Jump to content

راهنما:افزونه:ترجیحات سراسری

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:GlobalPreferences and the translation is 100% complete.

پسوند GlobalPreferences به تنظیمات برگزیده کاربر اجازه می‌دهد برای همه ویکی‌های یک خانواده ویکی (همچنین به عنوان مزرعه ویکی شناخته می‌شود) تنظیم شود. این بدان معنی است که کاربران می توانند تنظیمات برگزیده خود را برای همه ویکی های پیوند داده شده بدون نیاز به بازدید از هر یک به نوبه خود تغییر دهند. استثناهای محلی را می توان برای ویکی های فردی تنظیم کرد.

صفحه ترجیحات سراسری

افزونه صفحه دوم ترجیحات را اضافه می‌کند که از زبانه User profile در Special:Preferences قابل دسترسی است.

این صفحه ترجیجات سراسری صفحه تنظیمات برگزیده معمولی را منعکس می کند (با برخی از موارد حذف شده به دلیل اینکه در سطح جهانی قابل اجرا نیستند) و برای هر اولویت یک چک باکس جدید اضافه می کند که با آن کاربر می تواند آن اولویت را برای اعمال جهانی انتخاب کند.

صفحه ترجیجات سراسری در تمام ویکی‌های خانواده وجود دارد و تغییراتی که از طریق هر ویکی انجام می‌شود در هر جای دیگر منعکس می‌شود.

اگر ویکی دارای تنظیمات برگزیده‌ای باشد که فقط در برخی ویکی‌ها وجود دارد (مثلاً برای یک برنامه افزودنی که در همه جا نصب نشده است) آن تنظیمات برگزیده باید به صورت سراسری از یکی از ویکی‌هایی که این تنظیمات را دارد تنظیم شوند. آنها در سایر صفحه های ترجیحات سراسری ظاهر نمی شوند، و زمانی که از آن صفحات دیگر ترجیحات سراسری استفاده می شود، اصلاح نمی‌شوند. هنگامی که یک اولویت به عنوان جهانی انتخاب شد، دیگر از صفحه تنظیمات برگزیده عادی قابل تغییر نخواهد بود.

استثنائات محلی

اگر یک اولویت جهانی تنظیم شود، در صفحه تنظیمات برگزیده عادی غیرفعال می شود، اما یک چک‌باکس جدید در زیر آن اضافه می شود که با آن می توان فقط برای ویکی فعلی استثنا قائل شد.

وقتی آن اولویت را در صفحه ترجیحات سراسری مشاهده می کنید، پیامی در زیر آن وجود دارد که نشان می دهد یک استثنا محلی وجود دارد. مقدار اولویت جهانی نیز اغلب آن چیزی نیست که در واقع اعمال می شود (به عنوان مثال، ولزی زبان فعال در تصویر زیر نیست، حتی اگر ترجیح جهانی فعال باشد).

توجه داشته باشید که استثناهای محلی فقط در ویکی که در آن اعمال می شوند قابل مشاهده هستند. اگر به ویکی دیگری بروید، هیچ نشانه ای وجود ندارد که در جای دیگری استثنا محلی وجود داشته باشد.

حذف ترجیحات سراسری

صفحه ترجیحات جهانی دارای پیوندی است، درست مانند صفحه ترجیحات عادی، برای حذف همه تنظیمات برگزیده. این کار (پس از درخواست برای تایید) همه تنظیمات برگزیده جهانی را حذف می کند و همه تنظیمات برگزیده یا به مقدار محلی که کاربر تنظیم کرده است یا به پیش فرض سایت بازیابی می شود.

توجه داشته باشید که با این کار مقادیر جهانی حتی برای اولویت‌هایی که در ویکی فعلی وجود ندارند حذف می شود. برای مثال، اگر یک اولویت جهانی برای یک برنامه افزودنی تنظیم کنید که فقط در یک ویکی است، و سپس تنظیمات برگزیده جهانی را از طریق ویکی دیگر حذف کنید، وقتی به اولین صفحه اولویت‌های جهانی ویکی برمی‌گردید، هیچ تنظیمات ترجیحی جهانی نخواهید داشت. حذف اولویت‌های جهانی، استثناهای محلی را حذف نمی‌کند، بلکه فقط آنها را غیرفعال می‌کند (یعنی تنظیمات محلی یا پیش‌فرض‌های سایت اعمال خواهند شد). اگر یک اولویت دوباره جهانی شود، استثنای محلی آن بازگردانده خواهد شد.

ارتباطات

اگر در استفاده از افزونه ترجیحات سراسری با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید در صفحه بحث کمک بخواهید. اگر اشکالی پیدا کرده‌اید یا می‌خواهید ویژگی جدیدی را پیشنهاد دهید، لطفا یک بلیط باز کنید در Phabricator و آن را با "MediaWiki-extensions-GlobalPreferences" برچسب گذاری کنید.

جستارهای وابسته