגשות מדובר בטעות בוויקינתונים. תיקנתי. יש לגשת לפריט (נמצא d:Q238140 כאן) לחיצה על "עריכה" למעלה בצד שמאל קצת לשנות את התיאור ולפרסם. תודה על תשומת הלב. אורשיחה • 00:10, 8 בינואר 2018 (IST)

תודה רבה! אנבל לי - שיחה 16:46, 8 בינואר 2018 (IST)

זה הבוט Mikey641Bot של Template:א. חזרתישיחה 00:16, 8 בינואר 2018 (IST)
מה זה "ייבוא שגיאות סיטוני"? סתם לשון הרע. בוויקינתונים נופלות טעויות, כמו בכל מקור מידע אחר. בביטחון כמעט מלא אוכל לומר שצפיפות השגיאות בוויקיפדיה בעברית עולה על זו של ויקינתונים. מה זה "ללא פיקוח וללא בקרה"? איזה "פיקוח ובקרה" יש כאן? שם רק יותר טוב. די להשמצות חסרות היסוד. קיפודנחש 04:30, 8 בינואר 2018 (IST)
עזוב אותו. עוד לא למדת עם מי יש לך עסק? "הכלבים נובחים והשיירה עוברת". בורה בורה - שיחה 05:10, 8 בינואר 2018 (IST)
אבל שווה להבין למה הבוט עשה זאת (ואולי צריך לבדוק עוד עריכות שלו). חזרתישיחה 06:59, 8 בינואר 2018 (IST)
שוב שוב מיובאות שגיאות והשחתות מויקינתונים, בה אין שום פיקוח ובקרה גם על הערכים הראשיים ביותר, כפי שהוכח שוב ושוב (ברק אובמה לדוגמה). שגיאה בויקינתונים משחיתה עשרות ערכים במקביל. כפי שהוכח שוב ושוב לעורכים מזדמנים וגם קבועים אין ידע ויכולת לתקן שגיאות אלו ולהבין למה נוצרות ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 07:05, 8 בינואר 2018 (IST)
אולי שווה קודם להקבל את תגובתו של Template:א? חזרתישיחה 07:14, 8 בינואר 2018 (IST)
מייקי הפסיק להריץ את הבוט הזה בגלל טעויות מהסגנון הזה (אולי היו סיבות נוספות). למה זה קרה? כי בויקינתונים מופיע שיש לה אזרחות צרפתית ואזרחות אמריקאית (לבוט פתרונים למה הוא בחר את האזרחות הצרפתית ולא את האמריקאית). הבעיה הזו אותרה בעבר בערכי פוליטיקאים שכתבו ספרים והבוט הוסיף תיאור סופר במקום פוליטיקאי. כאמור הבוט כבר לא רץ. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:04, 8 בינואר 2018 (IST)

הסרת תבנית "שכתוב" לאחר ביצוע שינויים[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב היי, בשבוע שעבר יצרתי ערך חדש ונוספה עליו תבנית "שכתוב" בטענה שהוא מכיל מידע פרסומי ("מילות שבח"), קישורים לא תקינים ופרטים טפלים. בהתאם להערות העורך, בוצעו שינויים בערך, פעמיים, הוסר מידע רב, הקישורים תוקנו וכל ניסוח שיכול היה להתפרש כמוטה הוסר גם כן. כמובן שכל מידע שהובא, לרבות אותן "מילות שבח" או "פרטים טפלים" שהוסרו בשכתוב, תומך במקורות מידע רלוונטיים. כמו כן, גם טרם השכתוב וגם לאחריו הערך היה דומה במהותו, באופיו ובפרטים המובאים בו לערכים על אישים דומים - ערכים שאושרו ואין עליהם שום הערה כזו או אחרת. בכל מקרה, פעלתי בהתאם להוראות העורך אבל למרות המאמצים שלי ההערה לא הוסרה ולמעשה בשלב מסוים הפסקתי לקבל התייחסות בדף השיחה. ציינתי שם גם ערך לדוגמה בעל אופי דומה שלא "זכה" לביקורת האמורה, על אף שמדובר על אישות ופרטים מקבילים לחלוטין. בקיצור, אשמח לעזרה להסרת ההערה המדוברת. או לכל הפחות להכוונה ספציפית לגבי אילו פרטים עדיין מהווים בעייתיות ולקבל דעה מעורך נוסף/שונה. המון תודה Shira15 - שיחה 12:02, 8 בינואר 2018 (IST)

Template:א ללא קישור לערך המדובר קשה להתיחס. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:06, 8 בינואר 2018 (IST)
צודק/ת :) הערך המדובר הוא איתי פינקי, הערך השני שהזכרתי הוא ליאור סושרד Shira15 - שיחה 12:38, 8 בינואר 2018 (IST)
המתן בסבלנות. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:17, 8 בינואר 2018 (IST)
חשבתי שכבר מדובר על ימים שלא קיבלת תגובה אבל אז ראיתי שאת לא הגבת למשך כמה ימים והיום דווקא קבלת תגובה. אז כמו שאת לא מחוברת כל הזמן גם אחרים לא. יש להמתין בסבלנות כמה ימים לראות אם מתקבלות תגובות ורק אם לאחר מספר ימים אין תגובה אז אפשר לראות מה לעשות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:32, 8 בינואר 2018 (IST)
העניין הוא פחות מהירות התגובה, אני כמובן יכולה להמתין :) אלא זה שאשמח לחוות דעת של עורך נוסף. יש אפשרות כזו או שגם בשביל זה צריך להמתין עוד כמה ימים? Shira15 - שיחה 10:51, 9 בינואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-02[edit]

18:19, 8 בינואר 2018 (IST)

כתוב "דפים המקושרים". איפה?[edit]

אני עובר כרגע על מיזם הערכים היתומים ומוחק מה שכבר אומץ. נתקלתי בערך טכניקת אקופרסורה טאפאס, ב"דפים המקושרים לכאן" הראו שיש קישור פנימי אליו מהרבה ערכים על שפות. לא מצאתי את הקישורים הפנימיים הללו בערכים (וזו לא פעם ראשונה שקורה לי משהו בסגנון). מה קורה פה?ישראל שבט - שיחה 16:10, 9 בינואר 2018 (IST)

בתחתית הערך יש תבנית שפות הודו-אירופיות, בתוכה יש קישור טאט. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:29, 9 בינואר 2018 (IST)

Template:התנגשות בדרך כלל, דבר כזה קורה כשהערך מקושר מתבנית (תבניות כאלו מכונות "תבנית ניווט"), כשהתבנית עצמה מוכללת בערכים, ולכן אי אפשר למצוא את הקישור לערך בעריכת קוד מקור. בקריאה, הקישור כן מופיע, ואם אינך מוצא אותו, יתכן שזה נובע מכך שתבנית הניווט "מקופלת", ועל מנת לראות את הקישור יש להקיש על "הצגה" בתצוגת מחשבים. בתצוגת ניידים, תבניות הניווט בדרך כלל מוסתרות באופן קבוע. קיפודנחש 16:32, 9 בינואר 2018 (IST)

תמונה בשימוש הוגן[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב העליתי תמונה מארכיון התמונות של חיים פרוכטר. אני נדרש לציין מקור. התמונה אצלי במחשב האישי. מה לכתוב בשדה המקור? {{צבי 1952 - שיחה 14:08, 10 בינואר 2018 (IST)}}

קיבלת מענה בדף שיחתך. אילי - שיחה 09:25, 10 בינואר 2018 (IST)

לצערי לא מצאתי את התגובה בדף השיחה שלי. אודה על מענה נוסף.צבי 1952 - שיחה 14:08, 10 בינואר 2018 (IST)

הקפצת הודעה בנוסף ל"יש לך הודעות חדשות", ולא רק[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב אני מבקש לקבל הודעה כל אימת שמבוצעת עריכה בדף השיחה שלי (או בכל דף אחר שאגדיר), בדומה לסקריפט 103, אבל באופן יותר כללי. הכוונה היא לסקריפט שלא משנה באיזה דף אני צופה/עורך בוויקיפדיה (כלומר: מחובר), יקפיץ לי הודעה שבוצעה עריכה בדף XXX, שנמצא ברשימה שאני יכול לערוך (בתוך הסקריפט או בדף משנה כלשהו). בהודעה יהיו כפתורים להצגת השינוי בכרטיסיה חדשה, להצגת הדף בכרטיסיה חדשה, ולסגירת ההודעה. משהו בסגנון: כותרת: "שימו לב"; תוכן: "הדף <קישור לדף> השתנה כעת"; קישורים: "צפייה בשינוי החדש"; "צפייה בדף"; כפתור: "סגירה". אפשרי? חזרתישיחה 23:55, 9 בינואר 2018 (IST)

Template:א, Template:א, Template:א – מה דעתכם? חזרתישיחה 10:35, 12 בינואר 2018 (IST)
דעתי היא שזה בלתי אפשרי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:44, 12 בינואר 2018 (IST)
אני מניח שאני יכול לאלתר משהו כזה, אבל הוא יוגבל לדף אחד. מקובל? אורשיחה • 15:42, 13 בינואר 2018 (IST)
Template:א – תודה רבה. אם שם הדף שבגינו תוקפץ ההודעה יהיה ניתן לעריכה ע"י העתקת כל הסקריפט לדף משנה שלי – זה מעולה, כי אז אוכל ליצר כמה דפי משנה כאלה אצלי ע"י שכפולם, ובכל אחד מהם אכתוב את שם הדף שעריכה בו תקפיץ לי את ההודעה (כמו שזה מופיע בתוך זה). חזרתישיחה 12:39, 14 בינואר 2018 (IST)
אז זהו, זה יהיה מוגבל לדף אחד ויהיה מאוד בעייתי לשכפל. אורשיחה • 16:55, 15 בינואר 2018 (IST)
אבל אם אצור כמה דפי סקריפט (כדוגמת זה שתכתוב) שבכל אחד מהם יהיה דף שונה כטריגר, וכל דף סקיפט תחת היוזר שלי יופיע בדף JS שלי? בכל מקרה אודה אם תוכל לכתוב. חזרתישיחה 21:27, 15 בינואר 2018 (IST)

מחיקת ממיזם היתומים[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב בהמשך לשאלה הקודמת ששאלתי (בפיסקא "כתוב "דפים המקושרים". איפה?"), הסבירו לי איך יש קישורים שלא מצאתי. אבל אני עדיין מעוניין לדעת, האם זו סיבה למחוק אותו ממיזם הערכים היתומים? בדיוק עכשיו גם נתקלתי בערך מחמוד אבו-שקרה שיש לו הרבה קישורים, אבל כולם בהערות השוליים. זה נחשב למאומץ? כמו כן, אם אני רוצה לבקש שעוד אנשים יתגייסו למבצע "ניקוי מיזם היתומים מהמאומצים", איפה אני יכול להעלות את הבקשה?ישראל שבט - שיחה 15:33, 10 בינואר 2018 (IST)

שאלה - העברה מהמזנון[edit]

ראיתי שיש קטגוריה "בלוגריות ישראליות". אני כותבת בלוג משנת 2007. קודם בקפה דה מרקר ובשנים האחרונות בוורדפרס - עולם כמנהגו נוהג.Template:ש

האם לדעתכם אני יכולה להצטרף לרשימת הבלוגריות שיש להן ערכים בוויקיפדיה? ואם כן, האם מישהו יכול לשתף איתי פעולה בעניין? Dahlia - שיחה 00:23, 11 בינואר 2018 (IST)

זו שאלה שמתאימה יותר ל"דלפק יעוץ". בקטגוריה:בלוגריות ישראליות 12 ערכים, ומבדיקה שטחית עולה כי לכל הנשים שם יש חשיבות אנציקלופדית בגלל עיסוקים אחרים שלהם, למשל עיתונאיות. אם לבעלת בלוג יש חשיבות אנציקלופדית על פי העיסוק המרכזי שלה, אז לאחר מכן ניתן להוסיף אותה לקטגוריה של הבלוגריות, כמובן, אם היא כותבת בלוג משמעותי. להערכתי כתיבת בלוג כשלעצמה לא מעניקה חשיבות אנציקלופדית, אלא אם מדובר בבלוג מאוד משפיע ומוכר מאוד בציבור. אגסי - שיחה 00:37, 11 בינואר 2018 (IST)
Dahlia, שאלתך הועברה לכאן, לתשומת לבך המזנון אינו דלפק ייעוץ. אז בבקשה להבא. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 06:32, 11 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה, חנה. הסגרתי את בורותי :). כאשר אני כאן, מתרכזת בדרך כלל במרחב הערכים הראשי.Template:ש
בעניין דבריו של אגסי אפשר לקרוא על פעילותי ולקרוא מאמרים שלי בערך צביאל רופא (בן זוגי), וגם כאן, כאן וכאן. Dahlia - שיחה 07:08, 11 בינואר 2018 (IST)
בנוגע להתייעצות לגבי חשיבות ערך, אפשר לכתוב טיוטה ראשונית, ולשאול לדעתם של ויקיפדים, ובמיוחד אלה שמתמצאים בתחום הרלבנטי. אגסי - שיחה 09:55, 11 בינואר 2018 (IST)
תודה לך. Dahlia - שיחה 18:39, 12 בינואר 2018 (IST)

קטגוריית בוגרי בית ספר[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

האם התנאי לכניסה לקטגוריה בוגרי תיכון XXX הוא שנשוא הערך סיים את בית הספר בכיתה יב', כלומר רק סיום יב'?Nirvadel - שיחה 10:26, 11 בינואר 2018 (IST)

אני רואה שהשאלה לא נענתה עד כה. דעתי: רק כאלה שרשומים בבית הספר כבוגרים שסיימו י'ב (ובדרך כלל מופיעים בתמונת המחזור).--נדב - שיחה 21:10, 27 בינואר 2018 (IST)

נעלם הסימון של הנחת תבניות בעריכת קוד מקור[edit]

הסימון {{}} להנחת תבניות נעלם לי משום מה האם יש לי דרך להחזירו -- הלל יערישיחה • כ"ד בטבת ה'תשע"ח • 17:22, 11 בינואר 2018 (IST)

הלל יערי, השאלה שלך לא מתאימה למזנון. דלפק הייעוץ הוקם בדיוק לשאלות כאלה. אז בבקשה להבא. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 19:31, 11 בינואר 2018 (IST)
סליחה לתומי חשבתי שזה המקום, תכלס מה עושים במצב הזה-- הלל יערישיחה • כ"ה בטבת ה'תשע"ח • 23:02, 11 בינואר 2018 (IST)
אחד אחד:
 1. היכנס לTemplate:העדפות, ודא שהגאדג'ט "הוספת כפתור לעריכת תבניות בסרגל הכלים" מופעל
 2. בצע רענון אגרסיבי (לחיצה על כפתור הרענון בעכבר או לחיצה על F5 בזמן שמקש Template:Charbutton במקלדת לחוץ)
 3. אם עדיין הבעיה מופיעה, דווח בפירוט בויקיפדיה:סקריפטים/תקלות: ספציפית, דפדפן (כולל גרסה) ומערכת הפעלה, ובעיקר, F12 ודיווח עת תוכן הקונסול
קיפודנחש 00:27, 12 בינואר 2018 (IST)

ביוגרפיה של בתי[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב שלום רב , אני כתבתי ביוגרפיה של בתי והייתי רוצה להוציא אותה על דף ויקיפדיה , אך עושים את זה, ואיך אני מקבלת אישור להוציא ביוגרפיה? Template:לא חתם

בויקיפדיה לא מוציאים ספרים. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 12:23, 13 בינואר 2018 (IST)
בוויקיפדיה נכתבים ערכים על נושאים שיש להם חשיבות אנציקלופדית מוכחת הן במאמרים אקדמיים, הן במחקרים, הן באמצעי התקשורת ועוד. אילי - שיחה 13:15, 13 בינואר 2018 (IST)

כללים לשימוש בתבנית גלריה[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב האם קיימים כללים והנחיות לשימוש בתבנית גלריה? בדומה ל https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Image_use_policy#Image_galleries כולל התייחסות לכפילות תמונות בטקסט עצמו ובגלריה אבגמד - שיחה 12:06, 13 בינואר 2018 (IST)

יש את עזרה:גלריה, וברור שתמונה אחת לא צריכה להופיע יותר מפעם אחת באותו דף. חזרתישיחה 12:27, 13 בינואר 2018 (IST)
עזרה:גלריה, מתייחס רק להבטים הטכנים של עצוב גלריה ולא להבטים של מדיניות כפי שיש בויקיפדיה באנגלית. האם יש מדיניות לכך בויקיפדיה בעברית? אבגמד - שיחה 21:03, 14 בינואר 2018 (IST)


נוחי דנקנר והשליח שלו/דיקטטור ויקיפדי[edit]

אהלן, אני מנסה שבערך של נוחי דנקנר יהיה כתוב שהוא עבריין ואיש עסקים ישראלי, ולא רק איש עסקים ישראלי. זה שהוא עבריין זו עובדה. הוא ביצע ביודעין פשע. ניסיתי לשנות. ואחד בשם דוד שי שוב ושוב החזיר את העריכה לקדמותה מבלי לטעון שום דבר!! הוא לא כתב לי או בדף שיחה. 1. יש אפשרות לשלוח מסרים אישיים פה? כי אני לא מצליח לדבר איתו ממש ולא מבין מה הוא רוצה. 2. למה יש כאלה שהדעה שלהם פה עדיפה על של אחרים ככה? ויקיפדיה היא של אותו דוד שי או מה קורה פה? הבן אדם לא השאיר כלום בדף שיחה, לא טען אחרת ממני וכו'. מבקש סיוע. תודה Meni111 - שיחה 11:39, 14 בינואר 2018 (IST)

 1. מה הכוונה במסר אישי? אם הכוונה שחוץ ממנו אף אחד לא יראה אז לא. יש אפשרות לשלוח מייל (אם שניכם הגדרתם מייל במערכת).
 2. אין. האם אתה השארת משהו? כאשר מישהו לא מסכים עם שינוי שלך, אתה צריך להנתחיל דיון על כך בדף השיחה של הערך ורק לאחר שדיון זה ימוצא נתן יהיה לשנות לגרסה שתוסכם שם. אני רואה שהתחלת שם דיון, לאחר שדיון ימוצא הגרסה תונה בהתאם למה שיצא מהדיון. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:46, 14 בינואר 2018 (IST)
תודה על התשובות Meni111 - שיחה 12:06, 16 בינואר 2018 (IST)
ענו לך כבר בדף השיחה של הערך, לשם הועבר הדיון. גם המשתתפים האחרים בדיון הסכימו שלא צריך לקרוא לו "עבריין". אוריאל, Orielno - שיחה 17:15, 14 בינואר 2018 (IST)
אני מוחה על השימוש במונח דיקטטור. מטבע הדברים פעמים רבות יש אי הסכמות כאן, ותמיד יקרה שחלק מהעריכות ישוחזרו בנימוקים אלו או אחרים. לי עצמי שוחזרו עריכות רבות, מהן ששוחזרו חזרה ומהן שלא. שיחזור כזה אינו דיקטטורה. בשביל כך קיימים דפי השיחה, בהם ניתן לנהל דיון שבו מתברר בדרך כלל מהי עמדת הכלל במידה ויש כזו. והיה ואין הסכמה רחבה יש את מוסד הצבעת המחלוקת. אילן שמעוני - שיחה 17:22, 14 בינואר 2018 (IST)
אני מעלה כאן מקרה דומה. ידה של חנה עקיבא נחבשה על ידי קצין משטרה. ברגיל, קצין משטרה אינו חובש יד של מפגינה שחסמה לו את הכביש קודם לכן. זו איננה סתם חבישת יד, אלא חבישת יד של נכה, הפועלת עם יד זו בלבד.
גם כאן כתוב על שוטרת שהאכילה מפגינה נכה בארוחה שלה (של השוטרת). כדי להסיר ספק, המפגינה שהשוטרת האכילה אותה, היא מקבוצת חנה עקיבא.
משום כך לא ברור לי Template:א למה אני צריך לפתוח דיון בדף השיחה, אף על פי שמי שנכנס איתי למלחמת עריכה ב-14 בינואר על מחיקת נוסח שהעליתי ביום פרסום הערך (9 בינואר) הוא מי שצריך לפתוח את הדיון בדף השיחה ולפרט שם את התנגדותו לחבישת ידה של מפגינה נכה על ידי קצין משטרה, אחרי שכאמור חסמה לו את הכביש. אם זו הייתה מפגינה בריאה, קרוב לוודאי שהייתה נעצרת, כפי שנעצרה דפני ליף והוגש נגדה כתב אישום.
לעצם הציון של שעת השידור בתוכנית "המערכת", ציון השעה מבהיר שעקיבא הופיעה פעמיים בטלוויזיה באותו יום, גם בבוקר עם מיקי חיימוביץ' אצל אברי גלעד ומיה וולף, וגם בערב בשידור המערכת על ידי מיקי חיימוביץ', בניגוד לטענת האנונימי בדף השיחה של עקיבא: "זהו? כל מי שמילא טפסים להקמת עמותה, חסם פעם כביש, ארגן הפגנה קטנה והתארח בתוכנית רדיו, ראוי לערך בויקיפדיה? 77.125.12.109 13:47, 15 בינואר 2018 (IST)". טיעון האנונימי מופרך לחלוטין, משום שעקיבא מופיעה בתקשורת כמעט ללא הפסקה, וגם אתמול צולמה מול ביתו של שר הרווחה חיים כץ. BE - שיחה 18:07, 15 בינואר 2018 (IST)
BE לא דברתי על המקרה שלך. לא הסתכלתי מה קרה שם ואני לא מתכוון להסתכל. הטיעון "אבל למה אני" הוא טיעון שאני בז לו בכל הקשר. אז אתה לא אמור להיות זה שמתחיל את הדיון אז מה? עולה לך משהו להתחיל את הדיון בכל זאת? אם יש מחלוקת צריך לדון על כך בסופו של דבר ויש שני צדדים שמישהו מהם יתחיל דיון. כבר הגבתי יותר מפעם אחת שמבחינתי במלחמת עריכה שני הצדדים צריכים להחסם זה שפתח במלחמת העריכה וזה שהשתתף במלחמת העריכה (בהנחה שהוא מכיר את הכללים). מה שאסור זה מלחמת עריכה ולא התחלת מלחמת עריכה. כאמור לא ראיתי את המקרה שלך ואני גם לא מתכוון לעשות זאת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:47, 16 בינואר 2018 (IST)
סליחה עשיתי כמה טעויות כלפי משתתפים בויקיפדיה כי לא הכרתי איך עובד פה העריכות וחשבתי שכל הזמן מוחקים לי את הדברים ומתברר שהעבירו. ותודה לבקרה שעדכן אותי על זה Meni111 - שיחה 12:05, 16 בינואר 2018 (IST)

סקריפט זכות הצבעה[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב Template:הועבר השתמשתי בגאדג'ט לבדוק אם יש לי זכות הצבעה, וזה החזיר שאין לי 100 עריכות. אני די בטוחה שיש לי הרבה יותר ממאה עריכות ב-90 הימים האחרונים... האם מישהו יכול לבדוק לי את זה בבקשה? Irasmus - שיחה 17:12, 14 בינואר 2018 (IST)

ראי כאן יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:14, 14 בינואר 2018 (IST)
צריך במרחב הערכים, לא בדפי שיחה, ולא במרחב ויקיפדיה. • בקרה וייעוץשיחה • כ"ז בטבת ה'תשע"ח • 17:15, 14 בינואר 2018 (IST)
כן, תודה, אני יודעת. אני אומרת שאני ערכתי לפי ספירתי לפחות 140 עריכות במרחב הערכים בפחות מתשעים יום. או שאני ממש לא סופרת נכון (וגם הקישור של יגאל תומך בזה) או שמשהו לא בסדר בבדיקה. Irasmus - שיחה 21:44, 14 בינואר 2018 (IST)
Template:א, בדקתי קלות ומצאתי כדברייך. מוזר. אני מעביר את זה לדלפק הייעוץ ששם הוא מקומו. קובץ על ידשיחה ♦ 22:07, 14 בינואר 2018 (IST)

Template:סוף העברה

יכול להיות שאני טועה, אבל בדף תרומות ספרתי 95 עריכות במרחב הערכים, שלושה חודשים אחורה מהיום. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:04, 14 בינואר 2018 (IST)
מאמצע 30 באוקטובר – שזה פחות מ-90 ימים עד היום – יש 100 עריכות. ב-90 הימים האחרונים עד אתמול – יש 134 עריכות. חזרתישיחה 06:50, 15 בינואר 2018 (IST)
נראה לי אני יודע מה הבעיה. גם אני כשאני בודק זכות הצבעה, אני בדרך כלל מכניס רק את התאריך ומתעלם מהשעה. אבל כאן זה קריטי, כי רק אתמול ב-14 בינואר Irasmus ביצעה 39 עריכות במרחב הערכים, וכנראה כשהשעה מכוונת (כברירת מחדל) ל-00:00 אז הכוונה לתחילת היום ולא לסופו (יגאל ספר באמת ככה והתעלם מה-14 בינואר ולכן הגיע ל-95...). אם תנסו לבדוק זכות הצבעה היום ב-15 בינואר, או אתמול ב-14 בינואר בשעה 12:00 ואילך, תקבלו שיש לה זכות הצבעה. אוריאל, Orielno - שיחה 07:22, 15 בינואר 2018 (IST)
Template:התנגשות זה דבר טכני, ויש כאן מצב די גבולי: נכון ש"עד היום" יש מספיק עריכות, אבל רבות מהעריכות הללו נערכו היום ואתמול. למשך זמן מה, בין ה-11 ל-13 בינואר (ואולי בעוד תאריכים), לא הייתה למשתמשת זכות הצבעה. אם למשל תנסה לבדוק זכות הצבעה בדף המשתמשת ותזין כתאריך הצבעה את היום - הספירה היא "יש". אם תזין את ה-13 בינואר, תקבל שאין. הדרך לבדוק בלי גאדג'ט היא כדלהלן: בדף התרומות מזינים מרחב שם (ערכים), ו"עד תאריך", אבל לא מזינים "מתאריך". מבקשים לראות 100 עריכות, ובודקים מה התאריך של הישנה ביותר. אם עושים כל זאת, רואים ש-100 עריכות אחורה מה-13 בינואר, תאריך העריכה הוא 12 באוקטובר, שזה טיפונת יותר מ-90 ימים. פורמליסטיקה מוחלטת (כל הקטע הזה של "זכות הצבעה", כמו הקטע של ההצבעות עצמן די דפוק כאן, אבל זה רצון הקהילה), ולסקריפט אין הומור. כששואלים אותו "יש 100?" והוא סופר 95, הוא לא יודע שבמקרה הזה אולי היה עדיף להגיד "כן". קיפודנחש 07:34, 15 בינואר 2018 (IST)
קבלת זכות הצבעה כאשר 40% מהעריכות המקנות זכות הצבעה נעשו ביום שלפני ההצבעה לא באמת עולה בקנה אחד עם רוח הכלל. נוסף על כך - זכות ההצבעה עומדת ליום פתיחת ההצבעה, האם ב 11.1.2018 הייתה למשתמשת זכות הצבעה? שנילי - שיחה 10:30, 15 בינואר 2018 (IST)
לא ליום ההצבעה אלא לשעה המדויקת של פתיחת ההצבעה. וב-11 בינואר 2018 00:33 – לא הייתה זכות הצבעה. Past Simple. חזרתישיחה 10:35, 15 בינואר 2018 (IST)
כמה דברים: שום דבר שקשור לספירה הזאת לא קשור לעניין הטכני שעלה, כאשר היו לי - אתמול - יותר ממאה עריכות, ועדיין הבדיקה חזרה "לא עבר". שעל זה שאלתי. שמחה לבשר שהיום הגאדג'ט עובד. אבל אם יש כאן בעיה טכנית שיכולה להשפיע על אחרים, כדאי שמי שמתעסק בגאדג'טים יהיה מודע, ויבדוק את זה.
לעניינים האחרים: מכיוון שאני עורכת רק אחת לכמה ימים או שבועות, כשיש לי זמן לכך, ואז גם מצביעה, תמיד העריכות שלי וההצבעות שלי יהיו באותן תקופות, עם רווחים ביניהן. זה לא עניין של אף אחד איך אני מחלקת את הזמן שאני משקיעה כאן. וכן: לא חושבת שיש כאן שאלה של הצבעה ספציפית שערכתי לפניה אחוז כלשהו של עריכות. למעשה, אם בהצבעה היחידה שהשתתפתי בה בתקופה האחרונה יש שאלה אם יש/אין לי זכות הצבעה (וזה בסדר אם לא, זו אני העליתי את השאלה), ההאשמה הזו לא עומדת, ועולה ממנה ריח לא נעים. יש לי זכות להיות פה, לערוך פה, לדון פה, ולהצביע פה כמו כל אחד, ואין שום דרישה שאערוך לשביעות רצונו של אף עורך רנדומלי. אודה עם תגובות יתייחסו לנושא (שהוא טכני ולא קשור לאף הצבעה). אם מסתבר שלא הייתה לי זכות הצבעה בהצבעה בה השתתפתי אתמול, יוחזר הקול שלי לפרק דעתם של מי שאינם בעלי הצבעה. זה הכל. זה לא רלוונטי לכאן. Irasmus - שיחה 14:07, 15 בינואר 2018 (IST)
אם ההצבעה הייתה נפתחת 5 שעות מוקדם יותר אז הייתה לך זכות הצבעה :| זה מעצבן שזה כל כך גבולי, אבל מה לעשות ככה זה. ומסכים שלא צריך להתפלפל על כמה אחוז מהעריכות היו ביום שלפני ובשבוע שלפני וכו'. אוריאל, Orielno - שיחה 16:34, 15 בינואר 2018 (IST)
ליתר דיוק: ב-10/01/2018 19:55 פסקה זכות ההצבעה (וחזרה אתמול ב-11:32)... אין שום בעיה עם הגדג'אט הזה. ושאר ההערות כלל לא ברורות: אף אחד לא מכתיב לך איך, מתי וכמה לערוך, ואף אחד לא האשים אותך, ואין בעיית ריח, ואין כאן עורכים רנדומליים. חזרתישיחה 16:51, 15 בינואר 2018 (IST)
אין לי שום ויכוח עם העניין של זכות ההצבעה בהצבעה הספציפית. אני לא יודעת כיצד לומר זאת יותר ברור. כשבדקתי את זכות ההצבעה אתמול, נכון לשעות הערב של אתמול (ה-14 בינואר, לא ה-11 בינואר), כאשר היו לי יותר ממאה עריכות בתקופה הנדרשת, הגאדג'ט החזיר מסר נכשל. זה קרה גם ליגאל כשהוא בדק, ולעוד מפעיל. אז להגיד לי באופן הזה "אין שום בעיה עם הגאדג'ט" כאשר באופן ברור הייתה בעיה עם הגאדג'ט - זה לא ברור. ואני באמת לא מבינה למה כולם מדברים על זכות ההצבעה של ה-11 לחודש. זה לא רלוונטי לקיום הבעיה עם הגאדג'ט. הבעיה היא טכנית, ולא עקרונית. Irasmus - שיחה 17:05, 15 בינואר 2018 (IST)
באיזו שעה בדקת אתמול? או ליתר דיוק: מה הקלדת בתאריך ומה הקלדת בשעה? חזרתישיחה 17:09, 15 בינואר 2018 (IST)
בדקתי כמה פעמים, אך לדעתי האחרונה קצת אחרי 1730, והקלדתי בשעה 1800, 1730 ו- 1700. כאמור - ספרנו את העריכות שלי, ומספר אנשים חזרות על הניסוי וקיבלו את אותה התוצאה במשך אחר הצהריים. Irasmus - שיחה 19:07, 15 בינואר 2018 (IST)

ניסיון להסביר לעורכת, שהתבטאה באופן שממנו עולה כעס (דיבורים על ריח וכן הלאה): העובדה שהעריכות שלך וההצבעות שלך סמוכות, בגלל אופי פעילות מרוכז, מובנת, אבל זה לא קשור למה שקרה כאן. כשנפתחת הצבעה, תאריך ושעת הפתיחה נרשמים בדף ההצבעה, וכל הספירות לגבי הזכות להשתתף בהצבעה המסוימת הזו, הן לפי חותם זמן זה. כשוויקיפד משתתף בהצבעה בתאריך מסוים, "המועד הקובע" אינו המועד בו אותו ויקיפד הצביע, אלא, כאמור, מועד תחילת ההצבעה. לפי התיאור, את ניסית להשתתף בהצבעה שנפתחה במועד כזה, שלמרבה הצער לא מאפשר לך להשתתף בה. זה אולי פגם או נקודת תורפה בנהלים, אבל לא מצביע על בעיה בגאדג'ט. קיפודנחש 18:35, 15 בינואר 2018 (IST)

אני שוב שואלת: מה הקשר בין פתיחת הצבעה, לנושא שהועבר כאן לדלפק הייעוץ? לא מדובר כאן בכלל, בכלל, בכלל על הצבעה, אלא על הגאדג'ט. אני לא ניסיתי להשתתף בהצבעה, אלא, כפי שכתבתי, כבר מספר פעמים, ועכשיו אכתוב שוב: השתמשתי בגאדג'ט כדי לבדוק אם יש לי זכות הצבעה. כאשר ידעתי שכבר יש לי. והגאדג'ט אמר שלא. יגאל חזר על הניסוי - וקיבל את אותה התוצאה. עוד עורכים עשו את הניסוי - וקיבלו את אותה התוצאה. איזה חלק מהמילים שלי לא ברורות? מה זה משרת להמשיך להכניס עניינים לא קשורים?
לגבי ההצבעה שכולם נורא נורא מודאגים ממנה: כשראיתי שאין לי זכות הצבעה, רשמתי את דעתי במקום המסומן לחסרי זכות הצבעה. עד כאן אין שום עניין. אבל כשהגאדג'ט גם "נכשל" בבדיקה של התאריך אתמול, והבנתי שיש עמו בעיה, ספרנו שוב, והיה נראה שיש לי זכות הצבעה לאותה ההצבעה - אז הזזתי את הבעד שלי. מהשיחה הזאת עלה שהיו חסרות לי בכל זאת 5 עריכות - אז הזזתי בחזרה. אין פה שום ויכוח, ואותה הצבעה היא לא הסיבה לפניה הזו, ואשמח שכולם יפסיקו לבלבל את הנושא כאן. Irasmus - שיחה 19:07, 15 בינואר 2018 (IST)
לא, אני בדקתי על חצות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:24, 15 בינואר 2018 (IST)
אוקיי, אז יכול להיות שזה עוד לא היה צריך לעבור. למען האמת אין לי כוח לבדוק זאת שוב. אני די מצטערת שהעליתי את הנושא. לא תיארתי לעצמי שזה יעורר האשמות נגדי, תיאוריות קונספירציה, ושאר עניינים שהם לא בדיקה של הגאדג'ט. כאשר כל כוונתי הייתה שאחרים לא יושפעו לרעה אם יש בעיה. מבחינתי אפשר לסגור את הפנייה. Irasmus - שיחה 19:36, 15 בינואר 2018 (IST)
בקיצור, אם באמת יש בעיה בגאדג'ט, אז היא בכך שהגאדג'ט אולי לא סופר עריכות שהתבצעו בשעות האחרונות. זה דבר שנדיר שהוא ישפיע על זכות ההצבעה, במיוחד לאור העובדה שרוב ההצבעות מתבצעות שעות וימים לאחר פתיחת ההצבעה. אבל אם רוצים אפשר לעשות ניסוי: לקחת משתמש שכרגע אין לו זכות הצבעה, לבצע איתו 100 עריכות במהירות, ולבדוק לו מיד זכות הצבעה עם הגאדג'ט. אוריאל, Orielno - שיחה 19:44, 15 בינואר 2018 (IST)
אני חושב שזה קשור גם למטמון ולעוגיות. פעמים רבות אני מעלה תמונות לוויקישיתוף, ואינן מופיעות אחרי שאני יוצא מהחשבון. כשאני חוזר לחשבון, הן שוב מופיעות. גם כשאני משנה את שם השולח שלי במייל (לא את היוזר אלא את שם השולח), זה לוקח מספר שעות עד שמתעדכן בשרת המייל. גם כשאני מוחק פוסט שכתבתי בפייסבוק, לוקח לפוסט כמה שניות עד שהוא נמחק. BE - שיחה 20:13, 15 בינואר 2018 (IST)
אני חושב שאפשר להציג את כמות העריכות, כי זה משתנה בסקריפט, ואז נקבל מידע בזמן אמיתי. ניסיתי לבצע זאת בדף משנה, אבל לא הצלחתי (ידע אפסי ב-JS). חזרתישיחה 21:34, 15 בינואר 2018 (IST)
נסה עכשיו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:38, 15 בינואר 2018 (IST)
ראשית - תודה. לפני שעזרת לי, רק שהעתקתי את הסקריפט המקורי לדף משנה והגדרתי אותו בדף ה-JS שלי - הוא עבד נכון אבל החלונית לא הופיעה לצד הלינק אלא בסוף הדף או באמצעו, בצורה קצת מעווותת וקשה לתפעול. אחרי שהוספת את הספירה - זה נראה שסופר נכון; תוכל גם להוסיף את זה לשורה 178? ולמה זה עף לי לתחתית הדף או נצמד לימין ולא מרחף? אולי תשרשר מלל, כך שיראה (גם בכישלון וגם בהצלחה) "נכשל - אין 100 עריכות (יש רק NN)" או "עבר (יש NNN עריכות)". חזרתישיחה 22:35, 15 בינואר 2018 (IST)
אין בעיה. ניסיתי משהו. אני בנייד, אז אין לי איך לבדוק אפילו. אז אולי זה עובד. אם לא - אנסה למצוא זמן השבוע. בעניין ההצמדה - קשה לי לקבוע משהו כשאני לא רואה אותך עובד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:34, 15 בינואר 2018 (IST)
ב"עבר" אצלי "(יש 100 עריכות וגם 10ימים)", למה 10? נראה לי שהוא מראה משמאל לימין כי אצל אחרים עם זכות בחירה זה מראה למשל 16, כלומר 61 ימים וחסר רווח לפני "ימים"; בנכשל עם אפס עריכות או פחות ממאה זה נראה תקין "נכשל - אין 100 עריכות, (יש רק 27)". כדאי אולי כבר לשפר בסקריפט המקורי, המשוב שלי יהיה יותר מדויק. חזרתישיחה 00:00, 16 בינואר 2018 (IST)
ככה זה כשעובדים בנייד. אני אשתדל לתקן תוך שבוע. לא יכול להיות שזה בכיוון ההפוך. וכמובן שאני לא אשחק עם הגאדג'ט האמיתי, כדי לא להרוס אותו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:50, 16 בינואר 2018 (IST)
Template:א – מעולה. עד שזה יקרה הפסקה הזו כבר תהיה בתחילת הדף, אז בבקשה תייג אותי. חזרתישיחה 06:22, 16 בינואר 2018 (IST)
נסה עכשיו. זה אמור להיות לפחות יותר טוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:47, 16 בינואר 2018 (IST)
אבל עוד לא עבר שבוע (-: ... נראה טוב: "עבר (יש 100 עריכות וגם 3273 ימים)", "(יש 100 עריכות וגם 5295 ימים)" (נחש מי זה?), "נכשל - אין 100 עריכות, (יש רק 8)", "נכשל - אין 100 עריכות, (יש רק 0)", "נכשל - אין 100 עריכות, (יש רק 1)". בדקתי גם בדף הצבעה. חזרתישיחה 16:46, 16 בינואר 2018 (IST)
מה עם יש מספיק עריכות, אבל פחות משלושים יום מאז ההרשמה? מי זה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:49, 16 בינואר 2018 (IST)
אין לי דוגמה כזו בשלוף. חזרתישיחה 16:52, 16 בינואר 2018 (IST)

למשתמשת שפתחה את הדיון: לא ראיתי שמישהו האשים אותך במשהו. לאוריאל (וגם לפותחת הדיון): אנסה להסביר. יש שתי דרכים מקובלות לבדוק ז"ה: בדף ההצבעה, ובדף המשתמש. בדף ההצבעה, הנושא מוצה: "התאריך הקובע" נקבע לפי תבנית שמוצבת בדף ההצבעה. בדף המשתמש עצמו, כשמקישים על "בדיקת זכות הצבעה", נפתחת תיבת דיאלוג שמאפשרת להזין את התאריך לבדיקה. חדי העין יבחינו שתיבת הדיאלוג מאפשרת להזין גם שעה, כשברירת המחדל היא שעה 0 ודקה 0. במקרה הספציפי, אם מזינים 14 בינואר, הסקריפט יספור, כברירת מחדל, את העריכות ב-90 הימים (90*24*60*60 שניות, קח או תן שעה כשהתקופה כוללת מעבר בין שעון חורף וקיץ), שמסתיימים בחצות בין ה-13 ל-14 בינואר (כלומר שעה 0 של ה-14). שוב, במקרה הספציפי, ברגע זה לא הייתה למשתמשת ז"ה. נסו להזין שעה מאוחרת יותר, נניח 6 אחה"צ, והתשובה תשתנה בהתאם. שורה תחתונה: במקרה הזה, הסקריפט סופר נכון, ואין לבוא אליו בטענות. אם יש בסקריפט בג(ים), הם לא באו לידי ביטוי במקרה המתואר.

אם כבר באתי הנה, אבקש להסב את תשומת הלב לנקודה עדינה: הסקריפט בודק את המצב בזמן שהסקריפט רץ: פעולות מסוימות, שאינן עריכה, משנות את הספירה. דוגמה אחת היא העברת דפים בין מרחבי שם שונים (דוגמה אחרת היא מחיקה). למשל, נניח שבחודשים האחרונים ביצעתי עריכות רבות בדף טיוטה, ואתמול הדף הועבר למרחב הערכים. אם אבדוק עכשיו אם הייתה לי ז"ה באמצע דצמבר, אראה שהייתה. אבל אם הייתי בודק אז, היה מתברר שאין לי ז"ה, משום שאותן העריכות (מאקטוברנובמברדצמבר) שעכשיו נספרות, לא היו נספרות אז, בגלל שהן היו במרחב שם ש"לא נחשב". קיפודנחש 01:55, 16 בינואר 2018 (IST)

ערך חסר בעברית[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב Template:הועבר

בויקיפדיה באנגלית, גרמנית ושפות רבות יש ערך על סימנים בג'יבריש שנוצרים משילוב של כתיבה באלף ביתים שונים במחשב. ודווקא בעברית אין. או יש והוא לא מחובר לערכים בשפות האחרות. הערך באנגלית. Template:שכח לחתום

לא רלוונטי למזנון. נרו יאירשיחה • כ"ח בטבת ה'תשע"ח • 16:17, 15 בינואר 2018 (IST)

Template:סוף העברה

Tech News: 2018-3[edit]

20:45, 15 בינואר 2018 (IST)

מה עושים עם מישהו שלא מוכן להכנס לתהליך גישור?[edit]

אני ניסיתי להגדיר את נוחי דנקנר כעבריין (שזו עובדה, כי הוא הורשע). מיד בא אחד מחק והחזיר אותו להיות רק איש עסקים. אוקיי. לכל אחד יש את הדעות שלו לא? אבל הוא לא כתב כלום על השינוי, לא רק שלא כתב, אלא גם מחק מהדף שיחה!!! ממש השתקה דיקטטורית. כתבתי לו בדף שלי שאני מבקש להכנס לגישור (לזכותו הוא השאיר לי איזה ערך על מלחמת עריכות - למרות שנו באמת... "מלחמה" ...כולה רציתי שיתן נימוק). לא שמעתי ממנו מאז. מה עושים? Meni111 - שיחה 11:59, 16 בינואר 2018 (IST)

Template:א אתה טועה. ראה את הפסקה שיצרת בדף שיחתו, כתוב שם במפורש לאן הדיון הועבר. ואם עוד לא מצאת אז זה נמצא בשיחה:נוחי דנקנר#לא הבנתי למה שינית את העריכה שלי? בדיון שם הגיבו עוד ויקיפדים. אני לא יודע איזה גישור אתה בדיוק רוצה, אבל מההתנהלות שלך בימים האחרונים אתה צריך חונך שיסביר לך אין מתנהלים בוויקיפדיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:23, 16 בינואר 2018 (IST)
אם באמת יש משהו כזה חונך, אז אשמח ללמוד Meni111 - שיחה
לפי ההיגיון שלך – כל אחד ששילם אי פעם דו"ח חניה – הוא עבריין מורשע, ויש לציין זאת בפתיח של הערך על שמו, כי לפי חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982: "שילם אדם את הקנס רואים אותו כאילו הודה באשמה בפני בית המשפט, הורשע ונשא את עונשו". חזרתישיחה 17:02, 16 בינואר 2018 (IST)
הבן אדם נשלח לשנתיים בכלא. האמת שזה התחיל להיות חשוב לי רק כי זה נראה לי שמשום מה פשעים (מתמשכים!) של אנשי עסקים כמו הרצת מניות במשך שנים, נתפסים כאילו זה פחות מלשדוד חנות במשך שנים. ושנית...פשוט כי נראה לי שהוא מקבל הנחת אשכנזי. נכון אני קצת מתממם, ברור שהוא לא גדל כך שהוא תכנן את חייו שהוא ירוויח ברמייה. ועדיין משהו מפריע לי. בכל אופן עזבתי את זה אחרי, במיוחד אחרי שהבנתי שויקיפדיה מתנהלת יותר הוגן ממה שחשבתי בהתחלה כשערכתי :) Meni111 - שיחה 08:38, 17 בינואר 2018 (IST)
Template:א, אשמח אם תפנה אליי לדוא"ל. קובץ על ידשיחה ♦ 01:14, 17 בינואר 2018 (IST)
בכיף מה המייל?Meni111 - שיחה 08:40, 17 בינואר 2018 (IST)
באמצעות כתובת דואר אלקטרוני: אם תירשמו, תוכלו לבחור באפשרות "שלח דואר אלקטרוני למשתמש זה" המופיעה בתיבת הכלים (בצד ימין) בדף המשתמש עצמו (למשתמשים שהגדירו זאת בהעדפות). העדיפו שימוש בדף השיחה במקרים הנוגעים לוויקיפדיה, והשתמשו בדואר אלקטרוני רק אם מדובר בנושא אישי.
גישור הוא הליך נדיר מאוד, לא זכור לי מתי נעשה לאחרונה. העיקר הוא הרוב בדף השיחה. אפשר תאורטית לפתוח הצבעה, אבל מקובל לא להטריח את הקהילה בדברים שאינם חשובים במיוחד. נרו יאירשיחה • א' בשבט ה'תשע"ח • 14:48, 17 בינואר 2018 (IST)

חשיבות - כתיבת טור שבועי[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

האם כתיבת טור שבועי בעיתון מקנה חשיבות אוטומטית? אם לא, האם היא מהווה משקל משמעותי בחשיבות אנציקלופדית? בתודה מראש אגלי טל - שיחה 16:24, 16 בינואר 2018 (IST)

זה תלוי לדעתי בשני דברים:Template:שהאם מדובר בעיתון בעל תפוצה רחבה? כתיבה בעיתון שולי ונישתי בודאי אינה מצדיקה ערך.Template:שהאם כתיבת הטור השבועי נמשכה הרבה זמן, או שמדובר בטור צעיר? כמה זה הרבה זמן זה עניין מעורפל. לדעתי מעל לשנתיים זה בסדר. אילן שמעוני - שיחה 18:00, 16 בינואר 2018 (IST)
למה אתה מתכוון תפוצה רחבה? 'ידיעות' 'ישראל היום' וכאלה? בברכה אגלי טל - שיחה 18:54, 16 בינואר 2018 (IST)
לא רצוי לנסות לנסח קריטריונים קשיחים כאלו (כמו שאילן התחיל לעשות, אולי בלי משים), וגם אם הדבר היה רצוי, דלפק הייעוץ אינו המקום. התשובה לשאלות ששאלת היא פשוטה: "חשיבות אוטומטית" - ודאי שלא. "מהווה משקל משמעותי" - תלוי.
לא ידוע לי על נשוא ערך כלשהו בוויקיפדיה בעברית, שפעלו מסתכם בכתיבת טור בעיתון, ואם האדם עליו שאלת לא עשה שום דבר אחר ראוי לציון, רוב הסיכויים שאינו עובר את סף החשיבות. אם האדם עשה עוד דברים, השאלה "מה משקל הטור בשיקולי חשיבותו" תלויה בהרבה דברים, ותפוצת העיתון בו הופיע הטור (כמו גם משך הזמן בו התפרסם הטור), היא בסך הכל עוד משתנה ב"משוואה" עם משתנים רבים (אתן דוגמה קיצונית, כדי לסבר את האוזן: אין ספק שתפוצת הצופה (ורשה) (בניסוח של אילן, "שולי ונישתי") הייתה אך שבריר מתפוצת הצופה, אבל אי אפשר להסיק מכך באופן אוטומטי שלטור בעיתון הוורשאי יש פחות משקל בשיקולי חשיבות מטור בעיתון התל אביבי). והערה לאילן: קח בחשבון שכשאתה עונה למישהו, הוא עלול לייחס לתשובתך יותר משקל ממה שבעצם מגיע לה, ולפעמים עדיף לא לענות, מאשר לזרוק למקלדת תשובה אפויה למחצה. קיפודנחש 20:00, 16 בינואר 2018 (IST)
Template:א, איני יכול להעמיד את עצמי במקום המתייעץ. אני יכול להציע לו את מה שנראה לי (ועדיין נראה לי) בתור שיקולים. על המשקל שיתן לדעתי- ושים לב שכך בדיוק התנסחתי, לדעתי - אין לי השפעה. האם לטעמך אני פסול מייעוץ? אילן שמעוני - שיחה 08:53, 17 בינואר 2018 (IST)

"פסול מייעוץ" זה ניסוח מוזר. אתה לפעמים כותב דברים שגויים או מטעים בתשובות לשאלות, והוספת המילה "לדעתי" לא עושה הבדל נורא משמעותי. מהתשובה שלך כאן אפשר להבין כאילו יש "ספים" פורמליים, ואפילו התחלת לנסח אותם: חשיבות העיתון ומשך הזמן בו הטור התפרסם.

בפועל, לא קיימת מדיניות כזו, והדבר הנכון, כשמישהו שואל שאלה כללית (השואל לא סיפר לנו במי מדובר, או אפילו על איזה עיתון מדובר), זה להפנות למדיניות הכללית (למשל קישור לוק:חשיבות, או אם מוכר לך דף מדיניות ספציפי יותר, קישור אליו), לא לנסות להתחיל לנסח "מדיניות" מומצאת, כמו שעשית כאן. ראה את שאלת ההמשך של השואל, שמבקש ממך להבהיר ביתר דיוק "כלל" שהמצאת בניסיון להשיב לשאלה המקורית, ובמציאות אין לו רגליים. קיפודנחש 16:54, 17 בינואר 2018 (IST)

אתה צודק. התשובה שלי מתאימה למזנון, לדיון מדיניות, ולא לדלפק הייעוץ. אילן שמעוני - שיחה 18:44, 17 בינואר 2018 (IST)

הערך המבוקש LIBRIS (עד 10 מילים)[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

שלום, ראיתי שבראש רשימת הערכים המבוקשים נמצא המונח "Libris". כשבדקתי כמה מן הערכים המפנים אליו כדי להבין למה הכוונה בדיוק לא מצאתי את המונח בעמודים המפנים. אודה לעזרה-לאיזה ליבריס הכוונה? תודה Orly Simon - שיחה 22:58, 16 בינואר 2018 (IST)

האם בגלל קרבת משפחה לערך מותר לפסול מידע?[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב האם בגלל קרבת משפחה לערך מותר לפסול מידע? Template:שכח לחתום

השאלה לא ברורה. אם יש לך שאלה על מחיקה ספציפית, אנא תאר את המקרה לגופו, כדי שהמשיבים יוכלו לשפוט אם המחיקה הייתה ראויה. קיפודנחש 02:48, 17 בינואר 2018 (IST)
עמי מימון. חזרתישיחה 06:28, 17 בינואר 2018 (IST)
התשובה היא לא. קרבה משפחתית אינה סיבה לפסילת עריכה. אולם לקרובי משפחה קשה להיות אובייקטיביים ולכן לפעמים העריכות נמחקות בגלל הסתרת מידע או הוספת סופרלטיבים. כמו כן, לפנמעים למידע אין מקורות ולכן לא ניתן לאמת אותו אבל אם יש מקורות אובייקטיביים לעריכה, לא אמורה להתבצע מחיקה (אולי רק עידון ניסוחים.) אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:12, 17 בינואר 2018 (IST)

היכן ראוי להופיע מחקר עדכני על תוכנם של ספרי הלימוד ברשות הפלסטינית?[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב התוכן התמציתי הזה, תקציר מנהלים בקליפת אגוז של מחקר אקדמי עדכני, בידי אקדמאים באכסניה אקדמית אודות הדה לגיטימציה והדמוניזציה כלפי ישראל, היהודים ותהליך השלום והאינדוקטרינציה למאבק אלים ל"שחרור פלסטין מידי הכובש הציוני" תוך העלמת כל היהודים משטחה נזרקו מן הערך על הרשות הפלסטינית ולא משום ערעור מנומק על תקפות הטענות. ואולי יהיו שיאמרו שעדיף להסתיר את המציאות הקשה מקוראינו. גם עריכה תחת הפרק "פעילות, עידוד ומימון טרור" שעניינה תמיכה עקיפה בטרור בספרי הלימוד הושלכה לפח האשפה של ההיסטוריה. עמיחי בן גור - שיחה 05:53, 17 בינואר 2018 (IST)

אם אתה חושב שהמידע רלוונטי לשם, אפשר לדון על כך בדף השיחה של הערך. פתרון חלופי הוא ליצור את הערך מערכת החינוך ברשות הפלסטינית ולשים את המידע שם כולל מידע נוסף על מערכת החינוך, מידע שניתן למצוא למשל בen:Education in the Palestinian territories. יש לשים לב שערך על מערכת החינוך הפלסטינית שכוללת רק מידע על תכני לימוד על דה לגיטימציה של ישראל כנראה ימחק. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:20, 17 בינואר 2018 (IST)
הדיון בדף השיחה גווע משהשיגו המחקנים את מבוקשם. אכן, פתחתי את הערך, כעצתך, והוא הועבר לטיוטה. אין לי עניין ו/או מידע על מערכת החינוך הפלסטינית ופתחתי את הערך רק כי קיוויתי שישמש אכסניה חלופית לתכנים של ספרי הלימוד שלה בהתייחס לישראל, ליהודים ולתהליך השלום שהועפו קודם לכן משני פרקים שונים בערך על הרשות הפלסטינית. ואין לכרוך את הנגשת המחקר ביצירת איזו שהיא מסגרת תוכן מיוחדת. חשיבותו עומדת לו מעצמו בשקפו את עמדת ערביי יהודה שומרון וחבל עזה מטרותיהם ודרכי הפעולה להשגת המטרות כלפי הישות הציונית הכובשת, על אוכלוסייתה היהודית וריבונותה. עמיחי בן גור - שיחה 16:00, 17 בינואר 2018 (IST)
אני לא מכיר מושג כזה הדיון גווע. או שהושגה הסכמה או שניתן לפנות לשלב הבא שהיא הצבעת מחלוקת השאלה היא האם לאור הדיון בדף השיחה נראה לך שיש רוב או סבירות לרוב להוספת המידע. רק אם כן שווה לך לנסות הצבעת מחלוקת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:30, 17 בינואר 2018 (IST)

מנטר שאינו משתמש ותיק[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב אני מחזיק חשבון נוסף בשביל לערוך בו ממקומות ציבוריים, או כשהאינטרנט שלי עושה לי בעיות עם החשבון הראשי, יש לי בו הרשאות מנטר, אני בא לערוך דף שמוגן חלקית מפני הגנה של משתמשים חדשים ,אינני יכול (כי רק עוד כמה שעות יעברו ארבעה ימים מההרשמה) אני בא לערוך דף ברמה מוגברת (רק בדוקי עריכות אוטומטית), אני יכול לערוך חופשי. מעניין, לא? בקרה וייעוץ 2 - שיחה 16:05, 17 בינואר 2018 (IST)

מעניין. אתה מוזמן לפתוח דיווח בפאבריקטור עליו אבל אני בספק אם מישהו יט]ל בו כי מדובר על מקרה נדיר ושכנראה יחלוף עוד כמה ימים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:28, 17 בינואר 2018 (IST)
מצב מאוד הגיוני. הגנה אחת מונעת ממי שטרם חגג 4 ימים והגנה שנייה מונעת ממי שעריכותיו לא מסומנות כבדוקות באופן אוטומטי. אין קשר בין וותק לבין בדוק עריכות אוטומטית (שמוגדר בקוד, לפחות). אורשיחה • 18:09, 17 בינואר 2018 (IST)

שגיאה בתבנית נבחרת ?[edit]

250px|ממוזער|שמאל|תמונת מסך מהערך רונאלדו, מופיע גם בערכים רבים אחריםTomtom‏ ‏ • שיחה 20:49, 17 בינואר 2018 (IST)

תודה על הדיווח. Template:א, שחזרתי את היחידה שביקשת למחוק. איך זה שהיא מוכללת בערכים בכלל? אתה וTemplate:א שיחקתם עם זה בעבר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:54, 17 בינואר 2018 (IST)
Template:הבדל בין גרסאות קיפודנחש 21:45, 17 בינואר 2018 (IST)
בכולופן כרגע כבר אין. המקרה הזה למעשה מדגים למה זו הייתה טעות ליצור יחידה נוספת עם שם כמעט זהה, במקום לערוך את היחידה שכבר הייתה. אנא מחק את המיותר. קיפודנחש 22:03, 17 בינואר 2018 (IST)
אני מסכים עם הקיפוד. בקושי הבחנתי שזה v קטן... למחוק. בורה בורה - שיחה 22:40, 17 בינואר 2018 (IST)
Template:א, זה מלפני שנה וחצי, לא הייתה אז יחידה שניה. Template:א, אני לא מוחק פעם שניה כל עוד יש הכללות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:48, 17 בינואר 2018 (IST)
את זה היית צריך לבדוק בפעם הראשונה.... ערשיו אין הכללות (עדיין יש קישורים, כמובן, בעיקר מדפי השיחה שלך, של בורה ושלי. אנא מחק). קיפודנחש 22:56, 17 בינואר 2018 (IST)
שמחתי עליך שאתה יודע מה אתה עושה כשביקשת למחוק :-) יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:11, 17 בינואר 2018 (IST)

הוספת ציון יישוב במפה[edit]

אודה למי שיוכל להסביר לי איך להוסיף את היישוב עשהאל למפה שבתבנית Template:תב. בתודה! יזהר ברקשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 23:15, 17 בינואר 2018 (IST)

הוא כבר במפה. ראה בערך. בורה בורה - שיחה 23:23, 17 בינואר 2018 (IST)
הוא לא במפה. במפה (ובתבנית) מסומנים רק היישובים ולא המאחזים. עשהאל הוא מאחז ולכן אין מקומו בתבנית (אלא אם יוחלט להוסיף את כל המאחזים לתבנית). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:45, 18 בינואר 2018 (IST)

Template:הועבר שלום! לגבי Template:הבדל בין גרסאות, זו מדיניות שכתובה במקום כלשהו? מבחינת המועצה עצמה, זה יישוב לכל דבר. יזהר ברקשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 10:16, 18 בינואר 2018 (IST)

לא שאני מכיר. אם זה המאחז היחידי במועצה אז אפשר לשקול להוסיף או לא. אם יש כמה אז הוספה של אחד מהן מציגה תמונה חלקית ומטעה ולכן או שלא יהיו בתבנית המאחזים או שיופיעו כולם. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:26, 18 בינואר 2018 (IST)

Template:הועבר

אם כן, לדעתי נכון להוסיף את כל המאחזים שהמועצה מכירה בהם כיישובים (ראה רשימה כאן), גם בתבנית וגם במפה. אם זה בסדר אני יכול לעשות זאת בתבנית. ולגבי המפה, אשמח לעזרה. יזהר ברקשיחה • ב' בשבט ה'תשע"ח • 10:40, 18 בינואר 2018 (IST)

הצבעות מחיקה - יש רשימה שניתן להכניס לרשימת מעקב?[edit]

יש דרך בה אני יכול להכניס רשימה של הצבעות מחיקה פעילות לתוך רשימת המעקב שלי בויקי העברי? אני משתתף פעיל בויקי האנגלי בהתבסס על הdeletion sorting lists (והם פשוט קופצים לי כאשר משהו מתווסף / יותר). אני מכיר את קטגוריה:ויקיפדיה: הצבעות מחיקה - אבל זה לא קופץ ברשימת מעקב כאשר מתווספת הצבעה חדשה. תודה!Icewhiz - שיחה 12:08, 18 בינואר 2018 (IST)

יש אפשרות להדליק מעקב אחרי קטגוריות בלשונית רשימת המעקב בהעדפות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:50, 18 בינואר 2018 (IST)

תיקון תבנית[edit]

אודה למי שיוכל לתקן את התבנית Template:תב שניסיתי ליצור. אביעדוסשיחה 08:50, 20 בינואר 2018 (IST)

Template:א? ניסיתי להשתמש בתבנית בערך אחר וזה מוסיף את התווים "%E2%80%8F" בסוף. אביעדוסשיחה 11:56, 21 בינואר 2018 (IST)
Template:הספרנים ערן - שיחה 00:52, 23 בינואר 2018 (IST)
תודה, Template:א. אביעדוסשיחה 14:01, 23 בינואר 2018 (IST)

סקריפט לשוניות לא עובד[edit]

האם רק לי הסקריפט הנהדר של הצגת לשוניות תצוגה מקדימה והצגת שינויים הפסיק לעבוד? אי אפשר לערוך ככה! תודה מראש, Mr. Brinks - שיחה - אומרים תודה! 21:53, 20 בינואר 2018 (IST)

יותר מתאים לדווח בוק:סקריפטים/תקלות. קרא את הפתיח שם ונסה לדווח בהתאם. "לא עובד" זה דיווח פגום שלא עוזר לעזור לך. רק להמחשה: מהדיווח שלך אי אפשר אפילו להבין אם הבעיה היא שהכפתורים בכלל לא מופיעים, או שהם מופיעים אבל לא עושים מה שציפית שהם יעשו. קיפודנחש 17:17, 22 בינואר 2018 (IST)

צורך בשני ערכים בתחום ההשכלה הגבוהה[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב Template:הועבר שלום, לאחרונה ראיתי בויקיפדיה באנגלית שישנם שני ערכים חשובים למדי אשר אין להם מקבילה בעברית.

ראשית כל, האם זהו התרגום המקביל הנכון בעברית? (אוכל להפנות שאלה זו ל"ייעוץ הלשוני"). שנית, האם יש צורך ליצור ערך חדש על כל אחד מהשניים (לפחות קצרמר, ולאחר מכן להוסיפו לתבנית "השכלה גבוהה"), או שאולי אפשר לשלב אותם באמצעות הוספת פיסקה ייעודית משלהם בערכים בוגר אוניברסיטה ("תואר ראשון" מפנה לערך זה) או תואר אקדמי? גם בדרך זו ניתן יהיה להוסיפם לרשימת השפות ע"י שימוש ב-#, וגם מידע חיוני זה יהיה קיים. בברכה, Yambaram - שיחה 12:08, 21 בינואר 2018 (IST) Template:סוף העברה

אפשר לכתוב את הכל תחת תואר ראשון ותארים מתקדמים. אפשר גם לכתוב בנפרד על תוכניות לתואר ראשון, השכלה אקדמית, מוסדות להשכלה גבוהה, לימודי תואר ראשון (="חינוך לתואר ראשון"); וכדומה. עוזי ו. - שיחה 15:16, 21 בינואר 2018 (IST)
אוקי, תודה, רשמתי לי. Yambaram - שיחה 23:27, 22 בינואר 2018 (IST)

ערכים קשורים[edit]

 • היי, כשאני פותח את הטלפון הסלולרי ומחפש ערך בוויקיפדיה, אני רואה מתחת לערך כותרת בשם "ערכים קשורים" ובה מופיעים שלושה ערכים, מי קובע אילו ערכים יכללו ? האם ניתן להחליף את הערכים הקשורים המופיעים שם ? צחי לרנר - שיחה 19:27, 21 בינואר 2018 (IST)
  יש אלגוריתם להרחבה הזאת. לא. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:32, 21 בינואר 2018 (IST)
  IKhitron, כלומר אין לי או לך או לכל ויקיפד אחר שום שליטה על כך ? צחי לרנר - שיחה 20:38, 21 בינואר 2018 (IST)
  נכון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:42, 21 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה IKhitron, תבורך. צחי לרנר - שיחה 20:52, 21 בינואר 2018 (IST)
אין בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:53, 21 בינואר 2018 (IST)
IKhitron, צחי לרנר: mw:Help:Extension:RelatedArticles#Can I manually add articles?. ערן - שיחה 00:12, 23 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה ערן. צחי לרנר - שיחה 00:15, 23 בינואר 2018 (IST)
זאת לא התשובה שראיתי לפני שנה. Template:א, מצטער שהטעיתי אותך. Template:א, לפי ההסבר שם אני מבין שביטלת את האלגוריתם האוטומטי. האם זה אומר שאנו חייבים להוסיף עכשיו שלוש פקודות כאלו לכל ערך, במקום צירוס? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:33, 23 בינואר 2018 (IST)
IKhitron: זה לא מבטל את האלגוריתם האוטומטי, אבל אם ההמלצה לא טובה, אפשר להחליף אותה בבחירה ידנית. כמו כן התשובה רלוונטית לגרסה הסלולרית של האתר, אבל לא לאפליקציה. ערן - שיחה 00:49, 23 בינואר 2018 (IST)
שטויות IKhitron. צחי לרנר - שיחה 00:42, 23 בינואר 2018 (IST)

שינוי שם קטגוריה[edit]

מישהו יכול בבקשה לשנות את קטגוריה:מוסדות מוזיקליים לקטגוריה:ארגונים מוזיקליים, כמו בוויקיפדיות האחרות, ולהעביר את הערכים בהתאם? אביעדוסשיחה 00:20, 22 בינואר 2018 (IST)

אשמח לעשות זאת, אבל למען הסדר הטוב, השג בבקשה הסכמה בדף השיחה של הקטגוריה, כמקובל בשינוי שם. קיפודנחש 17:21, 22 בינואר 2018 (IST)
בסדר, Template:א, פתחתי שם את העניין. אגב, התוכל לסייע בזה? אביעדוסשיחה 23:10, 22 בינואר 2018 (IST)
אם זה לא דחוף, בוא נחכה כמה ימים לראות אם יש הסכמה, או לפחות אין התנגדות. כשיגיע הזמן, הזכר לי ואעביר. בב"ח קיפודנחש 04:49, 23 בינואר 2018 (IST)

nowiki בגלל העורך החזותי[edit]

User:IKhitron/draft1/מצב

שלום, לרוב אני רואה שמשתמשים חדשים העורכים בעורך החזותי שותלים בטעות כל מני nowiki בתוך הערך. איך מונעים את זה ומה צריך להסביר להם לשים לב? אמא של גולן - שיחה 09:21, 22 בינואר 2018 (IST)

הערה לסדר: העורך החזותי שותל nowiki מבלי שהמשתמש מודע לכך, ללא קשר לוותק של המשתמש. זה קורה לי לא מעט. אבל אשמח גם אני לדעת מה הפיתרון, אם יש.--נדב - שיחה 11:17, 22 בינואר 2018 (IST)
בדרך כלל זו תוצאה של שימוש בקוד ויקי במקום הכלים שהעורך החזותי מספק, כמו שלושה ' להדגשה, [[ ליצירת קישור או {{ בשביל תבנית וכן הלאה. בהתחלה זה היה הרבה יותר גרוע. במידה מסוימת של גאווה אספר שצוות העורך החזותי (יש שם ראש צוות בשם פורסטר שעונה להגדרה המילונית של "פוץ") "נכנע" לדרישה שלי בפבריקטור (זה לקח כמה חודשים טובים), כך שכיום, הקשת [[ מקפיצה את הכלי של קישורים פנימיים במקום פשוט לדחוף nowiki כפי שהיה בהתחלה (ובדומה, הכלי של התבניות כשמקישים {{ ), אבל שימוש בקוד ויקי שלא מקפיץ כלים של העורך החזותי, או כאשר העורך מבטל את הכלי שקפץ, ומשאיר את ה-[[, עדיין נוסף nowiki. קיפודנחש 17:12, 22 בינואר 2018 (IST)
לגבי "איך מונעים את זה, ומה צריך להסביר": כשמשתמשים בעורך החזותי, אין להשתמש בקוד ויקי, ובמקום זאת, צריך להשתמש בכלים שהעורך החזותי מספק. דוגמאות נפוצות: כדי להוסיף קישור (פנימי או חיצוני) לוחצים על הכפתור המתאים (שתי חוליות שרשת - המילה באנגלית היא link, "חוליה" באנגלית), לעיצוב, כמו הדגשה, כתב נטוי, קו תחתי, וכן הלאה לוחצים על A, לרשימה (קוד ויקי * או # בתחילת השורה) לוחצים על כפתור הרשימות (בערך ☰, לטבלאות לוחצים על "הוספה" ובוחרים טבלה, לסעיף חדש (== או === בתחילת השורה) לוחצים על "פסקה", וכן הלאה. אם מכירים את קוד הוויקי ולא מוצאים את הכפתור, אפשר לעבור לרגע קט לעורך קוד מקור (העיפרון בצד השמאלי של סרגל הכלים), להוסיף את קוד הוויקי המתאים בעורך קוד מקור, ואז אפשר לחזור לעורך החזותי לצורך המשך עריכה נוח, בעזרת העיפרון בחלק השמאלי של סרגל הכלים של עורך קוד מקור. HTH - קיפודנחש 03:10, 23 בינואר 2018 (IST)

יצירת טבלה צבעונית

User:IKhitron/draft1/מצב איך יוצרים משבצות צבעוניות בטבלה? למשל: בפרסים לסרט קולנוע - לצורך הבחנה בין זכיות למועמדויות.--נדב - שיחה 10:31, 22 בינואר 2018 (IST)

עזרה:טבלאות. קיפודנחש 15:44, 22 בינואר 2018 (IST)
זכייה ומועמדות בדרך כלל מצוינות בעזרת התבניות המתאימות.
פרסים
Template:זכייה
Template:מועמדות

TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 23:08, 22 בינואר 2018 (IST)

סחתיין. חיפשתי, ואיכשהו לא מצאתי תבנית מתאימה. רשמתי לפניי.--נדב - שיחה 18:23, 27 בינואר 2018 (IST)

לשונית תצוגה מקדימה

User:IKhitron/draft1/מצב

בימים האחרונים הלשונית לתצוגה מקדימה (מהגאדג'טים) נעלמה. זה משהו ידוע או קורה רק לי? מישהו יודע למה? ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 23:06, 22 בינואר 2018 (IST)

היה לאחרונה שינוי בתוכנה ששינה את הרחבת Wikieditor. תוכלי לפתוח בקשה לאפשר זאת מחדש בphab: (טכנית צריך לציין שאנחנו משתמשים ב"ext.wikiEditor.preview"). ערן - שיחה 00:08, 23 בינואר 2018 (IST)
תודה, אנסה. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 09:48, 23 בינואר 2018 (IST)
היי Template:א, מה דעתך? יש סיכוי שיקרה עם זה משהו? הטיקט שם נראה תקוע... ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 12:33, 30 בינואר 2018 (IST)
TMagen, עזרתי להציג את הבעיה וכעת ברור לצוות שמפתח את העורך מה נדרש לעשות את כדי להחזיר זאת (להחזיר קוד ישן שנמחק). זו החלטה שלהם - אם יש טיעון משכנע מאוד, או אם יש ביקוש לכך מצד משתמשים רבים הם יעשו זאת למרות שזה משאיר קוד ישן ופחות מתוחזק, ואם את המבקשת היחידה כנראה שזה לא מפריע למשתמשים אחרים והם יעדיפו לסגור את הבאג. אם זה חשוב, אני מציע שתמצאי משתמשים נוספים שיעירו על השימושיות של זה שם, ואם לא אפשר להחליט לוותר ולסגור את הבאג. בכל מקרה אם הבאג לא יטופל בשבוע הקרוב אני מתכוון לבטל את האפשרות הזו בהעדפות כיוון שהיא לא עובדת. ערן - שיחה 21:45, 30 בינואר 2018 (IST)
Template:א אני גם אשמח לחזרתו של הסקריפט, ואני מודע לעוד כמה שישמחו. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' באדר ה'תשע"ח • 19:21, 20 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, כנראה שזה מאוחר מדי כי האפשרות הזו הוסרה. אתה יכול לכתוב בphab:T185555 כדי לידע את המפתחים, אבל ריאלית הסיכוי שהם יחליטו להחזיר את זה אחרי שכבר דנו בזה הוא לא גבוה. ערן - שיחה 23:42, 20 בפברואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-04

01:55, 23 בינואר 2018 (IST)

נעלמה הלשונית במצב עריכה

150px|ממוזער|ערך 150px|ממוזער|קובץ תמונה במצב עריכה שפוחים את מתקדם, הלשונית שנפתחת ומציגה את הערות השוליים למשל נעלמה לי. גם בתמונות. לשונית נפתחת "כותרת" קיימת. נדמה לי שזה קשור למדיה ויקי:Templateslist.js Template:כGeagea - שיחה 03:54, 23 בינואר 2018 (IST)

משתמש בדפדפן גוגל כרום גרסה 49.0.2623.112 Template:כ Geagea - שיחה 04:38, 23 בינואר 2018 (IST)
Geagea: נעשו שינויים בWikieditor שייתכן שגרמו לחלק מהדברים להשתנות. מה הכוונה "הלשונית שמציגה את הערות השוליים" - האם זה גדג'אט/סקריפט מסוים? תוכל לראות בConsole האם מופיעות שגיאות (ובפרט כאלו שמזכירות wikieditor) כדי לכוון בצורה מדויקת למקור הבעיה. ערן - שיחה 08:07, 25 בינואר 2018 (IST)
ערן, ראה צילומי מסך משמאל. לצד הלשונית נפתחת של כותר ישנה בדרך כלל לשונית נוספת והיא נעלמה. Geagea - שיחה 08:37, 25 בינואר 2018 (IST)
ערכתי שינוי בקוד שצריך לתקן את זה. ערן - שיחה 08:56, 25 בינואר 2018 (IST)
ערן, אכן תיקן. תודה. Geagea - שיחה 09:11, 25 בינואר 2018 (IST)

תבנית חשיבות

User:IKhitron/draft1/מצב

הי שלום. אני מעוניינת להבין מעט יותר לגבי תבנית הבהרת חשיבות. מצאתי כל מיני פיסות מידע במרחבים שונים אבל יש מספר דברים שלא ברורים לי. אם יש תבנית, זה אומר שיש גם רשימה של ערכים שהוצבה תבנית להבהרת חשיבותם. היכן אוכל למצוא רשימה זו? האם כל ערך שמועלה למחיקה עבר גם שלב של דיון חשיבות? אם כן, הדיון מתנהל בדף השיחה של הערך או במרחב כולל של הבהרות חשיבות?

מקווה ששאלותיי ברורות,

תודה! עליזה העליזה - שיחה 19:11, 23 בינואר 2018 (IST)

תתחילי מהדף ויקיפדיה:חשיבות אנציקלופדית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:26, 23 בינואר 2018 (IST)

יגאל תודה רבה על העזרה. לעמוד הזה, בין היתר, הגעתי במהלך שיטוטיי. אני מחפשת מידע קצת יותר מפורט מזה שמופיע בעמוד וביקשורים שאליהם הוא מוביל. למשל, כפי שציינתי בשאלתי, אשמח לדעת אם יש עמוד שכולל את כל הערכים שתויגו תחת תבנית חשיבות {*{*ס:חשיבות*}*}?

תודה שוב,

עליזה העליזה - שיחה 20:16, 23 בינואר 2018 (IST)

כן, יש קישור בדף שנתתי לך. קטגוריה:ויקיפדיה: ערכים שיש להבהיר את מעמדם יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:33, 23 בינואר 2018 (IST)

או קיי, סליחה שאני מנג'סת, הסתכלתי בקטגוריות ובדפים שמופיעים. אלו הערכים מן השבוע\שבוע וחצי האחרון, נכון? תבנית החשיבות מוסרת מעל ערכים שהובהרה חשיבותם, או לחילופין, שלא הובהרה חשיבותם והם עוברים למרחב הצבעות המחיקה? כלומר, כל ערך שעומד או הועמד למחיקה בחייו "ביקר" בעמוד קטגוריה:ויקיפדיה: ערכים שיש להבהיר את מעמדם לשבוע ימים עד ש"חזר" להיות ככל הערכים או הועבר להצבעת מחיקה? האם יש אפשרות לראות את כל הערכים שהוצבה לגביהם תבנית חשיבות מתישהו או שרק את מה שהועמד בשבוע האחרון?

תודה עליזה העליזה - שיחה 00:04, 24 בינואר 2018 (IST)

כמעט. יש ערכים שנמחקים בלי הצבעה, משלא הובהרה חשיבות. בדרך כלל הצבעות מתבצעות כשמישהו מבהיר את החשיבות, ומישהו אחר לא מרוצה מההבהרה, ואז ה"מישהו אחר" הוא (או היא) שפותח את ההצבעה. אם זה מעניין אותך, יש הסבר ארוך ומפורט בויקיפדיה:מדיניות המחיקה.
ערכים שנמחקו בלי הצבעה יותר קשה למצוא - בדרך כלל ל"אין דף" כזה יהיה דף שיחה, בו התנהל דיון החשיבות - אפשר להניח שכל דף במרחב שיחה: שאין לו דף מתאים במרחב הערכים מייצג דף שנמחק (עם או בלי הצבעה). ערכי הבל שנפתחו על ידי משחיתים מובהקים ("שושנה היא הילדה הכי יפה בכיתה ז'3" וכדומה) נמחקים בלי דיון ובדרך כלל גם בלי דף שיחה - להם ממש קשה למצוא זכר, אבל מצד שני הם גם לא ממש מעניינים. את ארכיון הצבעות המחיקה למצוא תחת ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה (לחצי על "דפי משנה" בתפריט הימני). קישור לרשימה מופיע בויקיפדיה:מדיניות המחיקה#סיום ההצבעה. HTH - קיפודנחש 01:00, 24 בינואר 2018 (IST)
את יכולה למצוא הרבה ערכים כאלו בדף וק:ערכים לא קיימים#הצעות שליליות יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:11, 24 בינואר 2018 (IST)

איך לשנות תאריך בטבלה של יישוב

User:IKhitron/draft1/מצב בערך אשקלון יש טבלה עם הנתון: תאריך ייסוד 1949.Template:ש איך אפשר לשנות ל-1948? יש לי אסמכתא: תולדות מלחמת הקוממיות, 1949 הוצאת מערכות 1949, עמוד 313.Template:ש תודה Mr.Shoval - שיחה 20:51, 23 בינואר 2018 (IST)

כך זה מגיע מהלמ"ס. אתה חושב שהם טועים? בורה בורה - שיחה 01:41, 24 בינואר 2018 (IST)

תבנית מיון

למה בערך דמויי תנינאים מופיע הסדרה קשקשאים. זה לא מופיע בדף של ויקינתונים ולא אמור להיות שום דבר תחת הרמה של הקבוצה. Assafn שיחה 21:12, 23 בינואר 2018 (IST)

זה מגיע בדרך אחרת לתבנית. משתמש:ערן? זה נראה שגוי. בורה בורה - שיחה 01:42, 24 בינואר 2018 (IST)
זה מופיע בטקסון אב של הטקסון אב ... בוויקינתונים. ראה מתחת לתיבת העריכה ב"מידע על ביצועי המפענח" => "יומני לואה" => "Access to entity: Q2254408" - כל שורה מציינת את טקסון האב המתאים. בברכה, ערן - שיחה 07:49, 24 בינואר 2018 (IST)

איך לבטל טיוטא ?

יצרתי את הטיוטא טיוטה:מתחם עיריית כפר סבא ואז התברר שיש דף דומה (בית עיריית כפר סבא). איך מבטלים את הדף שיצרתי ? Danny Gershoni - שיחה 21:28, 23 בינואר 2018 (IST)

כמו כל מחיקה: לשונית "עוד". חזרתישיחה 22:07, 23 בינואר 2018 (IST)
אולי חזרתי לא מודע לעובדה שהאפשרות לבקש מחיקה תחת לשונית "עוד" תלויה בהפעלת גאדג'ט מסוים, ולא מופיעה כברירת מחדל. לשואל המקורי, כמה נקודות: (1) "טיוטה", לא "טיוטא", כמו "כורסה" ולא "כורסא" (האקדמיה כתבה על זה כמה דברים). (2) לפני מחיקה, אנא עבור על הערך הקיים, וודא שכל הפרטים (לפחות כל הפרטים המשמעותיים) בטיוטתך מופיעים בו, ואם לא, רצוי להוסיפם. (3) לגבי המחיקה עצמה, בגדול, יש כמה אפשרויות מקובלות: (א) החלפת תוכן הדף בתבנית Template:תב - אנא הוסף פרמטר "סיבה=", ובו הסבר למה יש למחוק את הטיוטה (כמו שהסברת כאן) (ב) הוספת בקשת מחיקה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים (אינך צריך לזכור את הקישור המדויק - קישור לדף הזה מופיע בראש הדפים "שינויים אחרונים" ו"רשימת מעקב") גם כאן, כדאי להסביר את הסיבה לבקשה. (ג) התקן את הגאדג'ט שחזרתי משתמש בו ( Template:העדפות, "הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים" בסעיף "ניטור"), ו_אז_ תוכל לבקש מחיקה בעזרת "מחיקה" תחת תפריט "עוד" (לחיצה על "מחיקה" תפתח תפריט שיבקש ממך להזין את הסיבה). קיפודנחש 23:25, 23 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה. Danny Gershoni - שיחה 08:14, 24 בינואר 2018 (IST)

יבוא נתונים מאתר basketball-reference.com

ראו למשל את הטבלאות בערך סטפן קרי. הנתונים נלקחים מאתר basketball-reference.com במקרה של קרי מכאן. הטבלאות שם ניתנות להצגה גם בפורמט CSV. האם יש אפשרות טכנית לא מורכבת מדי לייבוא אוטומטי של הטבלה משם ? אם זה רלוונטי, אלו מנגנוני המרה נדרשים ממי שמבין בתחום הכדורסל למשל על מנת לסיע במשימה זו (למשל מפתח של GSW לגולדן סטייט ווריורס). תודה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 18:47, 24 בינואר 2018 (IST)

אולי אפשר לייבא את הנתונים לוויקידאטה. משתמש:ערן, מה דעתך? ‏Lionster‏ • שיחה 18:48, 24 בינואר 2018 (IST)
שאלת הבהרה: ייבוא חד פעמי, או שהטבלאות מתעדכנות עם הזמן? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:54, 24 בינואר 2018 (IST)
הטבלאות מתעדכנות כל הזמן לגבי ספורטאים פעילים. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 18:56, 24 בינואר 2018 (IST)
טכנית זה אפשרי. צריך רק לוודא שאין עם זה בעיה חוקית. אם זה נעשה בצורה ידנית/חד פעמית עבור מספר בודד של ערכים זה בוודאי לא בעייתי, השאלה היא רק לגבי יבוא שיטתי ואוטומטי. ב[26] יש התייחסות לשימוש במידע - אין זכויות יוצרים על עובדות, ולכן פרטים בסיסים שיילקחו משם זה כנראה בסדר, ומעבר לזה ייתכן ששימוש כרוך בתשלום המוזכר שם. לחלופין ייתכן שאפשר להשתמש באחד המאגרים החופשיים המצוינים בדף ההוא, אם יש בהם את המידע הרצוי והם מאפשרים זאת. ערן - שיחה 19:54, 24 בינואר 2018 (IST)
תודה ערן, אכן מציינים בפירוש "Please do not attempt to aggressively spider data from our web sites, as spidering violates the terms and conditions that govern your use of our web sites" אז נראה שבקשתי אינה רלוונטית. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 20:53, 24 בינואר 2018 (IST)

Global Collaboration products newsletter: 2018-01

02:56, 25 בינואר 2018 (IST)

תוכן חשיבות

הועבר מ:וק:הכהTemplate:ש האם יהיה חשיבות אם יפתח ערך על מוישי הולצברג, בנם של שלוחי חב"ד בבומביי הודו לחיים • ח' בשבט ה'תשע"ח 22:36, 24 בינואר 2018 (IST)

חושבת שלא, יש מספיק אזכורים בערך על הרצח והוריו הי"ד. יעלי - שיחה 23:29, 24 בינואר 2018 (IST)

סוף העברה

באיזה ערך ?, הוא לאחרונה התפרסם בעולם כולו לחיים • ט' בשבט ה'תשע"ח 18:43, 25 בינואר 2018 (IST)

שינוי תוכן מויקי נתונים

בערך וירג'יניה וולף יש טעות בטבלה בתאריך הלידה, ככל הנראה מהויקי נתונים. איך משנים זאת שם? • בקרה וייעוץשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 12:57, 25 בינואר 2018 (IST)

אתה נכנס לפריט והולך ל"תאריך לידה" (D:Q40909#P569) לוחץ "עריכה", משנה את התאריך ואז לוחץ "פרסום". אורשיחה • 13:01, 25 בינואר 2018 (IST)
אבל זה התאריך שמופיע, למה בתבנית כתוב 882, במקום 1882? • בקרה וייעוץשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 13:02, 25 בינואר 2018 (IST)
כנראה בגלל זה. השחתה ששרדה כ-20 דקות. עכשיו זה כבר מסודר אבל סביר להניח שעריכה ריקה של הערך היתה מסדרת את זה.Template:שנ.ב. אור צדק בתיאור שלו אבל הכנסנו את נושא העיפרונות השקופים על מנת להקל על התהליך. לחיצה על העפרון השקוף שליד התאריך מביא אותך בדיוק לקביעה של התאריך בפריט בוויקינתונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:15, 25 בינואר 2018 (IST)

עריכה שמעלימה את הערות השוליים

האם מישהו יכול לברר מה בעריכה הזו מעלימה את הערות השוליים? תודה מראש. עדירל - שיחה 17:55, 25 בינואר 2018 (IST)

Template:בוצע יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:31, 25 בינואר 2018 (IST)
רק שלא תקבל דקירה מהקוצים של קיפודנחש... אאז"נ הוא לא אוהב את הפתרון הזה... או שאין ברירה...חזרתישיחה 18:47, 25 בינואר 2018 (IST)

פרסומת או לגיטימי?

אני מדבר על עריכה זו: [44], האם זה בסדר או לשחזר בטענת פרסומת? אילן שמעוני - שיחה 11:55, 26 בינואר 2018 (IST)

מתן קרדיט ליוצרת הוא אחד מאבני הייסוד של הוויקיפדיה. שנילי - שיחה 12:18, 26 בינואר 2018 (IST)
הייתי מוותר על שם הסטודיו ומסתפק בשם היוצרת. Liad Malone - שיחה 12:57, 26 בינואר 2018 (IST)
ערכתי בהתאם. תודה לליעד ולשנילי. אילן שמעוני - שיחה 13:09, 26 בינואר 2018 (IST)

גודל תמונה בתבנית סרט

האם גודל 250px לתמונת כרזת סרט בתבנית סרט הוא חובה על פי תבנית, או שניתן להפעיל שיקול דעת ולהקטין?--נדב - שיחה 18:30, 27 בינואר 2018 (IST)

נדב: ניתן להפעיל שיקול דעת ולהקטין. באופן כללי - כרזות רוחב יהיו לרוב גודל 250 או 220, וכרזות אורך יהיו לרוב בגודל 180. ערן - שיחה 23:12, 28 בינואר 2018 (IST)
אכן, כך ידוע לי. רק שמישהו יסביר את זה בבקשה לעורך שבאופן כפייתי מתעקש לתקן בדפי סרטים שאני יצרתי או שכתבתי. Template:תודה רבה--נדב - שיחה 02:19, 29 בינואר 2018 (IST)

בקשונת

למיטב הבנתי מכל תבניות העיתונים והאתרים רק בתבנית של העיתון הארץ יש הפיכה אוטומטית של שם העיתונאי לכחול וניתן לעבור לערך על העיתונאי אם יש עליו ערך (אני טועה ?), האם ניתן להסב גם התבניות האחרות לצורה זו ? צחי לרנר - שיחה 20:22, 27 בינואר 2018 (IST)

מצטרף לבקשה המועילה! ‏Ovedcשיחה 21:10, 3 בפברואר 2018 (IST)
גם אני מאוד Template:בעד הרעיון. Ldorfmanשיחה 02:32, 4 בפברואר 2018 (IST)

ניתן לעשות זאת, אפילו לא נורא בקושי. אבל יתכן שצריך להיזהר. ההכחלה הזו משתמשת בפונקצייה שנחשבת "יקרה", ולכן יכולה להיווצר בעיה אם דף יכלול מעל מספר מסוים של תבניות כאלה. בנוסף, לפעמים שם העיתונאי מוביל לערך על מישהו שאינו העיתונאי. בתבנית הארץ, זה נבדק כשהקישור נוסף, אבל שינוי התבניות הללו ייצרו בבת אחת הרבה קישורים כאלה (שכרגע הם טקסט שחור), ולא טריוויאלי לעבור על כולם ולבדוק אילו מהם מקשרים לערך שאינו על העיתונאי. זה לא אומר שלא כדאי לעשות זאת, אבל כדאי לעשות זאת בזהירות. קיפודנחש 05:10, 4 בפברואר 2018 (IST)

העברת ערך לטיוטה

התחלתי לעבוד על ערך, כרגע הוא מכיל מידע מועט כך שכנראה אין לו מקום כערך עצמאי. איך מעבירים אותו לטיוטה? Nirvadel - שיחה 22:36, 28 בינואר 2018 (IST)

Template:א, עדות אופי או מצ'ינג? חזרתישיחה 23:01, 28 בינואר 2018 (IST)
העברת ערך לטיוטה מתבצעת בכמה שלבים: בשלב ראשון פשוט מעבירים ("העברה" תחת "עוד" בתפריט העליון). אחר כך יש "לנקות" קטגוריות: אפשר פשוט להסיר את הקטגוריות מהטיוטה, או להוסיף : (נקודתיים) לפני המילה "קטגוריה" בקישור הפנימי, מה שהופך את הקישור מקטרוג לקישור פשוט.
מה שנשאר לעשות זה להחליט מה לעשות עם ההפניה שנוצרה מהערך במרחב הערכים לטיוטה: אפשרות אחת היא להפוך אותה להפניה שונה, למשל לסעיף פנימי בערך קיים. אפשרות שנייה היא לבקש את מחיקת ההפניה, בעזרת החלפת תוכן דף ההפניה בתבנית Template:תב, או על ידי בקשה בדף בקשות מפעילים למחוק את דף ההפניה. קיפודנחש 23:10, 28 בינואר 2018 (IST)
תודה, את עדות אופי Nirvadel - שיחה 23:20, 28 בינואר 2018 (IST)
נראה שהחמרתי את המצב, העברתי את הערך למשתמש:עדות אופי, אשמח לעזרה חזרתי, קיפודנחש Nirvadel - שיחה 22:01, 29 בינואר 2018 (IST)
משתמש:Nirvadel/עדות אופי. חזרתישיחה 23:21, 29 בינואר 2018 (IST)

הסרת חסימה בויקי האנגלית

הועבר מויקיפדיה:מזנון 23:08, 28 בינואר 2018 (IST)

מפעילי מערכת יקרים,

אנא קראו את הדף הזה (בתחתיתו):

https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=User_talk:EugeneZelenko&oldid=281373499

ואת הדף הזה:

https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Yoelpiccolo31#

i18n: _Your_account_has_been_blocked

ועזרו לי בבקשה להסיר את החסימה בויקי האנגלית.

אציין שוב, כי קבצי המוזיקה בערך "יוטיוב" נוצרו על ידי. יש אנשים פרנואידיים בויקי האנגלית, שחוששים שמא הפרתי זכויות יוצרים כלשהם, אף שהקובץ שלי (שהוסר על ידי מפעילי המערכת של ויקי האנגלית, והקובץ הנמצא בערך הזה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rickrolling

שונה לחלוטין משני הקבצים שהעליתי:

Rick_Astley_-_Never_Gonna_Give_You_Up1.oggTemplate:ש Rick_Astley_-_Never_Gonna_Give_You_Up2.ogg

נא טיפולכם בנדון.

תודה וערב מבורך, יואל שחק. - שיחה 21:10, 21 בינואר 2018 (IST) .

הרשאות מפעיל מערכת בוויקיפדיה העברית לא מאפשרות שחרור חסימה במיזמים אחרים. בברכה, גנדלף - 21:27, 21/01/18
יואל שחק., המקום לדיון כזה אינו במזנון כבר שזה לא נושא כללי או נושא של מדיניות לכן העברתי לכאן. לגופו של עניין - לא מדובר על ויקיפדיה האנגלית אלא על ויקישיתוף. בוויקישיתוף אכן פרנואידים (ואולי בצדק) בענייני זכויות יוצרים. כללי זכויות היוצרים עשויים להיות מורכבים יותר ממה שנדמה ממבט ראשון, וכדאי להתייעץ עם משתמש שמבין בנושא. אני ממליץ שתסביר את הפרטים לGeagea שהוא מפעיל מערכת בוויקישיתוף, מבין היטב בכללי זכויות היוצרים הנהוגים שם ואולי יוכל לסייע. ערן - שיחה 23:08, 28 בינואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-05

19:06, 29 בינואר 2018 (IST)

שימוש אוטומטי ב-AWB

האם יש בין מחזיקי הבוטים מישהו שמשתמש ב-AWB באופן אוטומטי מלא. קרי: מגדיר פונקציה ומריץ ללא פיקוח על כל עריכה ועריכה? קובץ על ידשיחה ♦ 10:41, 30 בינואר 2018 (IST)

Template:בעלי ידע? קובץ על ידשיחה ♦ 10:29, 31 בינואר 2018 (IST)
אני לא ‏«kotz» «שיחה» 11:19, 31 בינואר 2018 (IST)
אנ'לא -טבעת-זרם - שיחה 12:13, 1 בפברואר 2018 (IST)

בעיה

כל ההגדרות שלי חזרו בטעות לאפשרויות ברירית המחדל, ואני לא מצליח להפעיל את זה. עזרה? מו סיזלאקהטברנה 18:19, 30 בינואר 2018 (IST)

"מורפולוגיה של הצמח - מונחים" לא מופיע בשום אזכור בדף "עלה"

היי,ברוח הט"ו בשבט.... אני חושב שכדאי שאיכשהו הדף "מורפולוגיה של הצמח - מונחים" יופיע או יאוזכר בדף "עלה" באיזושהי דרך,כרגע אין שום אזכור אליו, ומידע שחיפשתי על עלים היה חסר,איכשהו גיליתי את הדף הזה אחרי זמן רב. אשמח להוסיף בעצמי רק לא מצאתי דרך הולמת שמתאימה לכללים,אולי תוכלו לייעץ לי....


משתמש:Stomtape

• 21:07, 30 בינואר 2018 (IST)

קטגוריה: מורפולוגיה של צמחים Template:אלמ
האלמוני ציין קטגוריה, שזה נחמד, אבל לא עונה על השאלה. קישור לדף המונחים מתאים לסעיף "ראוגם" - אם סעיף כזה לא קיים עדיין בדף, אפשר להוסיפו. אם אינך בטוח מה הכוונה ב"הוספת ראוגם", אשמח לפרט. קיפודנחש 21:25, 31 בינואר 2018 (IST)
תודה קיפודנחש ,הוספתי.

עזרה במחיקת טקסט בתבנית

שלום. בתבנית מתאבק שבערך הרולד סאקאטה מופיע הפרמטר 'קריירה מקצוענית' ולידו המילה הווה. האיש נפטר בשנת 1982. למה אני לא מצליחה למצוא את הטקסט הזה בקוד מקור כדי למחוק אותו? אודה לעזרה ולהסבר. דוג'רית - שיחה 01:57, 31 בינואר 2018 (IST)

סידרתי את התבנית. הסיבה שאת לא מוצאת, זה בגלל שהטקסט הזה יופיע עם Template:פרמטר הושאר ריק. אני מסכים שזה מצב בעייתי ויש לסדר שאם מופיע תאריך פטירה הכיתוב לא יופיע. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:04, 31 בינואר 2018 (IST)
משתמש:זאב קטן, תוכל לשדרג את מה שיונה ציין? בורה בורה - שיחה 10:16, 31 בינואר 2018 (IST)

הוספת קישור לתבנית קישורי קולנוע

האם וכיצד אפשר להוסיף (או לבקש להוסיף) את אתר MovieWeb לסדרת הקישורים הנכללים בTemplate:תב?--נדב - שיחה 02:42, 31 בינואר 2018 (IST)

ויקיפדיה:תבניות/אולם דיונים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:26, 31 בינואר 2018 (IST)

העלאת תמונות לערך חדש

ברצוני לעלות תמונות לערך שכתבתי (המטבח האריתראי), התמונות הן מהדף של אותו ערך באנגלי, העלתי את התמונות דרך ויקישיתוף אבל הורידו לי אותם. Template:שכח לחתום

לא היית צריך להעלות את התמונות: כל התמונות בערך באנגלית הן מוויקישיתוף, וכל מה שצריך לעשות זה להוסיף אותן לערך בעברית. ראה (או ראי) עזרה:תמונות.
כמו כן Template:חתימה
בברכה - קיפודנחש 18:12, 1 בפברואר 2018 (IST)

טעות בקישורי בינוויקי

קישרתי בטעות ערך לערכים לא נכונים בויקיפדיות אחרות. איך מבטלים את זה? התו השמיניבא ונדבר על זה... 12:10, 1 בפברואר 2018 (IST)

לוחצים על "עריכת הקישורים", ואז על העיפרון שליד "ויקיפדיה" (מעל רשימת השפות בויקינתונים), ואז על כפתור "האשפה" ליד הקישור השגוי, ואז לחיצה על "שמירה". אם זה לא מסתדר לך, אז דיווח כאן לגבי הערך ומה הקישור השגוי... ונעזור. טבעת-זרם - שיחה 13:20, 1 בפברואר 2018 (IST)
Template:בוצע התו השמיניבא ונדבר על זה... 19:52, 22 בפברואר 2018 (IST)

יעקב קייקוב

יש הודעת שגיאה בערך. צחי לרנר - שיחה 02:08, 2 בפברואר 2018 (IST)

תוקן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:31, 2 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:אישים לא עובדת

האם הקישורים לתבנית עובדים לכם. למשל הערך בחדר של חני. בורה בורה - שיחה 19:46, 2 בפברואר 2018 (IST)

מה זה קישורים לתבנית? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:48, 2 בפברואר 2018 (IST)
בקישורים חיצוניים הקש על הקישור ""בחדר של חני", בפרויקט "אישים" לתיעוד היצירה הישראלית". עובד או מתרסק? בורה בורה - שיחה 20:01, 2 בפברואר 2018 (IST)
לא נראה לי שזו בעיה של התבנית. נראה שבאתר אין דף בשם "החדר של חני" (או שיש דף כזה, אבל לאתר לוקח יותר מדי זמן להגיש אותו, והדפדפן חוזר עם timeout). התבנית לא יכולה להיות אחראית לדברים כאלו. בדפים אחרים (פרפר נחמד למשל) נראה שהקישור עובד. קיפודנחש 20:09, 2 בפברואר 2018 (IST)
לי עובד בלי בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:17, 2 בפברואר 2018 (IST)
גם ב"פרפר נחמד" אני מקבל "www.ishim.co.il took too long to respond." ויש לי חיבור 160mb... מאוד מוזר. בורה בורה - שיחה 20:24, 2 בפברואר 2018 (IST)
בורה בורה, תעשה ריבוט במחשב ותנסה שוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:31, 2 בפברואר 2018 (IST)
לא סביר. בדקתי באחד האתרים לבדיקת בריאות אתרים: [46], ואתר www.ishim.co.il נכשל בכל הבדיקות כמעט - למעשה הבדיקה היחידה שעוברת היא מתל אביב. משהו שם כנראה דפוק - אולי הם שינו את הכתובת ממש עכשיו, וה-DNS עדיין לא עשה פרופוגציה לכל השרתים (סתם סברה: יגאל, כשאני מריצה nslookup, יוצא לי 62.219.78.154. זו גם הכתובת שאתה רואה? קיפודנחש 21:19, 2 בפברואר 2018 (IST)
בדקתי את www.simcardglobal.com שחוות השרתים שלו ליד תל אביב. כל עיר בעולם עבדה תוך פחות משתי שניות. באתר הזה חוץ מתל אביב הכל נכשל. לדעתי אסור להרשות זבל כזה. בורה בורה - שיחה 21:34, 2 בפברואר 2018 (IST)
אצלי התבנית עובדת. האתר של אישים עולה. – אסף (Sokuya)שיחה 21:36, 2 בפברואר 2018 (IST)
מה זה nslookup? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:46, 2 בפברואר 2018 (IST)
כלי שמשמש ךבדיקת פענוח DNS-ים:

Template:Ltr

אילן שמעוני - שיחה 11:31, 3 בפברואר 2018 (IST)
תודה, אבל זה לא אומר לי יותר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:21, 3 בפברואר 2018 (IST)
זה יישום שמאפשר לך לגלות בעיות בפענוח DNS. אתה יכול לקבוע שרת DNS שונה מהמוגדר במערכת. ההבדל בין אינטראקטיבי לשאר זה שבאינטראקטיבי את יכול לבדוק כתובות שונות. אם למשל הבעייה היא פרופוגציה (כמו שהוצע פה, אאל"ט) אתה יכול לקבל כתובות IP שונות משרתים שונים עבור אותה כתובת URL. אילן שמעוני - שיחה 17:54, 3 בפברואר 2018 (IST)
עזוב את המאמצים. גם הפעם לא הבנתי אף מילה, חוץ מ"זה". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:19, 3 בפברואר 2018 (IST)
Template:עצוב אם תרצה הבהרות רק בקש.... אילן שמעוני - שיחה 18:38, 3 בפברואר 2018 (IST)

רשימת המעקב אינה מתפקדת כשורה

שינויים בויקיפדיה:הכה את המומחה אינם מופיעים ברשימת המעקב, למרות שהדף מסומן למעקב. אני חושד שבדפים אחרים גם יש בעייה, אבל לא בטוח. בהגדרות רשימת המעקב לא ראיתי איזשהי הגדרה שנראית קשורה. מה אפשר לעשות? אילן שמעוני - שיחה 11:27, 3 בפברואר 2018 (IST)

תדביק כאן את הכתובת של הדפדפן של רשימת המעקב שלך. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:18, 3 בפברואר 2018 (IST)
https://he.wikipedia.org/wiki/מיוחד:רשימת_המעקב Template:ש אילן שמעוני - שיחה 17:51, 3 בפברואר 2018 (IST)
תגיד לי אם הבעיה קיימת כאן: [47] יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:13, 3 בפברואר 2018 (IST)
כן. למשל העריכה הזו לא מופיעה - ועוד רבות אחרות. אילן שמעוני - שיחה 18:37, 3 בפברואר 2018 (IST)
כנס להעדפות -> רשימת המעקב, ובדוק אם לא הדלקת בטעות את הסתרת העריכות המשניות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:41, 3 בפברואר 2018 (IST)
נבדק, לא מודלק.אילן שמעוני - שיחה 20:06, 3 בפברואר 2018 (IST)
חפש את המספר 22382642 בדף [48] תגיד לי אם יש, כמה פעמים, ומה שם המשתנה שזה הערך שלו בכל אחד מהמקרים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:13, 3 בפברואר 2018 (IST)

Template:שבירה יש 2 הופעות: Template:שold_revid="22379168" timestamp="2018-02-03T15:18:30Z" comment="/* רשימת המעקב אינה מתפקדת כשורה */" />

   <item type="edit" ns="4" title="ויקיפדיה:הכה את המומחה" pageid="198150" revid="22382642" Template:ש

וגםTemplate:ש pageid="198150" revid="22382911" old_revid="22382642" timestamp="2018-02-03T15:30:13Z" comment="/* הבדל בין חלום למציאות */" Template:שאילן שמעוני - שיחה 20:34, 3 בפברואר 2018 (IST)

אז כן קיבלת את העריכה הזאת למעקב. תגיד, באותו דף העדפות, הרחבת רשימת המעקב כך שתכלול לא רק עריכה אחרונה דלוקה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:02, 3 בפברואר 2018 (IST)
בינגו!, Template:תודה רבה, אילן שמעוני - שיחה 01:02, 4 בפברואר 2018 (IST)
אין בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:22, 4 בפברואר 2018 (IST)

הצגת סדר יצירת הדפים

Template:הועבר האם אין אפשרות לראות את רשימת כל הדפים לפי סדר יצירתם? זה אמנם לא כל כך נצרך, אך בכל זאת - זה מעניין. ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 22:59, 3 בפברואר 2018 (IST) Template:הועבר

עקרונית אני יכול לעשות כזה דבר, אבל זה יהיה קצת יותר מדי ארוך, לא? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:21, 4 בפברואר 2018 (IST)
מה זאת אומרת מדי ארוך? זה לא אמור להיות ארוך יותר מהדף הכולל את כל הדפים. ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 02:24, 4 בפברואר 2018 (IST)
בדיוק. קראת את כולו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:53, 4 בפברואר 2018 (IST)
זה אפשרי? Template:חיוך לא קשור, זה פשוט מעניין לראות מה היה הדף הראשון ומה השני וכו' (למשל, אם אני רוצה לראות את התפתחות כמות הערכים הקשורים ליהדות). ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 03:14, 4 בפברואר 2018 (IST)
אם בכוונתך להעביר כל דף בנפרד לדף כזה - חלילה לי מלגזול את זמנך היקר (ודבר כזה - גם אני יכול לעשות אם הייתי משועמם). אין אפשרות אוטומטית כלשהי? ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 03:28, 4 בפברואר 2018 (IST)
בגלל זה בדיוק שאלתי. הרבה יותר הגיוני ליצור משהו בגבולות סביר. נגיד, לא רשימת דפים, אלא רשימת ערכים. אולי אפילו לא כל הערכים, אלא לא כולל הפניות. ולא כולם, אלא נגיד אלף ראשונים. זה משהו שהמחשב לא יפול בגלל גודלו. אין לי את המשאבים של ויקי ליצור בקלות את כל הרשימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:25, 4 בפברואר 2018 (IST)
אם אתה יכול ויש לך את הזמן לכך - אשמח שתעשה זאת (עדיף מכלום). ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 14:12, 4 בפברואר 2018 (IST)
אז תן לי מאפיינים מדוייקים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:10, 4 בפברואר 2018 (IST)
אין לי מאפיינים מדוייקים, דומני שהבנת את כוונתי, ומה שתעשה - יהיה טוב. ניסוך הייןשיחה • י"ט בשבט ה'תשע"ח • 15:59, 4 בפברואר 2018 (IST)
quarry:query/1824 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:13, 4 בפברואר 2018 (IST)
תודה. ניסוך הייןשיחה • כ' בשבט ה'תשע"ח • 20:21, 4 בפברואר 2018 (IST)
חופשי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:29, 4 בפברואר 2018 (IST)

איך מוחקים צילום שכבר הכנסתי לטיוטה

השאלה שבכותרת --רוזנה - שיחה 10:03, 4 בפברואר 2018 (IST)

מנוי ל IMDB?

שלום, האם יש מנוי לאתר זה? אני זקוקה לזה לעיתים לערכים שאני כותבת על סרטים. תודה, Laliv g - שיחה 10:34, 4 בפברואר 2018 (IST)

Laliv g, רוב האתר נגיש ללא רישום, ניתן לפתוח חשבון בחינם ולערוך העדפות וכדומה, מנוי בתשלום לפי מה שמצאתי כרגע יש רק ל-IMDbPro המיועד לאנשי תעשיית הבידור ומאפשר הגשת מועמדות לתפקידים וכדומה. Uziel302 - שיחה 18:25, 7 בפברואר 2018 (IST)

מוזרויות ברשימת המעקב - המשך הסיפור על רופא האליל שהושלך לכלבים

עריכות ברשימת המעקב לא מופיעות בנפרד, אלא מקובצות על פי הדף שנערך, לדוגמהTemplate:ש 15:00 ויקיפדיה:הכה את המומחה‏‏ (7 שינויים | היסטוריה) (+1,707)‏ [Corvus‏; קובץ על יד‏; 213.55.184.147‏; אילן שמעוני‏ (4×)] Template:שמן הסתם זו הגדרה כלשהי, אך בהגדרות-רשימת המעקב לא זיהיתי שום הגדרה חשודה. אילן שמעוני - שיחה 15:04, 4 בפברואר 2018 (IST)

זה בשינויים אחרונים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:38, 4 בפברואר 2018 (IST)

חיפוש במרחב שם עזרה

לא מצליח להבין איך אני מבצע חיפוש רק בתוך מרחב השם עזרה.

הדף עזרה:מרחב שם מכיל טקסט:

"כל משתמש רשום יכול לקבוע את מרחבי השם בהם יתבצע החיפוש על פי ברירת המחדל בחשבון שלו באמצעות דף ההעדפות (ראו: עזרה:העדפות)."

אבל כשאני מחפש בהעדפות שלי אני כלל לא רואה אופציות כאלו.

גם מה שמתואר בדף עזרה:העדפות משום מה לא תואם למה שאני רואה.

אני משתמש בדפדפן כרום מעודכן.

אכן יש לעדכן את דף העזרה. לשאלתך, עוברים לדף מיוחד:חיפוש (הקשה על סמליל זכוכית המגדלת בצד שמאל של תיבת החיפוש), בוחרים "מתקדם", בוחרים את מרחבי השם, ובתחתית הדף "שמירת הבחירה עבור חיפושים עתידיים", ומבצעים את החיפוש. קיפודנחש 16:53, 4 בפברואר 2018 (IST)

Hi, Can someone plz transfer my draft to an editor?

Hi, Can someone plz transfer my draft to an editor? ILTV Template:לא חתם

בהנחה שאתה מדבר על משתמש:Ronenlefler/טיוטה אז כרגע לא. צריך לתרגם את הדף לעברית וצריך להבין האם הנושא עומד ברף החשיבות בוויקיפדיה העברית. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:48, 5 בפברואר 2018 (IST)

מחיקה מרושעת של העמוד שלי

הועבר מוק:הכהTemplate:ש שלום רב לויקיפדים הנכבדים. בצער רב וביגון קודר גיליתי שמחקו לי את העמוד שלי שמישהו ברשעות רבה וללא כל סיבה סבירה מחק לי את הדף שלי.

לפני זמן מה כאשר נכנסתי באופן אקראי לערך ויקיפדיה עלי הבחנתי כי תמונתי הוסרה. התמונה שלי, צולמתי ושילמתי עבורה ולכן זכויות היוצרים שלי, ביקשתי מהבחור שמטפל לי באתר להשיבה. יום לאחר מכן פנה אלי בחור בשם Ronhjones וכתב לי שאסור לי להחזיר את תמונתי. לא הבנתי מדוע, לכן חיפשתי ומצאתי ברשת מומחה שהביר לי שיש אנשים המתנגדים לקיום הערך שלי בויקיפדיה. לטוענתם, ואתה ביניהם, אין לו ערך לציבור.

מדוע בעצם? האם אין הרשתות החבריות, הרשת בכלל וויקיפדיה בפרטי פתוחים בפני כולם? האם תמיד נסכים כולנו לחשובות של דבר אחד על פני האחר? וודאי שלא.

בניגוד לספרי אנציקלופדיה בהם שיקולי העורך לפעמים גם על מקום = מספר הדפים, הרי שכאן אין מיקום.

ברצוני להוסיף כי לאור החינוך שקיבלתי ולאור היותי דור שני לשורדי שואה, אני משתדל לחיות לאור ציווי הבורא "ואהבת לרעך, כמוך". ולכן פיתחתי שיטה בה אני יכול לעזור לאנשים אשר נמצאים במצוקה ובצמתי דרכים.

שיטה זו מיוחדת שכן היא נסמכת על כלים, שלא כולם נעזרים בהם.

יתרה מזאת, צווינו על ידי הבורא "וכי ימוך אחיך, עזוב לא תעזבנו" ימוך = נמוך. מכאן אם אדם נופל לצרה או לקושי מסויים, יש לעזור לו.

ברוך השם אני עוד מעט בן 66, עזרתי להרבה אנשים ב-18 שאני עוזר ועוד היד נטוייה.

במיוחד, לאנשים שהם דור שני לשורדי השואה. לכן עצם העובדה שיש עלי מידע בויקיפדיה ואנשים שאולי צריכים עזרה, ידעו על אפשרותי לעזור להם, לעניות דעתי חשוב מאד. אתה בוודאי מכיר את האמירה "כל המציל נפש אחת, כאילו מציל עולם ומלואו"

מי יעזור לי להחזיר את העמוד שלי? Sharon-bo - שיחה 22:09, 4 בפברואר 2018 (IST)

סוף העברה

Template:א, ישנם כללים לגבי מהי "חשיבות אנציקלופדית". הדיונים בנושא היו ועודם אינטנסיביים (וארוכים מאד). אם היינו נוהגים על פי הכלל שהצעת, ש"יש מקום לכולם" היינו מקבלים "אנציקלופדיה" עתירת זוטי-דברים וערכים לא אפויים, ולמעשה היינו מעקרים את ויקיפדיה מכל חשיבות ושימושיות. אילן שמעוני - שיחה 09:27, 5 בפברואר 2018 (IST)
שלום, ויקיפדיה אינה "רשת חברתית". היא אנציקלופדיה, עם כללים די ברורים לגבי מותר/אסור, ראוי/לא ראוי, חשוב/לא חשוב מבחינה אנציקלופדית. ואין כאן רשעים. חזרתישיחה 17:59, 5 בפברואר 2018 (IST)

איך מעבירים טיוטה הכוללת את שם המשתמש שלי למרחב הערכים

Emgaz - שיחה 13:14, 5 בפברואר 2018 (IST)

בתפריט העליון יש כיתוב "עוד" לחיצה עליו פותחת תפריט שבו יש את האפשרות "העברה". בעמוד שנפתח יש לבחור בצד ימין (מופיע "משתמש") מרחב הערכים (העליון בתפריט שנפתח) ובצד שמאל לכתוב את שם הערך שרוצים (להסיר את שם המשתמש ולשנות את השם, אם צריך). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:36, 5 בפברואר 2018 (IST)

מידע משפטי על שופטים

היכן ניתן למצוא ניתוח משפטי (אקדמי או אחר) על פסיקתם של שופטים? כוונתי, אם אני מעוניין להרחיב על אופי פסיקתו של שופט פלוני, מי כותב על זה והיכן זה מתפרסם? מתייג את Template:בעלי ידע בתודה אגלי טל קהלת - שיחה 17:20, 5 בפברואר 2018 (IST)

מדי פעם מתפרסמים מאמרים על "משנתו של..." למעט כאשר מישהו פורש/מגיעה לגבורות/מת. וכמובן אגב נושאים ספציפיים לפעמים יש כתיבה נרחבת. מעבר לכך אפשר לחפש בכתבי העת האקדמיים (לאו דווקא משפטיים) לפי נושא או לפי שופט, כמו שמחפשים על נושאים אחרים. אני לא מכירה משהו שמרכז את הנושאים הללו במיוחד. ובשנייה זו קיבלתי הודעה על דוגמה מצוינת: https://www.nevo.co.il/Handlers/GetMsgContent.ashx?Msgid=101385 YR on wiki - שיחה 17:39, 5 בפברואר 2018 (IST)
נוסף על כן, אני אישית נוהג ללמוד בעצמי מפסקיו כפי שמובאים בנבו. eli - שיחה 18:54, 5 בפברואר 2018 (IST)
זהו, בנבו לא מצאתי מאמרים על שופטים שחיפשתי (שהם שופטים מכהנים, בארץ ובארה"ב), באילו כתבי עת ניתן למצוא כאלה? eli , ללמוד מפסקיו זו מלאכה לא פשוטה שדורשת פרספקטיבה רחבה של פסקי דין רבים. מלבד זאת שזה תמיד משחק על נושא המחקר המקורי. בברכה אגלי טל קהלת - שיחה 19:46, 5 בפברואר 2018 (IST)
אם תתן שמות לגבי שופטים ישראליים, אנסה לעזור. אם כי נראה לי שהסיכוי למצוא כתיבה על שופטים מכהנים די קטנה. גם כי לא תמיד יש פרספקטיבה, גם כי זה מן הסתם לא מקובל, זה מעמיד את הנוגעים בדבר באי נוחות. אבל כן יכולה להיות כתיבה על פסקי דין ספציפיים שניתנו. YR on wiki - שיחה 20:20, 5 בפברואר 2018 (IST)
כרגע אני מחפש מידע על השופטים נעם סולברג, ודוד מינץ בישראל, וכן על ג'ון רוברטס, קלרנס תומאס, סמואל אליטו וניל גורסץ' בבית המשפט העליון האמריקאי. אשמח לכל מידע. בתודה מראש אגלי טל קהלת - שיחה 20:49, 5 בפברואר 2018 (IST)
תכתוב לי שתיים-שלוש שמות ואנסה לעזור לך ממוקד. חשבתי שאתה רוצה חיים קשים:) eli - שיחה 21:33, 5 בפברואר 2018 (IST)
נגיד, סולברג, מינץ ורוברטס? ולמה שארצה חיים קשים? על כל פנים תודה! אגלי טל קהלת - שיחה 22:59, 5 בפברואר 2018 (IST)

כפילות בגלריה בעריכה חזותית

האם הכפילות בגלריה בעריכה חזותית זו קשורה לבאג בעריכה חזותית או שמא היא סתם טעות של העורכת? מתייג את Template:א וTemplate:א. Uziel302 - שיחה 19:49, 5 בפברואר 2018 (IST)

למה שמישהו יזכור את הסיפור שכרוך בטעות טכנית קטנה שקרתה לפני שנה? (עוד שבועיים יומולדת לעריכה המקושרת). קיפודנחש 22:34, 5 בפברואר 2018 (IST)
Template:א קיוויתי שמישהו יכיר את הבאג, העריכה המקושרת היא בעיקר לשם המחשה. Uziel302 - שיחה 18:22, 6 בפברואר 2018 (IST)

אם מישהו יכול לתאר סדרת פעולות סבירות שמובילה למצב לא תקין (עשיתי א', ב', ג', ד', ה'. ציפיתי שיקרה ו', אבל קיבלתי ז'), אז אפשר לעשות עם זה משהו. אבל הצבעה על עריכה שנעשתה לפני שנה, שבסופה המצב היה לא תקין, לא ממש עוזרת: עד כמה שאפשר לראות, נעשתה כאן טעות אנוש פשוטה. קיפודנחש 23:01, 6 בפברואר 2018 (IST)

תודה. ניתן לארכב את הדיון. Uziel302 - שיחה 06:38, 7 בפברואר 2018 (IST)

איך מפנים לדף פירושונים

יצרתי את פרא (פירושונים) כמענה על כך שיש שלושה דפים בשם זה. נתקלתי בבעייה בהוספת הפנייה לפירושונים בערכים ששמם פרא (משהו בסוגריים). למשל, בערך פרא (סרט, 2018) הוספת:Template:ש {{פירוש נוסף|נוכחי=[[סרט מדע בדיוני]]}} Template:ש גרמה להופעת "ערך זה עוסק בסרט מדע בדיוני. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו פרא (סרט, 2018) (פירושונים)." וכמובן שההפנייה אמורה להיות פרא (פירושונים). איך לפתור? אילן שמעוני - שיחה 21:44, 5 בפברואר 2018 (IST)

התבנית הזאת מיותרת שם. מי שהגיע לערך עם סוגריים מאד ספציפיים, לא מחפש פירוש אחר. הוא עשוי לחפש אותו רק אם הגיע לערך פרא. Liad Malone - שיחה 22:09, 5 בפברואר 2018 (IST)
טכנית, עושים זאת כך: {{פירוש נוסף|נוכחי=סרט מדע בדיוני|אחר=משמעות שונה|ראו=[[פרא (פירושונים)]]}}. בפועל, כפי שליעד ציין, וכפי שכתוב בדף התבנית, "אין להציב את התבנית כאשר שם הערך כולל סוגריים, אלא רק בערך הראשי ללא הסוגריים". על הדרך, שים לב שבדוגמה שהבאת כתבת " {{פירוש נוסף|נוכחי=[[סרט מדע בדיוני]]}}", וזו כמובן טעות: "נוכחי" הוא _תיאור_ הערך הנוכחי, לא קישור, ולא צריך להיות בתוך [[ ]] .קיפודנחש 22:27, 5 בפברואר 2018 (IST)
תודה, ליעד וקיפוד. אילן שמעוני - שיחה 22:35, 5 בפברואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-06

22:51, 5 בפברואר 2018 (IST)

תבנית 'הבהרה רפואית'

בחלק מהערכים בנושאים רפואיים מופיעה תבנית 'הבהרה רפואית' (הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי). ההערה הזו קטנה ומופיעה בסוף הערך. נראה לי שבמקומות רלבנטיים (למשל פירוט דרכי אבחון או טיפול ביתיות) כדאי להוסיף גם הערה ספציפית המזהירה כי המפורט בפסקה אינו מהווה המלצה רפואית, ובכל חשד למצב רפואי יש לפנות לגורם מוסמך. רון חל (HLron) - שיחה 19:52, 6 בפברואר 2018 (IST)

Template:בעד. ההודעה צריכה להופיע בתחילת הפתיח. אילן שמעוני - שיחה 19:59, 6 בפברואר 2018 (IST)
האם להעלות את הסוגיה במזנון? איני רוצה שוב "לעורר מהומות במזנון"... אילן שמעוני - שיחה 20:04, 6 בפברואר 2018 (IST)
עמדת השמרנים תהיה כי ברור שכל מי שנכנס לוויקיפדיה יודע שזה עדיין מצריך התייעצות מקצועית. ההודעה בסוף הערך היא לווידוא ולתזכורת. אישית, אין לי דעה נחרצת לכאן או לכאן. אני משער שהקהילה השמרנית שלנו תתנגד מסיבות שונות (כמו לדוגמה הצרכת קוהרנטיות בערכי משפטים, הלכה וכו'). אם למישהו יש כוח, לא רואה סיבה להימנע מדיון במזנון. קובץ על ידשיחה ♦ 23:03, 6 בפברואר 2018 (IST)
אודה אם משתמש/עורך ותיק, אגב הקפה במזנון, יעלה את הסוגיה. רון חל (HLron) - שיחה 23:10, 6 בפברואר 2018 (IST)
ההבהרה נחוצה, אבל מה מוסיפה עליה ההערה שאתה מציע? עוזי ו. - שיחה 23:29, 6 בפברואר 2018 (IST)
יש שני נושאים (שונים):
 • העברת ההערה הכללית (הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי) לחלק העליון של הערך.
 • הוספת הערה כגון המפורט בפסקה אינו מהווה המלצה רפואית. בכל חשד למצב רפואי יש לפנות לגורם מוסמך. לפסקאות רלבנטיות.
התבנית הקיימת כמעט שאינה נראית. רון חל (HLron) - שיחה 00:21, 7 בפברואר 2018 (IST)

ספר מרובה מחברים

איך יש לציין בהערת שוליים, ספר שנכתב על ידי מספר מחברים, למשל ללא גלימה (שמונה כותבים)? בתודה אגלי טל קהלת - שיחה 08:22, 7 בפברואר 2018 (IST)

די לציין את העורכת תוך הבהרה שמדובר בשיחות עם שופטים רבים. בברכה. ליש - שיחה 08:55, 7 בפברואר 2018 (IST)
תודה ליש. מדוע לציין בהערה שמדובר בשיחות עם שופטים? חשבתי אולי לציין שיש מחברים רבים. לא? בתודה אגלי טל קהלת - שיחה 16:22, 7 בפברואר 2018 (IST)
המטרה היא מסירת מידע תוך שימוש במינימום מילים. לדעתי ציון העובדה שמדובר בשופטים עוזר לקוראים להחליט אם זה מעניין אותם ואם כדאי להם לחפש את הספר ולקרוא אותו. בברכה. ליש - שיחה 17:36, 7 בפברואר 2018 (IST)
תודה רבה אגלי טל קהלת - שיחה 18:32, 26 בפברואר 2018 (IST)

בסיס הנתונים ננעל?

הפויע לי כמה פעמים בכמה עריכות: Template:ציטוטון מה זה? • בקרה וייעוץשיחה • כ"ב בשבט ה'תשע"ח • 15:52, 7 בפברואר 2018 (IST)

זו הודעה שאומרת שבסיס הנתונים ננעל לצורך תחזוקה, ובזמן זה לא ניתן לשמור עריכות. האזהרה גם מדריכה אותך איך אתה יכול להציל את עבודתך, ולשמור אותה מאוחר יותר. קיפודנחש 18:22, 8 בפברואר 2018 (IST)

דפי פירשונים

היי, לאחרונה שמתי לב להרבה הפניות לדפי פירושנים, למשל לדף הזה אמנות (פירושונים) קרה משהו לאחרונה?? בברכה בן-ימין - שיחה 21:24, 7 בפברואר 2018 (IST)

כן. העבירו את הדף מבלי לדאוג לקישורים קודם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:12, 7 בפברואר 2018 (IST)
פתחתי לפני שבוע דיון בנושא: שיחה:אומנות (תרבות)#שינוי שם (בחזרה ל"אמנות") ויש רוב להצעתי לשנות בחזרה, ואז לא תהיה בעיה כזו. אגסי - שיחה 09:30, 9 בפברואר 2018 (IST)
סתם פזיזות וחוסר אחריות שגרמה לנזק גדול – והעולם שותק (או סתם מברבר). שיחה:אומנות (תרבות)#שינוי שם. בוצע ע"י Template:א. חזרתישיחה 09:36, 9 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:תפקיד מנהיג

Template:הועבר

משהו השתבש שם. אם מופיעה אחת ממילות המפתח "מולך,מולכת,מכהן,מכהנת,לא כיהן,נוכחי,נוכחית,הווה,ואילך" היא צריכה לחשב את זמן הכהונה עד היום. וגם אם אין תאריך סיום בכלל. זה עבד בעבר ולא עובד היום כאשר יש רק את השנה.. ראה חיים צורי או כל אחד אחר רק עם שנה. יודע איך לתקן? יתכן שזה בפרמטרים המועברים ליחידה. בורה בורה - שיחה 05:37, 30 בינואר 2018 (IST)

זאב? בורה בורה - שיחה 14:41, 1 בפברואר 2018 (IST)
Template:א מבדיקה שלי עולה כי הבעיה היא שהיחידה לא יודעת לטפל בתאריכים בהם לא מפורט התאריך עד הסוף. כלומר, אם אני מציין רק שנה (למשל: {{#invoke:תאריך|חשב טווח|[[1908]]}} אני מקבל Script error: No such module "תאריך".) היחידה לא מחשבת את טווח התאריכים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ז בשבט ה'תשע"ח • 10:37, 2 בפברואר 2018 (IST)
משתמש:ערן, תוכל לטפל בזה? בורה בורה - שיחה 14:41, 2 בפברואר 2018 (IST)

Template:סוף העברה בורה בורה - שיחה 06:41, 9 בפברואר 2018 (IST)

מישהו יכול לטפל בזה? הבעיה מונעת תצוגה של משך הכהונה במאות אולי אלפי ערכים עם תבנית:מנהיג. בורה בורה - שיחה 06:41, 9 בפברואר 2018 (IST)

דנו בזה כבר בעבר - היחידה מחשבת טווחי תאריכים כאשר הרזולוציה תואמת, וכאשר הרזולוציה "גדולה מדי" לא. למשל {{#invoke:תאריך|חשב טווח|1908 - 1909}}=Script error: No such module "תאריך". יעבוד כי הרזולוציה זהה, ו{{#invoke:תאריך|חשב טווח|1908 - 1 בינואר 1909}}=>Script error: No such module "תאריך".. ערן - שיחה 08:10, 9 בפברואר 2018 (IST)

הוספת דגל ישראל לתבנית:מועצה אזורית אשכול

מאחר שיש מומחים טכניים טובים ממני, אני מעביר מדף השיחה שלי פניה של בן נחום: בקשת עזרה טכנית- ניסיתי להוסיף דגל ישראל לתבנית:מועצה אזורית אשכול (בהתאם להחלטת הקהילה) אבל זה עשה בעיה בתצוגה שבמרכז התבנית.Template:שאולי אתה יכול לעזור עם זה?. אגסי - שיחה 09:37, 9 בפברואר 2018 (IST)

חסר לוכסן בסוף הקישור מתבנית

Template:הועבר

היי. הדף הבורגנים מקשר לאתר אידיבי, אך בסוף הקישור חסר לוכסן (סלאש). הקישור הוא http://www.edb.co.il/title/t0000524 במקום http://www.edb.co.il/title/t0000524/ - אשמח ליעוץ היכן בתבנית (קוד הויקי סבוך מאד) להוסיף את הלוכסן החסר...? --disparate - שיחה 08:07, 10 בפברואר 2018 (IST)

אין צורך בכך. חזרתישיחה 11:31, 10 בפברואר 2018 (IST)

Template:סוף העברה

זה בסדר שאין צורך. אני רוצה לדעת וללמוד כיצד, אז אני שואל. אשמח לתשובה לשאלה. --disparate - שיחה 13:10, 10 בפברואר 2018 (IST)
בצד שמאל למעלה יש טבלה. בטבלה למטה יש מרובע צבעוני. לחץ עליו, רד למטה ולחץ על edit מול מה שאתה רוצה לערוך. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:52, 12 בפברואר 2018 (IST)
איפה, בדף תבנית:אידיבי? כי אם כן, לא מצאתי :( --disparate - שיחה 22:06, 12 בפברואר 2018 (IST)
משונה שאתה אומר שלא מצאת, כאשר Template:הבדל בין גרסאות הוספת את הלוכסן המיותר לתבנית. כמו כן, חתימתך מבלבלת. אם שם המשתמש שלך EekoS, כשאתה חותם בשם disparate אתה פשוט מבלבל את העורכים האחרים. לא ידוע לי שזה "אסור", אבל עדיף לא לבלבל ולהטעות אם אין סיבה ממש טובה, ובדרך כלל אין. לעצם העניין, החלפת הקישור מ-http ל-https נראית דבר סביר (אם כי לא חיוני), אבל הוספת הלוכסן לא. קיפודנחש 22:26, 12 בפברואר 2018 (IST)

למה קיבלתי הודעת "ברוכה הבאה" לויקי בלטבית, אוקראינית וערבית?

הכל במהלך היממה האחרונה. לא עשיתי שום עריכה שיש לה נגיעה משום סוג לשפות האלו. למישהו יש מושג למה זכיתי לכבוד? תודה, YR on wiki - שיחה 18:41, 10 בפברואר 2018 (IST)

זה לא רק את, יעל. ברגע שמשתמש נכנס בפעם הראשונה לאתר ויקי מסויים, זה נרשם. יש כאלו שאוטומטית שולחים לו הודעת ברוכים הבאים. כנראה קרה איזה באג במערכת הסיסמאות של ויקי. אני נרשמתי היום לעוד 34 אתרי ויקי מבלי שהייתי שם, ובשעות שישנתי. את נרשמת ל-21, כולל השלוש שהזכרת. בעניין הבאג עצמו, אולי לTemplate:א יהיה מה להגיד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:40, 10 בפברואר 2018 (IST)
אין לי מה להוסיף. ערן - שיחה 22:38, 10 בפברואר 2018 (IST)
אני זכיתי גם לברכה לבבית מאנואר בוויקיפדיה הערבית, ומידי פעם צצה הודעה מעוד שפה. אבל טוב לדעת שזו בעיה כללית. דוד - שיחה 23:48, 10 בפברואר 2018 (IST)
החברתיות של הויקיות הזרות מאוד מעניינת, אפילו לא ידעתי שיש בחלק מהשפות הנל... אמא של גולן - שיחה 08:07, 14 בפברואר 2018 (IST)
גם אני קיבלתי ברוך הבא לוויקימסע בפרסית אף על פי שלא ערכתי שם. מן הסתם קשור לניסיון לעורר את מיזם ויקימסע. Geagea - שיחה 09:52, 14 בפברואר 2018 (IST)
אני קיבלתי הודעת ברוך הבא מוויקיפדיה באוקראינית, אולי גילו שיש לי שורשים אוקראיניים...??? אלעדב. - שיחה 09:56, 14 בפברואר 2018 (IST)
כולם, ו-Template:א במיוחד. מדובר בבאג בוויקינתונים, שגרם להוספה בלתי מבוקרת של שפות לחשבון גלובלי של כל אחד מאיתנו, עד שדיווחתי ועצרו את זה. אבל אין מה לעשות, מה שכבר התווסף יישאר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 10:59, 14 בפברואר 2018 (IST)
היו כמה ימים של שלום עולמי ואהבת אדם. נגמר :(. תודה לכולם! YR on wiki - שיחה 17:51, 23 בפברואר 2018 (IST)

מתכונים

Template:הועבר משתמש:Yahavatia העלה למספר ערכים גדול קישורים מאתר המתכונים foodiesrecipes.com. האם מדובר בפרסומת לאתר? אלעדב. - שיחה 13:17, 12 בפברואר 2018 (IST) Template:סוף העברה לי זה נראה ספאם. כרגע האתר לא חסום, אבל אפשר להוסיף לרשימה (מדיה ויקי:Spam-blacklist), ולדעתי אפשר לשחזר את עריכות המספים (אפרופו: "מספים" או "ספאמר"?). בגדול, כשיש עורך שתרומותיו היחידות הן מסוג זה (כמובן רק אם אף עורך לגיטימי לא קישר לאתר - לפי מיוחד:חיפוש קישורים חיצוניים אף אחד אחר לא קישר לאתר הזה), אפשר לדעתי לשחזר ולהוסיף את האתר לרשימת הספאם בלי יותר מדי לבטים. קיפודנחש 22:40, 12 בפברואר 2018 (IST)

תודה Template:א, אעשה זאת. האם לשם כך צריך לפתוח דיון בקשת חסימה בשיחת מדיה ויקי:Spam-blacklist? אלעדב. - שיחה 00:12, 13 בפברואר 2018 (IST)

זה לא בדיוק דיון, אלא בקשה, בדומה לבקשות בוק:במ, אבל התשובה היא כן. קיפודנחש 01:44, 13 בפברואר 2018 (IST)

פתחתי בקשה. שוב תודה. אלעדב. - שיחה 11:31, 13 בפברואר 2018 (IST)

איך אני מוצא את ה-admin של ערך?

בערך "אסתר פלד" מחקו פעמיים את התוספות שלי לערך. אני מעוניין לפנות ל-admin, אך לא יודע איך למצוא אותו/ה. אשמח לעזרה. תודה מראש

אין admin לערכים וזה לא עובד ככה בוויקיפדיה. כתוב בדף השיחה של הערך מדוע אתה חושב שהתוספת במקום. שנילי - שיחה 23:11, 12 בפברואר 2018 (IST)
כדאי גם לתייג את מי ששיחזר את עריכתך באופן הזה:
{{א|שם המשתמש של המשחזר}}

Tech News: 2018-07

23:59, 12 בפברואר 2018 (IST)

שלוש השבועות

שלו' וברכה עמלתי לתקן את הערך של שלוש השבועות מכיוון שניכר שהוא נכתב בצורה חד-צדדית, הנני מבקש שיחזירו את הערך שלוש השבועות כפי שהצגתי אותו, אם ישנם הערות של סמנטיקה אשמח לתקנם, וכן אם יעזרו לי בהם

תודה רבה ובכבוד רב 07:22, 13 בפברואר 2018 (IST)

אנא הוסף כרצונך בדף שיחת הערך. יתקיים דיון ואז נראה... 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 14:35, 13 בפברואר 2018 (IST)

כלי התרגום שוב לא עובד

יש למישהו מידע או תובנות לגבי זה? ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 11:31, 13 בפברואר 2018 (IST)

Template:א? ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 15:50, 13 בפברואר 2018 (IST)
בדקתי ולי זה עובד. אולי זה קשור לדפדפן שלך? ‏Lionster‏ • שיחה 15:54, 13 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, Template:א, Template:א, Template:א – אנא נסו עכשיו. מוקדם יותר היום תיקַנו תקלה בתרגום תבניות, שפגעה בכל השפות. עכשיו זה אמור לעבוד. אם משהו עדיין לא עובד, אני רוצה לדעת.
תודה מיוחדת ל־Template:א, שסיפקה דוגמה ברורה שעזרה למצוא את הסיבה לקריסה.
סליחה על האי־נוחות. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:01, 13 בפברואר 2018 (IST)
תודה על העדכון! נראה שעובד עכשיו, אם יהיו בעיות אדווח. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 23:08, 13 בפברואר 2018 (IST)
תודה רבה על העדכון. אצלי עובד, כמובן שאדווח אם אתקל בבעיות. ממש תודה רבה DimaLevin - שיחה 00:32, 14 בפברואר 2018 (IST)
עובד גם אצלי. תודה רבה, רחל - שיחה 07:14, 14 בפברואר 2018 (IST)

מה קרה לתבנית המיקום?

שלום. באחת מתבניות המשתמש, אצלי בדף המשתמשת, נעלמו כל הפרטים והיא ריקה. אשמח אם מישהו יוכל להציץ ולבדוק מה קרה. רב תודות. דוג'רית - שיחה 13:01, 13 בפברואר 2018 (IST)

אין לי מושג מה השתנה, אבל תיקנתי. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:05, 13 בפברואר 2018 (IST)
Template:תודה רבה. דוג'רית - שיחה 16:54, 13 בפברואר 2018 (IST)
אין בעיה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:03, 13 בפברואר 2018 (IST)

גישה למאמר

האם מישהו יכול לסייע לי בגישה למאמרים:

אני משער שייתכן שיש במאמרים אלו מידע על הסכסוך שנתגלע בין נתן גרינשטיין וחברת Chemische Fabrik Griesheim-Elektron. תודה מראש למסייעים. עדירל - שיחה 16:06, 13 בפברואר 2018 (IST)

אין איך להראות לך את זה, אבל בשני הראשונים אכן יש מידע כזה. אלו מסמכים משפטיים שכתב גרינשטיין בהם הוא מפרק את החברה לגורמים. הקישור השלישי הוא עותק של השני. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:02, 13 בפברואר 2018 (IST)
ובמאמר השלישי יש תשובת החברה תחת הכותרת erwiderung שכמובן טוענת שהוא טועה. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 17:19, 13 בפברואר 2018 (IST)
האם תוכלו לתת הסבר קצר על טענותיו בערך? עדירל - שיחה 18:20, 13 בפברואר 2018 (IST)
סורי, לא מבין גרמנית. והעתק הדבק לא עובד. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:26, 13 בפברואר 2018 (IST)
רק לדוגמה: בסעיף ארבע במאמר הראשון הוא טוען שטענת החברה ש erdmann und köthner קדמו לו לא נכונה. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 18:48, 13 בפברואר 2018 (IST)
כך או כך או כך, להוציא מידע מהמסמכים הללו ולהוסיף לערך זה מה שנקרא אצלנו "מחקר ראשוני". אפשר ואולי אפילו כדאי לצרף קישורים, אבל לא לנסות לחפור ולדווח ממצאים בערך: אם אין מקור שניוני שעשה זאת, זה לא משהו שמתאים לוויקיפדיה. קיפודנחש 19:27, 13 בפברואר 2018 (IST)

הצגת קטגוריות מוסתרות

מישהו זוכר איך אני בוחר האם להציג או להסתיר קטגוריות מוסתרות בוויקיפדיה? ‏Lionster‏ • שיחה 19:56, 13 בפברואר 2018 (IST)

Template:העדפות יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:04, 13 בפברואר 2018 (IST)
החמצתי את זה. תודה. ‏Lionster‏ • שיחה 20:06, 13 בפברואר 2018 (IST)

בעייה בהופעת עריכות ב"תרומות"

ברשימת התרומות עם תאריך של היום שמעוני&namespace=&tagfilter=&start=2018-02-13&end= מופיעות שבע עריכות. ברשימה לא מסוננת על פי תאריך שמעוני&namespace=&tagfilter=&start=&end= מופיעות להיום למעלה מ-20. מה השיבוש? זה עבד בסדר עד היום. אילן שמעוני - שיחה 20:11, 13 בפברואר 2018 (IST)

ההבדל הוא בשעתיים בין חצות לשתיים בלילה לפי שעון ישראל, שנחשבים אתמול לפי שעון UTC. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:17, 13 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, תודה. אילן שמעוני - שיחה 22:03, 13 בפברואר 2018 (IST)

אולי זה סוגשל רמז לא לערוך באשמורת שלישית. לך לישון. קיפודנחש 22:23, 13 בפברואר 2018 (IST)

תודה על האכפתיות Template:חיוך. זה אכן נושא בעייתי אצלי, לפעמים. אילן שמעוני - שיחה 21:02, 16 בפברואר 2018 (IST)

שאלה לגבי הצבעים בוויקיפדיה

מישהו יכול להפנות אותי לרשימה של הצבעים בהם נעשה שימוש לצבוע תבניות בוויקיפדיה? (כמו לדוגמא הצבעים בתבניות כאן). ספציפית, אני מעוניין שהצבע בלשוניות יהיה כחול עמוק (ולא בהיר), כאשר הטקסט בלשוניות יהיה בצבע לבן. תודה רבה. Ranl-WMIL - שיחה 13:47, 14 בפברואר 2018 (IST)

ניתן למצוא כאן רשימה רחבה של צבעים. קובץ על ידשיחה ♦ 14:00, 14 בפברואר 2018 (IST)
ראה ויקיפדיה:נגישות#צבע. קיפודנחש 18:09, 14 בפברואר 2018 (IST)
תודה רבה קובץ על יד וקיפודנחש. ושאלת המשך - בדף הזה, האם יש אפשרות לשנות את צבע הטקסט עצמו בלשוניות, משחור ללבן? ‏Lionster‏ • שיחה 09:04, 15 בפברואר 2018 (IST)
אני חושב שכן. אתייג את Template:בעלי ידע. קובץ על ידשיחה ♦ 09:16, 15 בפברואר 2018 (IST)
Template:א אתה רוצה שהמילים "על התחרות", "איך משתתפים בתחרות" וכולי יהיו בלבן? אם כן זה לא הרעיון הכי טוב, כי כאשר אני נמצא בלשונית מסויימת היא נצבעת בלבן, ואז לא יראו את הטקסט. בברכה, זאב קטןשיחה • ל' בשבט ה'תשע"ח • 09:24, 15 בפברואר 2018 (IST)
זאב קטן, בדיעבד אתה צודק. כנראה שנצטרך לבחור סגנון אחר. אתה יודע אבל איך משנים את צבע הטקסט? ‏Lionster‏ • שיחה 09:26, 15 בפברואר 2018 (IST)
ראה בדף שלך. בברכה, זאב קטןשיחה • ל' בשבט ה'תשע"ח • 09:27, 15 בפברואר 2018 (IST)
מעולה. תודה! ‏Lionster‏ • שיחה 09:34, 15 בפברואר 2018 (IST)

דיליי בהודעות

כשאני עושה אזכור למשתמש אחר זה מופיע לי בהודעות (אזכור שהצליח) אבל יש דיליי של רענון. בוויקישיתוף זה לא קורה לי. כשאני עושה אזכור אני רואה את זה מיידית בהודעות. Geagea - שיחה 13:55, 14 בפברואר 2018 (IST)

צבע תבנית

שמתי לב לאחרונה שתבנית:חנוכה צבועה בצבעים אחרים מהמקובל. זה תקין? לטעמי הדבר פוגע באחידות, בעיקר כשבסמוך לה ישנם תבניות בצבעים 'רגילים'. בברכה - לכל מצווה יש ערךבן-ימיןשיחה 21:24, 14 בפברואר 2018 (IST)

איתור אוטומטי של תקלדות

התחלתי לנהל רשימה של התקלדות שאני מוצא וחיפושים שלהם, על מנת לתקן את כל המופעים שלהם כעת ובעתיד. הרשימה הנוכחית בטיוטה שלי. אני תוהה אם ישנה דרך לאתר מילים שהוחלפו בעריכות עם תקציר "תקלדה", פרט לחיפוש ידני של המילה תקלדה ברשימות של עריכות ובדיקה פרטנית של העריכה. Uziel302 - שיחה 07:03, 15 בפברואר 2018 (IST)

מצאתי את הכלי הזה לחיפוש תקצירי עריכה, אבל אני מקבל רק טעינה אינסופית. Uziel302 - שיחה 07:14, 15 בפברואר 2018 (IST)

ערכים נעלמים מהרישום?

יש למישהו הסבר למה בדף דפים חדשים לא מופיע הערך הטבח בבית הספר מרג'ורי סטונמן דאגלס שנוצר הבוקר ב-01:46? אם זה בגלל ההעברה שביצע דוד שי ב-05:43 ומחיקת השם המקורי, אז יש כאן בעיה שצריכים לפתור אותה. מתייג גם את Template:א. ביקורת - שיחה 16:27, 15 בפברואר 2018 (IST)

Template:א, אם אני מבין נכון זה אכן בגלל ההעברה. בעיה דומה יש בהעברת דפים ממרחב המשתמש ולשם כך נוצר ויקיפדיה:ערכים חדשים. אני מסכים שהמצב הנוכחי, בו דפים שהועברו לא נכנסים לרשימות הדפים החדשים, בעייתי, אבל תוהה עד כמה פתרון ברמת דף ויקיפדיה נוסף יעזור, נראה לי שאנשים מנטרים בעיקר את מיוחד:דפים חדשים ומזניחים את ויקיפדיה:ערכים חדשים. Uziel302 - שיחה 18:36, 16 בפברואר 2018 (IST)
זה דבר ידוע וישן, לכן Template:א לא היה צריך למחוק את ההפניה שנוצרה משם הערך המקורי, זה הפתרון. אפשר למחוק לאחר זמן אם השם ממש שגוי, אבל לא מידית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 07:00, 17 בפברואר 2018 (IST)

מה הכוונה "דבר ידוע וישן"? על פניו זה נראה בג. האם יש דיווח בפבריקטור? קיפודנחש 17:34, 17 בפברואר 2018 (IST)

לא שידוע לי. ביקורת - שיחה 20:58, 17 בפברואר 2018 (IST)

עזרה ב-my heritage

הבנתי שיש אנשים שקבלו מינויים לאתר myheritage. האם מישהו יכול לאמר לי אם יש באתר מידע על קרובים של מרים סמבורסקי (לבית גרינשטיין) ראו כאן. היא בתו של נתן גרינשטיין ואני סקרן לדעת אם יש לו צאצאים חיים. כשהוא נפטר היה לו בן בצבא הבריטי ובת (מסרים סמבורסקי). תודה. עדירל - שיחה 18:05, 15 בפברואר 2018 (IST)

פרמטרים של הצפירה

שלום,

ערכתי את מלחמת השפות וניסית להוסיף את Template:תב. אני לא מנוסה בשימוש בתבנית הזאת, ואני חושד שהוראות השימוש בה מיושנות, או שאולי לא הבנתי אותן נכון. קיבלתי הערת שוליים מנוונת.

הקישור לגיליון העיתון שקיבלתי באתר עיתונות עברית היסטורית הוא:

האם מישהו יכול לעזור לסדר את התבנית? ואולי גם לעדכן את תיעוד התבנית כדי שיהיה אפשר להשתמש בה?

מתייג את Template:א, שנראה לי שהוא המתַחזק העיקרי של התבנית.

תודה! --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 17:37, 16 בפברואר 2018 (IST)

תיקנתי את התבנית שיצרת. אולי לאחר הדוגמה הזו תוכל להבין ביתר קלות את ההסבר שבדף התבנית. דוד שי - שיחה 17:56, 16 בפברואר 2018 (IST)
תודה Template:א, אבל אני מצטער – ממש לא הצלחתי מאין לקחת את המספרים 00107. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:01, 16 בפברואר 2018 (IST)
פתח את הקישור שהבאת. בפינה שמאלית עליונה יש קישור, לחץ עליו. תקבל את מראה העמוד. לחץ על המאמר. בתצוגת המאמר לחץ על הכפתור הקישור. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:03, 16 בפברואר 2018 (IST)
כפתור הקישור נותן לי את הקישור שהבאתי. אני עדיין לא מבין מאין מגיעים המספרים 00107. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:08, 16 בפברואר 2018 (IST)
אני קיבלתי את אותו המספר כמו דוד שי. רוצה בצ'ט? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:09, 16 בפברואר 2018 (IST)
הבנתי בעזרת Template:א שצריך ללחוץ על הכתבה פעמיים. אנסה לתעד את זה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 18:31, 16 בפברואר 2018 (IST)

גישה למאמר ב-Journal of Theological Studies

כחלק מאיסוף החומר לקראת הרחבת הערך הילל בן שחר, אני מנסה להשיג מאמר ביקורת קצר שפורסם בכתב העת Journal of Theological Studies, כרך 12 (בסדרה החדשה), חוברת 1, שנת 1961, עמ' 61-64. הכותב הוא כפי הנראה G. R. (Godfrey Rolles) Driver, אך ייתכן ששמו הושמט. המאמר זמין בצורה דיגיטלית לבעלי הרשאה דרך האתר של כתב העת: [66] ודרך ספקים אחרים (למשל JSTOR: [67]). לי אין גישה לנ"ל (אני רואה רק את העמוד הראשון). אודה מאוד למי שיוכל להוריד את המאמר ולשלוח אליי במייל. ראובן מ. - שיחה 19:01, 17 בפברואר 2018 (IST)

ראובן מ., יש לי גישה. הורדתי. שלח לי את המייל שלך ואעביר לך את קובץ. Geagea - שיחה 00:40, 18 בפברואר 2018 (IST)
קיבלתי. תודה רבה Template:א, עזרת לי מאוד. ראובן מ. - שיחה 03:37, 18 בפברואר 2018 (IST)

השחתה דרך ויקינתונים

שלום,

שמתי לב לפרט מוזר בערך אמוץ זהבי, ולאחר נבירה בהיסטוריית הערך כדי להבין מתי וכיצד צמח, הבנתי שהמידע החשוד למעשה כלל אינו מצוי בגוף הערך. המשך החיפוש הוביל לכך שמדובר בהשחתה דרך ויקינתונים. מעקב אחר "תרומות" המשתמש הוביל להשתחתה נוספת בערך אחר.

שינויים עקיפים אך ממשיים בערך כלשהו ע"י שינוי ויקינתונים אינם מוצגים בהיסטוריה שלו, ואני מנחש שגם לא יופיעו ברשימת המעקב כשהערך תחת מעקב. האם ישנם מנגנוני בקרה גם להשחתות מסוג זה? R.G. - שיחה 00:17, 18 בפברואר 2018 (IST)

אתה מנחש לא נכון. ניתן להדליק תצוגת שינויי ויקינתונים ברשימת המעקב, או בשינויים אחרונים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 00:30, 18 בפברואר 2018 (IST)
תודה, אבל אני מבין שבכל זאת שינויים כאלו לא מופיעים בהיסטוריית הגסראות של הערך המושפע (בלי קשר להגדרות המשתמש).
בנושא הקונקרטי בערך אמוץ זהבי, חשבתי שתיקון ההשחתה בויקינתונים פתר את העניין והתצוגה בגוף הערך כנראה מתעדכנת לאט, אבל עברו כבר ששה ימים ועדיין מקום לידתו ופטירתו מוצג בתור קהיר/מצרים. מה הגורם לזה? R.G. - שיחה 16:27, 23 בפברואר 2018 (IST)
נכון, זה לא עובד בהיסטוריה. איפה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:34, 23 בפברואר 2018 (IST)
איפה המידע השגוי מוצג? בתבנית Template:תב בגוף הערך, בסעיפים לידה ופטירה. המידע לא קיים כארגומנט בגוף הערך, והקישור לעריכה מהירה מפנה לויקינתונים, אבל המידע שם כבר שונה. R.G. - שיחה 16:50, 23 בפברואר 2018 (IST)
אני רואה שם פתח תקווה ותל אביב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:57, 23 בפברואר 2018 (IST)
אני עדיין רואה "קהיר, מצרים" בתוך התבנית בערך העברי המקומי, גם בכניסה ב"גלישה פרטית", כניסה מדפדפן אחר, לאחר ניקוי cache, וכו'. R.G. - שיחה 17:19, 23 בפברואר 2018 (IST)
ומחוץ לחשבון? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:41, 23 בפברואר 2018 (IST)
גם (כאמור, גלישה פרטית. בלי קוקיז וכד').Template:שקובץ:אמוץ זהבי, מקום לידה ופטירה שגויים.pngTemplate:שR.G. - שיחה 18:08, 23 בפברואר 2018 (IST)
ועכשיו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:22, 23 בפברואר 2018 (IST)
עכשיו זה בסדר. מה שונה? R.G. - שיחה 18:38, 23 בפברואר 2018 (IST)
מוזר מאוד. אולי היה איזה באג. השונה הוא שנתתי לוויקי פקודה להרוס את הדף ולבנות אותו מהתחלה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:43, 23 בפברואר 2018 (IST)
מעניין. בטח יש מה ללמוד מזה על ערכים אחרים. R.G. - שיחה 19:00, 23 בפברואר 2018 (IST)

איך מונעים בערך את עריכות משתמש:בוט סדר הפרקים

Template:הועבר

האם יש תבנית עריכה שאפשר להוסיף לתבנית שלא מכילה את רוב\חלק נכבד ממה שהיא אמורה להכיל?

62.0.85.126 23:29, 18 בפברואר 2018 (IST)

לא ממש. אתה יכול לקרוא את וק:לולאת נושא, ואם זה מתאים, לנסות לפתוח דיון באולם התבניות. ייתכן שהוא יועבר משם, תלוי בבעיה הספציפית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 02:10, 19 בפברואר 2018 (IST)

תמונה webp בערך אביב וסרמן

הוספתי את קובץ:Aviv Wasserman.webp לערך אביב וסרמן אבל משום מה אני לא רואה את התמונה. מישהו מבין למה?Template:כ Geagea - שיחה 08:57, 19 בפברואר 2018 (IST)

אני רואה את התמונה. תנסה להסתכל שוב או לרענן את הדף. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:34, 19 בפברואר 2018 (IST)
עכשיו כן. כנראה שיש איזשהו דיליי. Geagea - שיחה 11:42, 19 בפברואר 2018 (IST)

רבוד ודביר (עיר עתיקה) - האם לאחד?

אלמוני העלה את הערך רבוד (כפר פלסטיני) באמצעות תרגום מאנגלית. הקישור בעברית משם מוביל לערך דביר (עיר עתיקה). האם לאחד את שני הערכים? תודה מראש, אלעדב. - שיחה 09:27, 19 בפברואר 2018 (IST)

דיוני איחוד יש לקיים בערכים עצמם על ידי הוספת Template:תב. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:36, 19 בפברואר 2018 (IST)
הוספתי. תודה. אלעדב. - שיחה 12:55, 19 בפברואר 2018 (IST)

שלמה קטן - שתי תקופות כהונה לא רצופות

שלום! שלמה קטן מכהן כעת כראש מועצת אלפי מנשה מאז 2012 וגם כיהן בעבר. איך אפשר להביא את זה לידי ביטוי בתבנית שבראש הערך? תודה, ‏עמיחישיחה 12:35, 19 בפברואר 2018 (IST)

סידרתי את זה אבל אני לא אוהב את הפתרון. Template:א האם יש לנו פתרון למספר תקופות כהונה? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:25, 19 בפברואר 2018 (IST)
ודאי שיש! אפילו היתה לך דוגמה בערך. ראה עכשיו. בורה בורה - שיחה 14:49, 19 בפברואר 2018 (IST)
תודה! ‏עמיחישיחה 16:50, 19 בפברואר 2018 (IST)
חבל שזה מוצג בשני תתי־קטעים נפרדים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:33, 20 בפברואר 2018 (IST)

איך יוצרים קשר עם ויקימדיה ישראל

User:IKhitron/draft1/מצב איך אני יכול ליצור קשר עם המשרדים של ויקיפדיה ישראל? אני רוצה לשוחח איתם או אפילו לגשת אליהם. אני חושב שנעשתה הפרה של זכויות יוצרים כלפי או לכל הפחות כלפי ויקיפדיה. – אסף (Sokuya)שיחה 17:23, 19 בפברואר 2018 (IST)

אתה יכול לנסות לשלוח מייל למיכל. צריך הכוונה לכתובת? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:54, 19 בפברואר 2018 (IST)
כן, אני אשמח. יש מישהו במשרדים? אשמח להתקשר מחר. – אסף (Sokuya)שיחה 20:35, 19 בפברואר 2018 (IST)
לא יודע בעניין המשרדים, המייל הוא מי:שליחת דואר למשתמש/לסטר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:42, 19 בפברואר 2018 (IST)
פרטי הקשר נמצאים באתר האינטרנט שלהם. ראה קישור בערך ויקימדיה ישראל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 20:49, 19 בפברואר 2018 (IST)

ערך מחוק על נווט קרב עמנואל (מנו) לוי ז"ל שנפל בתאונת אימונים

שלום רב

הצטערתי מאוד להיווכח היום שערך שכתבתי על נווט הקרב רס"ן עמנואל (מנו) לוי שנפל בתאונה אווירית לפני כשבע שנים, פורסם אמש במרחב הערכים, ונעלם היום ללא עקבות וללא הערות כעבור יום כולל הטיוטה ששימשה לכתיבה. לא היה כלול בערך כל מידע סודי, וכל מה שאני פרסמתי פורסם באמצעי התקשורת גם כן. למען הגילוי הנאות, מנו ז"ל היה בנה של אשתי.

בברכה

עמנואל גזית

שלום עמנואל, אפשר לשחזר ולהעביר לך אם תבקש במייל. הערך עצמו נמחק בהתאם לויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/צה"ל#קריטריונים לכתיבה על אודות חיילי צה"ל ונפגעי פעולות האיבהTomtom‏ ‏ • שיחה 17:59, 19 בפברואר 2018 (IST)

יישור של תבנית "בית הוהנצולרן בפרוסיה"

בדף השיחה של התבנית יש בקשה לעזור ביישור התבנית מזה תשעה חדשים. אנא עזרתכם, בתבנית מופיעה ליד התבנית "מנהיג" ולא מתחתיה. תודה --שרעטל - שיחה 17:50, 19 בפברואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-08

00:54, 20 בפברואר 2018 (IST)

בקשת מחיקת הבינויקי של שירה בציבור (ישראל)

Template:הועבר הבינויקי של הערך שירה בציבור (ישראל), מפנה לערכים על שירה בצוותא באופן כללי (למשל הערך האנגלי Sing-along). היות והערך מדבר על מנהג ישראלי מאוד מסויים, הבינויקי הזה מיותר. ניסיתי למחוק אותו בויקינתונים, אבל הוא עדיין מופיע בערך.

מישהו יכול למחוק אותו במקומי? זור987 - שיחה 16:28, 20 בפברואר 2018 (IST) Template:סוף העברה

Template:א יש לרענן את הדף על ידי שמירה של עריכה ריקה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:39, 20 בפברואר 2018 (IST)

ברירת מחדל בהעדפות

כרגע המצב הוא שאם משחזרים עריכה שלי אני לא רואה את זה, אלא אם כן זה ברשימת המעקב שלי. אפשר לשנות את זה בהעדפות->הודעות. האם לא כדאי לשנות את זה לברירת מחדל, כך שכל משתמש חדש שישחזרו עריכה שלו יידע על זה מייד? אולי הדיון מתאים יותר למזנון אבל לי אין גישה לשם בגלל חסימות נטפרי. --יהודה 01 - שיחה 21:51, 20 בפברואר 2018 (IST)

בוט לתיקון קישור

בערכים שהוספתי מופיע הקישור "Applied Research Institute - Jerusalem", שבהמשך תרגמתי גם את הערך עליו (המכון למחקר יישומי - ירושלים). כעת אני רוצה שבוט ישנה את כל הקישורים שהוספתי באנגלית לערך העברי. יש חיה כזו? 62.0.85.126 12:24, 21 בפברואר 2018 (IST)

יש את בוט ההחלפות שיכול לעשות את זה. להבא תלמד מזה ותוסיף ישר את הקישור בדרך הרצוייה בסוף. גם אם כרגע לא קיים ערך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:07, 21 בפברואר 2018 (IST)

Template:תבנית למשתמשים חדשים

הבנתי שבד"כ ממתינים עד שמתשמש חדש יבצע כמה עריכות מועילות ורק אז מציבים את התבנית דלעיל בדף שיחתו. אולם, האם ניתן לברך משתמשים חדשים לכתחילה גם לפני שתרמו? כמדומני שהכנסת אורחים ראויה היא. וגם אם לא נעבור כולנו לנוהג שכזה האם מותר עכ"פ לברך חדשים טריים ממש בכל זאת? המכלולאי - שיחה 13:42, 21 בפברואר 2018 (IST)

המכלולאי המזנון מיועד לקביעת מדיניות, לשאלה כזאת נועד דלפק הייעוץ. ההחלטה של הוויקיפדים היא לא לברך מי שרק נרשם. יש משחיתים רבים בוויקיפדיה העברית, ומכאן ההחלטה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 15:38, 21 בפברואר 2018 (IST)
תודה חנה, אבל מי שהפנה אותי למזנון הוא Template:א. Template:שמה הנזק אם אברך משתמש ואח"כ יתברר שהשחית? מקסימום כיליתי כמה שניות כדי לברך לריק. המכלולאי - שיחה 07:49, 22 בפברואר 2018 (IST)
אז הוא טעה. הנושא נדון כבר בעבר, תחפש בארכיונים. הסברתי למה. זה לא הזמן שלך, זאת הנקודה שאתה מברך מישהו שאין לך מושג מה מטרתו, יש משחיתים רבים שנרשמים לוויקיפדיה העברית. ברכת ברוך הבא עוזרת למנטרים לדעת שעורך בא מכוונות חיוביות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 09:03, 22 בפברואר 2018 (IST)
היי Template:א ן-Template:א. אני הפניתי אותו למזנון כי הוא רוצה לשנות את המדיניות הנהוגה. לא להתייעץ מהי המדיניות הנהוגה. אכן המזנון משמש לדיונים על מדיניות ויקיפדיה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 15:31, 25 בפברואר 2018 (IST)
אני מתנגד בתוקף לשינוי כזה. מי שיש לו זמן לעשות את זה, זה בדרך כלל מי שלא מסומן כבדוק אוטומטית, ויש מספיק השחתות במרחב שיחות משתמש, ולא חסר עריכות לבדוק, גם במרחב שיחת משתמש. • בקרה וייעוץשיחה • י' באדר ה'תשע"ח • 15:33, 25 בפברואר 2018 (IST)
לא ברורה ההנחה כי למשתמשים שאינם בדוקים אוטומטית יש יותר זמן. ההערה קצת מתנשאת לדעתי ללא צורך. בנוסף, אני מניח שמהפעילות שלי עד עתה ברור כי לא באתי להשחית. המכלולאי - שיחה 15:37, 25 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, אני אישית לא החלטתי אם "להתנגד" באשר להתנגד, או שפשוט זה מיותר. נוטה יותר לנימוק שזה מיותר ומהסיבה הפשוטה שבשלב הראשוני כשהם רק נרשמים הם עדיין לא "מעודכנים" על התבנית הזו, כך שהם לא יראו פגיעה באי הצבת התבנית. נראה לי שזה פשוט מיותר, הם עדיין לא ערכו בכלל ואין להם מושג מימינם ומשמאלם. ואגב, בתחילת דרכי כאן גם אני חשבתי כמוך להיות "אובר-נחמד", עד שקרו שני דברים, האחד זה שאכלתי כאפות מהאלה ש"ברכתי" אותם וגם שהסבירו לי שאין בכך שום תועלת בזמן שהם לא התנסו בעריכה. תחשוב על זה. eli - שיחה 16:24, 25 בפברואר 2018 (IST)
אני גם חושבת שצריך לחכות לראות אם מישהו תורם בצורה מועילה לפני שנותנים לו ברוך הבא. אני מבינה את הצורך להיות נחמד ומסביר פנים, אבל נראה לי שאפשר לחכות עריכה או שתיים לפני שמחליטים, וככה גם קל מצד המנטרים "לזהות" גם מבדיקת דף השיחה אם זה משתמש חדש שבאמת רוצה לתרום וכבר התייחסו לחלק מעריכותיו או מישהו שעוד לא "ראו" את עריכותיו. אמא של גולן - שיחה 18:15, 25 בפברואר 2018 (IST)
Template:א כדאי שעורך חדש ילמד קודם את הנושא לפני שמפנים אותו לשנות מדיניות שהוא לא מבין אותה. היו דיונים רבים בנושא, וכדאי שיקרא אותם לפני שהוא מגיע למזנון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 08:43, 28 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, עם זה אני מסכים לגמרי. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 13:53, 4 במרץ 2018 (IST)

העתקת תמונה מויקישיתוף לערך

כאשר אני רוצה להעביר תמונה מויקישיתוף לערך (לא תמונה שצילמתי וזה עתה העברתי) אני עושה זאת באמצעות העתקת שם הקובץ אלא שהתמונה מתפרסת על כל העמוד. מה צריך לעשות על מנת שתוכנס לערך בגודל רגיל? Nirvadel - שיחה 17:06, 21 בפברואר 2018 (IST)

עזרה:תמונות. קיפודנחש 17:31, 21 בפברואר 2018 (IST)
בעריכת קוד מקור תשתמש באייקון "הוספת תמונה" הנמצא בראש מסך העריכה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 21:40, 21 בפברואר 2018 (IST)
פשוט כתוב "ממוזער". שמזן#שיחהערכי בראבו • 17:43, 22 בפברואר 2018 (IST)
Template:א שיהיה ברור יותר Template:צבע גופן|ממוזערTemplate:צבע גופן. קובץ על ידשיחה ♦ 23:10, 22 בפברואר 2018 (IST)

הוספת ביאור לפרק "ביאורים"

שלום. ברצוני להוסיף ביאור לפרק "ביאורים" בערך מסוים (התבנית קיימת בערך) (מסומנים באותיות ולא במספרים כמו בהערת שוליים) איך עושים זאת? תודה מראשShmulik30 - שיחה 16:04, 22 בפברואר 2018 (IST)

תבנית:הערה#חלוקת ההערות לקבוצות קיפודנחש 18:42, 22 בפברואר 2018 (IST)

בעיות מגדר בחשבון

שלום. קרה לי היום פעמיים, שלפתע, ללא שינוי החשבון שלי נהפך ממשתמש:בקרה וייעוץ למשתמשת:בקרה וייעוץ. סידרתי את זה ולאחר פרק זמן שוב זה נהפך לנקבה. מישהו מכיר את הבעיה? • בקרה וייעוץשיחה • ז' באדר ה'תשע"ח • 16:32, 22 בפברואר 2018 (IST)

זה די צפוי עם שם כפול כמו שלך, אתה צריך להיות סגור על עצמך אם את יותר בקרה או אתה יותר ייעוץ. ביקורת - שיחה 20:41, 22 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, איך אצלךְ זה לא משתנה לנקבה? אני הגדרת מראש שהקובץ יהיה על היד, אז ממילא אף פעם זה לא מתהפך. קובץ על ידשיחה ♦ 20:51, 22 בפברואר 2018 (IST)
הבעיה היא אי-יציבות. אתה רק קובץ והשאר זה מיקום, אם תקרא לעצמך קובץ ויד תהיה בבעיה. חוצמיזה, אני לא מצהיר על המגדר שלי באתר זה. זה לא רלוונטי לפעילות שלי ואני חושב שיש עוד כמה משתמשים שנוקטים במדיניות עמימות זו (אולי Template:א, אני כבר לא זוכר). ביקורת - שיחה 21:05, 22 בפברואר 2018 (IST)
אבל זה לא צריך להיות ככה. זה באג. אילן שמעוני - שיחה 22:07, 22 בפברואר 2018 (IST)
שוב הודגם פו חוק פו. קיפודנחש 22:57, 22 בפברואר 2018 (IST)
ביקורת הייתה הראשונה. קובץ על ידשיחה ♦ 23:03, 22 בפברואר 2018 (IST)
קובץ, לא קשור, הוא דיבר על אילן. ביקורת - שיחה 23:35, 22 בפברואר 2018 (IST)
חוק פו פונה לכותבים במרשתת יותר מאשר לקוראים בה. קובץ על ידשיחה ♦ 20:14, 24 בפברואר 2018 (IST)
מישהו מוכן להגיב להערת הבאג? אילן שמעוני - שיחה 17:28, 25 בפברואר 2018 (IST)

האם עוד מישהי נתקלה בבעיה דומה? האם התקלה חזרה למדווח המקורי? אם התשובה היא לא ולא, אז אפשר לשכוח מזה, לפחות עד הפעם הבאה. קיפודנחש 19:35, 25 בפברואר 2018 (IST)

חסימת חשבון משתמש עם כתובת ה-IP שלו לטווחי זמן שונים

בעת חסימת משתמש קיימות אופציות לחסימת המשתמש וגם לחסימת כתובת ה-IP האחרונה ואלו שינסה להפעיל בהמשך. יוצא לי הרבה שאני בא לחסום משתמש כלשהו לזמן ארוך (לא בא לתרום, משחית שנרשם, טרול וכד'), ואני מעוניין לחסום גם את ה-IP שלו כדי שלא יצור חשבון אחר. אמנם את ה-IP שלו אין סיבה לחסום לטווח ארוך; הוא עשוי להשתנות. על כן: האם יש דרך לחסום את החשבון לטווח ארוך ובמקביל את כתובת ה-IP לטווח קצר?Template:ש אם התשובה היא מהדברים שהצנעה יפה להם, ניתן לפנות אליי בדוא"ל. תודה. קובץ על ידשיחה ♦ 20:49, 22 בפברואר 2018 (IST)

בינוויקי להינומה

כיום הבינוויקי היחידי שיש להינומה זה הערך האנגלי Template:אנג, שזה כמובן טעות. הערך Veil הוא בינוויקי עם רעלה. מהו אם כן הבינוויקי של הינומה? על פי הערך, הינומה שימשה גם ברומא העתיקה ובתקופות ומקומות נוספים, כך שסביר כי אמור להיות לה בינוויקי במספר שפות. קובץ על ידשיחה ♦ 23:15, 22 בפברואר 2018 (IST)

הינומה זה veil. רעלה זה NiqābTemplate:אנ. קיפודנחש 00:30, 23 בפברואר 2018 (IST)
.[75]
OK. איך מתקנים זאת? Template:א? קובץ על ידשיחה ♦ 03:01, 11 במרץ 2018 (IST)
כרגע Niqāb מפנה לניקאב ולא ניתן לעשות דבר. לדעתי צריך לאחד את ניקאב עם רעלה אם לנתק את הקישור כי הינומה זה באמת veil. בורה בורה - שיחה 03:12, 11 במרץ 2018 (IST)
תוכל לבצע זאת? קובץ על ידשיחה ♦ 03:40, 11 במרץ 2018 (IST)
Template:א קובץ על ידשיחה ♦ 14:13, 15 במרץ 2018 (IST)
כתבתי שקודם צריך לאחד, אם בכלל. שים על ניקאב תבנית איחוד. בורה בורה - שיחה 16:03, 15 במרץ 2018 (IST)

איך אני מוחק את שם המשתמש שלי מויקיפדיה?

אני מעוניין למחוק את "המשתמש" שלי אליעזר וינברג - שיחה 01:58, 23 בפברואר 2018 (IST)

לא ניתן למחוק לחלוטין את החשבון, אך באפשרותך לשנות את שם המשתמש שלך באמצעות מילוי הטופס הזה. ‏Guycn2 · ☎‏ 03:06, 23 בפברואר 2018 (IST)

גאדג'ט מסומן, אך אינני מוצא את הלשוניות שלו

מסומן אצלי מיוחד:העדפות --> גאדג'טים --> ניטור --> "הוספת לשוניות "מחיקה", "הגנה", "חסימה" ו"הסתרת גרסה" כדי לבקש בדף בקשות ממפעילים", אך אינני מוצא היכן מופיעות לשוניות אלו. אשמח לסיוע. אילן שמעוני - שיחה 16:50, 23 בפברואר 2018 (IST)

בתפריט "עוד". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:57, 23 בפברואר 2018 (IST)
הסתכלתי ב"צרומות המשתמש" וב"הבדלים בין גרסאות", לא מצאתי "עוד". אילן שמעוני - שיחה 17:28, 23 בפברואר 2018 (IST)
למעלה משמאל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:41, 23 בפברואר 2018 (IST)
לפעמים נקרא גם "התפריט הנסתר", סמליל Template:כפתור, בין הכוכבית של מעקב לתיבת החיפוש בתפריט העליון, למשתמשי וקטור. בעיצוב timeless מדובר בסעיף "כלי דף" בתפריט השמאלי, בעיצוב מונובוק התפריט מופיע כלשוניות נוספות בשורת הלשוניות העליונה. קיפודנחש 19:42, 23 בפברואר 2018 (IST)
Template:תודה רבה אילן שמעוני - שיחה 22:34, 23 בפברואר 2018 (IST)

כתבתי ערך כטיוטה, שמרתי ואני ממתינה...

כתבתי ערך בשם "קלרה יונה משומר" ושמרתי אותו. המילה "טיוטה" צמודה לשם הערך כבר כמה ימים. אני ממתינה לאישור או שעשיתי משהו לא בסדר? תודה רבה. Template:לא חתמה

שלום Template:א, במצב עריכה, לחצי על "בקשת העברה". חזרתישיחה 09:32, 25 בפברואר 2018 (IST)

עריכת מושגים

שלום, זה מספר פעמים שאני כותב ערכים, משקיע שעות רבות, וברגע אחד באים ומוחקים 1500-2000 מילים בגלל הערה אחת, של שורה נניח, או אפילו שחסר מקור. אני משתדל לעבוד על פי הכללים. הרבה מהערכים שאני מנסה לתקן בתחום הציפורניים (שאני מומחה בו) נראים לגמרי אשפה, מוטעים ומטעים, ומטרתי לעזור ולשפר. רגע לפני שאני מתייאש, אשמח להסבר איך זה עובד כאן. אבי שגיא - שיחה 16:18, 25 בפברואר 2018 (IST)

תבנית קישורי סינגלים

איך התבנית הזו עובדת? ניתקלתי בה בטוב למות בעד ארצנו#קישורים חיצוניים. כל מה שכתוב בקוד מקור זה {{קישורי סינגלים}}. איך התבנית קישרה לשיר ולאתר הספציפי? אילן שמעוני - שיחה 13:53, 26 בפברואר 2018 (IST)

זה בוויקינתונים. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:50, 26 בפברואר 2018 (IST)
תודה, אילן שמעוני - שיחה 23:17, 26 בפברואר 2018 (IST)

עדכון תבנית:חוקות

מסיבה כלשהי אני לא מצליח לעדכן את התבנית (להוסיף לה את חוקת בחריין). מישהו יכול לעזור? תודה. ‏Lionster‏ • שיחה 21:04, 26 בפברואר 2018 (IST)

זה כבר שם. חזרתישיחה 21:17, 26 בפברואר 2018 (IST)
צודק. חיפשתי בטעות באסיה ולא שמתי לב שיש גם קטגוריה מזרח תיכון. ‏Lionster‏ • שיחה 21:22, 26 בפברואר 2018 (IST)

Tech News: 2018-09

21:52, 26 בפברואר 2018 (IST)

קטגוריות ודפי משתמש

שלום. לפני כמה חודשים הוספתי את התבנית משתמש:Itsused/תיבת ארכיון 2 לקטגוריה קטגוריה:תבניות ארכיון, אבל זו הוסרה ממנה בטענה ש”אין לשייך קטגוריות לדפי משתמש”. התבנית יועדה לשימוש המוני (ייבאתי אותה מוויקימילון), אז מה הבעיה? ~ Itsused(שיחה|תרומות) 21:54, 26 בפברואר 2018 (IST)

אולי כדאי פשוט להעביר אותה למרחב התבניות. ראובן מ. - שיחה 22:06, 26 בפברואר 2018 (IST)
אני לא רוצה להיראות קטנוני מדי, אבל הדרישה הזאת מעורכים היא די קטנונית בעצמה ופוגעת קצת בחופש שלהם. העברתי אותה למרחב התבניות, אבל אין סיבה לדרוש מעורכים אחרים לעשות כן, בייחוד כאשר היא אינה פוגעת באף אחד ומיועדת לשימוש של שאר העורכים. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 12:13, 27 בפברואר 2018 (IST)

כפתור התודה הוא רב־פעמי

Template:הועבר האם יש איזו שהיא הצדקה לכך? כרגע אני מסוגל לחשוב רק על חסרונות. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:03, 26 בפברואר 2018 (IST)

שלחתי לך תודה על העריכה כאן. הכפתור השתנה ל"אמרת תודה". חזרתישיחה 22:13, 26 בפברואר 2018 (IST)
תנסה לרענן את הדף. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:17, 26 בפברואר 2018 (IST)
גם אם תצליח - זה יירשם רק פעם אחת. חזרתישיחה 22:22, 26 בפברואר 2018 (IST)
לא קיבלת את התודה השנייה? אנסה עוד פעם. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:23, 26 בפברואר 2018 (IST)
זה לא נרשם רק פעם אחת, תסתכל ביומן התודות. רשום שהודיתי לך יותר מפעם אחת. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:26, 26 בפברואר 2018 (IST)
כי הודית לי על שתי עריכות שונות. חזרתישיחה 22:29, 26 בפברואר 2018 (IST)
לא נכון Template:חיוך, ניסיתי כמה פעמים. כנראה שזה פשוט לא מודיע לך. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:31, 26 בפברואר 2018 (IST)
והצלחת רק פעם אחת לכל עריכה. גם אני שלחתי לך כמה תודות, על אותה עריכה. רק אחת רשומה ביומן, וגם הגיעה אליך. אפשר לארכב את הפיסקה... חזרתישיחה 22:34, 26 בפברואר 2018 (IST)

Template:שבירהצדקת. אבל זה מתנהג כאילו אפשר להודות על עריכה אחת ביותר מפעם אחת (הודיתי לך כמה פעמים על העריכה הראשונה, ופעמיים בערך על השנייה), וזה עדיין לא בסדר. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:39, 26 בפברואר 2018 (IST) Template:סוף העברה כאמור, הבעיה לא רצינית כמו שחשבתי, אבל עדיין זה נראה כאילו אפשר להודות יותר מפעם אחת על עריכה מסוימת אם מרעננים את הדף. וזו תקלה מאוד שולית, אבל אשמח אם מישהו יפתור אותה. ~ Itsused(שיחה|תרומות) 22:57, 26 בפברואר 2018 (IST)

מסכים שזה בעייתי. כבר קרה לי ששכחתי האם כבר שלחתי תודה על עריכה מסוימת, ולא הייתה לי דרך לבדוק זאת משום שלאחר זמן מה הכיתוב משתנה בחזרה מ"שלחת תודה" ל"תודה". ‏Guycn2 · ☎‏ 23:11, 26 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, למה לא יכולת לבדוק? חזרתישיחה 03:31, 27 בפברואר 2018 (IST)
Template:א, משום שיומן התודות מציג רק מתי ולמי שלחתי תודה, אך לא מצוינת בו העריכה הספציפית עליה ניתנה התודה... ‏Guycn2 · ☎‏ 04:42, 27 בפברואר 2018 (IST)

הבעיה עם תודות מתוארת למעלה, בחדשות הטכנולוגיה (בקליפת אגוז: במקום להודות על העריכה שהתכוונתם להוסות, התודה נשלחת לגרסה החדשה ביותר של הדף עליה עדיין לא הודיתם). הבעיה מסומנת כמתוקנת, אבל יתכן שהתיקון עדיין לא נזל אלינו. בדקו שוב אחרי העדכון הבא. קיפודנחש 23:32, 27 בפברואר 2018 (IST)

עדכון תיקון קישור בדף שיחה

כיצד יש לעדכן תיקון קישור בדף שיחה שהופיעה בו הערה "קישור שבור"?

 • למחוק לגמרי את ההערה

גילגמש "קישור שבור 3: טופל" שיחה:מבצע ערצב 19 גרסה 22465239Template:ש חנה Hanay “‏קישור שבור: לאחר תיקון אפשר למחוק את ההודעה” שיחה:חלמנו גרסה 22427507Template:ש

 • לעדכן תיקון בדף השיחה

David.r.1929 נא לא למחוק היסטוריה. במידה שתוקן יש לציין בדף השיחה שיחה:ונצואלה ביטול גרסה 22515923Template:ש כ.אלון לדעתי עדיף שלא היית מוחק את ההתראה בדף השיחה אלא מוסיף שורה כי תוקן על ידך שיחת_משתמש:אבגמדTemplate:ש הערותTemplate:ש + תיקוני קישורים שבורים בעלי ההערה "הקישור אינו פעיל" בערך עצמו, או ללא כל הערה לא "זוכים" לעדכון בדף השיחה אלא רק בתקצירTemplate:ש + רוב הערות "קישור שבור" בדפי שיחה הן ישנות 2011-2014 אבגמד - שיחה 21:40, 27 בפברואר 2018 (IST)

אחרי תיקון הקישור השבור יש למחוק את הודעת הבוט. גילגמש שיחה 21:42, 27 בפברואר 2018 (IST)
לאחר שמתקנים את הקישור השבור, אין צורך לשמור את ההודעה בדף השיחה. מיותר לחלוטין, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 08:44, 28 בפברואר 2018 (IST)

מסתבך עם העלאת תמונה

שלום, זה מספר חודשים קיימת בעיה של זכויות יוצרים ביחס לתמונה של אשתי, זלטה רזדולינה. אומנם היה מייל של מי שהוריד התמונה מספר פעמים ובגלל שהוצאת אישור הזכויות של אשתי מהצלם המקורי התארכה, איבדתי בינתיים את המייל שלו. שלחתי את האישור לשימוש לוויקיפדיה העולמית אבל הבנתי שהתהליך ארוך ותלוי במתנדבים כך שאין תאריך יעד לסיום. מבקש התערבותכם על מנת לסיים. --Shlomoblumberg - שיחה 10:32, 28 בפברואר 2018 (IST)קובץ:Gagarin use of picture permission.jpg|ממוזער|אישור הצלם על מתן זכויות שימוש לאשתי ולהעלאה לאינטרנט]]

Template:א בקשות כאלו יש לבקש בויקיפדיה:OTRS/פניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:35, 1 במרץ 2018 (IST)

חיפוש משתמשים

שלום! אני משתמש די חדש בויקיפדיה וברצוני לקרוא על עורכים מפורסמים מסוימים ששמעתי עליהם. ישנה אפשרות של חיפוש לפי שם משתמש? אני רוצה לקרוא את מה שהם כתבו על עצמם בדף המשתמש. תודה.--אביעד גרנות - שיחה 09:37, 2 במרץ 2018 (IST)

אפשר לחפש משתמשים. הקלד "משתמש:XXX" בשורת החיפוש. במקום XXX כתוב את שם המשתמש שאתה רוצה ואם הקלדת נכון תגיע לדף המשתמש שלו. גילגמש שיחה 09:39, 2 במרץ 2018 (IST)

Editing News #1—2018

22:56, 2 במרץ 2018 (IST)

לאן נעלמו פעולות היומן מלפני 2009?

Template:דווח בפבריקטור זה רק אני, או שפעולות יומן (מחיקות, הגנות, חסימות וכו') שבוצעו לפני 2009 אינן מופיעות יותר ביומנים?

ראו לדוגמה מיוחד:יומנים/דוד שי ולחצו על הקישור "הישנות ביותר". לפי מה שמוצג שם, פעולת היומן הראשונה שדוד ביצע הייתה בשנת 2009. ברור שלא כך הדבר, שהרי למיטב ידיעתי דוד הוא ממייסדי האתר. אותה התופעה גם עבור משתמשים ותיקים אחרים (למשל מיוחד:יומנים/ערן ומיוחד:יומנים/Gilgamesh).

האם מדובר בבאג או בבעיה אצלי? ‏Guycn2 · ☎‏ 06:36, 3 במרץ 2018 (IST)

לגבי יומנים עד 2004 - קטגוריה:ויקיפדיה: יומנים. ערן - שיחה 10:19, 3 במרץ 2018 (IST)
תודה... אבל לא מדובר בפעולות יומן שנעשו עד 2004, אלא בפעולות יומן שבוצעו בין השנים 2005–2008, שמאז ומעולם הופיעו ביומנים ומשום מה עכשיו אינן מופיעות כשמציינים את שם המשתמש שביצע את הפעולה. בכל מקרה, דיווחתי בפבריקטור. ‏Guycn2 · ☎‏ 17:04, 3 במרץ 2018 (IST)

סימון גרסאות כבדוקות לא עובד

יש לי בעיה לסמן גרסאות כבדוקות אם אני מסמן יותר מגרסה אחת. בעבר אפשר היה לסמן מספר שינויים כבדוקים כשאני במסך של הגרסאות הקודמות. משום מה כעת זה לא עובד לי. המערכת מחזירה לי תשובה ש"0 גרסאות סומנו כבדוקות" והן אכן לא נעלמות מרשימות הגרסאות הלא בדוקות. גילגמש שיחה 07:43, 3 במרץ 2018 (IST)

ניסית בכמה ערכים או רק באחד? בסוף שבוע שעבר אצלי זה עבד. לפעמים זה לא עובד, ואני לא ממש יודע למה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:03, 5 במרץ 2018 (IST)
עכשיו דוקא נראה שעובד לי. ב-3 למרץ נראה שהיתה תקלה. אמא של גולן - שיחה 09:43, 5 במרץ 2018 (IST)
מדובר בסקריפט 61. Template:תוקן על ידי קיפודנחש. ‏Guycn2 · ☎‏ 22:23, 7 במרץ 2018 (IST)

שימוש בbot בעזרת API

שלום, אני כותב סקריפט בPython שעובר על כל ויקיפדיה ומחלץ מידע שאני צריך למען פרויטק גמר שאני מבצע לתואר הראשון בהנדסת תוכנה. עד עכשיו הכל פועל לי כמו שצריך אך נתקלתי באופציה שקיימת שהיא שימוש בבוט (bot) שבעזרת הבוט ישנה יכולת של משיכת מידע עד פי 10 ממה שאני יכול כרגע, אך לצערי הרב לא הצלחתי להשמיש דבר זה עד כה. אם יש כאן מישהו שיכול לעזור לי בשימוש עם bot וה API של ויקמדיה אשמח ממש על העזרה, דבר זה יכול לחסוך לי ימים של עבודה. Template:לא חתם

יש כמה היבטים למה שאתה כותב.
 1. אם כל מה שאתה רוצה לעשות זה לעבור על התוכן של ויקיפדיה, אתה יכול ממש בקלות להוריד קובץ שנקרא DUMP, שמכיל את כל התוכן של ויקיפדיה ולעשות איתו מה שאתה רוצה, במחשב המקומי שלך. הנה קישור [89]
 2. יש דרכים שונות לגשת למידע של ויקיפדיה, ותשתית הבוט שאתה (אולי) משתמש בה אמורה להכיר אותם. למשתמשים רגילים יש הגבלה מסויימת על קצב שבו משתמשים, ואכן ל"חשבון בוט" יש אישור לבצע חיפושים רבים יותר. המקום לבקש חשבון בוט הוא: ויקיפדיה:בקשות לדגל בוט; אבל אני לא בטוח שתקבל את הדגל, בגלל ש"חשבון בוט" כולל הרשאות נוספות שיתכן שלא ירצו לתת לעורך בלתי מוכר.
 3. יש דגל שנקרא noratelimit , יתכן שזה כל מה שאתה צריך. אני לא מכיר מספיק טוב מה אתה מנסה לעשות.
 4. חשוב להבין שההבלות האלה יש להם מטרה, והיא להשאיר את שרתי ויקיפדיה/ויקימדיה זמינים למי שמשתמש בהם למטרה שלשמה נועדו. עדיף שלא לבצע abuse למערכת זו.
‏«kotz» «שיחה» 13:20, 3 במרץ 2018 (IST)

היי «kotz», דבר ראשון תודה, ודבר שני אתייחס למה שרשמת: 1. אני מכיר את הויקי dump ולצערי איני יכול להשתמש במבנה זה של קבצים במה שאני מנסה למצוא ולחקור. 2. אני אכן מוגבל (מניח שבגלל שאני משתמש חדש) ואני לא יכול לקבל יותר מ500 אובייקטים בבקשה אחת. כל מה שאני צריך זה קבלת מידע וממש לא כתיבה כך לא אמור לפחות להיות חשש מהרס כלשהו. 3.את הדגל noratelimit לא הכרתי אך אני מניח שהוא מאד דומה לדגל apihighlimits - כמו שרשמת כנראה זה מה שאני צריך אך בגלל שאני משתמש ממש חדש אין לי באמת מושג כיצד לבקש את הדגלים האלו. 4. אני מכיר את החוקים של ויקיפדיה ודווקא בגלל זה רציתי לדעת כיצד ניתן לבקש או להשתמש בבוט זה. ויקיפדיה מבקשים לא לבצע עליהם בקשות במקביל ולכן רציתי את היכולת שחסרה לי, כדי שאוכל לבצע בקשה אחת יותר גדולה שוב המון תודה, ואם במקרה אתה מכיר מישהו שיוכל לעזור לי עם זה אשמח שתפנה אותו אלי. Yonidanie - שיחה 20:21, 5 במרץ 2018 (IST)

הצעתי היא שתכתוב בפירוש מה הדבר שאתה מנסה לעשות, (באיזה API, מה מגביל אותך) ואז תתייג את הבירוקרט ערן. בכתיבה בויקיפדיה נהוג (מה נהוג, צריך) לחתום בסוף דבריך ע"י רשימת 4 תווי טילדה כאלה "~". המערכת מחליפה את החתימה הזו בפרטים אודות הכותב ושעה הכתיבה, כך: ‏«kotz» «שיחה» 15:37, 3 במרץ 2018 (IST)
אז כמו שkotz הציע, אני מנסה לשלוף מידע מויקיפדיה - באופן שמותר כמובן (ללא בקשות במקביל) וקיימת אפשרות לעשות את זה בצורה יעילה יותר אם יהיו לי את ההרשאות לזה, לפי מה שהבנתי אני צריך את הדגל הזה apihighlimits או את זה noratelimit
Template:א אשמח מאד לעזרתך Yonidanie - שיחה 20:21, 5 במרץ 2018 (IST)

צביעת תחביר-ויקי בקוד מקור

הרחבת הבטא הזו עשויה לעניין רבים, מתי תהיה זמינה אצלנו? ביקורת - שיחה 21:36, 3 במרץ 2018 (IST)

ברגע שיתקנו את כל הבעיות הנוצרות בגלל הכתיבה מימין לשמאל, ולא נשארו הרבה. הימור שלי - בסביבות 2058. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:46, 3 במרץ 2018 (IST)
וואלה. סיבה טובה לעזור עם זה. פרסמת מודעה בוק:למ? ביקורת - שיחה 15:15, 4 במרץ 2018 (IST)
הודעה על מה? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:18, 4 במרץ 2018 (IST)
שדרושות ידים עובדות לתקן את "כל הבעיות הנוצרות בגלל הכתיבה מימין לשמאל". ביקורת - שיחה 02:03, 6 במרץ 2018 (IST)
??? איפה "דרושות ידיים עובדות"? קיפודנחש 02:17, 6 במרץ 2018 (IST)
לא יודע, שאלתי את IKhitron, לאור דבריו כאן. הבנתי בטעות שמדובר בטעויות קיימות אצלנו. כעת אני מבין שהוא התכוון לבעיה מובנית בכל העברית, והמספר 2058 הוא 2058. אם כן זה חבל מאד. ביקורת - שיחה 02:26, 6 במרץ 2018 (IST)
יגאל אמר שהמפתחים מנקים בעיות בשפות RTL. אתה שאלת אותו אם הוא פרסם מודעה בלוח המודעות, כדי "לגייס ידיים עובדות". זה רעיון לא שגרתי ויוצא דופן לגייס מפתחים לתכנת מדיה-ויקי בעזרת הודעה בלוח המודעות בוויקיפדיה בעברית, ולכן הצעתך הפליאה אותי. קיפודנחש 03:00, 6 במרץ 2018 (IST)
כנ"ל. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 13:53, 6 במרץ 2018 (IST)

עזרה בוויקיזציה

שלום. האם אפשר לטפל בהערות האדומות שבערך וירג'יניה סאטיר? נדמה לי שזה נובע מייבוא לא תקין של הערות שוליים מוויקיפדיה בשפה אחרת. תודה. דוג'רית - שיחה 23:16, 3 במרץ 2018 (IST)

הסרתי את התבניות המיותרות. הערך לא יכול להישאר כך במרחב הערכים. הוא כולל תרגום מכונה והרבה בעיות הקלדה. Liad Malone - שיחה 23:33, 3 במרץ 2018 (IST)
Template:א, הקדמת אותי בכמה שניות בטיפול בערך :-). אכן יש שם הרבה בעיות - כל הערות השוליים הועתקו מוויקיאנגלית, כולל תבניות שאין בויקיפדיה העברית כלל (ולכן ייתכן שכלל לא נבדקו). Dovno - שיחה 23:40, 3 במרץ 2018 (IST)
יש המון ערכים עם דברים כאלו. כשיש לי זמן, אני מטפל בהם, עכשיו היה לי פחות, אז יש איזה 200 פלוס. חבל שאין איזה חוק נגד זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:50, 3 במרץ 2018 (IST)
Template:א, יש דרך לשלוף אותם ולעשות מסדר ניקיון? אמא של גולן - שיחה 10:14, 7 במרץ 2018 (IST)
כן, Template:א, ראי במזנון. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:13, 7 במרץ 2018 (IST)

Collaboration products newsletter: 2018-02

13:29, 5 במרץ 2018 (IST)

חשד לתקלה

שלום. לאחרונה שמתי לב שכאשר אני מזינה קטגוריות בערכים באמצעות HotCat ולוחצת על שמירה, המערכת מזהירה אותי שתקציר העריכה ריק ושואלת אם לשמור בכל זאת. תקציר העריכה אינו ריק, ומעולם לא קיבלתי הודעות כאלו אחרי שימוש ב-HotCat להוספת קטגוריות. האם אפשר לבדוק את זה ולהשיב הדברים לקדמותם? מתייגת את Template:א. רב תודות. דוג'רית - שיחה 15:27, 5 במרץ 2018 (IST)

היי, Template:א. את מתכוונת בפעולות רגילות או ב-"++"? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:28, 5 במרץ 2018 (IST)
אני תמיד לוחצת רק על פלוס אחד. דוג'רית - שיחה 15:32, 5 במרץ 2018 (IST)
ניסיתי עכשיו, וזה עבד בלי בעיה. יש עוד משהו שאת עושה? או שאולי אורכו של התקציר הוא מעל 255 בית, עכשיו כשזה מותר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:37, 5 במרץ 2018 (IST)
יגאל, הצצתי בתרומותיך, ונראה שאינך נוהג בדרך כלל להוסיף תקצירי עריכה. מכך אפשר להסיק שככל הנראה האפשרות "הצגת אזהרה בעת הכנסת תקציר עריכה ריק" (בTemplate:העדפות) לא מופעלת אצלך, ובלי האפשרות הזו, כמובן שלעולם לא תראה את האזהרה הזו. קיפודנחש 19:52, 5 במרץ 2018 (IST)
אה. הבנתי. לא מפעיל. אז בהחלט יכול להיות שהתכונה הזאת הפסיקה לעבוד כראוי בגלל הגדלת התקציר בשבוע שעבר. אבל זה לא סקריפט שלנו, זה לא משהו שאני יכול לתקן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:13, 5 במרץ 2018 (IST)
אין לכך כל קשר להגדלת התקציר. בכל מקרה לא מדובר בסקריפט "שלנו" - האזהרה היא משהו מובנה בתוכנה, והוטקט זה משהו שאנחנו צורכים מוויקינגליש בלי שינויים. יחד עם זה, אם מישהו יכול לשחזר, זה יעזור (ניסיתי פעם אחת ולא ראיתי אזהרה, אבל גם לא ראיתי כפתור בשם "שמירה" כמו שמתואר בדו"ח של דוג'רית, אז כנראה לא הבנתי בדיוק את סדר הפעולות). קיפודנחש 21:22, 5 במרץ 2018 (IST)
איך אתה יודע שלא. אולי יש לתיבת התקציר עכשיו מאפיינים אחרים, שלא היו בשימוש קודם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:28, 5 במרץ 2018 (IST)

עיינתי פעם בקוד שמייצר את ההתראה. ובכלל, עבודה עם הוטקט לא אמורה לפתוח את חלון העריכה ולא את תיבת התקציר, אלא אם כן לא הבנתי משהו בסיסי בדיווח. קיפודנחש 14:45, 6 במרץ 2018 (IST)

אני אנסה להסביר למה התכוונתי: כשאני מוסיפה קטגוריה בערך מסוים דרך לחיצה על הפלוס (בלי להכנס לקוד מקור) ולוחצת על שמירה, אז אני מקבלת הודעה שתקציר העריכה ריק. הסרתי עכשיו בהעדפות את ה'וי' מהודעות מערכת לגבי תקצירי עריכה ריקים כי זה מאוד מסרבל. חבל. אשמח אם תוכלו לעדכן אותי אם הבעיה נפתרת כדי שאוכל להשיב את ה'וי' בהעדפות. תודה. דוג'רית - שיחה 05:31, 13 במרץ 2018 (IST)

ניסיתי כרגע. לא ראיתי כפתור "שמירה", יש "אישור", וכשלחצתי עליו לא ראיתי אזהרה. אם את רואה "שמירה", יש מצב שמה שאת מפעילה זה לא הוטקט, או שהפעולה שביצעת שונה מהפעולה שתיארת. בכולופן, כרגע זה בגדר "לא הצלחתי לשחזר את הבעיה לפי התאור". על הצד, הדיון הזה לא מתאים לכאן, אלא לויקיפדיה:סקריפטים/תקלות. קיפודנחש 06:03, 13 במרץ 2018 (IST)

Tech News: 2018-10

19:12, 5 במרץ 2018 (IST)

החליפו טקסט זה בכותרת תמציתית לשאלתכם (עד 10 מילים)

שלום ויקיפדיה יקרים. ערכתי דף ערך ראשון שלי לגבי המשורר דוד גולדמן וברצוני לדעת מה הצפי לגבי אישורכם הסופי לערך. בתודה מראש. מוטי מור Template:לא חתם

מוטי שלום, ראשית העברתי את מה שכתבת למשתמש:Motibb00/דוד גולדמן. שנית, אין כאן ועדה שמאשרת ערכים ברמת העקרון כל אחד יכול להוסיף ערך למרחב הערכים, כולל אתה. מה שכן, הערך צריך לעמוד בסטנדרטים מסויימים בהם חשיבות לנושא הערך, לפי כללי החשיבות שהוגדרו בוויקיפדיה וכן עיצוב הערך. כרגע מהערך לא נראה שהוא עומד ברף החשיבות לסופרים או זמרים. טוב יהיה להוסיף מקורות ולהסתכל על אישים בעלי מאפיינים קרובים כל מנת לראות איך ערך צריך להיראות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 10:24, 6 במרץ 2018 (IST)

שינוי שם דף הערך

שלום רציתי לבקש עזרה בפתירת בעיה. כתבתי ערך בשם עמותת נגב בר קיימא. הערך לא מופיע בשם זה במנועי-החיפוש כי אם על פי שם המשתמש שלי- הנרי עמית. כלומר הנרי עמית נגב בר קיימא. אשמח מאוד להדרכה כיצד ניתן לשנות את שם הדף לשם הערך. תודה מראש הנרי Template:א.

Template:א ראשית, העברתי את הערך לדף משנה שלך משתמש:הנרי עמית/נגב בר קיימא. שנית, על מנת שהערך יועבר למרחב הערכים יש להוסיף לערך מקורות וכן להבהיר בדף השיחה או שיובהר מהתוכן מה ייחודי בעמותה הזו שמעביר אותה את רף החשיבות לערך בוויקיפדיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:49, 6 במרץ 2018 (IST)

ניקוי כוכבית רישמת המעקב

בהעדפות שלי בחרתי שבראש הדף יופיע אמלי הכוכבית המציינת את מספר הדפים שברשימת המעקב שנוצרו בהם שינויים. אך להוותי, כמה דפים מתוכם נמחקו או הועברו ולכן אינני יכול לנקות את המספר המופיע שם. איך אני אמור לנקות את המספר המעצבן שמופיע למעלה? תנכיסט - שיחה 17:42, 6 במרץ 2018 (IST)

בדף רשימת המעקב, הקש על הכפתור "סימון כל השינויים כאילו נצפו". אם הכפתור כרגע אפור, המתן שיהיה ברשימת המעקב שלך שינוי, והקש אז. קיפודנחש 20:58, 7 במרץ 2018 (IST)

עושה שמיניות באוויר להצמיד טקסט למעלה בטבלה ולא מצליח

אני מדבר על הטבלה שבמשתמש:אילן שמעוני/אוניברסלים אנושיים#רשימת האוניברסלים. ניסיתי לדחוף valign עם מרכאות סביב top, ובלי מרכאות, עם = ועם :, בשורת ה div style, בשורת הטבלה עם border="0", בראש התא עם div נפרד לתא ובלעדיו. איך לפתור את זה? זה נראה מוזר בלי זה. אילן שמעוני - שיחה 19:23, 6 במרץ 2018 (IST)

נסה Template:תב עם "מספר=3". זה הרבה יותר תקני ויותר יפה. בורה בורה - שיחה 19:32, 6 במרץ 2018 (IST)
במקום הטבלה? אילן שמעוני - שיחה 20:15, 6 במרץ 2018 (IST)
כן. ודרך אגב, אם הבנתי אותך, כדי לשים טקסט בראש הטבלה, משתמשים ב"|+". יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:17, 6 במרץ 2018 (IST)
מעולה, Template:תודה רבה אילן שמעוני - שיחה 20:23, 6 במרץ 2018 (IST)
לדברי בורה: כל זמן שזה בדף במרחב משתמש עשה כרצונך, אבל במרחב הערכים לא רצוי להשתמש בפרמטר "מספר=3" כמו שהוא כתב, אלא משהו כמו "רוחב=20em". באופן כזה הדפדפן יתאים את מספר הטורים לרוחב המסך. קביעת 3 טורים באופן קשיח יוצרת תצוגה לא אופטימלית לאנשים עם מסך יותר צר או יותר רחב מהמסך של העורך שקבע את הפרמטר. עדיין יותר טוב מטבלה, אבל פחות טוב מקביעת הרוחב. קיפודנחש 21:46, 6 במרץ 2018 (IST)

איפוא מתלוננים?

שלום,

אני משתמש חדש בויקיפדיה.

מישהו בשם Gilgamesh מחק עריכה שלי בערך למידת מכונה, שעבדתי עליה קשה, בלי נימוק, וכשכתבתי תלונה במזנון, אותו ה Gilgamesh מחק גם את התלונה.

כמה שאלות:

1. מי זה Gilgamesh ?

2. האם מותר לו למחוק ערכים בלי סיבה, וגם למחוק תלונות נגדו? נראה לי לא אתי.

3. היכן מתלוננים נגד הגילגמש הזה?

בברכה, טחינה - שיחה 22:32, 6 במרץ 2018 (IST)

שלום טחינה. המשתמש גלגמש מחק את העריכה שלך בטענה שהגרסה הקודמת הייתה עדיפה. הוא לא מחק את הערך, אלא את העריכה- ועל אותו משקל אתה יכול למחוק את העריכות שלו, או של כל אחד אחר (בטעם טוב כמובן). דף השיחה של הערך הוא המקום שבו אמורים לנהל דיון לגבי מחיקות באותו ערך או עדיפות גרסה זו על פני אחרת. בברכה בילי - שיחה 00:16, 7 במרץ 2018 (IST)
מספר נקודות:
 1. לא מדויק לומר "בלי נימוק". גילגמש נימק בתקציר העריכה ("הקודם עדיף"). אין לראות בדברי הסכמה או אי הסכמה עם הנימוק, אבל לא נכון לומר שגילגמש לא נימק את הביטול.
 2. זה לא נושא למזנון. בראש דף המזנון יש פירוט שמסביר למה מיועד הדף. זה מתאים לדף השיחה של הערך, שם אפשר לדון למה לדעתך עריכתך שיפרה, ולמה לדעת גילגמש עריכתך פגמה. מחיקת עריכתך מהמזנון הייתה מוצדקת, וגם אותה נימק גילגמש בתקציר העריכה, עם הסבר ("המזנון לא נועד לדיון בערכים ספציפיים. דיון על ערך ספציפי יש לערוך בדף שיחת הערך הרלוונטי")
 3. (בקטנה): בעריכתך יצרת קישור מהדף לעצמו. לפעמים מייצרים קישורים כאלו, כדי לקשר ל"עוגן" בדף (מקשרים ל "שם הדף#שם העוגן"), אבל זה לא המקרה כאן, והקישור שיצרת היה שגיאה. זה כשלעצמו לא מצדיק את ביטול העריכה, אבל כדאי לדעת.
 4. ביטול עריכה, כשלעצמו, אינו עילה ל"תלונה". זה מעשה של יום ביומו.
 5. בדיון בדף השיחה של הערך, תוכל "לזמן" את גילגמש על ידי קישור לדף המשתמש שלו, בצורה [[משתמש:Gilgamesh]], כפי שמופיע בחתימתו. כדי להדגים, "אזמן" (בעגה הוויקיפדית זה נקרא משום מה "תיוג") אותך: משתמש:טחינה, גש הלום. אם גילגמש יסרב לדון בדף השיחה ולהסביר למה לדעתו "הקודם עדיף", תוכל להחזיר את עריכתך, ואם הוא (או מישהו אחר) ישוב ויבטל את העריכה בלי דיון, אז אולי יהיה מקום לתלונה - לאו דווקא על הביטול כשלעצו, אלא על הסירוב לדון. בדיונים כאלו יש לזכור שלא כולנו נמצאים בוויקיפדיה 24x7, ויש להתאזר בסבלנות לפני שמחליטים שבר הפלוגתא "מסרב לדון".
בתקווה שהאירוע הזה לא ירפה את ידיך מהמשך תרומות לוויקיפדיה - אנא המשך לתרום ולערוך. קיפודנחש 00:53, 7 במרץ 2018 (IST)
תודה על האינפורמציה. יש כאן כללי משחק ברורים. אני עדיין חושב שאם הקדשתי זמן רב לעריכה, הגילגמש לא יכול להסתפק ב-"הקודם עדיף", שמבחינתי הוא נימוק בדיוק כמו "העידכון שלי חדש יותר". לתחושתי גילגמש גורם נזק, אבל אני אוכיח את זה לא על ידי השמצות אישיות אלא על ידי מלחמה על כל עריכה (אני מניח שהוא ימשיך למחוק לי עריכות) עד שהנ"ל יסיק בעצמו מסקנות אישיות. זה מה שכתבתי לו בדף השיחה שלו. מבחינתי כל ההתעסקות בגילגמש היא ביזבוז זמן עצום, שיכל להיות מוקדש לעריכות, אבל זה משהו שמישהו חייב לטפל בו, ואני לוקח על עצמי את המשימה, למען כל השאר טחינה - שיחה 04:26, 7 במרץ 2018 (IST)
אולי במקום להלחם על כל עריכה (שתבזבז לך זמן לעריכות חשובות לא פחות) תדון על העריכות או תנסה להבין מה הבעיה בעריכה שלך? אני גם לא ממש מבין את המשפט האחרון שלך. אם ההתעסקות בגילגמש הוא בזבוז זמן עצום, למה אתה לוקח עליך את המשימה לטפל בו? לא חבל על הזמן? המשך עריכות פורה, אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:53, 7 במרץ 2018 (IST)
לידיעת המתלונן, כשאתה מדבר על כללי משחק ברורים, מומלץ קודם לדעת מהם כללי המשחק בוויקיפדיה. מעבר לכך מומלץ גם ללמוד מגילגמש, שהוא אחד העורכים הוותיקים והמנוסים כאן. אילי - שיחה 09:13, 7 במרץ 2018 (IST)

העלאת תמונות בנות יותר מ-50 שנה

שלום, אם מישהו העביר לידי סריקה של תמונות שצולמו בשנת 1958 (לא ידוע על ידי מי), האם אני יכולה להעלות אותן או שעדיין צריך לאתר את הצלם או בעל התמונה ולדרוש אישור? תודה בילי - שיחה 00:12, 7 במרץ 2018 (IST)

ויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות. קיפודנחש 00:54, 7 במרץ 2018 (IST)
תודה, אחדד, הצילומים הם של אישיות ישראלית, אך צולמו בסן פרנסיסקו (לא בישראל) על ידי צלם לא ידוע.בילי - שיחה 02:26, 7 במרץ 2018 (IST)
זכויות היוצרים על תמונות שצולמו בישראל בשנת 1958 יפוגו רק ב-1 בינואר 2019. כלל זה לא חל על תמונות שצולמו בסן פרנסיסקו. דוד שי - שיחה 05:45, 7 במרץ 2018 (IST)
דוד שי , לא ב-2008? "אם מדובר בתצלום שנעשה עד ה-24 במאי 2008 (ועד בכלל), חל על התצלום החוק המנדטורי הישן, כלומר זכויות היוצרים עליו פוקעות ב-1 בינואר של השנה ה-51 לאחר יצירת התצלום (סעיף 78(ט) של החוק משנת 2007, וסעיף 21 בחוק המנדטורי הישן)" Template:שכח לחתום
אשוב אם כך לשאלתי המקורית, אם כלל זה לא חל על תמונות שצולמו לפני מאי 2008, או על תמונות שצולמו בסן פרנסיסקו- איזה כלל כן חל עליהן? תודה בילי - שיחה 21:54, 7 במרץ 2018 (IST)
ויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות. קיפודנחש 22:55, 8 במרץ 2018 (IST)

מספור הערכים

האם קיים היכן שהוא רשימה עם מספרים סידוריים של הערכים? כלומר, אם אני רוצה לדעת מהו הערך ה-199000 או 220000, האם יש דרך למצוא את המידע? תודה, בן עדריאלשיחה • כ' באדר ה'תשע"ח 16:28, 7 במרץ 2018 (IST)

לא מדובר ב"ערכים" אלא בדפים. מבחינת התוכנה של ויקיפדיה, ברמה הבסיסית ביותר, כל הדפים "שווים". בשכבות הגבוהות יותר, התוכנה מוסיפה התנהגויות מיוחדות לדפים במרחבי שם מסוימים, כמו למשל קטגוריות, אבל מבחינת המספור, לכל דף, לא משנה באיזה מרחב שם, יש מספר ייחודי. אפשר להציץ במיוחד:כל הדפים כדי לראות את הרשימה. ניתן גם לקשר לדף לפי המספר, שנקרא pageid. כשמעבירים דף לשם אחר, כולל במרחב שם אחר, המספר נשאר. ניתן לראות את ה id של דף דרך "מידע על הדף" בתפריט הימני. קיפודנחש 16:50, 7 במרץ 2018 (IST)
ב"מידע על הדף", מספר הדף נקרא "מזהה הדף". ניתן לקשר לדף שהמזהה שלו ידוע בעזרת הקישור he.wikipedia.org/w/index.php?curid=12345 (בדוגמה קישור לדף 12345). קיפודנחש 20:55, 7 במרץ 2018 (IST)
איך מזהה הדף נותן לי את המידע שבקשתי? אם אני רוצה לדעת מהו הערך ה-1,000 שנכתב, מזהה הדף יעזור? בן עדריאלשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח 17:15, 8 במרץ 2018 (IST)
https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=1000 יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:32, 8 במרץ 2018 (IST)
הקישור הזה הוביל אותי לדף תורת המשחקים, בעוד בויקיפדיה:ציוני דרך כתוב שהערך ה-1,000 הוא פרס איג נובל, כלומר הקישור הנ"ל לא יתן לי את הערך ה-1000, אלא את הדף ה-1000, ולכן לא עונה על שאלתי. האם יש דרך להגיע לערך במספר כלשהו? בן עדריאלשיחה • כ"ב באדר ה'תשע"ח 20:46, 8 במרץ 2018 (IST)
אני יכול לכתוב לך קוד שיתן לך ערך מספר איקס, אבל זה יתן כל פעם תשובה אחרת, כי ערכים נמחקים או מועברים, והמספור משתנה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:09, 8 במרץ 2018 (IST)
אז על מה מבוסס המידע בציוני דרך? בן עדריאלשיחה • כ"ב באדר ה'תשע"ח 21:29, 8 במרץ 2018 (IST)
או על מצב באותו רגע, או על כל הערכים, כולל כאלו שנמחקו. לא זוכר מה מהם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:48, 8 במרץ 2018 (IST)
"ציוני דרך" זה בערך. ממילא לא מדובר באמת על "ערכים" אלא על דפים במרחב הערכים, שזה כמעט אבל לא ממש אותו דבר: מרחב הערכים כולל גם הפניות ודפי פירושונים, שאינם ערכים, ואולי עוד כמה דברים שאינם ערכים. קיפודנחש 22:47, 8 במרץ 2018 (IST)
אגב, כדאי אולי לעדכן את הדף הזה. ראיתי שעד ה-200000 עודכנה התקדמות של כל 5000, ומאז עברנו 20000 נוספים ולא מופיע כלום... בן עדריאלשיחה • כ"ד באדר ה'תשע"ח 17:20, 11 במרץ 2018 (IST)

איך מחפשים מחרוזת מדוייקת?

לדוגמה, ניסיתי לחפש גיאות בחיפוש מתקדם (וגם בחיפוש בעמוד בוט החלפות) קיבלתי המון תוצאות כולל "גאה" ו"גאות" - לגמרי לא מה שחיפשתי. האם יש עיצה? אפשר בגוגל Template:Ltr אבל זה לא נראה לי סביר להסתמך על מנוע חיפוש חיצוני, מה גם שהוא מכיל תוצאות "מתות", כלומר תוצאות שהיו נכונות לפני עריכה שנעשתה בעבר. אילן שמעוני - שיחה 21:21, 7 במרץ 2018 (IST)

במרכאות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 21:23, 7 במרץ 2018 (IST)

ימין אילן שמעוני - שיחה 21:59, 7 במרץ 2018 (IST)

דף מדיניות

כתבתי דף חדש ויקיפדיה:טרול_פורמלי

לא הייתי מודע לכך שזה דף מדיניות שאין לי סמכות לכתוב, כפי שאפשר לראות בדף השיחה הזה

בדפי מדיניות כתוב למטה: מוגן חלקית - דף זה מוגן ויכולים לערוך אותו רק משתמשים רשומים בעלי ותק של ארבעה ימים לפחות

לא כתוב שרק יחידי סגולה רשאים לכתוב לדפים אלו.

אני בכל זאת רוצה שהדף ויקיפדיה:טרול_פורמלי ישאר. למי יש סמכות לאשר את תוכנו?

טחינה - שיחה 13:55, 8 במרץ 2018 (IST)

זה לא שרק יחידי סגולה רשאים לכתוב. דפי מדיניות נקבעים ונוצרים על פי החלטות הקהילה. זה שיש אפשרות טכנית לערוך, זה בדיוק כפי שכל עורך יכול להשחית דפים. • בקרה וייעוץשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 14:00, 8 במרץ 2018 (IST)
אין לי בעיה שהקהילה תחליט. היכן עורכים דיון בנושא הזה? איך אפשר להעביר לדיון דף שכבר נמחק? טחינה - שיחה 14:03, 8 במרץ 2018 (IST)
א. לא פה. במזנון. דבר שני אני לא מבין מה אתה רוצה להשיג בדף הזה ואיזו מדיניות שלא הייתה קיימת עד היום באת להוסיף. • בקרה וייעוץשיחה • כ"א באדר ה'תשע"ח • 14:05, 8 במרץ 2018 (IST)
אני רוצה להשיג מדיניות מחיקה חדשה ---- אין למחוק עריכה בצורה גורפת, אלא להציע עריכה אלטרנטיבית (למעט מקרים שבהם מה שכתוב אינו נכון מהותית). נמאס כבר מהיד הקלה על הדק המחיקות טחינה - שיחה 14:12, 8 במרץ 2018 (IST)
חוץ מזה שכן יש בויקיפדיה טרולים פורמלים. בדיוק כפי שתיארתי. ולא, זה לא חיסול חשבונות. מי שמתנהל כפי שתיארתי, שישפוט את עצמו. טחינה - שיחה 14:14, 8 במרץ 2018 (IST)
התחלת לערוך בוויקיפדיה ב-1 במרץ וכבר נמאס לך? כדאי שעורך חדש יעסוק בכתיבה במרחב הערכים, ילמד את ההתנהלות, יבין מה יש ומה אין, יקרא דיונים קודמים בארכיון המזנון, ורק לאחר מכן יציע דפי מדיניות חדשים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 14:38, 8 במרץ 2018 (IST)
אני אגלה לך סוד - לפני 15 שנים כתבתי כאן מספר ערכים חשובים תחת שם משתמש אחר. לאחר שטרול פורמלי מחק לי את רוב העריכות, עזבתי את ויקיפדיה, ושכחתי את הסיסמא לחשבון. אני מנסה שוב, אבל אותו טרול פורמלי ממשיך להשתולל באין מפריע. הגיע הזמן שמישהו יגדיר את הבעיה. כתבתי היום דף שמגדיר מהו טרול פורמלי, אבל כמובן שגם את זה מחקו לי (לא שמרתי העתק). טחינה - שיחה 14:43, 8 במרץ 2018 (IST)
העברתי את הדף למשתמש:טחינה/טרול פורמלי. אישית אני לא רואה איך דף כזה יכול לעבור כתוב שם (בגדול) שמדובר על משתמש שפועל בגבולות הכללים הנהוגים ושדרך הפעולה היא דיונים ולא להתייאש. אין בדף כזה שום חידוש ואין בו כלום. כמו כן, די ברור שאתה מנסה לחסל חשבונות כך שאני לא מאמין שתזכה לתמיכה מספקת. כדי שתרגע ותנסה לערוך לפי הכללים רק כך תוכל לתרום. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:04, 8 במרץ 2018 (IST)

ערכים על פרקים במסע בין כוכבים

שלום, אם אני רוצה לכתוב ערך על פרק טלוויזיה "רגיל" בסדרה מסע בין כוכבים: דיסקברי אז א. האם יש איסור על כתיבת ערכים כאלו? ב. אם מותר, האם לכתוב את שם הפרק בשפת המקור או לפי השם הרשמי בעברית כפי שמופיע באתר נטפליקס? ‏DGtal‏ - שיחה 12:32, 11 במרץ 2018 (IST)

Template:א, למיטב ידיעתי אפשר לכתוב על פרקים "מיוחדים" (כמו אלה שזכו בפרס הוגו, לדוגמא The City on the Edge of Forever או "פרקים בולטים" (כמו שיש בתבנית). "סתם פרק" לדעתי לא. וראה גם שיחת ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכים/סדרות וספרים. בברכה אמא של גולן - שיחה 17:56, 11 במרץ 2018 (IST)
בתור דוגמה, ראה בתבנית:מסע בין כוכביםאת הסעיף "פרקים בולטים", בכל אחת מהתת תבניות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:07, 11 במרץ 2018 (IST)
בתור אוהד של הסדרה, לא ברורה לי רשימת הפרקים שמופיעה בתבנית (לפחות תחת הסדרה "הדור הבא"). יש שם אומנם כמה פרקים בולטים במיוחד (פרק זוכה בפרס הוגו, פרק הסיום המרשים, וכו') אך כמה פרקים שאין לי שמץ של מושג מדוע הם מצויינים כ"פרקים בולטים" (כגון Pen Pals, או Redemption), או מדוע יש דווקא להם ערך - לא זכו בפרסים, העלילה שלהם לא שונה מעלילת פרקים רבים אחרים נטולי ערך משל עצמם (שחלקם מתייחסים לאותן סוגיות באופן מוצלח יותר), ואכן הערך עליהם הוא בסופו של דבר תיאור העלילה בלבד. אלו פרקים שאני מחבב באופן אישי כצופה, אך הם נטולי חשיבות. (מתוך 178 פרקי הסדרה, אני בספק אם מעריצים רבים ידרגו פרקים אלו בין עשרת, או אפילו עשרים, הטובים ביותר). על פי מה נקבעה רשימה זו? לא מצאתי זכר לדיון על כך בשיחת התבנית. Dovno - שיחה 00:18, 13 במרץ 2018 (IST)

תקציר המקבץ השבועי לא התעדכן

תקציר המקבץ השבועי המוצג בדף השינויים האחרונים + רשימת המעקב לא התעדכן. הוא עדיין מציג את התקציר למקבץ נשים כאשר כבר עברנו לבא אחריו, מקבץ ג'. מי יודע כיצד לתקן זאת ? תודה. יואב ר. - שיחה 13:58, 11 במרץ 2018 (IST)

הבעיה נפתרה, עם או בלי עזרה של מישהו. תודה בכל אופן. יואב ר. - שיחה 17:21, 11 במרץ 2018 (IST)

קישור פנימי מ"ראו גם" לפרק משנה בתוך ערך

בערך איגור סטרווינסקי, תחת הכותרת "ראו גם", הכנסתי שני קישורים לפרקי משנה בתוך ערכים. המערכת מתעקשת להציג את הצורה הגולמית של קוד המקור (שלא כמו הפניה לפרק משנה בתוך ערך בגוף הטקסט). מדוע ולמה? אשמח לעזרה. Amikamraz - שיחה 15:11, 11 במרץ 2018 (IST)

תן דוגמה למה ציפית שתראה שם. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:17, 11 במרץ 2018 (IST)
Template:תודה רבה על ההתייחסות. נזכרתי איך לפתור את העניין. Amikamraz - שיחה 15:56, 11 במרץ 2018 (IST)

קישורים לערך באנגלית

שלום,

יש לי בעייה לגבי הקישור לערך האנגלי בשני ערכים שיצרתי. בשניהם נכתבו דברים בדפי השיחה, אך ללא תוצאות מעשיות ולכן אני מפנה את תשומת הלב כאן. אשמח לדעת מהם הכללים בנדון:

1. תרגמתי את הערך DNA_לא-מקודד, וקישרתי אותו ל-Noncoding DNA. העניין הוא שבעברית הערך DNA זבל היה מקושר לדף זה. בפועל, באנגלית Junk DNA הוא תת נושא בתוך ה-Noncoding DNA, בעוד אצלינו אלו שני ערכים נפרדים. אנא עיינו בדפי השיחה של הערכים הנ"ל. לפי מה שהשתמע בדפי השיחה, לא ניתן לקשר שני ערכים לאותו הערך באנגלית. מה הדין בעניין? למי מגיעה הקדימות?

לצורך דיון זה אתייג את H. sapiens, אשר היה מעורב בדיון שם.

2. כאן הבעייה היא הפוכה: כתבתי את הערך ועדת הלסינקי, ובאנגלית מדובר על שלושה ערכים שונים. אנא עיינו בדף השיחה שם. מה הדין בעניין? למי מגיעה הקדימות?

תודה!

את הראשון סידרתי כי מצאתי בוויקינתונים פריט ל-DNA זבל. את 2 אני לא יודע איך לפתור. צריך לראות למה זה אני מתאים ולקשר אליו. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:13, 14 במרץ 2018 (IST)
שלום יונה ב., תודה על המענה. אשמח אם תסביר בלשון פשוטה איך פתרת את נושא מס' 1 כדי שאדע להבא מהי הדרך המקובלת. כמו כן, לא סביר בעיניי שזו הפעם הראשונה שבה יש ערך אחד בעברית לעומת מספר ערכים שונים באנגלית, ולכן הנחתי שיש איזשהו נוהל בעניין. האם ייתכן שאין דבר כזה?
אין כאן משהו מתוכחם. חיפשתי בוויקינתונים junk DNA והגעתי לפריט הרלוונטי. שיניתי את הקישורים בהתאם למה שכתבת. במקרה השני אני אפילו לא יודע מה לחפש ולכן לא הצלחתי למצוא פריט זהה אז צריך להסתפק בפריט קרוב מספיק. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:15, 18 במרץ 2018 (IST)

שאלה בתחביר ויקי

שלום, כאן למשל אני רואה קישורים/קודים שמוקפים ב-3 סוגריים מסולסלים ולא ב-2 כמו בתבניות. למשל הפרמטרים: תמונה, קישור תמונה, כפתורים, כותרת, צבע, צבע מפריד. מישהו יכול להסביר לי מה אלו? מאיפה הם קוראים את הפקודות שלהם? אני לא מבין במחשבים ואשמח לקבל הסבר ברור ככל שניתן. איי הים - שיחה 17:15, 12 במרץ 2018 (IST)

איי הים, 2 סוגריים מסולסלים משמשים לקריאה לתבנית. 3 סוגריים מסולסלים משמשים בתוך תבנית כדי להשתמש בפרמטרים שהועברו אליה.
לדוגמה, קריאה ל: {{תבנית1|שם=אבג}} תקרא לתבנית בשם "תבנית1". בתוך הקוד של תבנית זו, משתמשים ב {{{שם}}} כדי להשתמש בערך שהועבר בקריאה לתבנית (במקרה זה: "אבג").
(כמובן שיש עוד פרטים לתחביר זה, כגון פרמטרים עם ובלי שם, ערכי ברירת מחדל לפרמטרים, וכו') Dovno - שיחה 17:26, 12 במרץ 2018 (IST)

מישהו יכול להסביר מדוע זה נרשם כעריכה?

אינני רואה שום הבדל בין הגרסאות: [109] Template:שאילן שמעוני - שיחה 19:02, 12 במרץ 2018 (IST)

הנוסח "אחרי שלוש וחצי שנים" שונה ל"אחרי שלוש שנים וחצי". ‏Guycn2 · ☎‏ 19:18, 12 במרץ 2018 (IST)
ימין אילן שמעוני - שיחה 21:59, 7 במרץ 2018 (IST)
על הדרך - שחזרתי את העריכה. האלמוני שינה את המשפט "אחרי שלוש וחצי שנים שם חזרה לארץ" ל"אחרי שלוש שנים וחצי שם חזרה...". לא ברור אם "חצי שם" זה "מירי" (בהשמטת "אלוני"), או "מי אלו" (בהשמטת רי ני). כדי לחסוך את ההתלבטות לגבי "חצי שם" החזרתי לנוסח הקודם. קיפודנחש 20:30, 12 במרץ 2018 (IST)

Tech News: 2018-11

Template:מסגרת

21:44, 12 במרץ 2018 (IST)

איזה ערכים ילדים יכולים לכתוב?

אני תלמידה ביסודי ורוצה לכתוב בוויקיפדיה אבל הכול כאן מעל הרמה שלי.רבקי ר - שיחה 17:54, 13 במרץ 2018 (IST)

עדיף קודם כל לכתוב את הערך בטיוטה כי אחרת אם מה שכתוב לא יהיה טוב זה יימחק ממרחב הערכים. עדיף לכתוב על נושא שאת מכירה אותו, ולהסתכל על המדריך לכתיבת ערכים לפני כן Nirvadel - שיחה 19:00, 13 במרץ 2018 (IST)
הרשי לי לעוץ עצה שלא קשורה דווקא להיותך ילדה, אלא להיותך "עורך חדש": בדרך כלל, עדיף להתחיל לתרום לוויקיפדיה לא ביצירת ערך חדש, אלא בשיפור ערכים קיימים. מתחילים פשוט בקריאת ערכים שמעניינים אותך, או אפילו בערכים אקראיים (יש כפתור "ערך אקראי" בתפריט הימני). אם את מגיעה לערך כמו משוואות סטוקס, והכל נראה לך כמו גוויל מהספרייה של הוגוורטס, לחצי שוב על "ערך אקראי", עד שתגיעי לערך שאת קוראת ומבינה, ונראה לך מעניין. קראי את הערך בעיון ותוך שימת לב לפרטים - קודם כל, זה מחכים ומעניין, ושנית, אם קוראים בקפידה, כמעט תמיד אפשר למצוא משהו לתקן או להרחיב. אחרי מספיק תיקונים והרחבות, תוכלי להתחיל לכתוב ערכים. כמובן שאין זו חובה, ואפשר להתחיל בכתיבת ערך (ואז אפשר לספר לחברים ש"אני כתבתי את הערך על הסוס של בילבי בת-גרב בוויקיפדיה!" סופר קול. לספר לחברים "אני תיקנתי שגיאה בערך על אנדה עמיר-פינקרפלד", זה הרבה פחות קול...). הבעיה עם התחלה בכתיבת ערך, היא שהרבה פעמים זה לא נגמר טוב: מכל מיני סיבות הערך שכתבת נמחק, וזה מעליב וכואב - לא מעט עורכים עם רצון טוב עשו את הטעות של כתיבת ערך חדש לפני שהיו מוכנים, וכשהערך נמחק הם נפגעו, והפסיקו להיות עורכים בוויקיפדיה. אנחנו הפסדנו תורם פוטנציאלי, והעורך שבא עם הרבה רצון טוב נותר פגוע, ואף אחד לא יצא נשכר מהחוויה. קיפודנחש 01:36, 15 במרץ 2018 (IST)

הסתמכות על מקור לא אינטרנטי בתרגום ערך

האם בתרגום ערך ניתן להשתמש במשהו שנאמר, שהמקור שלו אינו מופיע באינטרנט, ולכן לא קראתי את המקור?--Nirvadel - שיחה 18:57, 13 במרץ 2018 (IST)

לא. בלי קשר לשאלה אם המקור מופיע באינטרנט או לא, או באיזה שפה הוא, או לעובדה שמדובר בתרגום, אתה יכול לציין מקור כ"אסמכתה" רק אם קראת אותו, ווידאת שכתובה בו הטענה עבורה הובאה האסמכתה.
יש החלטת פרלמנט ישנה שמגדירה זאת בפירוש - אתה מוזמן לחפור בארכיונים ולמצוא את נוסח ההחלטה המדויק. אתה עדיין יכול לציין את המקור, למשל, ב"לקריאה נוספת", אבל אינך יכול להשתמש בו כאסמכתה (הערת שוליים). בזמנו דובר על האפשרות להכמין את ה-ref המקורי ב"הערה מוסתרת", כדי לסייע לעורך שיגיע אחריך, ואולי יש לו גישה למקור. קיפודנחש 21:53, 13 במרץ 2018 (IST)

ייעוץ מהיר

אהלן, אני חדש-ישן וצריך עזרה טכנית קלה בהבנה של כל מיני פיצ'רים שנוספו ב9 שנים שעברו מאז שערכתי פה. אני לא רוצה לפתוח שרשורים ארוכים ומתישים ומעדיף התכתבויות מהירות בפרטי/ווטסאפ. יש מתנדב אמיץ? אפק7 - שיחה 01:39, 14 במרץ 2018 (IST)

מתנדב, בשלב זה. קובץ על ידשיחה ♦ 01:43, 15 במרץ 2018 (IST)

גורלו של ערך שעבר מחיקה מהירה בניגוד לערך שנמחק עקב הצבעה

שלום, לאחרונה יצרתי את הערך עם סגול ומתנהל דיון לגבי חשיבותו האנציקלופדית. קראתי את החוקים לגבי הצבעות מחיקה ומחיקה מהירה אך עדיין נשארה לי שאלה. האם יש הבדל בדיון לגבי העלאת הערך מחדש לויקיפדיה אם אחליט בעצמי להחזיר את הערך "למגירה" או אם תוחלט המחיקה שלו בהצבעה? תודה רבה, Bpositive247 - שיחה 11:02, 14 במרץ 2018 (IST)

כן. אם יוחלט למחוק את הערך בהצבעה, על מנת להחזיר את הערך יש צורך בדיון שחזור ועם יש מספיק תומכים (5) אז יתקיים דיון שחזור. אם מסירים את העך ממרחב הערכים ללא דיון והצבעה, ניתן להחזיר מתי שרוצים. עדין יתכן שיתקיים בעתיד דיון חשיבות מחודש כך שבפועל זה עניין של ביורוקרטיה אבל התוצאה אמורה להיות זהה בשתי האפשרויות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:47, 14 במרץ 2018 (IST)

מייל

מה יכול לגרום למצב בו אני שולח מייל דרך המערכת ב"שלח מייל למשתמש זה", הוא קיבל את המייל אך לא יכול להשיב עליו כי מקבל הודעה שמייל השולח שגוי ? האם משתמש יכול לשלוח מייל דרך המערכת א. אם אצלו לא מוגדר מייל ? ב. אם אצלו לא מוגדר מייל תקין ? תודה. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 20:54, 14 במרץ 2018 (IST)

בTemplate:העדפות אתה יכול להגדיר כתובת דוא"ל. ברור שהגדרת - אם לא היית עושה זאת, לא היית יכול לשלוח דוא"ל דרך ויקיפדיה. הדוא"ל ששלחת מגיע לנמען עם שדה "from" שהוא כתובת שרת ויקיפדיה (כמדומני wiki@wikimedia.org או משהו דומה), ובשדה "replyto", מופיעה הכתובת שהזנת. יש תוכנות דוא"ל פרימיטיביות, בהן כשלוחצים על "השב", התוכנה מנסה לענות ל"from" במקום ל-replyto. אם זה המקרה, אין לי ממש עצה מה לעשות - זה תלוי בתוכנת הדוא"ל הספציפית של המקבל. זכור לי במעומעם שראיתי דיווח לגבי לקוח הדוא"ל של yahoo, ואאל"ט, הוא לוקה במחלה הזו. אם זה המקרה, דווקא יש לי עצה: צריך להפסיק להשתמש בשירות הדואר של יאהו, וישא"ק: השירות הזה ידוע בהיותו לא רק בגוי, אלא גם פרוץ לכל רוח, ואסור להשתמש בו.
אפשרות שנייה היא שאין שום בעיה בתוכנת הדוא"ל של מקבל ההודעה, אלא שכתובת הדוא"ל שהזנת ב"העדפות" לא נכונה, אבל היא נראית מספיק דומה לכתובת אמתית, באופן מספיק טוב כדי לספק את שרת ויקיפדיה, אבל לא את הדוא"ל של מי שמנסה לענות לך (כמובן, אם אנשים כבר ענו לדוא"ל ששלחת להם דרך ויקיפדיה, האפשרות הזו לא אפשרית).
אם לא א' ולא ב' הן התשובה, נסתתמו עצותי. קיפודנחש 22:51, 14 במרץ 2018 (IST)
תודה על התשובה המפורטת, נראה שקלעת לעניין. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:06, 14 במרץ 2018 (IST)

דף סטטיסטיקה שמראה במשך כמה שעות היית מחובר/ת לחשבון

שלום, לפני זמן מה ראיתי באחד מדפי השיחה הפניה לסטטיסטיקת משתמשים כלשהי, ושם ראיתי מספר שעות שבהן הייתי מחובר לחשבון בוויקיפדיה. מישהו ראה את זה? אני מנסה לשחזר משהו, וזה הדבר היחיד שאני זוכר ממה שראיתי שם. תודה מראש. ביקורת - שיחה 23:04, 14 במרץ 2018 (IST)

Template:לחסום, לחץ על WS. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:37, 14 במרץ 2018 (IST)
תודה רבה רבה. לא עלה על דעתי - לחסום-ביקורת??? Template:חיוך ביקורת - שיחה 23:47, 14 במרץ 2018 (IST)
ניתן להגיע אל זה גם דרך תרומות המשתמש => תחתית הדף: Wikiscan. שם אין צורך לעבור דרך חסימה Template:קריצה קובץ על ידשיחה ♦ 01:29, 15 במרץ 2018 (IST)
אין בעיה. כן, אני יודע, אני הוספתי במקור את שני הקישורים. פשוט זה היה בלי לצאת מהדף. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:51, 15 במרץ 2018 (IST)
דוד שי רק 2.40 (שנים). חזרתישיחה 06:30, 15 במרץ 2018 (IST)

פרסום ערך חדש

כתבתי ערך ב"עריכת הדף משתמש.." ואני מעוניין לפרסם אותו איך ניתן לעשות זאת?

פשוט: לחץ על לשונית "העבר" והעבר את הדף לשם "נקי" (כלומר בלי התחילית "משתמש:Dinncohen/"). בהצלחה.
כמו כן, Template:חתימה. בברכה, אביעדוסשיחה 23:33, 14 במרץ 2018 (IST)

{{שם הדף}}

ניסיתי להשתמש ב{{שם הדף}} בתוך קישור חיצוני, אבל נוצרה בעיה בגלל העדר הקו התחתון שמשמש את הדפדפן כרווח. האם יש דרך מוכרת לפתור את הבעיה? ביקורת - שיחה 17:43, 15 במרץ 2018 (IST)

עקרונית, urlencode, אבל אפשר תיאור ממוקד יותר? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:47, 15 במרץ 2018 (IST)
אין לי באמת מושג מה אמרת. אבל תיאור ממוקד כן, אתן דוגמה מנושא שהועלה לאחרונה במזנון: נניח שאני רוצה לקשר לדף מקביל ב"המכלול" (האתר שלקח ערכים שלנו ושיגע אותם) שמות הערכים שם זהים (למעט ערכי הרבנים שנקראים שם מן הסתם "הרבי הגדול Template:שם הערך"...). אם אני רוצה לקשר לשם באמצעות תבנית, תאורטית מספיק לי להעתיק את הדומיין עד שם הערך ולהוסיף רק את המילים {{שם הדף}}, אבל במצב הנוכחי הקישור ייחתך ואני אגיע לערך "דלפק". ביקורת - שיחה 17:55, 15 במרץ 2018 (IST)
הבנתי. עוד יותר ממוקד. תן לי שם ערך ממנו אתה רוצה לקשר, וכתובת הקישור, כדי שאוכל לשחק שם בתצוגה מקדימה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:57, 15 במרץ 2018 (IST)
אני לא כל כך מהר הולך לקשר ל"המכלול" בלי שהיה על כך דיון (ונטיית לבי נגד). השאלה עקרונית. (עכשיו כשאני חושב על זה, אולי הם עשו משהו דומה. הולך לבדוק).
[http://www.hamichlol.org.il/המכלול:{{שם הערך}} זו הדגמה אפשרית], התוצאה לא תכלול קישור נורמלי אלא קישור ל"דלפק" והמילה "יעוץ" תופיע בתצוגה: Template:שם הערך זו הדגמה אפשרית. ביקורת - שיחה 18:03, 15 במרץ 2018 (IST)
באמת בדקתי שם, ומצאתי שיש מילת קסם כזו: {{שם הדף המלא מקודד}}. זה פותר את הבעיה. אוכל לענות למי ששאל אותי. ביקורת - שיחה 18:14, 15 במרץ 2018 (IST)
מצויין. ומילת הקסם שמצאת היא הפעלת הקידוד שדיברתי עליו, אז היינו מגיעים לזה במוקדם או במאוחר. אבל זה שהכתובת שהזכרת לא מופיעה במיוחד:בינוויקי זה דבר מעניין בפני עצמו. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:21, 15 במרץ 2018 (IST)

הקטנת הטקסט

יש דרך פשוטה להקטין את הטקסט בערך רעב לאב? תודה. דוג'רית - שיחה 05:35, 16 במרץ 2018 (IST)

חיפוש והחלפה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 11:44, 16 במרץ 2018 (IST)

תבנית:שוטר

נראה שמשהו השתבש בתבנית, הפרמטר כיתוב התמונה לא מוצג בתבנית. כלומר כל המלל הרשום בו לא נחזה בערך. ראו לדוגמה יגאל בן שלום (שוטר) ומני יצחקי. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 22:00, 16 במרץ 2018 (IST)

תיוג משתמש:בורה בורהTomtom‏ ‏ • שיחה 22:01, 16 במרץ 2018 (IST)
לא תיוג נכון. Template:א, גרסת 22267072. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:05, 16 במרץ 2018 (IST)
קשה לך לכתוב [[מיוחד:הבדל/22267072]]? Template:סמיילי קיפודנחש 22:17, 16 במרץ 2018 (IST)
אני עצלן. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:20, 16 במרץ 2018 (IST)
משונה. שאלה: כמה עבודה זה לחפור ולמצוא שה"עבירה" בוצעה בגרסה 22267072, וכמה עבודה זה לכתוב [[מיוחד:הבדל/XXXX]]? קיפודנחש 22:34, 16 במרץ 2018 (IST)
אני עצלן בשביל שני הדברים, אז עשיתי רק את הראשון. לא יכולתי רק את השני. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 22:43, 16 במרץ 2018 (IST)
התבנית תוקנה. זאב, צריך להזהר עם השדרוגים לא להשמיט שדות! בייחוד כאשר הם נשמטים בתבנית ולא ב-TD ואז מערכת הניהול בכלל לא מתריעה. בורה בורה - שיחה 23:39, 16 במרץ 2018 (IST)

ביקשתי להעביר טיוטה למרחב הערכים ואין תגובה

ב 4.3.2018 ביקשתי להעביר את הטיוטה "קלרה יונה משומר" למרחב הערכים ואין תגובה. זה הערך הראשון שכתבתי ואני חוששת שאולי לא עושה נכון. אשמח להכוונה. Template:לא חתם

Template:א נראה שפעלת כשורה אולם לוקח זמן לבדוק ערכים. מה שאת כן יכולה לעשות זה להסתכל על ערכים על אישים בעלי תפקידים דומים על מנת להעריך האם האישיות הזו זכאית לערך בוויקיפדיה. לכל העורכים האחרים שמעוניינים לסייע, מדובר על טיוטה:קלרה יונה משומר. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:20, 18 במרץ 2018 (IST)

תמונות כפולות

העליתי את הנושא בעבר אך זכיתי להתעלמות ולכן מעלה שוב, נדרש שינוי בנושא יבוא התמונות מויקינתונים בערכים בהם יש למעלה מתבנית אחת. ראו למשל צבי בר שלוש תמונות זהות אחת אחרי השנייה. את מי זה משרת ? רק פוגע במראה הערך. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 02:42, 18 במרץ 2018 (IST)

לשם מה אתה מעלה את זה? אתה יודע מה הפתרון. אם אתה נתקל בכזה מקרה, דכא את התמונות הנשאבות המיותרות. בורה בורה - שיחה 12:38, 18 במרץ 2018 (IST)
תודה על התשובה המנומסת והעניינית. לא הוצג פתרון - הפתרון לפי ערן הוא להסיר את התבניות, האם זה גם הפתרון שלך ? למה מראש צריך לשאוב תמונות מיותרות ? גרמתם לשאיבה מיותרת, תפתרו אותה באופן מערכתי, תפסיקו להטיל על ויקיפדים לנקות אחר כל ההשתלות הכפויות והמזיקות של הבוטים שלכם. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 13:31, 18 במרץ 2018 (IST)
אפשר לפתור את זה על ידי הוספת |תבנית=שנייה או כל מילה מתאימה שתבטל את התמונה (או כפילויות נוספות) שיכולות להופיע בשילוב של תבניות. Geagea - שיחה 13:47, 18 במרץ 2018 (IST)
כל ענין השאיבה האוטומטית היא רעה חולה. צריך לבטל אותה באופן גורף. צריך להפוך את ויקינתונים למאגר שניתן להיכנס אליו באופן יזום בלבד. Liad Malone - שיחה 17:46, 18 במרץ 2018 (IST)
Template:א כבר הסבירו לך ולאחרים את זה בעבר. תן לפרמטר את הערך "-" והנתון לא ישאב מוויקינתונים. זה עובד על כל הפרמטרים כולל על התמונה. (Template:פרמטר). אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:24, 19 במרץ 2018 (IST)
משתמש:יונה בנדלאק, אתה נותן פה פתרון נקודתי, אני מדבר על פתרון מערכתי בכל הערכים ולא בכל פעם שנתקלים בכזה מצב, דחפתם פה נזק לערכים רבים בלי מחשבה. מראש לא צריך להכניס תמונה כפולה, למה להזיק מראש ואז להטיל על ויקיפדים לבצע את העבודה ידנית ? זו אחריות של מי שיצר את ההזנה הכפויה הזו. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 11:08, 19 במרץ 2018 (IST)
Template:א אתה מעלה את זה כל פעם שאתה נתקל בזה. כבר היו על זה דיונים וזה מה שהקהילה החליטה - לא אני (למרות שאני תומך בזה). ולכן אני לא הגיב לשאלה שלך, אתה מוזמן לעיין בדיון האחרון שהתקיים בנושא זה, דעתי לא השתנתה מאז. אם היתה דרך טכנית למנוע מתבנית למשוך נתון שכבר נמשך מוויקינתונים בתבנית אחרת, היינו עושים את זה. אבל כרגע זה לא קיים. ופתרון של להוסיף - בכמה פרמטרים הוא פתרון סביר. בדוגמא הספציפית אני לא מבין למה צריך בערך על אישיות גם תבנית פוליטיקאי גם תבנית חייל וגם תבנית שוטר. אבל כפי שאמרת זה מקרה נקודתי כך שאני לא מצפה לתשובה על זה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 16:00, 19 במרץ 2018 (IST)
אתה מדבר על החלטת הקהילה להכניס תמונות, אני לא מדבר על זה, אלא על בעיות שנוצרות מכך, אם אתם יוצרים בעיות, תתקנו אותם, אל תפנו לוקייפדים אחרים לנקות אחריכם, הקהילה לא החליטה שתכניסו 3 תמונות אותו דבר בערך צבי בר. אולי פשוט תטפלו בזה ? Geagea הציע מנגנון לפתרון, אבל לאנשי ויקנתונים לא אכפת. ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 16:23, 19 במרץ 2018 (IST)
הבעיה בערך צבי בר אינה "ריבוי תמונות" אלא ריבוי תבניות. בכל תבנית שהיא תולדה של "Template:תב", כמו חייל, כומר, רופא, ראש ממשלה או רב ראשי, יש הרבה פרטים ביוגרפיים כמו תאריך ומקום לידה ופטירה, שם, כינוי, ועוד ועוד. מסיבה זו לא נכון לדחוף לערך אחד יותר מתבנית אחת מסוג זה. אם מישהו הוא גם חייל וגם שוטר וגם חבר כנסת, צריך להחליט איזה תפקיד יותר משמעותי בביוגרפיה, ואותו לציים בתבנית, והתפקידים האחרים צריכים "להסתפק" במידע שבגוף הערך. גם אם מורידים את התמונות, העיצוב של הערך הזה מכוער ומגוחך עם שלוש תבניות מידע. לגבי תלונתו של תומתום על ויקינתונים - זה נראה כמו סוגשל "קרתגו חייבת להיחרב", ולדעתי אין טעם להרבות בדיון כל פעם שזה יוצא. קיפודנחש 17:20, 19 במרץ 2018 (IST)

תבנית מאקו

היי, סליחה אם זו כפילות,כתבתי את שאלתי גם בשיחת התבנית של מאקו (תבנית:mako). ניסיתי להוסיף כתבה כלשהי תחת התבנית הקיימת,מקישור החדש של מאקו https://www.mako.co.il/mako-vod-keshet/special-broadcast-2017 ללא הצלחה. מאז הפיצול של הערוצים כל אתר מאקו עבר שינוי,אולי כדאי לעשות תבנית נוספת עפ"י הקידומת החדשה של מאקו https://www.mako.co.il/mako-vod-keshet ודומיה, לא אפשרי דרך התבנית הקיימת להוסיף קישורים שמתחילים בקידומת הזו, אני חושב שתבנית נוספת לקידומת הזו תחת הדף של תבנית:mako תוכל לעזור למשתמשים. stomtape - שיחה 12:15, 18 במרץ 2018 (IDT)

משתמש:דוד שי? בורה בורה - שיחה 12:39, 18 במרץ 2018 (IST)

העלאת קבצים בתבניות אופיס

שלום,

האם יש אפשרות להוסיף לעמוד קובץ שמקורו באופיס, אקסל, וורד וכיוצא בזה? בעזרה ראיתי שניתן לעשות זאת באמצעות יצירת תבנית אבל לא היה הסבר איך ליצור את התבנית הזו ולהשתמש בה. תודה Template:לא חתם

אין אפשרות כזו (אולי פעם היה). סוגי קבצים מותרים: tiff, tif, png, gif, jpg, jpeg, webp, xcf, mid, ogg, ogv, svg, djvu, oga, flac, opus, wav, webm, mp3, stl, pdf.Template:כ Geagea - שיחה 15:32, 18 במרץ 2018 (IST)
הרשימה המלאה. Geagea - שיחה 15:34, 18 במרץ 2018 (IST)

העלאת ערך למשתמשים חדשים

היי אני משתמשת חדשה בויקיפדיה (פתחתי את החשבון אתמול) ורוצה להעלות ערך חדש (יש לי כבר טיוטה מוכנה). כיצד אני יכולה לעשות זאת? תודה. Template:לא חתם

אם את רשומה מעל 4 ימים, יש לך אפשרות להעביר דפים (בתפריט העליון). אם לא, את יכולה לבקש להעביר את הטיוטה בויקיפדיה:העברת דפי טיוטה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:36, 19 במרץ 2018 (IST)

ייעוץ לגבי מידת רלוונטיות של קישור חיצוני

שלום,

לאחרונה הוספתי לערך של ספר שמות קישור חיצוני לאתר הממפה על מפת לויין את כל שמות המקום המופיעים בספר (וגם כולל מודל 3D ממוחשב של המשכן המתואר בספר שמות): http://alamapa.com/book/%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA/ נראה היה לי שזוהי תוספת התואמת את תקנון ויקיפדיה העברית לגבי קישורים חיצוניים (מבחינת רלוונטיות ומניעת הפצת קישורים או קידום מסחרי או של דעות אישיות).

קיבלתי על תוספת זאת תגובות שונות - החל מ"תודה" (של "עט הזמיר") וכלה בביטול התוספת (בידי Matanya). ניסתי להבין את נימוקי המחיקה ישירות מול Matanya דרך דף המשתמש שלו והגענו לנקודה בה אנו פשוט חלוקים במידת הרלוונטיות של הקישור החיצוני לערך (על ספרי שמות עמוס ועובדיה). ראו דיון שם: נושא:U9lx14a8xfq7h3gd

הוא המליץ לי לקבל דעה של עורכים נוספים בויקיפדיה. מה הדרך המקובלת לקבל עצה כזאת או להגיע להכרעה בשאלת הרלוונטיות של הקישור החיצוני? האם כאן זה הפורום הנכון? האם בדף השיחה של הערך?

תודה.

(עדכון) הדיון שם עוסק בהוספת קישורים רבים. ספציפית לשמות, בדקתי את הקישור והוא נראה לי מועיל, ועל כן החזרתיו לערך. קיפודנחש 20:49, 20 במרץ 2018 (IST)

Tech News: 2018-12

17:03, 19 במרץ 2018 (IST)

תרגום תפוס על ידי משתמש לא פעיל

אני מעוניין לתרגם את הערך en:Jonathan Coulton אבל כלי התרגום מודיע שהתרגום בעריכת Template:א ולא מאפשר עריכה. כיוון שהעריכה האחרונה של המשתמש היא מספטמבר 2017 אני חושש שהוא לא יראה את התיוג. שלחתי מייל אבל אשמח לדעת אם יש עוד אפשרות. אולי להעביר את הטיוטה שלו למרחב המשתמש שלו ולמחוק אותה מכלי התרגום? איך אני בכלל יכול לראות את הטיוטה שלו? מתייג את Template:א Uziel302 - שיחה 08:26, 20 במרץ 2018 (IST)

ענו לי במדיה ויקי שזו מגבלת הכלי ויש על כך טיקטים פתוחים. Uziel302 - שיחה 18:01, 21 במרץ 2018 (IST)
Template:א
 1. הצעה חוראנית: תגדיר בהתחלה שזה תרגום ליידיש. אז הוא נותן להתחיל תרגום.
 2. הצעה חוראנית 2: תפתח טיוטה אצלך ותעשה העתק הדבק לאנגלית ותתחיל לתרגם משם "כמו פעם..."
 3. אם אתה לוחץ על create from scratch במקום על הריבוע של התרגום, הוא נותן ללחוץ על הערך, אבל אז שוב צריך להעתיק / להדביק, ומצד שני יש לך כבר ויקינתונים. אמא של גולן - שיחה 18:39, 21 במרץ 2018 (IST)

כתיבת ערך חדש

שלום רב, אני מעוניין לכתוב ערך על איתי זלאיט. איתי מוכר לרבים בשל יצירת הפסל המוזהב של ביבי נתניהו שהונח בכיכר רבין, שעורר שיח ציבורי בארץ ובעולם על גבולות האומנות ועל חופש יצירה. כמו כן הוא העלה תערוכות נוספות ומאחוריו למעלה משלושים שנות אומנות. אשמח לדעת האם יש לערך חשיבות בעיניכם? --Yoniher - שיחה 18:24, 20 במרץ 2018 (IST)

Yoniher, חשיבותו של ערך היא שאלה של עניין ציבורי בכלל, ולא רק עבור העורכים. יש לא מעט ערכים שיש ויכוח לגבי חשיבותם האנציקלופדית, וזו הגדרה רחבה למדי. באופן כללי סביר שערך כזה, ככל שיהיה כתוב וערוך כראוי - יענה על דרישה מינימלית. מקסימום יתווכחו.--נדב - שיחה 20:05, 20 במרץ 2018 (IST).

נדב, תודה לך על המענה--Yoniher - שיחה 08:50, 21 במרץ 2018 (IST)

העלאת רישיון לשימוש בתמונה

קיבלתי רישיון CC-BY-SA להעלות לוגו של חברה. חוץ מלהעלות את התמונה לוויקישיתוף, מה אני עושה עם הרישיון?--נדב - שיחה 19:03, 20 במרץ 2018 (IST)

נדב, אתה שולח את ה"רישיון" למייל של OTRS. ראה דף ויקיפדיה:OTRS. Template:כGeagea - שיחה 20:14, 20 במרץ 2018 (IST)
Template:תודה רבה--נדב -