Extension:Memcached/uk

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
Довідка про розширення MediaWiki
OOjs UI icon advanced.svg
Memcached
Статус релізу: стабільний
Реалізація Special page
Опис Надає інтерфейс для перевірки роботи служби Memcached на сервері
Автор(и) MarkAHershberger
Найновіша версія 2.0.0 (2020-06-03)
MediaWiki 1.34
Зміни в БД No
Composer mediawiki/memcached
Ліцензія GNU General Public License 3.0 or later
Завантажити https://phabricator.nichework.com/source/mediawiki-memcached.git
memcached

Переглянути використання

The Memcached extension provides an interface for checking if Memcached is working fine.

Опис[edit]

Коли я встановив memcached на своєму вікі-сервері, то довелося регулярно перевіряти, чи працює ця служба як слід, чи її треба перезапустити. Іноді вона "вилітала", і через це вікі відкривалася дуже довго, що не могло не дратувати. Я припустив, що це стається, якщо memcached працює багато днів без перерви. Тому я створив завдання cron, яке перезапускає memcached раз на добу. Це мало бути рішенням проблеми з "вилітанням". Але що, як вона "вилетить" задовго до того, як cron її перезапустить? Усі користувачі повинні чекати цілий день.

Отже, мені доводилося щодня заходити на сервер через SSH і перевіряти, чи працює memcached. Проте нудно щоразу вводити логін і пароль. Має бути простіший спосіб. Спершу я знайшов PHP-скрипт, який перевіряє статус роботи memcached. Він був хорошим, але кожен, хто знав назву файлу, міг його запустити. З метою безпеки, ми не хочемо, щоб кожен зустрічний бачив IP та порт нашого(-их) сервера(-ів) memcached. Тоді я прийшов до висновку: треба зробити цей скрипт у вигляді розширення для MediaWiki, яке буде доступно лише адміністраторам вікі.

Не знайшовши жодного розширення, пов'язаного з memcached (і це ганьба, адже, скажімо, розширення для перевірки APC існує вже давно), я вирішив створити власне. Вже довгий час я редагував готові розширення MediaWiki для своїх потреб, але ніколи не створював власні з нуля. Це моє перше розширення, тому пропозиції вітаються.

Використання[edit]

Спершу вам потрібно інсталювати memcached і вказати сервер(-и) у $wgMemCachedServers. Також не забудьте встановити розширення memcache для PHP (не плутайте з memcached, яке наразі не підтримується).

Після цього відкрийте сторінку Special:Memcached, і ви побачите список ваших серверів memcached та їхній статус (працює, не працює або memcached не знайдено на сервері).

**Примітка: Теоретично, це розширення повинно працювати на версіях MediaWiki, старіших ніж 1.19, але це не перевірялося.

Installation[edit]

  • Завантажте і розмістіть файли в каталозі з назвою Memcached у вашій extensions/ папці.
  • Тільки під час встановлення з git виконайте Composer для встановлення залежностей PHP, подаючи composer install --no-dev в каталозі розширень. (Див. task T173141 щодо можливих ускладнень.)
  • Додайте такий код унизу вашого LocalSettings.php:
    wfLoadExtension( 'Memcached' );
    
  • Yes Готово – Перейдіть до Special:Version вашої вікі, щоб переконатися, що розширення встановлено успішно.
User rights
  • memcached - право переглядати сторінку Special:Memcached. За промовчанням, це право мають лише бюрократи. Але ви можете це змінити, якщо забажаєте.

Див. також[edit]