Příručka:$wgEnableScaryTranscluding

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgEnableScaryTranscluding and the translation is 100% complete.
Analyzátor: $wgEnableScaryTranscluding
Povolí import/převedení šablon z jiné wiki.
Zavedeno od verze:1.5.0 (r9860)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:false

Podrobnosti

Povolit děsivou transkluzi (přenos stránek nebo šablon z jiné wiki). Důvody jeho poněkud zvláštního názvu: Je poněkud neefektivní.

Aby to bylo možné, musí být nastaven bit $wgEnableScaryTranscluding i iw_trans v tabulce interwiki . Případně můžete ke správě použít Extension:Interwiki .

Jak používat děsivou transkluzi

  • Povolit $wgEnableScaryTranscluding
    $wgEnableScaryTranscluding = true;
    
  • Ujistěte se, že příslušné předpony interwiki mají v databázi interwiki.iw_trans nastaveno na 1.

Čistá transkluze

Nyní byste měli být schopni napsat {{wiki:název šablony}} nebo {{wiki:název stránky hlavního jmenného prostoru}} a převést stránku z cizí wiki. Ty však do vaší wiki přenesou cizí wiki obsah stránky, nikoli wikikód šablon atd. Takže u prvního uvidíte dokumentaci, pokud existuje, ale šablona nebude fungovat, bude to jako byste si prohlíželi stránku šablony na zahraniční wiki - protože budete. Wikilinky na přeložené stránce budou vypadat jako modré odkazy, ale budou odkazovat na umístění na zahraniční wiki.

Syrová transkluze

Můžete také použít {{raw:wiki:název šablony}} k provedení nezpracovaného přepisu, kde jsou všechny šablony na cizí stránce rozbaleny, jako by pocházely z vaší wiki místo z jiné wiki. Tím se zobrazí výsledky wikikódu na vaší wiki. Šablony fungují v rozsahu, v jakém požadované stránky existují lokálně: Tj. pokud šablona zobrazuje odkaz, který na místní wiki neexistuje, odkaz bude červený, pokud šablona obsahuje další šablony vnořené do jejího kódu, místní šablony s těmito názvy budou a pokud požadované šablony neexistují v požadovaném tvaru, šablona bude porušena. Odkazy na soubory mohou fungovat normálně v závislosti na tom, zda se InstantCommons používá na místních i zahraničních wiki.

Nahrazování

Děsivé přeložené šablony můžete nahradit {{subst:wiki:název šablony}} nebo {{subst:wiki:název stránky hlavního jmenného prostoru}}. Výsledky budou podobné jako při použití raw, ale uloží plně rozšířený kód do vaší wiki. U šablon to bude mít za následek zkopírování kódu na místní wiki. (poznámka: {{subst:raw:foo}} a {{subst:foo}} se zdají být ekvivalentní.)

Transkluze obsahu mimo MediaWiki

To bude fungovat pro wiki stránky z wiki, které do určité míry používají jiný software než MediaWiki, ale místní software MediaWiki se pokusí analyzovat wikitext mimo MediaWiki (jako MoinMoin) a html na cizí wiki, což má za následek nějaký nesmyslný obsah a určitý obsah zobrazený jinak, než se očekávalo, kvůli odlišným pravidlům pro práci s HTML. Přeložení newiki stránek (HTML, kód atd.) zobrazí prostý text, ty části jakéhokoli HTML, které MediaWiki povoluje, a cokoli, co záměrně či neúmyslně obsahuje věci, které MediaWiki interpretuje jako wikikód, což bude mít za následek různé stupně nesmyslnosti. Odkazy, které nejsou na wiki stránce MediaWiki, mohou být modré odkazy, ale nesprávně směřují na neexistující místní stránky.


Související odkazy