Příručka:$wgFragmentMode

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgFragmentMode and the translation is 100% complete.
Výstup: $wgFragmentMode
Určuje, jak by měla být kódována ID sekce
Zavedeno od verze:1.30.0 (Gerrit change 362326; git #Id304010)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(pole)
Výchozí hodnota:[ 'html5', 'legacy', ] (1.37+)

[ 'legacy', 'html5' ] (1.31-1.36)

[ 'legacy' ] (1.30)

Určuje, jak by měla být kódována ID sekce.

Podrobnosti

Toto pole může obsahovat 1 nebo 2 prvky, každý z nich může být jedním z:

  • 'html5' - moderní kódování ve stylu HTML5 s minimálním escapováním. Umožňuje zobrazit znaky Unicode v adresních řádcích mnoha prohlížečů.
  • 'legacy' - staré kódování ve stylu MediaWiki, např. 手紙 se změní na .E6.89.8B.E7.B4.99.
  • 'html5-legacy' odpovídá režimu DEPRECATED $wgExperimentalHtmlIds . NEPOUŽÍVEJTE jej k ničemu jinému než k migraci z tohoto režimu (viz níže).

První prvek tohoto pole určuje primární režim únikových ID. To uživatelé uvidí, když např. následuje $interní odkaz na část stránky.

Volitelný druhý prvek definuje nouzový režim, užitečný pro migrace. Pokud je k dispozici, nařídí MediaWiki, aby do každé sekce přidala prázdný ‎<span> s atributem id nastaveným na záložní kódovaný název, aby odkazy používající předchozí kódování stále fungovaly.

Příklad: Chcete migrovat svou wiki z 'legacy' na 'html5'. V prvním kroku nastavte tuto proměnnou na [ 'legacy', 'html5' ]. Po chvíli, když všechny mezipaměti (parser, HTTP atd.) obsahují pouze stránky vygenerované s tímto nastavením, změňte hodnotu na [ 'html5', 'legacy' ]. To povede k tomu, že všechny interní odkazy budou generovány v novém kódování, zatímco staré odkazy (externí i interní v mezipaměti) budou stále fungovat. Po dlouhé době možná budete chtít upustit od zpětné kompatibility a nastavit ji na [ 'html5' ]. Koneckonců, stránky se upravují a přerušují příchozí odkazy bez ohledu na to, který režim fragmentu je použit.


Související odkazy