User:Aeou/Help:Extension:FlaggedRevs/uk

From mediawiki.org

FlaggedRevs (дослівно - "перегляди, позначені прапорцями") - це розширення програмного забезпечення MediaWiki, яке дозволяє вікі моніторити зміни, що вносяться на її сторінки, і ефективніше контролювати видимий читачам зміст. Користувачі груп "editors" і "reviewers" можуть встановлювати на сторінках "прапорці" (англ. - flags), котрі засвідчують той факт, що вони переглянуті і відповідають критеріям цієї вікі. Цими ж користувачами, після перегляду, може бути позначена (англ. flagged) кожна наступна версія сторінки. Інструмент дозволяє використовувати цілу гаму таких прапорців, при чому різним групам користувачів можна надати право встановлювати певний конкретний різновид прапорця.

Можливість відмічати зміни прапорцями полегшує координацію процесу підтримки вікі, оскільки стає зрозуміліше, які зміни нові (і потенційно небажані) а які - вже переглянуті і схвалені. Є можливість налаштувати сторінки так, що вони відображатимуться для читачів лише у вигляді, який відповідає останній позначеній прапорцем версії. При цьому зміни, зроблені користувачами, котрі не мають права встановлювати прапорці, очікуватимуть у "чернетках" поки їх не буде переглянуто і схвалено (встановлено прапорець).

FlaggedRevs є надзвичайно гнучким розширенням яке можна використовувати із найрізноманітнішими конфігураціями. Розширення можна налаштувати дуже помірковано, щоб його робота була майже непомітною або навпаки - дуже жорстко, із можливістю повністю контролювати діяльність вікі.

Термінологія[edit]

FlaggedRevs впроваджує ряд нових термінів, пов'язаних із користувачами та редагуванням. Хоч більшість компонентів можна налаштувати та адаптувати до потреб різних мов та вікіпроектів, деякі терміни як правило залишаються універсальними.

Налаштування FlaggedRevs за замовчуванням
Точність Глибина Читабельність
Sighted Непідтверджені факти Sighted Низька Sighted Низька
Sighted Цитована Sighted Задовільна Sighted Прийнятна
Sighted Підтверджені факти Sighted Середня Sighted Добра
Sighted Добре цитована Sighted Висока Sighted Виразна
Sighted Досконала Sighted Досконала Sighted Досконала
Marker settings
Переглянутий Sighted Переглянутий Sighted Задовільний Sighted Прийнятний
Якість Sighted Переглянута Sighted Задовільна Sighted Добра
Чистий Sighted Досконалий Sighted Досконалий Sighted Досконалий


Прапорці та встановлення прапорців (Flags and flagging)

FlaggedRevs дозволяє вікі при перегляді встановлювати різні типи прапорців, котрі будуть свідчити про якість або інші параметри конкретної версії. Прапорці згруповані в ієрархічні шкали; одні вікі можуть використовувати лише одну шкалу, інші - відразу кілька, що стосуватимуться різних параметрів сторінки. Наприклад, у конфігурації FlaggedRevs за замовчуванням задіяно три шкали - "точність", "глибина" і "читабельність", в межах кожної з них є чотири прапорці.

Маркери

Маркери є більш абстрактною групою прапорців і вказують на певну якість цілої статті. Є три види маркерів, "переглянутий", "якісний" і "чистий". За замовчуванням будь-який перегляд зі встановленням прапорця будь-якого рівня, позначається маркером "переглянутий". Для маркера "чистий" потрібен прапорець першого рівня групи "точність" і другого рівня групи "читабельність". Для маркера "чистий" версія (за замовчуванням) має бути позначена прапорцями найвищого рівня усіх трьох шкал. Більшість вікі буде визначати свої власні діапазони прапорців, що відповідатимуть певним маркерам тому ці параметри будуть відрізнятися.

Стабільні і поточні версії

Сторінки, на яких ввімкнене розширення FlaggedRevs, доступні у двох варіантах: "поточна" і "стабільна" версія. Зрозуміло, що "поточна" - це остання версія з абсолютно усіма змінами, без огляду на те, чи були ці зміни корисними. "Стабільна" - це версія, остання зміна якої, має маркер достатнього рівня. Який саме маркер відповідатиме "стабільній" версії - це можуть налаштувати розробники вікі і на окремих сторінках - адміністратори. Таким же чином робиться налаштування того, яка з версій (стабільна чи поточна) буде відображатись для читачів за замовчуванням. Ви завжди можете переглянути поточну або стабільну версії сторінки, шляхом додавання &stable=0 або &stable=1 до URL, відповідно. Поточну версію також називають чернеткою (або проектом) сторінки.

FlaggedRevs on an individual page[edit]

Перегляд сторінки (читачами)[edit]

Повідомлення банерів у верхній частині сторінки при перегляді поточної версії (угорі), і стабільної версії (внизу).

FlaggedRevs дозволяє вікі, позначати переглянуті сторінки прапорцем, який вказує на їх якість і достовірність, а також контролювати, які зміни будуть відображатися за замовчуванням на сторінці. Кожна сторінка, де ефективно діє FlaggedRevs має два "альтернативні вигляди". Це "стабільна" версія, позначена прапорцем достатньо високого рівня і "поточна" версія, що є більш свіжою, позначена або непозначена прапорцем. Читачі можуть отримати доступ до кожної з версій, додаючи &stable= до URL в рядку адреси, параметр &stable=0 для "поточної" версії, and &stable=1 для стабільної версії. При відображенні кожної з версій вгорі є відповідне пояснення і посилання на альтернативну версію.