Rozšíření:Renameuser

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Extension:Renameuser and the translation is 100% complete.
Toto rozšíření je součástí MediaWiki verze MediaWiki 1.18 a vyšších. To znamená, že jej nemusíte stahovat samostatně. Musíte se nicméně stále řídit pokyny k jeho použití.
Základní informace k tomuto rozšíření MediaWiki
Renameuser
Stav rozšíření: stabilní
Zavádění Identita uživatele , Speciální stránka , Háček
Popis Poskytuje speciální stránku, která umožňuje přejmenování uživatelských účtů
Napsal(i) Ævar Arnfjörð Bjarmasondiskuse
Nejnovější verze průběžné aktualizace
MediaWiki 1.25+
PHP 5.4+
Změny v databázi Ne
Licence GNU General Public License 2.0 nebo pozdější
Zdrojový kód
README
Čtvrtletní stahování 227 (Ranked 47th)
Používání veřejných wikin 2,792 (Ranked 182nd)
Přeložte rozšíření Renameuser, používá-li lokalizaci z translatewiki.net
Problémy Otevřené úkoly · Nahlásit chybu

Rozšíření Renameuser poskytuje speciální stránku, která umožňuje oprávněným uživatelům přejmenovat uživatelské účty. To způsobí aktualizaci historie stránek atd. Pokud chcete přejmenovat účet "na" jiný, již existující, potřebujete rozšíření User Merge and Delete .


Instalace

 • Stáhněte soubor/y a vložte je do adresáře pojmenovaného Renameuser ve vaší složce extensions/.
 • Následující kód přidejte na konec vašeho souboru LocalSettings.php :
  wfLoadExtension( 'Renameuser' );
  
 • Yes Dokončeno – Přejděte na stránku Special:Version vaší wiki a zkontrolujte, zda bylo rozšíření úspěšně nainstalováno.


Použití

 1. Jako byrokrat přejděte na stránku Special:RenameUser
 2. Zadejte jméno uživatele, kterého chcete přejmenovat, a požadované nové jméno, přepněte možnosti přesunutí uživatelských/diskusních stránek a jejich podstránek a vytvoření přesměrování podle potřeby a klikněte na OK

Uživatel bude přejmenován a (pokud byla zaškrtnuta příslušná volba) bude přesunuta také uživatelská stránka, uživatelská diskusní stránka a všechny jejich podstránky.

Schopnost tohoto rozšíření přesouvat uživatelské podstránky nezávisí na uživatelských právech 'move-subpages'. Počet přesouvaných podstránek není omezen parametrem $wgMaximumMovedPages . Rozšíření také přesune všechny css, js a stránky chráněné proti přesunu.

Ostatním skupinám můžete udělit právo přejmenovávat uživatele, například:

$wgGroupPermissions['sysop']['renameuser'] = true;

Poznámky

 • V případě, že je nainstalován Rozšíření:CentralAuth , dostanete varování, pokud se pokusíte přejmenovat místního uživatele z účtu připojeného ke globálnímu účtu nebo na uživatelské jméno rezervované globálním účtem. Bude poskytnuto zaškrtávací políčko pro přejmenování (to vyžaduje opatrnost). Pravděpodobně byste měli použít vestavěný CentralAuth Special:GlobalRenameUser a Special:GlobalRenameRequest/Special:GlobalRenameQueue.
 • Nebudete moci přejmenovat uživatele na neplatná uživatelská jména (což nejsou uživatelská jména, která odpovídají černé listině, ale jsou zde zahrnuta například rezervovaná uživatelská jména ).
 • Kvůli chybě nemůžete přejmenovat stejný účet, ze kterého provádíte přejmenování (úkol T267477). K přejmenování použijte skript údržby příkazového řádku nebo k přejmenování použijte jiný účet.

Technická poznámka

Toto rozšíření zavádí a vyvolává háček RenameUserComplete , aby upozornil ostatní rozšíření na přejmenování uživatelů.

Často kladené otázky

Uživatelských stránek bylo tolik, že během jejich přesunu z Uživatel:A/podstránka... na Uživatel:B/podstránka..., vypršel časový limit. Co mám teď dělat?

Situaci nemůžete vyřešit okamžitým dalším pokusem o přejmenování uživatele A na uživatele B, protože to jednoduše oznámí: "Uživatel 'Uživatel A' neexistuje". Chcete-li situaci napravit, přejmenujte uživatele B zpět na uživatele A po zrušení zaškrtnutí políčka "Move user and talk pages (and their subpages) to new name" (přesunout uživatele a diskusní stránky (a jejich podstránky) na nové jméno). Poté znovu přejmenujte uživatele A na uživatele B, tentokrát ponechte zaškrtnuté políčko „Přesunout uživatele a diskusní stránky (a jejich podstránky) na nové jméno“. Pohyb stránky bude pokračovat tam, kde skončil.