Help:Structured Discussions/Glossary/pl

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Structured Discussions/Glossary and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Uwaga: Jeżeli edytujesz tę stronę, to umieszczając na niej treści wyrażasz nieodwołalną zgodę na udostępnianie Twojego materiału na podstawie wolnej licencji CC0. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Strony Pomocy w Domenie Publicznej. PD

Słowniczek

Forum
Forum jest grupą tematów. Jest nim strona dyskusji przekonwertowana na Flow. Jedno forum jest przypisywane jednej stronie.
Opis
Zawartość prawej kolumny na forum (wprowadzenie, szablony itp.). Można też umieszczać tutaj kategorie, w których ma pojawić się forum.
Wątek
Wątek jest strukturą dyskusji na jeden konkretny temat.
Pasek tytułu wątku
Umieszczany na górze Wątku, zawiera metadane, takie jak: tytuł wątku, czas ostatniej aktywności, liczba odpowiedzi. Podsumowanie umieszczane jest pod paskiem tytułu.
Podsumowanie
Wątki mogą być podsumowywane (informacje o przebiegu, główne punkty dyskusji) lub mogą mieć szablony objaśniające. Można dodawać linki do kategorii, co spowoduje umieszczenie wątku w kategoriach. Autor podsumowania jest wspominany w pasku Podsumowania.
Post
Odpowiedź, komentarz w wątku.
Odpowiedź
Post podrzędny dla innego Posta.
Wcięcie
Podczas odpowiadania można utworzyć wcięcie wiadomości w stosunku do wiadomości, na która jest odpowiedź. Wcięcie jest oznaczane szarym brzegiem i odstępem z lewej strony (lub prawej w językach right-to-left).
Structured Discussions-enabled
Można określić na wiki, które strony i przestrzenie nazw powinny wyświetlać dyskusję we Flow. Na przykład niektóre strony dyskusji projektów lub wszystkie strony dyskusji użytkowników.
Subskrypcja
Subskrybowanie forum typu Flow różni się od dodania strony do obserwowanych. Jeżeli obserwujesz całe forum, będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym nowo utworzonym wątku na stronie. Aby być informowanym o odpowiedziach w interesujących wątkach, śledź konkretne wątki. Jeżeli utworzysz nowy wątek, będzie on automatycznie subskrybowany.
Moderacja
Wątek lub odpowiedź mogą być moderowane na trzy sposoby: Ukrycie, Usunięcie, Ukrycie przez rewizorów. Każdy użytkownik może ukryć wątek, administratorzy mogą usuwać, rewizorzy mogą całkowicie je ukrywać.
Oznaczanie jako rozwiązany
Wątek może zostać oznaczony jako rozwiązany: wszystkie odpowiedzi są ukrywane (zwijane) i dodawany znaczek obok tytułu. Możesz rozwinąć zawartość wątku, klikając na tytuł lub podsumowanie.