Nápověda:Rozšíření:Šablona pískoviště

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Extension:TemplateSandbox and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎français • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎日本語

Toto je uživatelská dokumentace pro šablony pískoviště. K dispozici je také Technická dokumentace pro rozšíření šablony pískoviště (TemplateSandbox).

Rozšíření pískoviště Šablona usnadňuje testování změn šablon a Scribunto modulů tím, že umožňuje prohlížení změn na stávajících stránkách, aniž by změny byly zveřejněny pro všechny. <! - Tento prostor použijte pro jakoukoli jazykovou dokumentaci, která není zahrnuta ve standardním textu. Začněte text prázdným řádkem. ->

Testování změny jedné šablony

Když je rozšíření nainstalováno a povoleno, objeví se v editačním formuláři pod „Uložit změny“ a dalšími tlačítky pole s názvem „Náhled stránky s touto šablonou“. Pokud do textového pole zadáte název stránky a použijete sousední tlačítko „Ukázat náhled“, bude zadaná stránka zobrazena jako by se zobrazila, pokud by byla editovaná šablona uložena.

Testování změny na více šablonách

Chcete-li otestovat změny více šablon, nejprve uložte verze pískoviště jako podstránky stránky. Chcete-li například vyzkoušet změny na Template:Example 1 a Template:Example 2, můžete uložit verze pískoviště na User:Example/sandbox/Template:Example 1 a User:Example/sandbox/Template:Example 2.

Dále přejděte na Special:TemplateSandbox. Do pole "Vykreslit stránku:" zadejte název stránky, kterou chcete zobrazit a předponu použitou v předchozím kroku (např. "User:Example/sandbox") do pole "Prefix pískoviště:".

Chcete-li zobrazit náhled konkrétní revize stránky, zadejte číslo revize do pole "Vykreslit revizi:". Chcete-li zobrazit náhled libovolného wikitextu, vyplňte obě pole "Vykreslit stránku:" (pro magická slova, například {{PAGENAME}}) a "Vykreslit wikitext:".

Upozorňujeme, že za předponou karantény musí být použit kanonický název stránky; ekvivalentní tituly nebudou fungovat. Například User:Example/sandbox/Template:example 1 nebude fungovat, přestože Template:example 1 odpovídá Template:Example 1.