Jump to content

Nápověda:Indikátory stavu stránky

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Page status indicators and the translation is 100% complete.

Indikátory stavu stránky jsou ikony (nebo krátké textové úryvky) zobrazené mimo hlavní obsah, které poskytují rychlou informaci o stavu článku (například zda je stránka chráněna nebo zda jde o doporučený článek).

Různě se jim také říká horní ikony, ikony stránek, ikony záhlaví nebo ikony titulků.

Tato funkce byla přidána do MediaWiki 1.25 v Gerrit change 162609, aby vyřešila úkol T25796 a nahradila četná ad-hoc řešení tohoto problému, jako je šablona 'top icon' na anglické Wikipedii.

Zobrazení indikátorů stavu stránky

Snímek obrazovky vektorového vzhledu s označenou oblastí indikátorů.

Indikátory stavu stránky se obvykle zobrazují v pravém horním rohu stránky, mimo hlavní obsah nebo těsně před názvem stránky. Jejich přesné umístění závisí na vzhledu .

Přidání indikátorů stavu stránky

K přidání indikátorů na stránku použijte následující syntaxi, změňte atribut name a obsah značky podle svého vkusu.

Důrazně se doporučuje vytvořit šablonu pro každý typ indikátoru, který budete potřebovat, namísto vkládání syntaxe značky přímo do článků.

Syntaxe wikitextu:

<indicator name="foo">[[File:Foo.svg|20px]]</indicator>

Syntaxe modulu Lua:

mw.getCurrentFrame():extensionTag {
	name = "indicator",
	content = '[[File:Foo.svg|20px]]',
	args = {
		name = "foo"
	}
}

Všimněte si, že:

  • Při použití titulku na obrázku se titulek automaticky stane atributem title s obsahem titulku.
  • Lze přidat jakýkoli wikitext, nejen obrázky. (TemplateStyles je podporováno pouze od MediaWiki 1.39 , viz T188443.)
  • Každý indikátor musí mít jedinečný identifikátor (název). Není možné mít několik indikátorů se stejným názvem – v případě duplikátů vyhrává poslední výskyt značky.
  • Indikátory se zobrazují seřazené podle názvu (rozlišují se malá a velká písmena), nikoli podle jejich výskytu. To zajišťuje konzistenci napříč stránkami a poskytuje jednoduchý způsob jejich řazení nebo seskupování.
  • Indikátory nejsou sledovány. Mají pouze odrážet obsah nebo metadata, která jsou již na stránce přítomná, a nikoli samotná data. Měli byste být schopni použít příslušnou kategorii sledování , seznam šablon transclusions , přehled speciálních stránek nebo jiné prostředky k vypsání stránek, které obsahují daný indikátor.

Známé problémy

Přizpůsobení zobrazení na vaší wiki

Pokud vzhled, který používáte, podporuje indikátory stavu stránky (všechny výchozí vzhledy ano), můžete upravit jejich zobrazení pomocí CSS webu a uživatele. Třídy CSS pro styl jsou .mw-indicators (pro celý obsahový blok) a .mw-indicator (pro každý samostatný indikátor).

Každému indikátoru je také přiděleno ID #mw-indicator-name, kde name je název přiřazený indikátoru pomocí syntaxe <indicator name="foo">.

Přidání podpory pro indikátory ve vzhledech

Více array-indicators na stránce Manual:SkinMustache.php#Template_data .

Použití indikátorů v PHP kódu

Otevřete objekt OutputPage a zavolejte jeho metodu setIndicators(), předejte ID a řetězec HTML, který chcete zobrazit. Pokud přidáváte odkaz na nápovědu k dokumentaci, zavolejte její metodu addHelpLink(), kterou také implementují třídy SpecialPage a další. Tím se do oblasti indikátorů vloží odkaz na nápovědu. Viz například Special:WhatLinksHere.