Reading/Web/Поліпшення стільниці

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 99% complete.
Outdated translations are marked like this.

Минуло 12 років після розгортання поточного оформлення Вікімедіа за замовчуванням (векторного). Упродовж останнього десятиріччя інтерфейс збагатився розширеннями, додатками та користувацькими скриптами. Більшість із них не координувалися візуально чи між вікі. В той же час, веб-дизайн, як і очікування читачів і редакторів, еволюціонували. Ми вважаємо, що час узяти деякі з цих ідей і зробити їх частиною досвіду за замовчуванням для усіх користувачів, у всіх вікі, в організований, узгоджений спосіб.


Наша мета — зробити вікі Вікімедіа більш привітними, зробити їх зручнішими для читачів і зберегти зручність для наявних редакторів. Ми вимірюємо зростання довіри і позитивні відгуки про наші сайти і їхню зручність (при використанні стандартних дій, таких як пошук чи перемикання мови).

Наразі у більшості вікі лише зареєстровані користувачі можуть, за бажання, увімкнути для себе покращення. У деяких вікі наші зміни впроваджені для всіх за замовчуванням, а зареєстровані користувачі можуть їх вимкнути. Ми сподіваємося поступово розширювати групу вікі, де запроваджені зміни, доки наші покращення не стануть базовими у всіх вікі у липні 2022.

Оновлення

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Updates

липень 2022: Міняємо місцями назву сторінки і вкладки

Page title & tabs switch - ca.png

Ми впроваджуємо одне зі своїх останніх оновлень. Назва сторінки показуватиметься над такими вкладками як Discussion, Read, Edit, View history чи More.

Завдяки цій зміні ми покращуємо одразу дві речі. По-перше, так стає зрозуміліше, що елементи на вкладках стосуються сторінки, яку переглядають. Це очевидніше, коли назва сторінки йде першою. Ця зміна також полегшує перемикання мов. Кнопка перемикання мов перемістилась у більш помітне місце угорі сторінки. Дізнатися більше на Фабрикаторі.

Ми впроваджували цю зміну маленькими кроками. З кінця червня вона доступна усім користувачам, які увімкнули собі Вектор 2022, і деяким пілотним вікі. На тижні з 4 липня ця зміна буде видима у всіх пілотнихз вікі.

Крім цього, наступні офісні години будуть 26 липня, а не 12-го. Це дасть нам змогу підготуватися до оголошення того, що Вектор 2022 стане виглядом вікі за замовчуванням. Ми також працюємо над покращенням мовної підтримки офісних годин на майбутнє. Більше інформації про це буде згодом!

квітень 2022: Доступний зміст

Ми впровадили новий зміст. Він полегшує сприйняття вмісту сторінки і навігацію по ній без потреби прокручувати нагору.

Наразі він доступний трьом групам користувачів. Перша — всі, хто використовує Вектор 2022 і не є у наших пілотних вікі. Друга й третя — 50% користувачів, які ввійшли в систему, у Вікіпедіях баскською мовою й івритом. Наступного тижня ми будемо проводити A/B-тестування змісту у решті наших пілотних вікі. Ми хочемо перевірити, чи зменшується потреба прокручувати сторінку догори.

А перед тим, ми підготували серію тестувань прототипу для читачів і редакторів. Дізнатися більше про те, як ми працювали над цією функцією на основі відгуків, можна на сторінці проєкту.

Тепер ми працюємо над функцією на основі відгуків користувачів, згаданих у другому абзаці. Зокрема:

 • Зміст на вужчих екранах. Ми збільшили поріг, за яким зміст ховається, до 1000 px. (Див. більше контексту у T306904). Це для того, щоб було комфортніше читати з вужчих екранів. Однак це тимчасове рішення. Обговорення найкращого рішення триватиме у T306660. До кінця квітня — початку травня ми сподіваємось мати чіткі кроки щодо того, що ми вибираємо з поданих варіантів.
 • Ми починаємо працювати над зменшенням рамки для екранів шириною 1000px — 1200px. Це зменшить зміст і створить більше простору для тексту. Ми відслідковуватимемо це у T307004 й імплементація буде доступна за кілька днів.

березень 2022: Розвиток змісту

Результати нашого тестування третього прототипу показало величезну підтримку пропонованого змісту. Виходячи з цього, команда зосередилась на розробці цієї фукнції. Нових зміст буде постійним — користувачі матимуть до нього доступ весь час. Це також полегшить розуміння контексту сторінки. Окрім цього, можна буде перемикатися на інші частини сторінки без необхідності прогортувати на самий верх сторінки. За планом, новий зміст з'явиться у наших пілотних вікі на початку квітня.

Яка наша мета?

Уявіть шафу

Зараз інтерфейс…

…не відповідає очікуванням. …захаращений і не інтуїтивний. …не висвітлює бік спільноти. …неузгоджений із мобільною версією.

 1. Стаціонарний вигляд не відповідає очікуванням, викликаним сучасними вебплатформами. Він якийсь дезорієнтовний і незв'язний. Навігація і посилання в інтерфейсі організовані навмання.
 2. Бачимо безлад, який відволікає користувачів від зосередження на тому, заради чого вони прийшли. Читачам складно зосередитися на вмісті, вони не можуть інтуїтивно перемикати мови, шукати контент, коригувати читацькі налаштування. Нові редактори не можуть скористатися інтуїцією, щоб налаштувати свій обліковий запис, відкрити вікно редагування чи навчитися користуватися сторінками не-статтями з метою модерування.
 3. Дуже малий відсоток редакторів розуміє, як працюють вікі Вікімедіа. Багато читачів не знають, що вміст, який вони читають, написаний волонтерами і часто оновлюється, або що вони також потенційно можуть робити внесок.
 4. Велика різниця у досвіді зі стаціонарним і мобільним інтерфейсом та в застосунках ускладнює для читачів налагодження зв'язку з нашими продуктами. Концептові сайтів Вікімедіа бракує єдності.

Які зміни зроблено

Принципи

Ми не торкаємося вмісту. Ми не вилучаємо жодну функціональність. Ми не торкаємось інших оформлень, окрім векторного. Нас надихають наявні додатки. Ми не робимо значні зміни за один крок.

 1. Ми працюємо тільки над інтерфейсом. Не проводитиметься жодної роботи щодо стилізації шаблонів, структури вмісту сторінки, підтримки мап або міжвікійних шаблонів.
 2. Хоча наші зміни легко помітити, ми йдемо за еволюційним підходом і хочемо, щоб сайт і далі був впізнаваним для читачів та редакторів. Кожну функцію обговорюємо, розробляємо і впроваджуємо окремо.
 3. Елементи інтерфейсу можуть змінювати положення, але всі елементи навігації та іншого функціоналу, які зараз доступні, залишаться.
 4. Усі інші теми оформлення, окрім векторної, не входять у сферу наших покращень. Ми заморозили векторне оформлення у Старий вектор і почали впроваджувати свої функції у рамках нового Вектора за замовчуванням.
 5. Ми проаналізували багато вікі й помітили багато корисних додатків. Деякі з них точно заслуговують на те, щоб побачити денне світло й увійти в базовий досвід.
 6. І до впровадження, і після, ми збираємо дані (через A/B тестування, раунди збору відгуків про прототипи тощо). Якщо результати будуть значно негативні, ми відкотимо наші зміни.
 7. Ми бажаємо протестувати наші покращення у співпраці з різноманітним набором вікі «раннього доступу», які бажають це зробити, як Вікіпедіями, так і сестринськими проєктами.


План і часова лінія розгортання

Ми хочемо, щоб наші покращення стали доступними за замовчуванням у всіх вікі у серпні—вересні 2022.

Proposed timeline of deployment-related events
Engineering Community relations
July 2022 Grid deployment Process conversations,
deployment conversations
Visual refinements
Meetings with communities
August 2022
Deployment conversations Wikimania workshop
Bug fixing Meetings with communities
Deployments
on all wikis in batches
September 2022

Список перших вікі (тестових вікі) 

Перша група вікі (позначені символом ◇ на часовій шкалі угорі):

Друга група вікі (позначені ◇◇ на часовій шкалі угорі):

Третя група вікі (позначені ◇◇◇ на часовій шкалі угорі):

Четверта група вікі (позначені символом ◇◇◇◇ на часовій шкалі угорі):


Долучитися і зв'язатися

 • Переклади: допоможіть нам перекласти пов'язані сторінки:
Пріоритетні переклади 

Трійка найважливіших

 1. Reading/Web/Поліпшення стільниці
 2. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Часті запитання
 3. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Функції

Інші важливі переклади

 1. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Office hours announcement
 2. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Talk page intro
 3. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Features/Navigation
 4. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Header
 5. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Новини
 6. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Репозиторій

Пряме посилання на усі переклади

Які особливості будуть додані

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Features

Ми не розробляли повної, детальної специфікації продукту. Кожна функція розробляється і впроваджується окремо, з часом. Уже створені функції продовжують коригуватися і покращуватися. Наші рішення базуються на відгукові спільноти, тестуванні користувачами та отриманих API-даних.