Konzultace diskusních stránek 2019/Komunikace/Oznámení/Fáze 1

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Talk pages consultation 2019/Communication/Announce/Phase 1 and the translation is 100% complete.

OOjs UI icon edit-rtl-invert.svg Zkontrolujte existující skupiny účastníků. OOjs UI icon add-invert.svg Vytvořte vaši skupinu účastníků. OOjs UI icon settings-invert.svg Jak vaše skupina komunikuje?

Mluvte s námi o komunikaci

"ikona znázorňující dvě bubliny řeči"

Nadace Wikimedia plánuje globální konzultaci ohledně komunikace. Jejím cílem je, aby členové hnutí Wikimedia společně vylepšili nástroje pro komunikaci.

Chceme, aby všichni přispěvatelé na všech wiki mohli spolu debatovat, bez ohledu na jejich zkušenosti, dovednosti a zařízení, která používají.

Očekáváme zpětnou vazbu z co nejvíce možných částí komunity Wikimedia. Z různých projektů, v různých jazycích, s různými úhly pohledu.

V současné době je konzultace v přípravě a my potřebujeme vaši pomoc.

Potřebujeme dobrovolníky, kteří by pomohli s diskusí ve svých komunitách a skupinách.

Pomoct můžete vedením diskuse na své wiki nebo účastí v již zahájené diskusi. Zde je postup:

 1. Nejdříve zapište svoji skupinu sem nebo tam zkontrolujte, zda již nějaká neprobíhá.
 2. Poté založte stránku (nebo vlákno pod vaší lípou či e-mailovou konverzaci – jak běžně komunikujete se svojí skupinou), kde budete sbírat informace od ostatních členů. Nejde o hlasování nebo rozhodování o konkrétním výsledku: jde nám o zpětnou vazbu.  
 3. Poté se zeptejte lidí, co si myslí o běžných komunikačních procesech. Chceme slyšet příběhy i další informace o tom, jak lidé mezi sebou komunikují na wiki i mimo ně. Zvažte těchto pět otázek:
  1. Když chcete prodiskutovávat téma s vaší komunitou, jaké nástroje vám pomáhají a jaké problémy vás blokují?
  2. Jak používají diskusní stránky nováčci s jakými problémy se potýkají?
  3. S čím mají na diskusních stránkách potíže ostatní z vaší komunity?
  4. Co byste si přáli dělat na diskusních stránkách, ale z technických důvodů to není možné?
  5. Jaké jsou důležité aspekty „diskuse na wiki“?
 4. Nakonec navštivte stránku Talk pages consultation 2019 na Mediawiki.org a sdělte, co jste se od své skupiny dozvěděli. Pokud je diskuse veřejně dostupná, uveďte i odkazy na ni.

Můžete také pomoct s vytvořením seznamu všech možných způsobů, jak spolu lidé komunikují.

Ne všechny skupiny, které působí na wiki, spolu diskutují stejným způsobem: diskuse může probíhat na wiki, na sociálních sítích, skrze externí nástroj... Sdělte nám, jak komunikuje vaše skupina.

O celém procesu si můžete přečíst na mediawiki.org. Pokud máte otázky nebo nápady, svoji zpětnou vazbu k procesu konzultace můžete zanechat ve vámi preferovaném jazyce.

Děkujeme! Těšíme se na komunikaci s vámi.