Template:Extension/CreateExtensionInputBox

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Template:Extension/CreateExtensionInputBox and the translation is 79% complete.

Twórcy udostępniający swój kod na wiki MediaWiki lub do repozytorium kodu, powinni się spodziewać:

Opinii / krytycyzmu / przeglądu kodu
Przeglądy i komentarze innych deweloperów o użyciu frameworka, bezpieczeństwie, wydajności i użyteczności.
Dopasowywanie
Inni programiści mogą zmienić kod, aby ulepszyć lub posprzątać, aby dopasować Twój kod do nowych klas i metod frameworka, konwencji kodowania i tłumaczeń.
Improved access for wiki sysadmins
Jeżeli zdecydujesz się umieścić kod na wiki, inny deweloper może zadecydować o przeniesieniu go do repozytorium kodu MediaWiki dla łatwiejszego utrzymania. You may then create a Konto programisty to continue maintaining it.
Przyszłe wersje innych twórców
Nowe gałęzie Twojego kodu mogą być tworzone przez innych twórców, gdy będą wydawane nowe wersje MediaWiki. You should backport to these branches if you want to support older versions.
Włączenie Twojego kodu do innego rozszerzenia o takim samym lub podobnym przeznaczeniu — połączenie najlepszych funkcji z każdego rozszerzenia.
Uznanie autorstwa
Informacje o Twoim autorstwie będą zachowane w przyszłych wersjach — także w każdym połączonym rozszerzeniu.
Podobnie powinieneś wymienić autorów rozszerzeń, od których zapożyczyłeś kod.

Każdy, komu nie odpowiadają powyższe akcje, nie powinien hostować swojego kodu na wiki MediaWiki lub w repozytorium kodu. Nadal zachęcamy do stworzenia strony opisu Twojego rozszerzenia na tej wiki, aby ludzie mogli się o nim oraz o dowiedzieć oraz gdzie je pobrać.