MediaWiki 1.33

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page MediaWiki 1.33 and the translation is 83% complete.
Outdated translations are marked like this.
Увага Увага: MediaWiki 1.33 contains a very severe security issue. Please upgrade to newer versions of MediaWiki if possible. See 2021-12 security release/FAQ for workaround if you are not able to upgrade your MediaWiki.

MediaWiki 1.33 - застарілий реліз MediaWiki. Зверніться до файлу RELEASE NOTES за повним переліком змін. Її було розгорнуто на вікі Wikimedia Foundation послідовними альфа-гілками "wmf " з 23 жовтня 2018 року до 10 квітня 2019 року. Стабільну версію 1.33.0 було випущено 2 липня 2019 року. Завантажуйте найновішу версію чи перемикайтеся на гілку REL1_33 в Git, аби слідкувати за цим релізом. Гілка 1.33 на версії 1.33.4 завершила свій життєвий цикл 6 червня 2020 року.

Відомі проблеми

 • завдання T227147 MediaWiki вимагає, щоб $wgDBprefix закінчувався символом "_", якщо не порожній; в іншому випадку відображує таку помилку: InvalidArgumentException: A non-empty prefix must end with "_".
 • завдання T230317 Оновлення від давніх версій MediaWiki (старіших за 1.15) не проходить внаслідок помилки скрипта оновлення. Треба вручну додати valid_tag нову таблицю ще до запуску скрипта оновлення. Цю проблему було виправлено в MediaWiki 1.33.1.
 • завдання T227662 Оновлення від давньої версії може зумовити помилку Unknown column 'ar_comment_id' in 'where' clause. В такому разі слід вручну застосувати файл patch-comment-table.sql.
 • завдання T232129 Версія ConfirmEdit, включена до релізу 1.33.0, даватиме помилку OOUI\Exception, коли посилання додається до сторінки. Це виправлено у версії 1.33.1, або ви можете власноруч оновити версію цього розширення
 • завдання T232273 Імпортовані версії сторінок можуть зникнути після оновлення. Можна впоратися з цією проблемою, виконавши службовий скрипт cleanupUsersWithNoId.php , а за ним migrateActors.php .

Примітки щодо оновлення

Версія 1.33 вносить кілька змін в базу даних порівняно із 1.32, тому вона не працюватиме без виправлення схеми бази. Майте на увазі, що таке оновлення внаслідок внесення змін до певних дуже великих таблиць (як-от таблиця версій) схеми може бути дуже тривалим (хвилини на сайтах помірного об'єму, багато годин на великих сайтах).

Не забувайте завжди створювати резервну копію бази даних перед оновленням!

Дивись файл UPGRADE за детальними інструкціями з оновлення, включно із важливою інформацією про оновлення від давніх версій, старіших за 1.11.

Нижче приведені певні примітки щодо оновлень MediaWiki 1.33:

 • Окремі пошукові запити за зовнішніми посиланнями не працюватимуть правильно, доки не виконати update.php (або refreshExternallinksIndex.php). Це, зокрема, пошуки посилань із застосуванням IP-адреси, інтернаціоналізованих назв доменів та, можливо, посилань mailto.
 • Якщо ви виконали migrateActors.php на старішій версії MediaWiki і тепер хотіли б налаштувати параметр вікі $wgActorTableSchemaMigrationStage, встановивши його значення SCHEMA_COMPAT_READ_OLD, то рядки log_search, потрібні для відшукання вилучень версій певним користувачем, вже помилково видалені. Див. подробиці в T215464.
 • Якщо видалення версій відбулися, коли параметр вікі $wgActorTableSchemaMigrationStage мав значення SCHEMA_COMPAT_WRITE_BOTH і migrateActors.php не відпрацював, таблиця log_search може містити рядки із порожнім значенням "target_author_actor", які не дозволять пошуку по журналу видалення версій певним користувачем знайти такі записи. Це легко виправити, (пере)запустивши migrateActors.php.

Що нового

 • Інтерфейс блокування отримав нову функцію, "частковий блок", якою певним IP-адресам чи обліковим записам забороняється редагувати окремі сторінки чи простори назв. Цей функціонал досі в розробці, але його можна ввімкнути, встановивши прапорець для $wgEnablePartialBlocks. В майбутніх релізах функціонал буде ввімкненим за замовчуванням.
 • (task T96041) Тепер категорію можна приховати від відображення на спеціальній сторінці Special:UnusedCategories додаванням на сторінку категорії нового прапорця поведінки __EXPECTUNUSEDCATEGORY__.

Оновлення мов

MediaWiki підтримує понад 350 різних мов. Багато які локалізації оновлюються регулярно. Нижче перелічено тільки нові та вилучені мови, а також зміни до мов завдяки повідомленням на Phabricator.

 • (task T203908) Додано підтримку для мови: Eastern Pwo (kjp).
 • (task T213717) Виправлено помилку перекладу для Goan Konkani (Devanagari script) (gom-deva) перекладів у NS_TEMPLATE.
 • (task T212221) Додано $digitTransformTable для сантальська (sat).
 • (task T216479) Додано багатомовну підтримку для Saisiyat (xsy).
 • (task T219728) Додано підтримку назви нової японської ери "Reiwa".

Інші зміни

Системні адміністратори, які виконують оновлення, мають уважно прочитати примітки з оновлення. Розробники мають прочитати повні примітки до релізу.

 • (task T210814) Багатомовні файли SVG тепер за замовчуванням відображуються мовою вікі на відповідних сторінках зображень.
 • (task T205040) Багатомовні зображення тепер відображуються поточною налаштованою мовою всюди, де це можливо.
 • Special:ActiveUsers більше не відфільтровуватиме користувачів, які перейшли в неактивний статус з моменту останнього оновлення кешу запитів щодо активних користувачів.
 • Special:CreateAccount тепер попереджає користувача у випадку, коли обране ним ім'я має бути нормалізоване.
 • $wgMiserMode забороняє магічне слово {{REVISIONID}} у просторах назв змісту вікі. Це замінюється на одну риску після збереження сторінки.

Підсторінки