Project:Translation/pl

From mediawiki.org

Informacje dotyczące tłumaczeń stron na mediawiki.org. Informacje tu zawarte dotyczą głównie języka polskiego.

Zobacz politykę językową mediawiki.org po więcej informacji.

Polskie strony na mediawiki.org.

Instrukcja[edit]

Jeżeli chcesz przetłumaczyć jakąś stronę, upewnij się czy aktualnie nie istnieje żadne tłumaczenie w wybranym języku. Sprawdź na pasku wyboru języka na wybranej stronie i poszukaj tam nazwy.

Bez rozszerzenia Translate[edit]

  • Aby utworzyć tłumaczenie należy utworzyć podstronę do angielskiej nazwy artykułu, która będzie kodem języka-w przypadku polskiego dopisz /pl np. Help:Contents w języku polskim to Help:Contents/pl.
  • Na końcu każdej strony (również w wersji angielskiej) powinien znajdować się szablon {{Languages}} (opis), który umieszcza pasek umożliwiający wybór wersji językowej danej strony. Wyświetlone zostaną tylko aktualne tłumaczenia. Opcjonalny parametr "Nazwa strony" jest wymagany, gdy chcesz aby linki odnosiły się do przetłumaczonej wersji innego artykułu.
  • Wszystkie szablony umieszczone na stronie oraz kategorie powinny odnosić się do ich polskiej wersji. Należy dopisać /pl (lub inny kod języka) do nazw szablonów (o ile polskie wersje istnieją) i kategorii (jeżeli kategoria w wybranej wersji językowej nie istnieje, po wysłaniu jej link jest czerwony, utwórz ją, wstawiając to samo co na stronie kategorii w języku angielskim tłumacząc jej opis na polski oraz postępując tak samo z dodanymi na niej kategoriami nadrzędnymi).

Z rozszerzeniem Translate[edit]

Zobacz: kompletną dokumentację dla użytkowników.

Wejdź TUTAJ, wybierz grupę z tekstami do przetłumaczenia i przetłumacz fragmentami różne strony. Mile widziane jest również zatwierdzanie tłumaczeń i ewentualne poprawki, a także aktualizacje.

Tłumacze[edit]

Lista osób tłumaczących na język polski znajduje się tutaj. Lista osób posiadających tutaj stronę użytkownika z wieżą babel: Category:User pl. Polskojęzycznymi administratorami są Wargo i Matma Rex, a administratorami tłumaczeńChrumps i Wargo.

Potrzebne tłumaczenia[edit]

Tutaj są ważne i często linkowane strony, które powinny być przetłumaczone na nasz język.