Jump to content

Nápověda:Rozšíření:TemplateSandbox

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:TemplateSandbox and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény. PD
Toto je uživatelská dokumentace pro šablony pískoviště. K dispozici je také technická dokumentace pro rozšíření šablony pískoviště (TemplateSandbox).

Rozšíření pískoviště Šablona usnadňuje testování změn šablon a Scribunto modulů tím, že umožňuje prohlížení změn na stávajících stránkách, aniž by změny byly zveřejněny pro všechny. <! - Tento prostor použijte pro jakoukoli jazykovou dokumentaci, která není zahrnuta ve standardním textu. Začněte text prázdným řádkem. ->

Testování změny jedné šablony

Pokud je rozšíření nainstalováno a povoleno, objeví se v editačním formuláři pod "Uložit změny" a dalšími tlačítky pole s názvem "Náhled stránky s touto šablonou". Pokud do textového pole zadáte název stránky a použijete sousední tlačítko "Ukázat náhled", zobrazí se náhled zadané stránky, jako by byly uloženy změny aktuální šablony.

Testování změny na více šablonách

Chcete-li otestovat změny ve více šablonách, nejprve někde uložte verze sandboxu jako podstránky stránky. Chcete-li například vyzkoušet změny na Template:Example 1 a Template:Example 2, můžete uložit verze pískoviště na User:Example/sandbox/Template:Example 1 a User:Example/sandbox/Template:Example 2.

Dále přejděte na Special:TemplateSandbox. Do pole "Vykreslit stránku:" zadejte název stránky, kterou chcete zobrazit a předponu použitou v předchozím kroku (např. "User:Example/sandbox") do pole "Prefix pískoviště:".

Chcete-li zobrazit náhled konkrétní revize stránky, zadejte číslo revize do pole "Vykreslit revizi:". Chcete-li zobrazit náhled libovolného wikitextu, vyplňte obě pole "Vykreslit stránku:" (pro magická slova, například {{PAGENAME}}) a "Vykreslit wikitext:".

Upozorňujeme, že za předponou sandboxu (pískoviště) musí být použit kanonický název stránky; ekvivalentní tituly nebudou fungovat. Například User:Example/sandbox/Template:example 1 nebude fungovat, přestože Template:example 1 odpovídá Template:Example 1.