Зростання/Спільноти/Як сформувати список наставників

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Communities/How to configure the mentors' list and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.
Описана процедура доступна лише у тих вікі, де увімкнені інструменти Зростання .

Ви зацікавлені в тому, щоб стати наставником? Дякуємо!

Наставники — це досвідчені користувачі, готові допомагати новим користувачам. Вони є ключовим фактором для залучення та заохочення нових користувачів редагувати вікі.

Будь ласка, почитайте наш матеріал про те, як взаємодіяти з новачками , а тоді представте себе у ролі наставника.

In short
In order to become a mentor, please add your name to the list of mentors that exists at your wiki, if any.
If not already done, you may have to create the list of mentors at your wiki.

Презентація на домашній сторінці

Тут показано, як ваше представлення буде показане на домашній сторінці новачка.
Ввідні повідомлення, довші ніж 240 символів, будуть обрізані.

Домашня сторінка новачка призначена для того, аби допомогти новачкам у їхніх перших кроках у Вікіпедії. Домашня сторінка випадковим чином призначає ваше ім'я новачкові: ви будете наставником цієї людини.

На Домашній сторінці є місце, де ви можете представити себе цим новачкам. За замовчуванням, презентація виглядає так: «Цей досвідчений користувач знає, що ви новачок, і може допомогти вам з редагуванням.».

Як додати себе до списку наставників 

Список наставників для вашої вікі розміщено у Вікіданих. Якщо ця сторінка ще не існує, спершу її треба створити.

Some wikis may have defined some local rules about the conditions to become a mentor. These conditions are usually displayed on or linked from the mentors list.

Додайте своє ім'я користувача (не перенаправлення на ваше ім'я користувача) до списку, використовуючи такий синтаксис:

* [[User:Ім'я_користувача]]|Опис

Приклад: * [[User:Trizek]]|Я пишу на різноманітні теми і з радістю вам допоможу!

Максимальна довжина опису – 240 символів. Якщо він довший, система скоротить опис.

Не додавайте в опис вікітекст (ні посилань, ні шаблонів), HTML та CSS: від цього він зламається.

Не змінюйте посилання на свою сторінку користувача, додаючи якорі або змінюючи ціль. Це теж зламається.

Приклади

(Оскільки це переклади, то приклади нижче можуть бути довшими, ніж 240 символів.)

Ви можете представити себе чимось дуже нейтральним:

  • «Я тут, щоб допомогти вам розібратися з Вікіпедією, будь ласка, не вагайтеся запитувати!»

У вас достатньо досвіду, щоб відповісти на будь-яке запитання. Не створюйте людям враження, що ви можете допомогти лише з якоюсь однією темою.

  • Не пишіть «Я редагую статті про футбол». Новачки можуть подумати, що їм не варто запитувати вас про інші речі, окрім футболу.
  • Натомість напишіть: «Я переважно редагую на пов'язані з футболом теми, але наскільки можливо, я зможу допомогти вам щодо будь-якої іншої тематики».

Ви можете запросити людей зв'язатися з вами:

  • «Я можу допомогти вам із запитаннями про редагування Вікіпедії. Я переважно пишу на пов'язані з футболом теми. А яка тема цікавить вас?»
  • «Я була така ж розгублена, як і ви зараз. Але можливість запитувати досвідчених користувачів мені допомогла. Будь ласка, вільно ставте мені будь-які запитання!»

Будь ласка, коротко представте себе, не більше 240 символів. Це обмеження встановлене, щоб уникнути перевантаження довгим текстом і так наповненої інформацією Домашньої сторінки. Вікітекст не працює з цих же причин. Щоб дізнатися більше про вас, новачки можуть перейти на вашу сторінку користувача, на яку є посилання з Домашньої сторінки.

Ваше ім'я користувача уже показане на Домашній сторінці. У вашому представленні нема сенсу повторювати новачкам, хто ви.

Створити список наставників

Спочатку перевірте, що інструменти Зростання впроваджені у вашій вікі. Якщо це ще не так, то будь ласка, дізнайтеся, як отримати ці функції.

Далі, вам треба знайти інших волонтерів, які зголосяться стати наставниками. Ми радимо почати обговорення у відповідних місцях у вашій вікі, щоб визначити, чи треба створювати цей список наставників. Це також гарний спосіб рекрутингу наставників.

Система наставництва від команди Зростання може замінити або доповнити наявну систему наставництва.

Якщо ваша спільнота погоджується, створіть нову сторінку. Ця сторінка може бути розміщена будь-де у вашій вікі. Вона має містити імена користувачів та описи наставників у форматі, про який ішлося в попередньому розділі.

У вашій вікі адмін інтерфейсу має додати список наставників на сторінку конфігурації (Special:EditGrowthConfig). Список вказується у полі «Сторінка зі списком наставників, які автоматично призначаються новачкам». Не забудьте увімкнути функцію наставництва.

За нашими спостереженнями, доцільно мати одного наставника на кожні 500 нових користувачів, які ваша вікі отримує на місяць. Наприклад, якщо у вашій вікі з'являється 2500 нових обліковок на місяць, у вас має бути хоча б 5 наставників. Ми радимо мати хоча б трьох.

We recommend to protect the mentor list, so that only experienced users can sign-up. The usual protection is: more than 500 edits made and an at least 90 days-old account. Your community can define some specific rules on who can be a mentor (age of the account, how many edits made, number of edits made on main space, etc.).

Опції

Взяти собі підопічних

Іноді наставники ідуть і їх треба замінити, або наставник може перенаправити підопічного до іншого наставника, який краще розуміється на певній темі. У таких випадках наставники можуть взяти собі підопічних.

Окремий список для організаторів вишколів

За замовчування доступний лише один список наставників. Кожен наставник, внесений у цей список, випадковим чином призначається новачкам. Деякі вікі попросили про можливість для досвідчених користувачів, які проводять вишколи, брати собі лише підопічних, які вони знають.

Можна створити окремий список, де зможуть записуватися люди, які хочуть брати собі підопічних без необхідності ставати наставниками для невідомих новачків.

Щоб створити такий список, створіть сторінку, використовуючи той же синтаксис, що й для звичайного списка наставників, і пов'яжіть її з відповідним елементом Вікіданих. Далі відредагуйте special:EditGrowthConfig і додайте посилання на сторінку у полі «Сторінка зі списком наставників, яких можна призначити лише вручну». Цю спеціальну сторінку можуть редагувати адміни інтерфейсу.

Див. також