Мануал:Посібник зі встановлення

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:Installation guide and the translation is 94% complete.

Цей Посібник містить інструкції з встановлення та налаштування MediaWiki, як вручну, так і з використанням простіших альтернатив. Installing more than one wiki and installing existing wikis are also covered. Додатки містять посилання на детальніші вказівки щодо встановлення для конкретних системних конфігурацій та інші менш поширені варіанти використання програмного забезпечення.

Посібник з оновлення

Якщо ви вже користуєтеся MediaWiki, читайте Посібник з оновлення.

Ручне встановлення

Загальний опис

MediaWiki is not compatible with PHP 7.3.0 - 7.3.18 та 7.4.0 - 7.4.2 due to an upstream bug. Use PHP 7.3.19+ or 7.4.3+ instead. See task T246594 for more information.

For experienced users, here is the quick version of the installation instructions. Most users (like if you don't know how to install or check for the prerequisite software on your computer) will want to follow the main installation guide.

  1. Перевірте, чи ваша система відповідає наведеним нижче мінімальним вимогам. (See Installation requirements for more details. Make sure to also check the RELEASE NOTES shipped with MediaWiki for requirements.) Вам знадобиться: Для cтворення мініатюр зображень потрібні додаткові програми. Parsoid (потрібний для VisualEditor) та інші служби мають власні потреби.
  2. Download MediaWiki (direct link to download the stable release version) and extract the archive to a web-accessible folder on your computer.
  3. Наведіть свій браузер на каталог, куди було розпаковано MediaWiki, і перейдіть за посиланням на екран налаштування. Воно повинно бути у формі http://domain/directory/mw-config/index.php. Замініть каталог на шлях до вашої витягнутої папки MediaWiki. У разі встановлення на локальній машині замініть domain з localhost. Якщо ви встановлюєте локально, а пізніше хочете отримати доступ до своєї вікі з домену, вам потрібно буде змінити LocalSettings.php от localhost на domain. Якщо встановлено на віддаленому сервері, замініть «домен» на доменне ім’я вашого сервера (e.g. www.myserver.com).
  4. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб завершити процес.

Ці інструкції свідомо стислі. Проблема може виникнути на будь-якому етапі. Якщо є сумніви — прочитайте повні інструкції!

Головний посібник по встановленню

Альтернативи ручному встановленню

Якщо ваша голова плаває від прочитаного вище — або ви почуваєтеся розчарованими, застряглими чи втраченими — цей розділ для вас...

Ви можете уникнути встановлення вручну, використовуючи попередньо інтегрований MediaWiki software appliance, hosting services with 1-click installation, or wiki farms.

Якщо ви встановлюєте для development або тестування, розгляньте можливість використання MediaWiki-Vagrant, набір скриптів конфігурації для Vagrant які автоматизують створення та оновлення віртуальної машини, яка запускає MediaWiki, а також вибрані вами розширення та служби.

Офіційні зображення docker опубліковані Docker Hub.

Ви також можете використовувати ресурси спільноти, засновані на таких платформах, як Docker. Цим керує Jenkins і має підтримуватися в актуальному стані деякий час.

Це ресурси громади, і до них завжди слід ставитися з певною мірою обережності. Використовуйте на свій страх і ризик.

Увага Увага: Програми, надані веб-хостами для автоматичного встановлення додатків, таких як MediaWiki, можуть, і часто це роблять, неправильно обробляти процес, що призводить до помилок і неможливості встановлення MediaWiki. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, це «не» означає, що ви не можете встановити MediaWiki; все це означає, що вам слід встановити вручну, дотримуючись цих кроків. Це має переваги, зокрема більше контролю над тим, де на сервері та шлях до файлу ви хочете його інсталювати, можливість використовувати спільну базу даних або можливість контролювати більше функцій вікі під час встановлення.

Сімейства Вікі (кілька Вікі)

Головна сторінка: Manual:Wiki family

Сімейство вікі – це більше ніж одна вікі, встановлена на одному комп’ютері.

Встановлення MediaWiki кілька разів

Одним з підходів є встановлення кількох екземплярів MediaWiki (наприклад, з програмним пакетом, як Bitnami MediaWiki Stack) у різні каталоги – по одному для кожної вікі. Наприклад, вам потрібна корпоративна і персональна вікі, і ви хочете тримати їх повністю окремо.

Кілька вікі з однією MediaWiki

Ви можете використовувати одну інсталяцію MediaWiki для кількох вікі:

  1. Використання окремої бази даних для кожної вікі. подивитися $wgDBname .
  2. Використання різних префіксів бази даних для кожної вікі. Подивитися $wgDBprefix .

Встановлення існуючої вікі

Деякі користувачі хочуть встановити MediaWiki із завантаженою Вікіпедією, Вікісловником або іншою вікі. Це корисно для читання в автономному режимі, для проведення експериментів і для дзеркального відображення/розділу.

Основний (але не обов’язково найпростіший) спосіб зробити це – встановити MediaWiki, а потім імпортувати. Подивитися Manual:FAQ#Wiki importing.

Рішення, які не належать до MediaWiki, такі як Xowa та Kiwix, можна знайти за адресою w:Wikipedia:Database download, і це, мабуть, найкращі варіанти

Почніть з малого. Рекомендується спочатку спробувати встановити невелику вікі, наприклад Simple English Wikipedia, як тестовий запуск, перш ніж завантажувати велику, наприклад, англійську Вікіпедію.

Доповнення

Досвідчені користувачі

У наступних статтях приводиться інформація про встановлення і налаштування Mediawiki в специфічних умовах.

Розширене налаштування

Наступні статті описують деякі додаткові можливості налаштування MediaWiki.

Допомога у встановленні

Вказівки щодо ОС

У наступних статтях надано детальніші інструкції стосовно певних систем. Але, за великим рахунком, Manual:Installing MediaWiki є більш актуальною та краще опрацьованою, ніж документи для окремих систем. Тому рекомендується проглянути спочатку Manual:Installing MediaWiki , і лише потім в міру потреби звертатися до спеціалізованих інструкцій.


Примітки

Див. також