Help:Extension:CentralAuth/Küresel yeniden adlandırma

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:CentralAuth/Global rename and the translation is 100% complete.

Gerrit change 92468 itibariyle, CentralAuth genel kullanıcıları yeniden adlandırmak için bir arayüz sağlamaktadır. Bu, Renameuser uzantısına bağlıdır ve kullanıcının "centralauth-rename" kullanıcı hakkına sahip olmasını gerektirir. Küresel yeniden adlandırma, kullanıcının sayfaları taşımak, yönlendirmeleri engellemek vb. için uygun haklara sahip olduğunu varsayacaktır.

CentralAuth global renameuser.png

Güvenilen kullanıcılar "Special:GlobalRenameUser" sayfasına gitmelidir ve yerel yeniden adlandırma için kullanılan forma benzer bir form görecektir. Yeniden adlandırmak istediğiniz kullanıcının adını, yeni adının ne olması gerektiğini, günlük girişlerinde kullanılma nedenini ve sayfaların taşınıp taşınmayacağını ve varsa yönlendirmeleri geride bırakıp bırakmayacağınızı girin. Form gönderilmeden önce, hesabı yeniden adlandırmak istediğinizden emin olduğunuzdan son bir kez onaylamanız istenecektir.

Seçilirse, sayfalar kullanıcı adınızın altına taşınacaktır. Bu vikide bir hesabınız yoksa veya bir çakışma nedeniyle orada otomatik olarak bir hesap oluşturamazsanız, "Küresel yeniden adlandırma betiği" yer tutucu adı kullanılacaktır. Herhangi bir koruma veya kısıtlama (ör. TitleBlacklist, AbuseFilter) atlanacaktır.

Neyin yeniden adlandırılabileceğine dair bazı kısıtlamalar vardır:

  • Mevcut kullanıcının küresel bir hesabı olmalıdır.
  • Yeni adda küresel bir hesap olamaz.
  • Yeni ad tüm vikilerde tamamen kullanılmamış olmalıdır.
  • Kendinizi yeniden adlandıramazsınız.

"Gönder" düğmesine bastığınızda, yeniden adlar tüm vikilerde iş kuyruğu kullanılarak sıraya alınacaktır. Şu anda, kullanıcı hesabına oturum açmayacak ve mevcut oturumlar otomatik olarak kapatılacaktır. Yeniden adlandırma tamamlanana kadar (yeni kullanıcı adlarını kullanarak) tekrar oturum açamayacaklar. Kullanıcıların isteklerinin durumunu görebilmesi için "Special:GlobalRenameProgress" sayfası mevcuttur.

CentralAuth-Global rename progress.PNG

Bir hesabı olan her viki, aşağıdaki durumlardan biriyle listelenir:

Durum Açıklama
Sırada iş hâlâ kuyrukta.
Devam ediyor iş şu anda çalışıyor.
Yapıldı iş başarıyla tamamlandı.
Başarısız iş başarısız oldu ve hesap bir sistem hizmetlisi tarafından kurtarılana kadar kilitli kalacak.

"Kilitli" bir hesabı kurtarma

Bu bölüm wikitech:Stuck global renames sayfasında taşınmıştır.

Ayrıca bakınız