Büyüme/Bültenler/15

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/15 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎français • ‎polski • ‎čeština • ‎العربية • ‎日本語

Büyüme ekibinin on beşinci bültenine hoş geldiniz!

Büyüme ekibinin hedefi, orta boy Wikimedia projelerinde yeni katılımcıları korumaya yardımcı olan yazılım değişiklikleri üzerinde çalışmaktır.

Dağıtılmış C ve D varyantları

Portekizce Vikipedi'de D Varyantı

C ve D varyantları, yeni gelen ana sayfasının iki yeni düzenlemesidir. Önerilen düzenlemeleri kullanarak kullanıcı sayısını artıracaklarını umuyoruz. Her ikisi de önerilen düzenlemeleri yeni gelenlerin sayfaya başlaması gereken net bir yerde yapar. İş akışlarında bazı farklılıkları var çünkü hangi tasarımın daha iyi olduğunu test etmek istiyoruz. Bu varyantları 19 Ekim'de kullanıma sunduk; yeni gelenlerin yarısı her çeşidi alır. Yaklaşık 5 hafta sonra, testlerden elde edilen verileri analiz edeceğiz. Amaç, hangi varyantın daha fazla yeni gelenin daha fazla önerilen düzenlemeler yapmasına yardımcı olduğunu belirlemektir. Daha iyi varyantı belirleyip daha sonra onu tüm yeni gelenlerle kullanacağız.

Yapılandırılmış görevler: bir bağlantı ekleyin

Bir bağlantı eklemek için A kavramı.

Önceki bültenlerinde tartıştığımız gibi, ekip ilk "yapılandırılmış görevimiz" üzerinde çalışıyor: "bağlantı ekle" görevi. Tasarım fikirleri üzerine topluluk tartışmasından sonra, mobil tasarımlarda kullanıcı testleri yaptık. İleride kullanmak istediğimiz tasarım konseptine karar verdik: A kavramı. Şimdi bu özelliğin arka ucunu tasarlıyoruz. Daha sonra, masaüstü tasarımları için kullanıcı testleri çalıştıracağız.

Bulgular hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topluluk haberleri

Büyüme ekibi tarafından hazırlanan ve bot tarafından yayınlanan Büyüme ekibinin bülteniGeri bildirim verAbone olun veya abonelikten çıkın.