Jump to content

Yardım:Büyüme/Araçlar/Anasayfayı etkinleştir

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/Enable the Homepage and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.
Aşağıdaki prosedür yalnızca Büyüme araçları kullanılabilen vikiler için geçerlidir.

The Homepage is available for all new accounts created on any Wikipedia.

Anasayfa varsayılan olarak tüm kullanıcılar için etkin değildir. Bu sayfa, tercihlerinizdeki iki onay kutusunu işaretleyerek nasıl etkinleştirileceğini açıklar. This page explains how to enable the Homepage by checking two checkboxes in your preferences.

Aşağıdaki açıklama, viki eğitmeni olduğunuz ve danışanlarınızın anasayfasını etkinleştirmesini istediğiniz veya anasayfayı kendiniz denemek istediğiniz durumları kapsayacaktır.

Anasayfası varsayılan olarak etkin olan yeni kullanıcıların her iki onay kutusu da işaretlidir.

Anasayfanızın etkin olup olmadığını kontrol etmek için vikinin arama motoruna Special:Homepage yazmanız yeterlidir. If you don't have access to your homepage, an error message is shown, along with instructions on how to turn the Homepage on.

Anasayfayı etkinleştir

Anasayfayı etkinleştirmek için kullanıcı tercihlerinizin Kullanıcı bilgileri sekmesine gidin.

Orada "Yeni gelen düzenleyici özellikleri" bölümündeki "Yeni gelen anasayfayı görüntüle" kutucuğunu bulun. Anasayfayı etkinleştirmek için bunu işaretleyin.

Anasayfayı etkinleştirmek, kullanıcı sayfasına ve kullanıcı mesaj sayfası sekmelerine yakın yeni bir sekme ekler. Bu yeni sekme "Anasayfa" olarak adlandırılır.

Anasayfayı varsayılan yapın

Anasayfayı etkinleştirmek, Tercihlerde "Kişisel araçlardaki kullanıcı adı bağlantısından yeni gelen anasayfa varsayılanı" adlı başka bir onay kutusunu işaretlemeyi gerektirir. Bu onay kutusunu işaretlemek, sağ üstteki kullanıcı adınızın bağlantısının, kullanıcı sayfanız yerine doğrudan Special:Homepage sayfasına gitmesini sağlayacaktır.

Kullanıcı adınızın hedef sayfası sizden başka hiç kimse için değişmeyecek ve başka hiçbir yerde etkili olmayacaktır.

Yardım panelini etkinleştirin

Anasayfa tarafından sağlanan Önerilen Düzenlemeler üzerinde çalışmak istiyorsanız, Yardım paneline de etkinleştirmelisiniz.

Yardım paneli vikinizde mevcut ise, Düzenleme sekmesinde tercihlere giderek paneli etkinleştirebilirsiniz.