Vylepšení čtení/Web/Vylepšení desktopu/Testování třetího prototypu

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Third prototype testing and the translation is 100% complete.

Instrukce

 1. Otevřete si, prosím, prototyp v nové záložce (na stolním počítači nebo laptopu).
 2. Použitím formuláře níže vytvořte novou sekci na této stránce (otázky, na které budete odpovídat, budou předvyplněné).
 3. Do nově vytvořené sekce napište svoji zpětnou vazbu k prototypu.


ⓘ Pokud byste raději poslali zpětnou vazbu e-mailem, pošlete ji Olze Vasilevě na adresu olga@wikimedia.org.

⚠ Mějte na paměti, že jde o prototyp, kde většina odkazů ve skutečnosti nefunguje, a můžete narazit i na další chyby nebo jiné výstřednosti.

⚠ "Formulář pro novou sekci" bohužel není kompatibilní s vizuálním editorem. Pokud ho používáte, prosím, vytvořte ručně novou sekci a zkopírujte do ní otázky (uvedené níže).

⚠ Při testování bychom chtěli, abyste se zaměřili na novou prezentaci obsahu. Zpětná vazba a nápady všech typů a jakékoli funkce jsou však také vítány.

Šablona otázek

 1. Pomalu přejděte po stránce. Co si všimnete? Co si myslíte o této zkušenosti? Vyzkoušejte několik různých článků.
 2. Je zde uveden obsah, který je zde užitečný? Jak bude používání této obsahu změnit vaše zkušenosti s čtením nebo úpravou stránky?
 3. V obsahu vyberte ikonu "Gear" a poté nastavení označení "Rozbalte všechny sekce ve výchozím nastavení" (expand all sections by default). Všimněte si změny prezentace nastavení. Jaký je váš názor?
 4. Přejděte na stránku diskuse k tomuto článku. Co si všimnete o obsahu na této stránce? Jak lze tento design vylepšit speciálně pro stránky diskuse?
 5. Při vytváření obsahu se chceme ujistit, že máme verzi, která funguje pro menší rozlišení obrazovky. Zkontrolujte níže uvedenou myšlenku. Jaké je váš názor na toto řešení?
 6. (Volitelné, pokud máte čas) Přejděte na tento článek. Vyberte ikonu "Gear" v obsahu. Experimentujte s některými dalšími nastaveními dostupnými zde. Co si o nich myslíte? Považujete je za obzvláště užitečné?
 7. Některé stránky v současné době obsahují speciální konfigurace pro obsah ("magická slova"). Myslíte si, že existuje způsob, jak je začlenit do současného designu? Pokud ano, jak?
 8. Přidejte prosím jakékoliv vaše úvahy, nápady nebo otázky.

Testujeme novou pozici pro obsah. Níže je uveden seznam různých konfigurací, které vám doporučujeme vyzkoušet.

 • Rozbalit sekci, když na ni přejdu
 • Ve výchozím nastavení rozšířit všechny sekce
 • Sekce čísel
 • Nezabalit názvy sekcí (místo toho použít elipsy)

Zpětná vazba