Jump to content

Посібник:Боти

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:Bots and the translation is 70% complete.
Outdated translations are marked like this.

Боти – це автоматизовані інструменти, які можна використовувати для виконання виснажливої роботи або певних повторюваних завдань, пов'язаних із вікі. The code of bots calls the MediaWiki API in order to make changes on the wiki.

Ботів можна використовувати для корисних цілей, таких як виправлення подвійних перенаправлень, або для шкідливих цілей, таких як вандалізм і спам (див. також Боротьба зі спамом). Bots can also be used for harmful purposes, such as vandalism and spamming (see also Combating spam).

WP:CREATEBOT містить інформацію про багато фреймворків ботів, написаних різними мовами програмування, які можна використовувати для редагування вікі через API.

Права бота, група та прапорець

Оскільки бот може вносити сотні або навіть тисячі редагування за годину чи хвилину, таким чином переповнюючи останні зміни, права користувача повинні бути налаштовані так, щоб дозволити ботам надавати спеціальні права користувача, які запобігатимуть відображенню їхніх змін у стрічці останніх змін за замовчуванням. Оскільки це може призвести до того, що тисячі неправильних або зловмисних редагування ботів тривалий час залишаться непоміченими, це право слід надавати лише ботам, якими керують довірені користувачі.

Право користувача «бот».

Це право, яке надає користувачеві можливість редагувати із прапорцем «бот».

  • Не всі користувачі з цим правом є ботами.
  • Прапор можна змінювати для кожного редагування. Програмне забезпечення — бот активує цей прапор. Але обліковий запис може використовуватися одночасно людьми і програмним забезпеченням — ботом. У спеціальному обліковому записі бота, як правило, усі його зміни позначаються як бот, але інші користувачі можуть регулярно вносити свій внесок, а також час від часу запускати бота зі своїми обліковими даними.
  • Дозвіл «bot» також може бути тимчасово наданий редакторам-людям, які заповнюють останні зміни (наприклад, за допомогою AutoWikiBrowser).

Група користувачів «бот».

Ця група користувачів доступна в MediaWiki за замовчуванням, щоб надати користувачеві право бота (оскільки керування користувачами здійснюється групами, а не правами. Щоб надати користувачеві право бота, його додають до групи, яка надає це право).

  • Членство в групі може змінюватися з часом. Користувачі, які більше не входять до групи користувачів, надають право бота, багато змін, позначені ботами. Так само є багато змін, які користувачі не позначили ботами, які тепер мають право бота (яке вони можуть або не можуть використовувати для кожного редагування).

API для додавання облікового запису до групи ботів.

Примітка Примітка: * Не всі боти є членами цієї групи (є інші групи, які надають це право, наприклад, адміністратор).

Прапор «бот»

Це єдиний надійний фактор. Це найбільш точно вказує на те, що редагування було задумано як редагування бота (і що користувач міг це зробити, оскільки він мав користувача бота під час редагування).

Це особливо надійно, оскільки дані зберігаються разом із редагуванням, а не обчислюються потім, тому на них не впливає членство користувача в групах під час запиту.

Однак у нього є одна особливість: дані зберігаються лише в таблиці recentchanges, термін дії якої закінчується через 30 днів. Можливо, тому цей найкращий спосіб також є найменш поширеним способом категоризації редагування ботів в аналітиці (якщо не охоплює лише останні дані).

Прапор бота може/повинен бути збережений у таблиці редакцій, таким чином він стане постійно доступним (завдання T19237).

Примітка Примітка: У вікі Фонду Вікімедіа прапор «flooder» або «flood» надає користувачам, які не є ботами, дозвіл «bot».

Див. також