Jump to content

Зростання/Новини/21

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/21 and the translation is 100% complete.

Випуск новин Команди зростання № 21

Ласкаво просимо до двадцять першого випуску новин Команди зростання!

Новий проєкт: Позитивне підкріплення

Макет дизайну модуля позитивного підкріплення для мобільних користувачів. Новий модуль початково показує кількість переглядів, а далі його можна розгорнути і подивитися статистику, графіки та іншу інформацію про внесок.
Макет модуля впливу, переробленого так, щоб включити позитивне підкріплення.
 • Команда зростання почала новий проєкт: Позитивне підкріплення. Ми хочемо, щоб новачки розуміли: є своя цікавість в регулярному редагуванні Вікіпедії — і хочемо, щоб більше новачків залишались.
 • Ми пропросили відгуків у користувачів арабської, бенгальської, французької та чеської Вікіпедій. Дехто взяли участь також і на mediawiki.org.
 • Ми підсумували початкові відгуки, зібрані у цих обговореннях зі спільнотами, а також свої плани щодо того, як ми збираємось діяти на основі цих відгуків.
 • Перша ідея позитивного підкріплення — переробити модуль впливу: включити статистику, графіки та іншу інформацію про внесок. Ця ідея отримала найширшу підтримку, і ми плануємо почати працювати згідно з дизайном на картинці збоку.
 • Будь ласка, розкажіть нам, що ви думаєте про цей проєкт, будь-якою мовою.

Для наставників

Масштабування

 • «Додати посилання» доступне у більшій кількості вікі ― Функцію Додати посилання розгорнуто у більшій кількості вікі; її отримали: Каталонська Вікіпедія, Вікіпедія івритом, Вікіпедія мовою гінді, Корейська Вікіпедія, Норвезька Вікіпедія (букмол), Португальська Вікіпедія, Вікіпедія спрощеною англійською, Шведська Вікіпедія, Українська Вікіпедія, Абхазька Вікіпедія, Ачехська Вікіпедія, Адигейська Вікіпедія, Вікіпедія мовою африкаанс, Вікіпедія мовою акан, Алеманська Вікіпедія, Амхарська Вікіпедія, Арагонська Вікіпедія, Давньоанглійська Вікіпедія, Арамейська Вікіпедія, Єгипетська арабська Вікіпедія, Астурійська Вікіпедія, Атикамецька Вікіпедія, Аварська Вікіпедія, Вікіпедія мовою аймара, Азербайджанська Вікіпедія, Північноазербайджанська Вікіпедія. Це відбувається в рамках поступового розгортання цього інструменту у більшій кількості Вікіпедій. Спільноти можуть локально налаштувати роботу цієї функції.
 • «Додати зображення» доступне у більшій кількості вікі ― Функцію Додати зображення розгорнуто у більшій кількості вікі; її отримали: Грецька Вікіпедія, Індонезійська Вікіпедія, Польська Вікіпедія, Китайська Вікіпедія. Ці спільноти можуть локально налаштувати роботу цієї функції. [1]

Пропоновані редагування

 • Вибір тем ― Ми створили фільтр «AND» для переліку тем на сторінці Special:Homepage. Таким чином новачки можуть або обирати дуже конкретні теми («транспорт» AND «Азія»), або мати кілька різних тем на вибір («транспорт» OR «Азія»). Наразі ця функція тестується у пілотних вікі.
 • Зміни до «Додати посилання»Ми розробили деякі покращення на основі обговорення зі спільнотами та результатів аналізу. Невдовзі вони стануть доступними у вікі.
  • Покращення алгоритму ― Алгоритм тепер уникає рекомендацій посилань у розділах, де посилань зазвичай немає, і для імен. Також, тепер він обмежується лише трьома пропозиціями посилань у статті за замовчуванням (найбільш точними з усіх, які доступні для статті).
  • Покращення користувацького досвіду ― Ми додали діалог підтвердження для випадку, коли користувач покидає режим підказок, не внісши змін. Також ми покращили діалог після редагування, додавши можливість переглядати пропозиції завдань прямо там.
  • Налаштування спільнотою ― Ми даємо спільнотам можливість встановити максимальну кількість посилань на одну статтю через Special:EditGrowthConfig.
  • Майбутня зміна до функції «Додати посилання» ― Ми віддаватимемо пріоритет статтям, у яких є замало посилань. [2]
 • Патрулювання пропонованих редагувань ― Деякі користувачі арабської, іспанської та російської Вікіпедій повідомили нам, що патрулювати редагування завдань «Додати посилання» і «Додати зображення» може бути складно. Ми зараз займаємось мозковим штурмом у пошуках ідей, які зможуть це вирішити. Деякі ідеї у нас вже є і ми дещо почали над ними працювати. Якщо у вас є якісь думки щодо складнощів перевірки цих завдань або того, як нам варто далі їх покращити, будь ласка, дайте нам знати, будь-якою мовою.

Налаштування спільнотою

Спільноти можуть налаштувати роботу цих функцій з допомогою Special:EditGrowthConfig.

 • Спільноти можуть задати максимальну кількість пропонованих завдань типу «Додати зображення», які новачок може виконати за день. [3]
 • Майбутня зміна: дати спільнотам можливість легко налаштовувати поріг якості пропозицій «Додати посилання» з допомогою Special:EditGrowthConfig. [4]

Новини Команди зростання підготувала Команда зростання й опублікував ботЗалишити відгукПідписатися або відписатися.