Project:Tasks/pl

From mediawiki.org

Poniżej znajdują się różne zadania, które muszą być wykonywane na mediawiki.org. Jeżeli chcesz pomóc a nie wiesz jak to spójrz na listę poniżej i wybierz coś dla siebie!

Codzienne zadania[edit]

Zadania, które muszą być wykonywane zawsze np. konserwacja, porządki.

Dla administratorów[edit]

Poniższe czynności powinni wykonywać tylko administratorzy.

 • Strony do usunięcia
  Ta kategoria zwykle powinna być pusta. Jakiekolwiek artykuły, które się tam znajdą są propozycjami ich usunięcia i powinny zostać przejrzane. Jeżeli artykuł spełnia kryteria to powinien zostać od razu usunięty, jeżeli nie to należy odczekać jakiś okres czasu.
 • Strony do natychmiastowego usunięcia
  Ta kategoria zwykle powinna być pusta. Jakiekolwiek artykuły, które się tam znajdą są propozycjami ich natychmiastowego usunięcia i powinny zostać przejrzane. Zobacz więcej informacji na temat usuwania.

Dla każdego użytkownika[edit]

Poniższe zadania mogą być podejmowane przez każdego użytkownika.

 • Dodawanie do kategorii stron, zdjęć oraz innych kategorii, które nie posiadają jeszcze żadnej kategorii.
  Powinieneś wpierw zapoznać się z zasadami kategoryzowania. Zwróć uwagę, że dwie główne kategorie nie powinny być dalej kategoryzowane - Category:Top level oraz Category:Languages.
 • Patrolowanie ostatnich zmian
  Sprawdzaj listę ostatnich zmian (zwłaszcza nowych stron i edycje niezalogowanych) aby wyłapać wandalizmy/spam. Jeżeli jakaś strona zostanie zdewastowana, należy anulować edycję. Jeżeli zostanie utworzona zbędna/naruszająca regulamin strona, należy oznaczyć ją do usunięcia lub natychmiastowego usunięcia.
 • Tworzenie potrzebnych stron kategorii
  Przejrzyj listę brakujących kategorii oraz sprawdź czy umieszczone w nich strony powinny się w nich znajdować. Jeżeli nie, zmodyfikuj artykuł, podając właściwe nazwy. W przeciwnym wypadku utwórz ją, podając jej opis i dodając do kategorii wyższego poziomu. Dla kategorii zawierającej strony w języku innym niż angielski skopiuj zawartość z wersji angielskiej(szablon {{Languages}}, kategorie) i odpowiednio przetłumacz opis oraz dodaj /kodjęzyka do nazwy kategorii.
 • Tłumaczenie stron na inne języki
  Wiele stron z listy brakujących stron są stronami, które nie istnieją ponieważ są w innych językach i nie zostały jeszcze przetłumaczone.
 • Odpowiadanie na pytania.