Growth/Newslettery/15

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/15 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎français • ‎polski • ‎čeština • ‎العربية • ‎日本語

Witamy w piętnastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Wdrożono warianty C i D

Wariant D w portugalskojęzycznej Wikipedii

warianty C i D to nowe układy strony domowej nowicjusza. Mamy nadzieję, że pozwoli to zwiększyć liczbę użytkowników korzystających z mechanizmu proponowania edycji do wykonania. Obydwa umieszczają propozycje edycji w wyraźnie wydzielonym miejscu, gdzie nowicjusze mogą zacząć z poziomu tej strony. Różnią się one kolejnością pracy, ponieważ chcemy przetestować, który z nich jest lepszy. Te warianty zostały wprowadzone 19 października; każdy z tych wariantów został przyznany poszczególnym połowom grupy nowicjuszy. Po pięciu tygodniach przeanalizujemy dane pochodzące z tego eksperymentu. Mamy na celu ustalenie, który z tych sposobów bardziej pomaga nowicjuszom podjęcie sugerowanych edycji. Gdy określimy najlepszy wariant, zastosujemy go u wszystkich nowicjuszy.

Zadania strukturyzowane: dodaj link

Koncept A dodawania linku.

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich newsletterach, pracujemy nad naszym pierwszym "zadaniem strukturalizowanym": "dodaj link". Po rozmowach ze społecznością odnośnie projektu, przeprowadziliśmy testy z udziałem użytkowników związane z wersją mobilną. Zdecydowaliśmy się na wybór konceptu A, nad którym będziemy dalej pracować. Teraz tworzymy właściwy mechanizm tej funkcji. Następnie przetestujemy z udziałem użytkowników projekt wersji na komputery stacjonarne.

Dowiedz się więcej na temat naszych wniosków.

Nowości

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.