Jump to content

Příručka:$wgDBprefix

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgDBprefix and the translation is 100% complete.
Nastavení databáze: $wgDBprefix
Předpona názvu tabulky.
Zavedeno od verze:1.4.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:''

Podrobnosti

Předpona názvu tabulky. Měla by být alfanumerické, neměla by obsahovat mezery ani spojovníky a měla by končit "_". Pokud máte přístup pouze k jedné databázi a přejete si nainstalovat více než jednu verzi MediaWiki nebo máte jiné aplikace, které databázi také používají, můžete názvům tabulek přiřadit jedinečnou předponu, abyste zabránili jakýmkoli konfliktům v názvech nebo nejasnostem.

Pokud například použijete předponu 'wiki_', bude se tabulka 'page' místo toho jmenovat 'wiki_page'.

Musíte to nastavit při počáteční konfiguraci nebo ručně změnit názvy tabulek později. Změna tohoto nastavení automaticky neaktualizuje názvy tabulek ve vaší databázi.

Toto nastavení NE se používá, pokud je vaše databáze PostgreSQL: místo toho se používají schémata (viz $wgDBmwschema ).[1]

Společná hodnota

Mnoho instalačních techniků ve výchozím nastavení nastavuje předponu databázové tabulky "$wgDBprefix" na "mw_".[2][3][4]

Pozor! Pozor:
  • Po zahrnutí Setup.php neměňte $wgDBmwschema. Poznámka: Setup.php inicializuje různé cesty, zahrnuje některé běžné soubory, spouští relace a provádí různé další úlohy nastavení pro požadavek. Nesouvisí s instalací nebo nastavením MediaWiki.
  • Pouze soubory v includes/db/ by měly používat $wgDBmwschema, zatímco všechny ostatní by měly používat metodu dbSchema() poskytovanou rozhraním Wikimedia\Rdbms\IDatabase nebo ji extrahovat z metody getDomainId() v rozhraní Wikimedia\Rdbms\ILoadBalancer nebo Wikimedia\Rdbms\ILBFactory. Třída DatabaseDomain může extrahovat z ID databázové domény takové komponenty.
  • Pokud nakonfigurujete $wgDBservers nebo $wgLBFactoryConf, musíte ještě definovat $wgDBname, $wgDBmwschema (pokud je to možné pro typ DB) a $wgDBprefix (pokud je to možné pro typ DB). Kombinace $wgDBname, $wgDBmwschema a $wgDBprefix definuje databázovou doménu aktuální wiki. Toto se také nazývá doména místní databáze. Nastavení 'dbname' a 'tablePrefix' v $wgDBservers a $wgLBFactoryConf definují výchozí DB/prefix pouze v případě, že je požadováno připojení s DatabaseDomain::newUnspecified()->getId() (prázdný řetězec) jako domény databáze, např. wfGetDB( DB_REPLICA, [], '' ). Všimněte si, že volání funkcí jako wfGetDB( DB_REPLICA ), které jednoduše vynechávají doménu databáze, se předpokládá, že odkazují na doménu lokální databáze.

Poznámky pod čarou


Související odkazy