Help:Виявлення поламаних скриптів

From MediaWiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Locating broken scripts and the translation is 72% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎asturianu • ‎català • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎українська • ‎ייִדיש • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Якщо у вас є проблеми з локальними додатками чи користувацькими скриптами, ці проблеми часто виникають через поламаний код JavaScript (мова програмування, на якій пишуться додатки) або невказані залежності від іншого коду.

Щоб виявити проблемний код і місце, яке потребує виправлення, вам треба скористатися інструментами розробника у своєму браузері. Цей інструмент, в поєднанні з певним URL, допоможе вам виявити поламані скрипти.

Як

Be sure you have an up-to-date configuration

Спочатку переконайтеся, що у вас оновлений браузер. Функції MediaWiki та деякі скрипти не підтримуються у старих браузерах з міркувань безпеки.

Then, purge the cache for the page to force the page to be redisplayed from its source or scripts to restart.

Those two points solve most issues.

If you have a tool like "NoScript" or ad blockers installed on your web browser, then make certain that scripts are enabled for wikipedia.org, wikimedia.org, mediawiki.org, and wikidata.org.

Протестуйте, чи у вас проблеми, пов'язані зі скриптами

Щоб протестувати, чи ваша проблема пов'язана зі скриптами, ви можете спробувати вимкнути одночасно усі скрипти і додатки.

Щоб це зробити, в адресному рядку до веб-адреси (URL) сторінки, на які ви бачите проблему, додайте ?safemode=1. Наприклад: https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Locating_broken_scripts?safemode=1

Якщо в посиланні уже є ?, додайте &safemode=1 замість нього. Приклад: https://www.mediawiki.org/w/index.php?title=Help:Locating_broken_scripts&safemode=1

Якщо у вас все ще є проблеми на сторінці, яку ви тестуєте у безпечному режимі, і браузер оновлений, будь ласка, зв'яжіться з розробником MediaWiki. Якщо ваша проблема не виникає у безпечному режимі, це означає, що вона пов'язана зі скриптами. Вам треба виявити проблему.

Виявити проблему

За цими посиланнями знаходяться пояснення того, як це зробити у різних браузерах: Chrome/Chromium, Firefox, Internet Explorer, Opera та Safari.

Після відкривання, будь ласка, додайте ?debug=true до веб-адреси (URL) сторінки, на якій ви бачите проблему. Приклад: https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Locating_broken_scripts?debug=true

Якщо в URL уже є ?, додайте замість нього &debug=true. Приклад: https://www.mediawiki.org/w/index.php?title=Help:Locating_broken_scripts&debug=true

Якщо є проблема з JavaScript, у «консолі» інструментів розробника з'явиться повідомлення про помилку.

Переконайтеся, що там увімкнено «JavaScript» або «JS» і, можливо, вимкніть інший вивід, щоб результат не був занадто накиданим:

Приклад результатів у вікі з використанням режиму відлагодження Firefox.


Натисніть на назві файлу праворуч. Це відкриє перегляд у відлагоджувачі. На правій панелі буде код, який треба виправити. На лівій панелі показується, який саме файл треба виправити (можливо, треба буде прогортати список, щоб знайти підсвічений файл). Правою кнопкою миші натисніть на файл, щоб відкрити потрібний файл у новій вкладці:

Приклад результатів у вікі з використанням режиму відлагодження Firefox.


Через те, як файли «заватажуються», точний URL до файлу не завжди може бути очевидним. Тож вам, можливо, доведеться прогортати угору файлу, щоб побачити його назву.

Ця назва може бути коментарем (щось на зразок // Title).

Проблеми, які потребують вирішення, можуть бути у локальному файлі MediaWiki:Common.js на цій вікі, у ваших особистих файлах на зразок User:MyUserName/common.js (або інших файлах .js, які є у ваших підсторінках, User:MyUserName/), або в коді одного з додатків, доступних у цій вікі, або у визначенні залежностей коду додатках, прописаних у MediaWiki:Gadgets-definition в цій вікі.

Більш технічна інформація знаходиться на сторінці Як увімкнути режим відлагодження Toggle (але її не обов'язково читати, щоб зробити наступні кроки).

Виправити проблему

You will find most of the scripts by looking in m:Special:MyPage/global.js on Meta, and locally Special:MyPage/common.js, Special:MyPage/vector.js (or similarly named pages, if you are using a different skin, such as Special:MyPage/monobook.js if you are using the MonoBook skin), and anything that is selected locally in the Special:Preferences#mw-prefsection-gadgets.

Проблеми у скриптах можуть мати різні причини. Ми радимо вам звернутися по допомогу до когось, хто знає JavaScript. (Якщо у вас є базове технічне знання JavaScript, див. T164242, де є підказки та посилання на додаткову інформацію).

Тим часом, ви можете вимкнути скрипти.

Якщо поламаний скрипт у додатку, вимкніть додаток у своїх налаштуваннях.

Якщо поламаний скрипт на сторінці .js або вашій, вимкніть додаток, закоментувавши його. Додайте /* на початку проблемного коду і */ укінці.

You can also disable the script by blanking all of the lines about it in your .js page.

Інші способи виявити поламані скрипти

  1. огляньте додатки та скрипти, які ви використовуєте у своєму обліковому записі
  2. вимкніть усі скрипти і додатки у своєму обліковому записі
  3. увімкніть знову один додаток
  4. очистіть кеш
  5. протестуйте, чи у вас все ще є проблеми:
    • Якщо нема, перейдіть до кроку 3
    • Якщо так, виправте скрипт і перейдіть до кроку 3, щоб знайти інші потенційні поламані скрипти

See also